Jump to content
Dogomania

Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja


malawaszka

Recommended Posts

[quote name='zaba14']Cześć Wasiu!!
Luna cudna! [url]http://img854.imageshack.us/img854/3073/dsc0062nw.jpg[/url]
pomogła naprawić usterkę? :)[/QUOTE]

haha a skąd :lol:

[quote name='zerduszko']Nadrabiam na szybko, na bardzo szybko ;)
To nie tu była dyskusja z Dżambi odnośnie przerywnika kurna?[/QUOTE]

aaa hahaha szczerze mówiąc to nie wiem czy to tutaj było :D

Link to comment
Share on other sites

kurde ja mam znowu problem z Luną i zgłupiałam do reszty... długo jadła josere optiness i było ok, zaczęła się drapać po ryjku więc musiałam zmienić, udało mi się bardzo promocyjnie kupić acane taką: [url]http://www.krakvet.pl/acana-prairie-harvest-p-12809.html[/url] i orijena takiego: [url]http://www.krakvet.pl/orijen-senior-p-7437.html[/url] - opakowania tych karm są niemal identyczne, ten sam producent, ta sama fabryka, niemal te same składniki - różnice minimalne - obydwie zawierają kurczaka!!! a myslałam, że to kurczak Lunę uczula - ale niespodzianka - po acanie się nie drapała a po orijenie się drapie :mdleje: obydwie są bezzbożowe :niewiem: nic nie rozumiem nic i nie wiem co mam jej dawać, znowu sobie wydrapuje brodę, a nie bardzo mam kasę, żeby jej kupowac tą acanę w normalnych cenach - za drogie to jest...

Link to comment
Share on other sites

ja już kiedyś próbowałam z Luną większości tych karm :( brity, boshe, royale, jakieś tam jeszcze i ona mi się drapie :( nie wiem może poszukam weta jakiegoś co robi jakieś testy alergiczne psom... ale po moich ostatnich badaniach to już nic nie wiem jak to niby ma działać - ja nie mogę od zeszłego roku jeść jabłek - ot nagle zaczęło mnie po jabłkach swędzieć podniebienie, piec usta i takie tam... pierdoły... i bez względu na pochodzenie jabłka - swojskich niepryskanych też nie mogę, czasem jakieś się trafi, ze jest ok, ale głównie nie mogę (próbuję co jakiś czas bo bardzo lubię jabłka i łudzę się, że mi przejdzie tak jak się pojawiło - samo :D ) - no i miałam robione testy pokarmowe - alergia na jabłka nie wyszła, za to wyszła na seler i pomidory, a po tychże nic mi się nie robi :mdleje: więc takie to super badania... nienawidzę tego - mam baterię leków naszykowaną na wiosnę bo nie chcę się tak męczyć jak zeszłej wiosny, a na jesień zaplanowane odczulanie znowu buuu a najbardziej lubię jak lekarz mi mówi - oooo to u pani wcale nei jest takie proste - zwykle ludzie są uczuleni, na to, albo na tamto, albo na coś jeszcze innego, a pani na to i na to i na tamto... :shock: więc pewnie Luna jest jak Pańcia srańcia pomyłka genetyczna :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A Leoś zaczął swoje wiosenne kichanie.Wcześniej go odczulaliśmy i był spokój, ale nasza pierwsza wet przyjmuje teraz gdzieś pod Warszawą i nie mamy takiej możliwości chwilowo.Ale wczoraj byłam u naszej nowej wet i na razie kazała mu podawać wapno i rutinoscorbin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Z karmą nie mam pojęcia. Acana strasznie się ceni teraz :/[/QUOTE]

no masakra...

[quote name='WATACHA']A Leoś zaczął swoje wiosenne kichanie.Wcześniej go odczulaliśmy i był spokój, ale nasza pierwsza wet przyjmuje teraz gdzieś pod Warszawą i nie mamy takiej możliwości chwilowo.Ale wczoraj byłam u naszej nowej wet i na razie kazała mu podawać wapno i rutinoscorbin.[/QUOTE]

a jak wyglądało odczulanie psa?

[quote name='zerduszko']Ja bym chciała być uczulona na czekoladę :lol:[/QUOTE]

haha ja na kanapki :D na pieczywo w ogóle :D

Link to comment
Share on other sites

Tak poczytuje wasz temat.... Mam w domu psa alergika. Miała robione testy z krwi, których wyniki nie przekładają się na faktyczne objawy względem konkretnych produktów. Jednym słowem pic na wodę.
Te karmy, które podałaś Lunie mają tak bogaty skład, że uczulać może wszystko, ale ja stawiam na ilość białka. Acana ma go zdecydowanie mniej, psy zwykle uczula białko - im go mniej tym lepiej (na początek, bo potem to już nawet hydroliza nie działa). Jesteś pewna że to karma? Moja od 2tygodni (odkąd się ciepło zrobiło) trze paszcze - karmę tą samą je od kilku miesięcy - więc może to pyłki ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Tak poczytuje wasz temat.... Mam w domu psa alergika. Miała robione testy z krwi, których wyniki nie przekładają się na faktyczne objawy względem konkretnych produktów. Jednym słowem pic na wodę.
Te karmy, które podałaś Lunie mają tak bogaty skład, że uczulać może wszystko, ale ja stawiam na ilość białka. Acana ma go zdecydowanie mniej, psy zwykle uczula białko - im go mniej tym lepiej (na początek, bo potem to już nawet hydroliza nie działa). Jesteś pewna że to karma? Moja od 2tygodni (odkąd się ciepło zrobiło) trze paszcze - karmę tą samą je od kilku miesięcy - więc może to pyłki ?[/QUOTE]

fakt ta acana ma mniej niż orijen, ale wcześniej jadła długo długo tą joserę optiness lamb&potato [url]http://www.krakvet.pl/josera-optiness-lamb-potato-15kg-p-14411.html[/url] a ona ma jeszcze mniej białka i się na to uczuliła - tak myślę, że o karmę chodzi bo zimą się już zaczęła drapać, potem był spokój na acanie i teraz na orijenie znowu się drapie, ale 100% pewności nie mam - najgorsze jest to, że tak jak z ludźmi psy mogą nie mieć na coś alergii i nagle trach - coś się przestawia i jest nowa alergia... ja tak mam - co roku coś nowego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']no niby ta josera była z jagnięciną

najgorsze, że nie wiem czego szukać - jakiej karmy, bo czemu orijen ją uczulił a acana nie jak zawierają to samo i pochodzą z tego samego miejsca[/QUOTE]

Może mają inny konserwant, inny dodatek.
Mnie przestało już to dziwić po tym jak Galina nie jest uczulona ani na ryż, ani na jagnięcinę ani na soję, a na karmę z tymi 3 składnikami uczulona była :mdleje: Tam niestety jest duuuużo więcej dodatków niż mogłoby nam się wydawać i sądzę, że nie o wszystkim tak jasno piszą na opakowaniach.
Może spróbuj troveta? Z królikiem na przykład? Mało psiaków jest uczulonych na królika, może się uda. Chociaż tak w ciemno to coraz ciężej będzie Ci dobrać karmę.
Testy alergiczne można zrobić np z krwi (One są wysyłane gdzieś potem - do Niemiec chyba?) na kilkadziesiąt podstawowych alergenów. Minusem są koszty, które małe nie są niestety oraz fakt, że oznaczysz podstawowe alergeny (mięso, warzywa, owoce itp) ale konkretnej karmy nie. Tu przytaczam historię Galiny, która na poszczególne składniki uczulona nie była, a na karmę jako całość owszem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']znalazłam taki trovet, ale cena jest taka jak acany i buntuje się we mnie wszystko przeciwko takiej cenie karmy :shock:
[url]http://www.krakvet.pl/trovet-venison-rice-diet-psow-10kg-p-13026.html[/url][/QUOTE]

Hmmm czyli, że dużo?
Ja karmię tą [url]http://animalia.pl/produkt,523,Trovet_RRD_(rabbit_rice_diet).html[/url] Galinę od jakichś 2-3 lat, po Hillsie i RC cena mi się bardzo podoba ;)
No nie wiem, do przemyślenia sprawa ;)
Tylko nie kupuj może od razu 12/10 kg worka, bo jak Ci się Luna znów uczuli, to kiedy one przejedzą te wszystkie eksperymenty? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...