Jump to content
Dogomania

Czy to się opłaca??


pa-ttti

Recommended Posts

Moja mama zamierza w ciągu najbliższego pół roku otworzyć salon fryzjerski dla psów. chciałabym Was prosić o jakieś rady na ten temat, gdzie się ogłaszać najlepiej, od czego zacąć, gdzie kupić materiały.

jednak moje podstawowe pytanie: czy to się opłaca? załóżmy że będzie to taki średni salon(o ile nie najlepszy:) ale zacznijmy od średniego) ze średnią ilością klientów(no i pojawia się kolejne pytanie: jaka to jest średnia ilość klientów). jaki może być miesięczny zysk z takiego salonu?

Link to comment
Share on other sites

duzo zalezy od tego czy macie swoj lokal czy trzeba bedzie go wynajmowac

ja jeszcze przed ciaza zastanawialam sie nad wynajeciem lokalu ok 20 m2 we Wroclawiu i wyszlo mi ze zeby cokolwiek zarobic musialabym miec codziennie po 4 psy do zrobienia ( oczywiscie wlizcajac ZUSY, podatki i inne takie)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, to wazna sprawa. Ale to wszystko zależy od umiejętności, konkurencji, loklizacji, cen, wymogów mieszkanców, blabla. Tak na prawdę trzeba spróbować żeby się dowiedzieć. Ponadto na początku zawsze trudniej bo ludzie nie mają zaufania, mają swojego fryzjera. Slyszałam o fryzjerze w moim mieście takim dopiero po kursie, no to jak na tydzień 1 pies w zimę to wielka radość.

Link to comment
Share on other sites

mala_czarna- kazdy powinien swoja prace lubic i sie jej poswiecic,a szczegolnie praca ze zywymi zwierzetami ,na ktore nalezy znac ,i kochac,gdyz myslec tylko o oplacalnosci to nie ta droga.
mam psa ,z ktorym musze chodzic systematycznie do fryzjera.Niestety od razu po paru minutach wiem ktora psia fryzjerka kocha je, ktora nie,a poza tym nigdy nie opuszczam psa podczas obcinaniu wlosow ,pazurkow,czyszczeniu zabkow , czyszczeniu groczolu odbytu.

Link to comment
Share on other sites

[B]xxxx52[/B], myśleć tak jak Ty piszesz można, kiedy się śpi na grubych milionach...
Naprawdę uważasz, że tak specyficzny zawód jak psi fryzjer może wykonywać osoba, która nie lubi zwierząt? Uwierz, są prostsze i bezpieczniejsze sposoby zdobycia pieniędzy, jeśli komuś zależy tylko na nich. Niesmaczne jest to, że napadasz na kogoś tylko dlatego, że śmiał zadać pytanie o opłacalność takiej działalności :shake:

Dla mnie logiczne i rozsądne jest, ze zanim zainwestujemy w otwarcie jakiejś działalności, sprawdzamy, czy da się z tego utrzymać. Niby dlaczego w tym przypadku miałoby być inaczej? Bo to związane z psami? Osoba, która kocha psy, nie musi jeść, nie ma żadnych wydatkow? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']

Niestety od razu po paru minutach wiem ktora psia fryzjerka kocha je, ktora nie,a poza tym nigdy nie opuszczam psa podczas obcinaniu wlosow ,pazurkow,czyszczeniu zabkow , czyszczeniu groczolu odbytu.[/quote]

E tam. Myslę, że troszkę przesadzasz ;)
Miałam sznaucerkę miniaturową. Też chodziłyśmy do fryzjera. Kobita nie wydawała się kochać swojego zawodu, ale strzygła rewelacyjnie. Po za tym, nie wiem jak u Ciebie, ale ja nigdy nie byłam przy obcinaniu bo pani sobie tego nie życzyła, to raz, a dwa, moja sznupka podwójnie się wtedy denerwowała, szarpała i wyła.
Psi fryzjer to zawód jak każdy inny; obliczony na zysk, bo to chyba normalnie, że otwierając swoja działalność gospodarczą nastawiamy się na zysk, a nie stratę.

Link to comment
Share on other sites

:) pytam o płacalność bo to logiczne, że skoro chcę otworzyć z mamą działalność, muszę wiedzieć czy to się opłaca:) nie będzie to działalność charytatywna tylko zarobkowa. a czemu sie nad tym zastanawiam? wlasnie temu ze kocham psy i chcialabym miec prace z nimi zwiazana. mam dobre podejscie do zwierzat tym bardziej ze mamy w domu kilka psiakow z racji tego że moja mama prowadzi niewielką hodowlę.

Link to comment
Share on other sites

Ja się na strzyżeniu kompletnie nie znam, ale może można by na początek oferowac tylko usługi u klienta ( nie ma kosztów wynajmu lokalu)?
Tylko wtedy trzeba odpowiednio więcej zainwestowac w kampanię reklamową...

Link to comment
Share on other sites

pa-ttti- zadam jedno pytanie : czy twojej mamy pieski hodowlane sa zarejestrowane w ZK i maja odpowiednie papiery?

Z tego co obserwuje ,to zadnych kokosow psi fryzjer nie ma,chyba ze ma do tego otwarty sklep z akcesoriami ,pokarmem dla psow i pensjonat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']pa-ttti- zadam jedno pytanie : czy twojej mamy pieski hodowlane sa zarejestrowane w ZK i maja odpowiednie papiery?[/quote]
O tak :diabloti:
Twierdząca odpowiedź na to pytanie utwierdzi tylko moją wspaniałą przedmówczynię w zdaniu, że Mama pa-ttti jest wyzyskiwaczką psów i za mało jej kasiory z hodowli psów rasowych, zarejestrowanych w ZK i chce rozszerzyć swoją pazerną działalność na strzyżenie psów.
Przecież człowiek kochający psy nie powinien przekroczyć progu ZK ;) :roflt:

Pa-ttti myślę, że dobrą myśl napisał ktoś przede mną, mianowicie - spróbujcie z dojazdem do klienta lub pogadajcie w Waszej zaprzyjaźnionej lecznicy czy nie użyczą kąta - początkowo 2 razy w tygodniu na 4 godziny. Za odpowiednią gratyfikacją oczywiście.Taka lecznica może podrzucać regularnie klientów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']

Z tego co obserwuje ,to zadnych kokosow psi fryzjer nie ma,chyba ze ma do tego otwarty sklep z akcesoriami ,pokarmem dla psow i pensjonat.[/quote]


niekoniecznie - wszystko zalezy od tego w jakim miescie ma sie salon i czy jest ewentualna fryzjerowa konkrencja

w duzych miastach na terminy czeka sie czesto po kilka tygodni bo fryzjerzy strzyga od rana do wieczora

sa tez miasta gdzie jest jeden fryzjer i ma pelno roboty

ale nie ma co ukrywac - jest to praca sezonowa mniej wiecej od kwietnia do pazdziernika , czasem krocej - wszytko zalezy od pogody
im cieplej tym klientow wiecej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Qti']O tak :diabloti:
Twierdząca odpowiedź na to pytanie utwierdzi tylko moją wspaniałą przedmówczynię w zdaniu, że Mama pa-ttti jest wyzyskiwaczką psów i za mało jej kasiory z hodowli psów rasowych, zarejestrowanych w ZK i chce rozszerzyć swoją pazerną działalność na strzyżenie psów.
[/quote]

:roflt: :klacz: Ci okropni wyzyskiwacze, biedne psiaki się od nich nie mogą uwolnic nawet u fryzjera :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica']:roflt: :klacz: Ci okropni wyzyskiwacze, biedne psiaki się od nich nie mogą uwolnic nawet u fryzjera :evil_lol:[/quote]
:roflt: Do ZK należeć to już trzeba być wyjątkowym zwyrodnialcem. Mieć psa z papierami, a jeszcze np. zwykłego Championa Polski to już wyjątkowe okropieństwo.
Męczą te psy na wystawach, później rozmnażają, sprzedają za ciężką kasę i jeszcze im mało.
Chcą swoje doświadczenie użyczyć innym i otwierają takie salony pielęgnacji i piękności dla psów. Normalnie im się w głowach przewraca ;) :evil_lol: I od razu pytają czy to się opłaca. Skandal. Przecież najlepiej robić za free :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A tam za free. To całe strzyżenie psów to jakiś Made in USA, kapitalistyczny, z piekła rodem wymysł i powinien być prawnie zakazany. Ktoż to widział tak biedne Burki ostrymi narzędziami straszyć? I jeszcze jakieś nie zdrowe kosmetyki w nie wcierać? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

:) :) :)

właśnie u nas w miasteczku są 2 fryzjerzy. jeden do d*** a drugi ma terminy na najbliższe 3 tygodnie pozajmowane.za obcięcie bierze 50-60zł, także całkiem tanio chyba. ma poza tym bardzo fajne podejście, robi to bardzo dobrze, dorzyca jeszcze jakieś kokardki, pieski psika perfumami, jak odbieram psiaka to jest wesoły, nie boi się pani fryzjerki.

na pytanie odpowiadam twierdząco: moja mama ma hodowlę ZAREJESTROWANĄ w ZK od ponad 10ciu lat. ja teraz właśnie rejestruję swoją własną:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']dorzyca jeszcze jakieś kokardki, pieski psika perfumami,
[/quote]

No nie mówiłam, nie dość, że wyzysk to jeszcze te perfumy :evil_lol: :roflt:


A tak na serio, [B]pa-ttti, [/B]życzę powodzenia w nowym biznesie.[B] :lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica']A tak na serio, [B]pa-ttti, [/B]życzę powodzenia w nowym biznesie.[B] :lol:[/B][/quote]
Ja się dołączam :lol: pa-ttti informuj jak się biznes kręci, jak już zaczniecie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...