Jump to content
Dogomania

Oczernianie schroniska - Jakie sankcje prawne?


Malwi

Recommended Posts

Jakie sankcje prawne groża osobie (nieletniej - 12 lat ;/ ) która oczernia schronisko dla zwierząt? Jedna pseudo-wolontariuszka ostatnio zaczęła naokoło rozpowiadać że psy ze schroniska są chore, że schronisko zatrudnia nieodpowiedzialnego weterynarza i ze ten owy weterynarz "uśmiercił" jedną z suk po sterylizacji (suka zdechła pół roku po sterylce - osobiście podejrzewam że był to skręt żołądka w porę nie zdiagnozowany, a gdy juz ktoś zauwazyl ze cos jest nie tak, było juz niestety za pozno), dzisiaj dla mnie miarka się przebrała poniewaz odradziła zainteresowanym suczkę która czeka na dom ponad 3 lata, twierdząc że "suczka ta jest chora, jak z resztą wszystkie psy w schronisku " i poradziła aby Ci państwo udali się do innego schroniska, bo tam warunki są lepsze (doradziła schronisko w Kaliszu).
:angryy::angryy::angryy:
Ręce mi opadły jak to usłyszałam. Co mozna takiej osobie zrobić ? Jakimi sankcjami prawnymi postraszyć? Dodam że ta pseudo-wolontariuszka nie dość że psuje schronisku jak i wolontariuszom reputację, to jeszcze blokuje możliwości adopcyjne psów. :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

...witam
samo to za ma tylko 12 lat jest juz dziwnym wolontariatem:crazyeye:
ale pomijając wiek
jest,, głupią,, dziewczynką ktora uwierzyla ze moze tak wiele
odradzic
doradzic
obsmarowac...i wszystko to w imie miłosci do psów
pytam
jakie ma ona kompetencje aby stwierdzić brak fachowosci weterynarza?
chorobe psów?
czy złe adopcje?
Dorosły czlowiek nie uwierzy w takie brednie
bo co?
tylko ona ma monopol na mowienie prawdy?
nie
ona konfabuluje aby nie nazwac tego oszczerstwami.
Zamknąc drzwi i powiedziec ze jak dorosnie i zmądrzeje
a teraz niech przemysli swoje postępowanie:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

SuperGosia: Dlatego napisałam pseudo-wolontariuszka. Ona uwaza sie za wielką wolontariuszkę, że co to nie ona. MA zakaz wstępu a mimo to weszła do schroniska (nie wiem jakim cudem ;/), jacyś państwo sie spytali ja co sadzi o psie i zaczela gadac bzdury.

Ona nie ma prawa byc w schronisku wolontaruszką bo przyjmujemy tyko osoby powyzej 14 roku zycia - moze dlatego chce zrobic na zlosc i wygaduje takie rzeczy. A w Ostrowie plotki szybko sie rozchodza i moze to miec marny skutek dla schroniska, szczególnie że wypisuje takie bzdury na forum schroniska. nie pomagają nawet bany (zmienne IP + tysiąc nowych kont) Ona po prostu robi to na złość.

giselle4:
"jakie ma ona kompetencje aby stwierdzić brak fachowosci weterynarza?
chorobe psów?"
nie ma zadnych kompetencji (chociaz twierdzi ze jej mama jest weterynarzem, co osobiscie uwazam za kłamstwo bo jak jej sie spytalismy gdzie jej mama przyjmuje skoro jest wetem to stwierdziła ze nam nie powie
! )

"Dorosły czlowiek nie uwierzy w takie brednie
bo co?"
Plotki szybko sie rozchodza i wiadomo jakie moga byc konsekwencje.

Link to comment
Share on other sites

co macie przeciw wolontariuszom 12 letnim :p Nie no fakt to trochę za młody wiek, ale ja jestem wolontariuszką w schronisku i nikt nie ma nic przeciwko ;-)
Malwi ja sugeruję kontakt z rodzicami i dłuuuugą oraz poważną rozmowę z pedagogiem szkolnym lub psychologiwm i totalny zakaz wpuszczania jej na teren schroniska. Powinna zostać wyłączoina z jego "życia".

Link to comment
Share on other sites

Następnym razem nie wyganiać jej tylko wezwać Straż Miejską niech gówniarę zmuszą do podania personaliów.
Jej nic za nic nie grozi, bo jest nieletnia, ale za to rodzice odpowiadają.
Jak SM ustali personalia, to porozmawiać z rodzicami, że Schronisko wytoczy im proces cywilny, a jak matka jest wetem, to można zagrozić nagłośnieniem sprawy w mediach i spytać, czy będzie szczęśliwa jak zostanie zamieszana w taki artykuł w kontekście działania na szkodę zwierząt przez jej córkę i czy taka "reklama" jej jest jej potrzebna...

Można też dać przy wejściach do schroniska informację-ostrzeżenie o takiej "działalności" tej dziewczynki.
Może ona sama jak poczyta o sobie, że z zemsty szkodzi zwierzętom i że ludzie o tym wiedzą, to będzie się wstydziła przychodzić.


Jak nic nie pomoże to e.w. można też kogoś (nieznanego w schronisku) po umieszczeniu ogłoszeń umówić i niech ją publicznie wyśmieje ( "aaa, to ta co kłamie i szkodzi zwierzętom !"). W tym wieku takie "upokorzenie" jest boleśnie odbierane i może przestanie przychodzić...
Tylko nie powinna tej osoby kojarzyć ze schroniskiem...

Link to comment
Share on other sites

Personalia i telefon już mamy , muszę teraz tylko zadzwonić i się mówić , a nie wiem kiedy będę w schronisku.
Z tego co widze to w ciągu ostatnich 2 dni (po rozmowie z jedną ze starszych wolontariuszek) nic chyba nie mówiła. Jeśli na razie będzie spokój to sprawa pewnie ucichnie, ale jeśli nadal będzie coś gadać to będzie telefon do matki, a jak to nie pomoze to pójdziemy do pedagoga szkolnego.

kumar:
a gdzie pytanie:dlaczego to robi?
Podejrzewam że robi to z czystej złośliwości poniewaz nie moze byc wolontariuszką w schronisku ( wolontariat od 14 lat)
jaki jest w tym cel?
zrobienie na złość schronisku ...
co chce przez to osiągnąć?
satysfakcję że zaszkodziła schronisku?
przypominam że to dziecko ma 12 lat.
i co z tego ? powinna już wiedzieć że nie powinno się bezpodstawnie wygadywać bzdur.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kumar']a gdzie pytanie:dlaczego to robi?
jaki jest w tym cel?
co chce przez to osiągnąć?
przypominam że to dziecko ma 12 lat.
nie odtrącajcie jej.[/quote]

12 lat wystarczy, aby mieć zdolność do rozumienia konsekwencji swych czynów. Co zresztą jest widoczne po jej zachowaniu, bo robi to celowo i w złej wierze.
Może niedługo będziemy się litować nad trudnym dzieciństwem młodzieży i analizować przyczyny robienia filmu z kopania i podpalania szczeniaka?

Prawdopodobny cel, to szantażem i szkodzeniem skłonić schronisko do przyjęcia jej jako wolontariuszki.

Ona odtrąciła się sama, bo zamiast poczekać do odpowiedniego wieku to pokazała, że dla niej wolontariat to kaprys gówniary, a nie miłość do zwierząt - bo w drodze do celu ma dobro zwierząt w d****...

Link to comment
Share on other sites

Wspólnie z kierownictwem schroniska doszlismy do wniosku aby napisać regulamin wolontariatu oraz oświadczenie rodziców do wydrukowania i podpisania przez nich ( do tej pory było wszystko słownie) . Teraz pytanie - Co w takich pismach zawrzeć żeby nie było podobnego przypadku ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&S']M@d bardzo dobre słowa.[/quote]

Ado,zobacz ile Ty pomagasz
ogloszenia,zbórki,sprzatanie i wspomaganie
a przeciaz masz tylko ....12 lat
tak,tak
Ada to stworzenie z sercem na dloni ma tylko 12lat
i Ona mysli i robi inaczej i z nią chce sie pracowac
i rozmawiac i bawic...wiec dlaczego inne tego nie robią
moze sa mniej wrazliwe?
a moze tylko złosliwe?
Dziekuje Ado:oops:

Link to comment
Share on other sites

Wejdźcie na strony poszczególnych schronisk i zobaczcie, które są najbardziej dla Was przydatne, zawsze łatwiej coś dopisać niż stworzyć od nowa - np: w Bydgoszczy "papiery" wyglądają tak - [url=http://www.schronisko.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=67]WOLONTARIUSZE W AKCJI - Schronisko dla Zwierz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='alasea']dla mnie osoba ktora kloci sie z nieletnia jest totalna idiotka. pozatym z tego co wiem sprawa ucichla dziewczynka nadal bawi sie w schronisku:D i zostala uniewinniona:D a slynna zadymiara forow o psach siedzi cicho jak myszka :P[/quote]
I Ciebie to tak cieszy:mad:dziwie sie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...