Jump to content
Dogomania

Co podać szczeniaczkowi na odrobaczenie?


Britta

Recommended Posts

Zle mnie zrozumieliscie nie ja chce psy odrobaczac. Pytam z czystej ciekawosci. Wiem ze w jednej hodowli odrobaczane sa pieski surowica (jaka nie wiem). Nie szczepi sie psiakow na nic tylko ta surowica. W innej hodowli powiedziano mi ze tak nie mozna, zwlaszcza dla pieskow miniaturowych. Dlatego was zapytalam czy cos wiecie w tym temacie.
Dzieki.

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwszę słyszę żeby surowicą (jaką?) psa odrobaczać... :o

[quote]
Wiem ze w jednej hodowli odrobaczane sa pieski surowica (jaka nie wiem). Nie szczepi sie psiakow na nic tylko ta surowica.[/quote]

W ogóle się psów nie szczepi...? :roll:

Na odrobaczenie można psu dać np. Pratel (do kupienia u weta, który też zdecydyduje co podać).

Link to comment
Share on other sites

sota 36:
Nie nie mam jeszcze malucha ale po moich przejsciach teraz o wszystko wypytuje w hodowlach zeby sie upewnic ze wszystko jest OK i wtedy zdecyduje.

W tej akurat hodowli pieski: wszystkie rasy jakie sa tam hodowane (duze i male) dostaja tylko wlasnie ta surowice na odrobaczenie. Zdziwilo mnie to bo np. na nosowke i inne choroby nic kompletnie nic nie dostaja, zadnych szczepionek dopiero "nowi wlasniciele" sie tym zajmuja.

Link to comment
Share on other sites

To trochę dziwne :o Przecież kiedy taki malec idzie do nowych właścicieli, to powinien już być po jakimś szczepieniu. Na to wychodzi, że przez jakiś czas taki piesek jest kompletnie bezbronny :(

Muszkietero (też york) 3 razy był odrobaczany u hodowcy (2, 4, 6 tydzień) pastą (tutaj nie wiem, co jest nazwą, w książeczke jest napisane takie coś: Bahminth, pasta Pytantelembonat), potem pierwsze odrobaczanie u mnie pastą Drontal, ale bardzo źle ją przyjął i od tej pory to ćwierć tabletki Paretex (to znosi nadzwyczaj dobrze, jedyne co mu dolega, to głód ;) kiedy dostaje je na pusty brzuchol).

Link to comment
Share on other sites

Kinia, nie mylisz może nazw? Drontal dla maluchów jest w płynie, a nie w paście. Ja właśnie dzisiaj moją piątkę Drontalem po raz pierwszy odrobaczałam. Żadnych efektów ubocznych nie było, a to już 12 godzin po. Wybrałam Drontal, bo czytałam o nim, że jest jednym z lepszych środków. Aczkolwiek im więcej czytam, tym więcej mam wątpliwości.

Britta, to rzeczywiście dziwne, że pieski nie mają mieć rzadnych szczepień. W jakim wieku będziesz je odbierać. Z każdej znanej mi hodowli pieski są przekazywane nowym właścicielom po co najmniej 1 szczepieniu.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za wszelkie pomyłki :) Co do środka dla całkiem małych maluchów - niewykluczone, że nazywa się tak, jak napisała Wind (w sumie: na pewno tak ;) ), ja to przepisywałam z książeczki, gdzie jest średnio czytelnie.

Co do Drontalu - wyglądało to tak, że wet wycisnął z takiego małego pojemniczka ten środek prosto do pyszczka Muszkiego, więc nie będę się kłócić :) W sumie nie wiedziałam, że środki na odrobaczenie mogą być w płynie :)

Link to comment
Share on other sites

Badminth czy jak sie to pisze jest najlepszy-w pascie i nei ma po nim sensacji. Po wetmincie czesto sa biegunki-u mnie nie bylo,ale u kolezanek to za przeproszeniem sraly dalej niz widzialy i to w pol godziny po podaniu,wiec nie wiem,czy pasta zadzialala,a to chyba dlatego,ze vetminth mozna stosowac od 6stego tygodnia czy jakos tak, a badminth juz w 4tym,ale badminth drozszy:))))

Link to comment
Share on other sites

No i bardzo dobrze robisz:))bo substancja czynna jest ta sama:))))a duzo taniej wychodzi niz Pfizerowski preparat:)))tylko ja to sie boje,ze mi beda pluly plynem,a w zwiazku z tym nie bede wiedziala czy dostaly odpowiednia dawke...wiec dlatego pasta, bo dzialanie to samo:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Britta']W tej akurat hodowli pieski: wszystkie rasy jakie sa tam hodowane (duze i male) dostaja tylko wlasnie ta surowice na odrobaczenie. Zdziwilo mnie to bo np. na nosowke i inne choroby nic kompletnie nic nie dostaja, zadnych szczepionek dopiero "nowi wlasniciele" sie tym zajmuja.[/quote]Britta, trzymaj się z daleka od tej hodowli. I ja osobiście wolę hodowców, którzy hodują jedną rasę - tę moją wybraną. Ale to takie moje dziwactwo. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...