Jump to content
Dogomania

SAMOJED


betty_labrador

Recommended Posts

nie jestem wlascicielka samojeda ale troche o nich czytalam
Samojed jest psem przyjacielkim, , uwielbia dzieci , jest trosze szczekliwy .. a utrzymac to tylko chyba szate Samojeda ktora jest dosc klopotliwa w utrzymani ..

samojed jest psem poslusznym , szybko i latwo sie go uczy podstawowych komend czy komend do zaprzegu .

jest psem bardzo towarzyskim i nie agresywnym do innych psow .

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Malamutka po czesci sie z Toba zgodze, samoyedy rzeczywiscie sa bardzo przyjacielskie w stosunku do ludzi, kochaja dzieci. Ucza sie takze dosc szybko, troche gorzej juz z egzekwowaniem posluszenstwa, szczegolnie na spacerach :lol:

Samki nie znosza przemocy, nic nie zdzialas probujac go do czegokowiek zmusic. Mozna osiagnac z nimi naprawde wiele i nauczyc ich fajnych sztuczek ale tylko zachecajac je do nauki a nie zmuszajac :wink:

Acha i nie dokonca jest tak, ze samek kocha wszystkie psy 8) Szczegolnie samce nie lubia jak sie im "wchodzi na glowe" (mam na mysli inne psy) tak wiec na spacerach stosuje metode OZ (ograniczonego zaufania :D )

Pozdrawiam
Kama

Link to comment
Share on other sites

to ja myslalam, ze Samojedy sa łagodne do innych psow?

i jeszcze mam pytanko, czy wymagaja duzo pielegnacji siersci? czy jakies strzyzonko przed wystawa? czy wystarczy wyszczotkowac. Aha i tak sobie myslalam poniewaz mieszkam na wsi, z powodu ilosci futra samojeda bylby problem chyba z kleszczami....ktorych w lecie tudziez sporo.

Link to comment
Share on other sites

Obroza w przypadku moich samkow nie sprawdzila sie, byz moze to przez to futro :roll: Mimo iz cale wakacje spedzaja na wsi znajduje u nich zdecydowanie mniej kleszczy niz na np. krotkowlosej Daszy. Przypuszczam, ze kleszcze nie moga sie przebic przez wlosy do skory, znajduje je zazwyczaj w okolicach pyska, uszu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonia']
No jest niby frontline na kleszcze , ale to tylko w teori w praktyce sie nie sprawdza.
Pozdrawiam Arlena z samoyedkami i chow-chowką[/quote]

Dziwne u mnie frontline zeszlej wiosny i jesieni zdal egzamin super,
a mam wielkie laki z wysokimi trawami,krzakami poprzecinane laskami z milionem kleszczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Obroza w przypadku moich samkow nie sprawdzila sie, byz moze to przez to futro :roll: Mimo iz cale wakacje spedzaja na wsi znajduje u nich zdecydowanie mniej kleszczy niz na np. krotkowlosej Daszy. Przypuszczam, ze kleszcze nie moga sie przebic przez wlosy do skory, znajduje je zazwyczaj w okolicach pyska, uszu...[/quote]

Przychylam się do tego zdania również. Po wycieczce w lesie przeważnie ewentualne kleszcze zawsze zdążę wyzbierać z sierści u Samków. Gorzej z moim Mixem AM, u niej zawsze zdążą kleszcze już dotrzeć do pachwin albo brzucha :wink: . Stosuję również Frontline. Ale wiem, że opinie na jego temat są podzielone. Jeden ze znajomych moich wetów twierdzi, że przy Frontline kleszcz musi się najpierw i tak "napić" :o , dopiero potem odpada sam :o . Tak czy inaczej większość jest zgodna co do tego, że Frontline się popsół ostatnimi czasy, jeśli chodzi o skuteczność.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Jesli chodzi o siersc samojeda to ja z mojego malego, bo 3 miesiecznego doswiadczenia wiem ze jak sie pilnuje regularnego czesania (i to wcale nie czestego - raz w tygodniu) to nie ma wiekszych klopotow z utrzymaniem siersci w dobrej kondycji, a co ciekawe, brud sie nie trzyma tej siersci...wystarczy dobrze wyszczotkowac plame brudu, a znika:loveu:.
Ja jeszcze malej nie kapalam bo dopiero zmienia siersc na dorosla i jak do tej pory nie zdarzyly sie jakies przygody brudzace:p. Troche sie boje pierwszej kapieli...bo mloda niezbyt entuzjastycznie reaguje na wode a wrecz histerycznie na suszarke .....ale przeciez przyjdzie ten dzien:niewiem:.
Cordia, co do szamponow i odzywek to jestem zielona...ale jakby co to mam w domu All system do bialej siersci. Ale doswiadczeni samojedziarze tutaj moze nam cos doradza.
Ja mam klopot z jednym okiem (prawym) u mojej suczki . Wlasciwie klopot to juz przeszlosc ale po infekcji zostal brzydki, brazowo-rudy slad na pysku, pod okiem. Na wystawie kupilam (na stoisku kosmetykow psich) plyn ktorym wyleczylam ta infekcje ale mial sie tez zmywac ten slad....niestety.... zaciek "siedzi". Czym to umyc?? Odbarwic?? Prosze o rade....

Link to comment
Share on other sites

nie mam jeszcze samka, ale planuję kupic i dowiadywałam się juz co nie co od bardzo dobrej hodowczyni i m.in. z monografii szpiców.
Ona mi powiedziała, że najlepiej psa kapac jak najrzadziej, żeby skóra nie traciła właściewości ochronnych, szczególnie w zimie i zwykłym szamponem dla psów, bo te do białej sierści wysuszają włos. Można tez używac płynu do higieny intymnej AA ponieważ ma odpowiednie pH, zgodne z pH skóry psa.
No a tak jak wcześniej ktoś napisał, tak i z różnych źródeł wiem, że nie nalezy ich myć po błotnistym spacerze (tak jak yorków np.) tylko wysuszyć ręcznikiem i wyczesać błotka, a będzie znowu piekny i czysty.
Narazie mało eksperckie te moje wypowiezi ale poczekajcie za rok :D wtedy będę mądra ;)

Link to comment
Share on other sites

no oczywiscie ze ja nie jestem maniaczka kapieli. Juz samo to ze do tej pory nie kapalam malej;) a sasiadka moja, ktora ma o miesiac mlodszego rottka juz go kapala szesc razy:-o. Ja rozumiem ze piesek czasem sie wytarza.....ale bez przesady... Jak ktos nie chce miec zapachu psiaka w domu to po co mu psiak:p. Ale jeszcze mysle sobie ze psa zadbanego "czuc" raczej tylko jak sie zmoczy (ja mam to z Maxina...jak zmoknie na deszczu ....to siersc .....:razz:to nie fiolki:lol:).
Ale co przede wszystkim podkresle to cudowny charakter samojedki. Nigdy nie widzialam zeby pies tak sluchal ja sie do niego mowi. I nie chodzi mi o posluszenstwo. Jak rozmawiam z Maxina to ona nie odwraca ode mnie wzroku...przekrzywia tylko glowke raz w jedna, raz w druga strone. mam do porownania szczenieta innych ras w parku naszym psim bo jakos sie tak zlozylo ze jest tam wiele psow w podobnym wieku. I (moze nie jestem obiektywna) wydaje mi sie ze samojedka jest najspokojniejsza, najbardziej posluszna, najdelikatniejsza ze wszystkich. Co niestety sie na niej odbija bo najczesciej cierpi na tym jej ogon. Nie wiem dlaczego wszystkie psy kochaja ja lapac za ogonek co ja okropnie wkurza:angryy:.
I jeszcze jedno co mi sie przypomnialo to szczekliwosc Maxiny. I to chyba cecha rasy bo gdzies juz czytalam ze samojedy lubia sobie podziamgac:lol:;). Ale Maxina sie kloci:roll:... Ja tylko jest cos nie po jej mysli to potrafi stac kolo mnie i wrzeszczec az osiagnie cel:lol:. Mloda ma tak jak jej obiecam wyjscie na spacer ale cos tam jeszcze musze zobaczyc czy zrobic. Stoi przede mna i ujada.....a jak ujadanie nie pomoze to dziabnie mnie w doopsko albo lydke:lol:. I nie wolno z nia dyskutowac ja ma swoje do "powiedzenia"...bedzie sie darla jeszcze gorzej. Lubi sie tez upominac o swoje. Jak jestesmy na spacerku to ona sie popisuje i pokazuje mi (bez komendy) ja to pieknie chodzi kolo nogi:lol:... Nie daj boze zebym zapomniala wtedy o nagrodzie....dziabnie w to co ma najblizej zebow:diabloti:. Oczywiscie to jej "dziabniecie" to raczej takie iskanie lub szczypniecie przednimi zabkami:evil_lol:..ale upierdliwe to jest...musze przyznac:loveu:.
Przepraszam za przydlugi post....ale ja o suczce moglabym godzinami opowiadac:oops:

Link to comment
Share on other sites

A ja chętnie poczytam troszkę o niej. Wklej może jakies zdjęcie jeśli masz :)
A jak Ty ją chwalisz to nie przypadkiem za to dziabanie ;) Ja wiem że to takie przeurocze, ale masz rację nie można się wymigiwać. Trzeba twardym być a nie miętkim :evil_lol:
Ja na razie jestem taka mądrala, bo póki co to se czytam o szkoleniach klikerowych i metodach wychowawczych, ale nie wiem czy jak będę sama miała pieska to nie będę patrzec na niego z takim uwielbieniem jak Ty :loveu:

Czekam na jeszcze jakies opowieści, bom bardzo ciekawska :D

Link to comment
Share on other sites

naskrobalam wczoraj ogromniastego posta i go wcielo:angryy::mad:...wiec dzisiaj w telegraficznym skrocie
1. psa ucze tylko podstawowych komend ktore mi sie przydadza kiedykolwiek i nie wymagam regulaminowej poprawnosci:p. Mozna mnie za to linczowac ale ja chce miec zwyklego psa a nie mistrza swiata w posluszenstwie;).
2. nagradzam tylko fajne zachowania
3. tak..jestem zakochana w moim psie....szalenczo:evil_lol:
4. nie przemawia do mnie klikanie:shake:...to samo osiagnie sie mowiac do psa...a kliker jest taki mechaniczny, zimny i obcy:shake:
A jesli chodzi o fotki Maxiny to jest ich sporo w naszej galeryjce o nazwie takiej samej ja imie suczyska:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Odwiedziłam galerię Maxiny - piękna sunia! Życzę jej dużo zdrówka! Mam nadzieję, że wkrótce mała wyzdrowieje.

Wiem jak to jest, kiedy ukochany piesek choruje. Rok temu walczyłam o życie Luny (zachorowała na ropomacicze, musiała miec zabieg).

Wydaje mi się, że nie powinna znaleźc się osoba, która chciałaby Panią "linczowac" :) za "niewłaściwe szkolenie psa". Uważam, że Pani podejście jest jak najbardziej właściwe. Szkoli Pani psa według własnych potrzeb i wymagań. To Pani ma byc zadowolona i szczęśliwa :)
Życzę Pani i Maxinie wielu wspólnych dni i wspaniałych przygód.
Cieszę się, że dzięki Pani notkom, mogę dowiedziec się czegoś więcej o samoyedach.

P.S Jeśli chodzi o znikające notki, to ja odkryłam, że jeśli po zatwierdzeniu notki wyskakuje okienko z napisem "...busy serwer..." pomocne jest odświerzenie strony (w przeglądarce Internet Explorer")

Link to comment
Share on other sites

kliker nie wyklucza ciepła wręcz przeciwnie. Klik informuje psa że zaraz będzie nagroda za to co zrobił w momencie kliknięcia. Jest bardziej precyzyjny. A jaką nagrodę się wybierze czy tylko smakołyk czy zabawa szaleńcza to sprawa trenera :) ale wiesz ja chcę się zająć dogoterapią więc mnie PT nie wystarczy i muszę się dowiedzieć dużo na temat szkolenia póki czas. Ale masz rację, że póki pies nie wchodzi na głowę to se można pozwolić na "małe" rozprężenie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...