Jump to content
Dogomania

Stefan_18.06.09- PO OPERACJI!Na początku roku został wyadoptowany do mosii-Ma Dom.


zuzlikowa

Recommended Posts

[quote name='Asior']ale to ja tak z miłości i troski o Ciebie kochana :loveu::loveu::loveu:

SUPER, zę ze Stefciem jest OK :multi::multi::multi:
Teraz już będzie tylko lepiej....

[B]ZUZLIKU, jak następny raz Ci się nie uda zalogować, poprostu odśwież stronę, [/B]to powinno pomóc...[/quote]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:...wypróbowane...czasami ze skutkiem pozytywnym!Dzięki!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ufff, jaka ulga, że już Stefanek po zabiegu, wszystko się udało i już misiaczek do domku wraca:multi::multi::multi:
To cudownie, na prawdę, że udaje się tego benia znów na nogo postawiać - dosłownie i w przenośni:cool3::lol:
Dzięki wszytstim cioteczkom, ze się tak Ślimolkiem naszym opiekują i mu kibicują:loveu:
A precyzyjne instrukcje pooperacyjne, w przyadku leczenia tego schoprzenia, to podstawa i dobrze, że są jasne. Fajnie, że nie są aż tak surowe jak miały być:evil_lol:
Mosii, Lacrima i zuzliczek wszyskiego doplinują:loveu:
Stefek, walcz i trzyma się misiaku:happy1:

Link to comment
Share on other sites

Dobrze przeczytać,że już po wszystkim! :lol:
I że zalecenia nie są aż tak drastyczne...Jakoś nie umiałam sobie wyobrazić tego słodkiego "agresywnego"psa unieruchomionego na cały,długi miesiąc...:roll:
Choć i tak to zdjęcie z sączkami mnie rozczuliło...:oops:
Biedaczek...
Ale jeszcze tylko troszkę cierpienia.
Potem - długie i szczęśliwe życie bez bólu!!!:loveu:
Bo tej drugiej,czarnej opcji doktora w ogóle nie biore pod uwagę...:shake:
(poproszę na PW numer konta...wdowi grosz przeleję...:oops::oops::oops:)
Zdrowiej,Psiaczku!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[U][B]Cioteczki, wesprrzyjcie Verterka!!!

Jeszcze tylko 90zł brakuje na hotelik....[/B][/U]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/choc-bardzo-wystraszony-wciaz-ufa-czlowiekowi-nie-zawiedzmy-jego-zaufania-136842/index33.html#post12477388[/url]

:oops:

Link to comment
Share on other sites

uffffffff:lol:

Zuzlikowa dziekuje Ci za doskonałą relacje odnosnie wczoranszego dnia, gdybym to miała wszystko opisywac dzis, połowa pewnie by mi umknęła.

W skrócie
operacja: daroplastyka duża, kilka przeszczepów kości z biodra, nadbudowa panewki, najnowoczesniejsza metodą, bez drutów a z zastosowaniem materiałów rozpuszczalnych, operacja bardzo udana, wg słów lekarza. Jedyne ryzyko to wchłonięcie przeszczepów przez organizm(ale to by znaczyło ze implanty tez sie najprawdopodobniej nie przyjmą) - 1 taki przypadek w karierze doktora.

Stefan ma przyszyte do rany opatrunki mające za zadanie pełnic role "poduszki" i zapobiec rozejsciu sie szwów(kolejne powikłanie po oberacji)
tu widac te opatrunki
[URL=http://img13.imageshack.us/i/po3f.jpg/][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/3734/po3f.jpg[/IMG][/URL]

tak wygląda rtg po zabiegu( strzałkami zaznaczyłam przeszczepy- nie bardzo widoczne na razie bo nie okostniałe)
[URL=http://img13.imageshack.us/i/dogodaroplastykastefan.jpg/][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/5574/dogodaroplastykastefan.jpg[/IMG][/URL]


i fakturka
[URL=http://img13.imageshack.us/i/faktura.jpg/][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/5449/faktura.jpg[/IMG][/URL]

cdn.....

Link to comment
Share on other sites

Zalecenia na pierwszy miesiąc po operacji
-ograniczenie ruchu( tu wszyscu mielismy swoje koncepcje:lol:) Stefan ma zrobione dwa miejsca do lezenia, jedno na werandzie, które zdecydowanie preferuje i drugie w domu, moze wstawac, moze tam sobie stac, moze siedziec. Zdecydowanie nie moze biegac(przypadek rottweilera który w 3 dniu pobiegł za kotem i wszystko sie rozsypało) 3 x dziennie moze wysc na siku- nic wiecej do natepnego rtg za miesiąc.

-miękkie spanie, Lacrima dała wielkie poduchy, koce i kołdry, które wypełniają całą przestrzeń stefanowej zagródki; zapobiega rozejsciu sie szwów i zakazeniu ran pooperacyjnych

-dieta- royal dla szczeniąt przez pierwszy miesiąc, nastepne 4 mies royal mobility+ dodatki z wapnem na kostnienie przeszczepu przez mies.

-do mnie nalezy podawanie psu leków przeciwzapanych, przeciwbólowych, antybiotyków i toaleta ran, przemywanie i psikanie.

cdn....

Link to comment
Share on other sites

Jak się czuje Stefan po nocy ?
Czy już pije i je ?

Lewe biodro na rtg rzeczywiście wygląda fatalnie( kość udowa-głowa i trzon są kiepsko wyksztalcone i uwapnione) jak ten pies jeszcze chodził?
Ostatnia chwila na operację rzeczywiście była.

Teraz czepiam się faktury- kiedy płatność?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']boziuniu a jak on będzie robić qpkę? :oops::oops::oops:[/quote]

Jak może trzy razy dziennie na siku wychodzić to i kupkę przy okazji też zrobi :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Byle na szczenięcej diecie zaparcia nie miał!

Link to comment
Share on other sites

Z wiadomości formalnych :p
Na koncie Stefana jest 6 551,06 zł

Lista darczyńców :
[SIZE=2]400,00[/SIZE][SIZE=2]Izabela N.[/SIZE]
[SIZE=2]221,06[/SIZE][SIZE=2]Ewa M.[/SIZE]
[SIZE=2]100,00[/SIZE][SIZE=2]Sz. Karol[/SIZE]
[SIZE=2]50,00[/SIZE][SIZE=2]Krzysztof R. – grohu75[/SIZE]
[SIZE=2]20,00[/SIZE][SIZE=2]Elżbieta T. – marcin418[/SIZE]
[SIZE=2]10,00[/SIZE][SIZE=2]Buczko Dominika – Donamika[/SIZE]
[SIZE=2]2250,00[/SIZE][SIZE=2]Alice K. C. – Coronaaj[/SIZE]
[SIZE=2]2000,00[/SIZE][SIZE=2]Małgorzata K. R.[/SIZE]
[SIZE=2]1000,00[/SIZE][SIZE=2]W. Zygmunt[/SIZE]
[SIZE=2]100,00[/SIZE][SIZE=2]Katarzyna Ś.[/SIZE]
[SIZE=2]100,00[/SIZE][SIZE=2]Tamara W.[/SIZE]
[SIZE=2]50,00[/SIZE][SIZE=2]Maria P.[/SIZE]
[SIZE=2]50,00[/SIZE][SIZE=2]Paulina S.-Dextra[/SIZE]
[SIZE=2]50,00[/SIZE][SIZE=2]Katarzyna C.[/SIZE]
[SIZE=2]30,00[/SIZE][SIZE=2]Katarzyna K. – Kasia 77[/SIZE]
[SIZE=2]20,00[/SIZE][SIZE=2]Elżbieta B.[/SIZE]
[SIZE=2]20,00[/SIZE][SIZE=2]Agnieszka Ł. – klauzunka[/SIZE]
[SIZE=2]20,00[/SIZE][SIZE=2]Adam W. – patrycja wi[/SIZE]
[SIZE=2]10,00[/SIZE][SIZE=2]Małgorzata K-L, dati-alle[/SIZE]
[SIZE=2]10,00[/SIZE][SIZE=2]kamila W.[/SIZE]
[SIZE=2]10,00[/SIZE][SIZE=2]Rafał S. M115-m[/SIZE][SIZE=2]1[/SIZE]
[SIZE=2]5,00[/SIZE][SIZE=2]Karina G.[/SIZE]
[SIZE=2]5,00[/SIZE][SIZE=2]Dariusz P. Plodar[/SIZE]
[SIZE=2]20,00[/SIZE][SIZE=2]Anna R. kosu32[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

na razie Stefan strajkuje i nie chce wysc sie wysikać, boli go wszystki pewnie.... Ładnie pije i proche podjadł rano. Przyjął leki.

Faktura jak widac zapłacona była gotówką, po przesłaniu faktury do Fundacji(juz w drodze) otrzymamy zwrot pieniędzy.

Z całej puli pienięznej zebranej na operacje Stefana, wykorzystamy jeszcze moze 500zł( zdjecie+ moze wizyta we Wrocławiu)
wczorańsze koszty dodatkowe to 250zł za paliwo dla LACRIMY+ 280zł zaległosci za karme która kupiła LACRIMA

[B]proponuje dokładnie rozliczyc wątek i zastanowc sie razem z darczyńcami co dalej z pieniędzmi, nie wydaje mi sie rozsądnym zamrazanie pieniędzy.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Czy części pieniędzy nie trzeba zabezpieczyć na ewentualną rehabilitację?


O fakturę pytałam dlatego,że są wpisy:
Zapłacono O,oo
Pozostaje do zapłaty 2.190,oo

Wtedy dobrze jest poprosić o pieczątkę i adnotację ręczną ,że faktura jest zapłacona.

Link to comment
Share on other sites

ja proponuję jeszcze chwielę sie wstrzymać - do ostatecznego momentu kiedy przestaną napływac pieniązki . Odrazu chcę bardzo podziękować również tym osobą - co na wątku nic nie piszą, a wiem , ze parę osob odpowiedziało na apal z akcji literówki :multi: i przynajmniej część kojarzę z wpłat :multi:
w dyspozycją pieniędzy moze warto poczekać na wyniki kontroli za miesiąc -bo nie wiadomo co los przyniesie - oby było jak najlepiej-ale nigdy nic nie wiadomo. Cudownie dziewczyny ze bałyście się o to czy uzbiera się 2000tyz - a wyszło , ze udało się zebrać ponad 3 razy więcej . Jednak faktycznie beniu moze wymagać dodatkowych kosztów leczenie -kolejnych wizyt kontralnych i nie wiadomo jeszcze czego

Link to comment
Share on other sites

Kochane moje...jeszcze w ubiegły czwartek martwiłyśmy się o ...brak pieniędzy dla Stefana...dziś, tydzień później, zastanawiamy się co zrobić z nadmiarem?:shake:
[B]Oj,życie,aleś Ty pokręcone![/B]
I właśnie dlatego,że życie nie znosi próżni, jeszcze dałabym sobie spokój z dzieleniem tymi pieniędzmi!Niech kończy się szczęśliwie okres rekonwalescencji Stefka...niech biegnie sobie rehabilitacja...pieniądzom nic się nie stanie...[B]a szybciej niż nam się wydaje pojawią się potrzeby pilne i oby nie katastrofalne[/B]...na już!I oby nie sypnęły się gradem!:shake:...i oby nie dotyczyły Stefka!

[B]A wątek rzeczywiście trzeba dokładnie rozliczyć[/B]...bo i na moje konto wpłynęły pieniążki z cegiełek dla Stefcia!Pozwolę sobie wszystkie te wpłaty wykazać pod informacją biafry (Fundacja "Zwierze nie jest rzeczą") w poście 3-rozliczeniowym i przelać łączną sumę na konto Stefcia!

Wklejam też zdjęcie pooperacyjne do postu 4(sytuacja zdrowotna Stefana) oraz zmieniam tytuł!

Tyle z porządkowo/finansowych działań.
[B]Biafra,[/B]dziękujemy za bardzo dokładne rozliczenie wpłat:loveu:...solidna robota!

[B]Stefan...się obrażaj jak Ci to potrzebne...ale proszę na leżąco!!!:cool3:[/B]

Link to comment
Share on other sites

:hmmmm: rekonwalescencja Stefa potrwa pół roku, ja osobiscie nie wyobrazam sobie przetrzymywania na koncie ponad 3 tys. kiedy inne psy walcza o kazda złotówkę ale tu oczywiscie decyzja nalezy do osoby zarządzającej wydatkami i wpłacających.

Nie wydaje mi sie równiez własciwe zbieranie pieniedzy "na operacje"
bo ona juz sie odbyła
:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mosii']:hmmmm: rekonwalescencja Stefa potrwa pół roku, ja osobiscie nie wyobrazam sobie przetrzymywania na koncie ponad 3 tys. kiedy inne psy walcza o kazda złotówkę ale tu oczywiscie decyzja nalezy do osoby zarządzającej wydatkami i wpłacających.

Nie wydaje mi sie równiez własciwe zbieranie pieniedzy "na operacje"
bo ona juz sie odbyła
:hmmmm:[/quote]

I słusznie!
Tylko,że jeszcze pieniądze wpływają...[B]taka rzeczywistość bankowa...[/B] Życie nas i tak postawi przed wyborami...i tak się zdarza,że są to wybory nie planowane... i nieprzewidziane... i następują wcześniej niż sobie życzymy!...Myślę,że spokojnie musimy podejść do kwestii pieniędzy...a jak pojawi się potrzeba...i najprawdopodobniej szybciej niż chciałybyśmy...będziemy pytać wpłacających!!
Jeśli jest teraz taka potrzeba gdzie pilnie potrzebna jest znacząca kwota na uratowanie życia psa...gdzie brak szybkiej pomocy finansowej oznacza śmierć ...nie dyskutuję!

Link to comment
Share on other sites

Anetta ma rację, bo nie wiadomo co jeszcze może sie okazać i Stefcio nie może zostać bez skarpety... To dopiero pierwszy dzień po, trzeba być ostrożnym.

I Mosii ma też rację, bo pieniądze leżą a psiaki cierpią. Bardzo więc nieśmiało, ale naprawdę bardzo:oops: - po prośbie o wsparcie dla Aresa z Krzyczek.

Co to Krzyczki pisać nie muszę, pies jest w Niepołomicach i szalenie cierpi - ciężka dysplazja. Jest szansa na operację, każdy dzień to dalszy ból, ale pieniądze trzeba dopiero nazbierać. Może więc choć odrobina ze Stefka mogłaby pomóc aresowi? Oczywiście, jeśli część darczyńców się zgodzi.

Koszt operacji odnerwienia stawu biodrowego u dr Biesennika 600 zł.

Zajrzyjcie, przeczytajcie i sami oceńcie:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/krzyczki-ciagle-potrzebuja-pomocy-nie-mamy-srodkow-na-lipiec-pomoz-115276/[/url]
[B][COLOR=#0070c0][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/B]
Mizianki dla Stefka. Mam nadzieję, że dziś go za bardzo nie boli. Choć z kolei jak nie boli to się chłopak będzie zrywał na nogi.. A wytłumaczyć mu pewnie leżenia nie można..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Anetta ma rację, bo nie wiadomo co jeszcze może sie okazać i Stefcio nie może zostać bez skarpety... To dopiero pierwszy dzień po, trzeba być ostrożnym.

I Mosii ma też rację, bo pieniądze leżą a psiaki cierpią. Bardzo więc nieśmiało, ale naprawdę bardzo:oops: - po prośbie o wsparcie dla Aresa z Krzyczek.

Co to Krzyczki pisać nie muszę, pies jest w Niepołomicach i szalenie cierpi - ciężka dysplazja. Jest szansa na operację, każdy dzień to dalszy ból, ale pieniądze trzeba dopiero nazbierać. Może więc choć odrobina ze Stefka mogłaby pomóc aresowi? Oczywiście, jeśli część darczyńców się zgodzi.

Koszt operacji odnerwienia stawu biodrowego u dr Biesennika 600 zł.
[/quote]

Nieśmiało zapytam, czy odnerwienie coś pomoże przy ciężkiej dysplazji?
to się chyba robi młodym psom, żeby zapobiec rozwojowi choroby - tak przynajmniej słyszałam przy moim owczarku - jemu pomogła już tylko resekcja głowy kości udowej.

Oczywiście nie muszę mieć racji i z mojej strony jako niewielkiego darczyńcy masz "zielone światło".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...