Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='ludwa']podobno nawilżane chusteczki głównie rumiankowe powodują zarastanie warg sromowych u dziewczynek (jako że rumianek łagodzi i dzaiała śiągająco itp:))) [/QUOTE]

ja słyszałam tą wersje, ale o kremie SUDOCREM, ponoć ma tak silne działanie regenerujące, że powoduje zarastanie właśnie warg sromowych u dziewczynek... No i kolejna sprawa, że ludzie nadużywają go i stosują na codzień profilaktycznie, a on powinien być stosowany tylko gdy już powstaną jakieś odparzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']ja słyszałam tą wersje, ale o kremie SUDOCREM, ponoć ma tak silne działanie regenerujące, że powoduje zarastanie właśnie warg sromowych u dziewczynek... No i kolejna sprawa, że ludzie nadużywają go i stosują na codzień profilaktycznie, a on powinien być stosowany tylko gdy już powstaną jakieś odparzenia[/QUOTE]

dokładnie , pisało tak o SUDOKREMIE

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']
A- i żadnych kremów i kosmetyków (poza Oilatum) nie można używać.
[/QUOTE]

A to ciekawe, bo Oliatum to przecież lek i to dość silny na skórę atopową. Ja nie stosuje właśnie dlatego, że to lek a mój ma skórę jak niemowlę :p Sudocrem używam i to namiętnie, bo według mnie lepiej zapobiegać odparzeniom niż je leczyć :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Podobno dermatolodzy ostrzegają, bo one niszczą warstwę ochronną skóry itp i powinno się używać gazików z samą wodą lub z dodatkiem Oilatum. ...[/QUOTE]

bo to prawda. Prawda, że dermatolodzy odradzają i prawda, że niszczą i podrażniają, przecież te chusteczki to sama chemia.

Niemniej... bez przesady. To tak jak z danonkami, marchewkami z supermarketu etc. Nie popadajmy w skrajności. Na spacerze czy raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi.

Gdy mój Tadzio był malutki mylam mu pupę pod kranem i mydłem dla dzieci. Teraz, gdy ma rok wciąż tak robię, a gdy jesteśmy poza domem i nie mam dostepu do bieżacej wody, używam chusteczek. Noszenie ze sobą wody w butelce i wacików uważam za przesadę.

Polecam więc nie używanie chusteczek, gdy jest pod ręką ciepła woda i mydło. Oilatum/emolium - super. Szkoda tylko, że takie drogie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']A to ciekawe, bo Oliatum to przecież lek i to dość silny na skórę atopową. Ja nie stosuje właśnie dlatego, że to lek a mój ma skórę jak niemowlę :p [/quote]
Ja używam, bo mała miała suchą skórę (chociaż chyba większość noworodków tak ma?). Bardzo polecają go w szpitalu, gdzie rodziłam. Nie wiedziałam, że to lek.

[quote name='gameta']Sudocrem używam i to namiętnie, bo według mnie lepiej zapobiegać odparzeniom niż je leczyć :p[/QUOTE]
Sudocremu nie używam, ale sporadycznie Bepanthenu, na co moja Pani Doktor: "...przecież to pożywka dla bakterii!" :crazyeye:

[quote name='Maga100']Gdy mój Tadzio był malutki mylam mu pupę pod kranem i mydłem dla dzieci. Teraz, gdy ma rok wciąż tak robię, a gdy jesteśmy poza domem i nie mam dostepu do bieżacej wody, używam chusteczek. Noszenie ze sobą wody w butelce i wacików uważam za przesadę.

Polecam więc nie używanie chusteczek, gdy jest pod ręką ciepła woda i mydło. Oilatum/emolium - super. Szkoda tylko, że takie drogie :diabloti:[/QUOTE]
Mydło też niszczy naturalną warstwę ochronną skóry, a jej głównie o to chodziło.

Myć dzieci też można w samej wodzie lub w wodzie z dodatkiem Oilatum :roll: i niczym po kąpieli nie powinno się smarować.
A na ciemieniuchę (mojemu dziecku chyba zaczyna się robić) broń Boże oliwka - samo przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']A to ciekawe, bo Oliatum to przecież lek i to dość silny na skórę atopową. Ja nie stosuje właśnie dlatego, że to lek a mój ma skórę jak niemowlę :p Sudocrem używam i to namiętnie, bo według mnie lepiej zapobiegać odparzeniom niż je leczyć :p[/QUOTE]

Oilatum nie jest lekiem, o ile dobrze pamiętam zawiera przede wszystkim parafinę i substancję myjącą.

Uzywanie sudocremu namiętnie... gratuluje odwagi i niewiedzy. I nie chodzi mi o żadne zrastanie warg czy innych - sudocrem bardzo wysusza skórę i dlatego używa się go wyłącznie na ODPARZENIA i to w niewielkiej ilości.
Tak jak byś codziennie wypijała Coldrex, żeby się nie przeziębić.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']

Mydło też niszczy naturalną warstwę ochronną skóry, a jej głównie o to chodziło.

Myć dzieci też można w samej wodzie lub w wodzie z dodatkiem Oilatum :roll: i niczym po kąpieli nie powinno się smarować.
[/QUOTE]

Prawda z mydłem. Ale jest już lepsze niż chusteczki, bo jednak zmywasz mydło wodą na koniec, a osad z chusteczek zostaje na pupie cały czas.
Ja długo używałam emolium do kąpieli i wtedy ani mydła ani smarowania po.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Ja używam, bo mała miała suchą skórę (chociaż chyba większość noworodków tak ma?). Bardzo polecają go w szpitalu, gdzie rodziłam. Nie wiedziałam, że to lek.
Ja tez uzywam bo moj ma po tatusiu sucha skore i dermatolog nam zalecila do kapieli. Naprawde mojemu brzdacowi pomaga.[/QUOTE]

[quote name='Cudak']Sudocremu nie używam, ale sporadycznie Bepanthenu, na co moja Pani Doktor: "...przecież to pożywka dla bakterii!" :crazyeye:[/QUOTE]
Ja tez uzywam Bepanthenu jak zauwaze jakies zaczerwienienie i zazwyczaj po 1-2 posmarowaniach rumien znika. Na szczescie nie musialam probowac Sudocremu ;)

[quote name='Cudak']Myć dzieci też można w samej wodzie lub w wodzie z dodatkiem Oilatum :roll: i niczym po kąpieli nie powinno się smarować.[/QUOTE]
A na ciemieniuchę (mojemu dziecku chyba zaczyna się robić) broń Boże oliwka - samo przejdzie.[/QUOTE]
A to ze pod luski ciemieniuchy nie dochodzi powietrze i moze sie wdac stan zapalny, to juz zapomniala powiedziec? Przeciez oliwka nie smaruje sie, zeby smarowac, tylko po to zeby wyczesac ta skorupe, ktora nie daje skorze oddychac i swedzi malucha.

Fajna masz ta lekarz, nie ma co :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maga100']Oilatum nie jest lekiem, o ile dobrze pamiętam zawiera przede wszystkim parafinę i substancję myjącą.

Uzywanie sudocremu namiętnie... gratuluje odwagi i niewiedzy. I nie chodzi mi o żadne zrastanie warg czy innych - sudocrem bardzo wysusza skórę i dlatego używa się go wyłącznie na ODPARZENIA i to w niewielkiej ilości.
Tak jak byś codziennie wypijała Coldrex, żeby się nie przeziębić.....[/QUOTE]

polecam czytanie ulotek dołączonych do produktów. Jeśli coś jest dostępne tylko w aptekach to powinno to zastanowić, czyż nie? Hmmm parafina - już od dawna wiadomo, że nie ma niż gorszego dla dłoni niż zabiegi parafinowe, ponieważ "uzależniają skórę" która przestaje produkować swój natłuszczacz i w efekcie, jeszcze bardziej wysusza.
Za gratulację i "dobre rady" dziękuję serdecznie, tobie także mogę się nachylić.

Coraz bardziej mnie drażni ten wątek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']polecam czytanie ulotek dołączonych do produktów. Jeśli coś jest dostępne tylko w aptekach to powinno to zastanowić, czyż nie? [/QUOTE]


rozumiem, że balsam do ciała Vichy jest lekiem?

Skład emolium (prawie to samo co oilatum)
Skład: Arlasilk® Phospholipid GLA (2%) - z nasion ogórecznika lekarskiego
urea (5%) - składnik naturalnego czynnika nawilżającego
hialuronian sodu (0,5%) - substancja naturalnie obecna w naskórku i skórze właściwej
olej macadamia (3%) - olej z orzechów
masło shea (2%) - z nasion drzewa masłowego
trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%) - jak nazwa wskazuje
alantoina (0,6%), - występuje w korzeniach żywokostu i nasionach soi
[B]olej parafinowy (10%) - tu już sama wiesz. Próbowałam potwierdzić twoją informację, ale znalazłam jedynie odnośniki na forach internetowych, czyli takich jak tu. Badania odnoszą się do wyników dla skóry zdrowej, której parafina nie szkodzi w żaden sposób. Nie powinny używać jej osoby z trądzikiem i stanami chorobowymi.
Parafina jest powszechni stosowana w kosmtykach aptecznych, ponieważ uczula znacznie rzadziej niż np. oleje roślinne.
Aha, jej zabójcze właściwości znalazłam jedynie wypisane na stronach sklepów ekologicznych, które jak wiadomo, sprzedają tylko eko i na bazie olejów roślinnych. [/B]gliceryna (15%) - tu chyba też nie muszę tłumaczyć?

[quote name='gameta']

Za gratulację i "dobre rady" dziękuję serdecznie [/QUOTE]


ależ proszę. Jak nie ty, to może ktoś inny nie będzie używał sudocremu NAMIĘTNIE.
[quote name='gameta'] tobie także mogę się nachylić. [/QUOTE]


nie rozumiem tego zdania.

[quote name='gameta']
Coraz bardziej mnie drażni ten wątek... [/QUOTE]

to tu nie wchodź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maga100']rozumiem, że balsam do ciała Vichy jest lekiem?

Skład emolium (prawie to samo co oilatum)
Skład: Arlasilk® Phospholipid GLA (2%) - z nasion ogórecznika lekarskiego
urea (5%) - składnik naturalnego czynnika nawilżającego
hialuronian sodu (0,5%) - substancja naturalnie obecna w naskórku i skórze właściwej
olej macadamia (3%) - olej z orzechów
masło shea (2%) - z nasion drzewa masłowego
trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%) - jak nazwa wskazuje
alantoina (0,6%), - występuje w korzeniach żywokostu i nasionach soi
[B]olej parafinowy (10%) - tu już sama wiesz. Próbowałam potwierdzić twoją informację, ale znalazłam jedynie odnośniki na forach internetowych, czyli takich jak tu. Badania odnoszą się do wyników dla skóry zdrowej, której parafina nie szkodzi w żaden sposób. Nie powinny używać jej osoby z trądzikiem i stanami chorobowymi. [/B]
[B]Parafina jest powszechni stosowana w kosmtykach aptecznych, ponieważ uczula znacznie rzadziej niż np. oleje roślinne. [/B]
[B]Aha, jej zabójcze właściwości znalazłam jedynie wypisane na stronach sklepów ekologicznych, które jak wiadomo, sprzedają tylko eko i na bazie olejów roślinnych. [/B]gliceryna (15%) - tu chyba też nie muszę tłumaczyć?




ależ proszę. Jak nie ty, to może ktoś inny nie będzie używał sudocremu NAMIĘTNIE.



nie rozumiem tego zdania.



[B]to tu nie wchodź.[/B][/QUOTE]


Idź poszukaj Iryska i podaj mu dłoń... Wiesz, to jest wątek dla relaksu a nie do chamskich przepychanek, niestety, tacy jak ty tego nie rozumieją...

Link to comment
Share on other sites

[B]Z racji znajomości poniekąd tematu , z czystym sumieniem mogę przyklasnąć temu iż Emolium , Oilatum , są NAJLEPSZYMI specyfikami dla osób ( dzieci , dorośli) z delikatną skórą , ze skłonnościami od odparzeń , skóry szybko wysuszającej się , przy łuszczycy , rybiej łusce , skazie białkowej , atopowym zapaleniu skory etc ...i tutaj w 100000% Maga 100 ma rację [/B].

[B]Co do Sudokremu , niestety on dość mocno ingeruje w skórę dziecka , więc używanie ponad potrzebę może być szkodliwe [/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madcat1981']Jeszcze nie wiem. Mój ginek urlopuje i najbliższe usg mam zaplanowane dopiero na 1 września. Nie wiem czemu ale jakoś im bardziej wiem, ze już będzie wiadomo, tym bardzie nie chcę jeszcze tego wiedzieć eeee coś świruję ostatnio;):stupid:[/QUOTE]
Spokojnie, jeszcze Ci fasolka moze zrobic numer i nie pokazac plci, tak jak moj lobuz. Przez 6 miesiecy moj syn byl Nela, bo nie chcial sie pochwalic rodzicom ptaszenkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

moim znajomym na USG długi czas wychodziło, ze będzie dziewczynka.
a chcieli syna bo juz jedną córę mają.
już bardzo pod koniec ciązy wyszło ze bedzie jednak chłopak
to kolezanka az się popłakała

a po jakis kilku miesiacach kolega opowiada mi ze własnei się doweidzial ze wtedy jak się okazało ze to jednak będzie chłopak ze zona się popłakała bo już się przyzwycziła ze to bedzie dziewczynka ;)


[COLOR="#808080"](nie chcecie sobie pograc w zgadywanki ?
jakby ktoś chciał to zapraszam na bazarek [URL="http://www.dogomania.pl/threads/189682-**SZUBIENICA**-zgadujesz-typujesz-dla-kogo-do-31.07"]klik[/URL]
można wygrać pieniązki dla swojego psiaka
prze[raszam, ze się reklamuję ale straszna posucha jakas na bazarku :()[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Pytam...bo dostałam zjoby od lekarki (przy okazji szczepienia) za używanie nawilżanych chusteczek :roll:
Podobno dermatolodzy ostrzegają, bo one niszczą warstwę ochronną skóry itp i powinno się używać gazików z samą wodą lub z dodatkiem Oilatum. Tyle, że paczka chusteczek (72 szt) kosztuje ok 4-6 zł, a paczka gazików (100 szt, 10x10cm) kosztuje ok 12 zł i więcej z tym "zabawy", więc nijak się opłaca - chyba, żeby je prać?
[B]Zapytałam, czy chociaż na spacery można je brać, to powiedziała, że po co, jeśli można wziąć wodę w termosie[/B] :evil_lol:

Mam na razie zapas chusteczek (Pampers, w Selgrosie niecałe 24 zł za 6 paczek ;)) nadal krzywdzę nimi swoje dziecko. W końcu musiały przejść jakieś testy dermatologiczne...[/QUOTE]

No proszę, człowieka nie ma kilka dni na wątku, a tu takie ważne informacje ;)

Nie macie wrażenia, że niektórzy lekarze, szczególnie ginekolodzy-położnicy i pediatrzy poprostu nie lubią kobiet i starają się im jaknajbardziej utrudnić życie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Idź poszukaj Iryska i podaj mu dłoń... Wiesz, to jest wątek dla relaksu a nie do chamskich przepychanek, niestety, tacy jak ty tego nie rozumieją...[/QUOTE]

[COLOR="red"][B][SIZE="3"]Dziewczyno, a gdzie ja byłam CHAMSKA???????? [/SIZE][/B][/COLOR]

No chyba, ze chamstwo to dla ciebie niezgadzanie się z twoim zdaniem. Lub argumentowanie.

Czy Alicja też jest chamska, bo w dużej mierze zgodziła się z moim zdaniem? Pytam, bo nic jej nie odpowiedziałaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maga100'][COLOR="red"][B][SIZE="3"]Dziewczyno, a gdzie ja byłam CHAMSKA???????? [/SIZE][/B][/COLOR]

No chyba, ze chamstwo to dla ciebie niezgadzanie się z twoim zdaniem. Lub argumentowanie.

Czy Alicja też jest chamska, bo w dużej mierze zgodziła się z moim zdaniem? Pytam, bo nic jej nie odpowiedziałaś.[/QUOTE]

Informuję cię tu i teraz, że owszem, byłaś chamska - wróć i przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałaś. Informuję cię także, że nie odpowiem na żadną zaczepkę ani żadnego twojego posta. Dla mnie nie istniejesz :p Idź wyładuj swe frustracje na swojej rodzinie a nie na publicznym wątku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']I Idź wyładuj swe frustracje na swojej rodzinie a nie na publicznym wątku :)[/QUOTE]
raczej , z tego co czytam (Twoje posty) to Ty masz problem - proponuje dużo spacerów , może robótki ręczne ..
i nie nachylaj się .. na pieszczoty to trzeba zasłużyć , a może właśnie Ci ich brak ? stąd ta frustracja ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']raczej , z tego co czytam (Twoje posty) to Ty masz problem - proponuje dużo spacerów , może robótki ręczne ..
i nie nachylaj się .. na pieszczoty to trzeba zasłużyć , a może właśnie Ci ich brak ? stąd ta frustracja ? :)[/QUOTE]

no cudownie, cudownie, jakaż miła i radosna atmosfera zapanowała. Ot, cała miłość dogomaniaków. A tobie czego Vectro brakuje że siedzisz na tym wątku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...