Jump to content
Dogomania

Siwa i Dakota - stare, chore, niepotrzebne... Siwa za TM ... Dakota za TM ...


karina1002

Recommended Posts

[quote name='Spinca']Ciotki, wiem, ze tayga z Gubina jeździ do Niemiec po karmę dla swoich podopiecznych. Mówiła mi, że tam jest dużo taniej. Nie sądzę, żeby niemieckie psy na nerki nie chorowały. Poprosić Ją żeby się zorientowała w karmach i cenach dla nerkówców?[/quote]

Jasne. To może być jakakolwiek karma weterynaryjna dla nerkowców.
RC , Hill's, Trovet, Purina Veterinary Diets

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Melduję obecność!!
Oczywiście polecę i zobaczę! Prawdopodobnie w czwartek. U nas święto, u nich nie.
Nigdy nie patrzyłam na ceny karm weterynaryjnych, ale jak "normalny" RC jest tańszy to taki też powinien.
Jak tylko sie dowiem czegos dam znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']To jeszcze puszczę cynk, ze jest drugi worek w zapasie, może też zostanie wystawiony po obniżonej cenie :cool3:
O ile oczywiście znajdzie się nabywca na ten pierwszy...
[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/1244/kreska.jpg[/IMG][/quote]
ponieważ pierwszy worek jest licytowany na bazarku, to ja cichutko powiem, że drugi worek też do sprzedania (cała kwota będzie przeznaczona na chorego trójłapka), dla tych suczek to za 150zł oddam (za darmo nie mogę, bo na hotel trójłapka nie starczy). RC Renal, przypominam.
Transport przez dogo pewnie da się załatwić, więc koszt przesylki odpadnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morisowa']ponieważ pierwszy worek jest licytowany na bazarku, to ja cichutko powiem, że drugi worek też do sprzedania (cała kwota będzie przeznaczona na chorego trójłapka), dla tych suczek to za 150zł oddam (za darmo nie mogę, bo na hotel trójłapka nie starczy). RC Renal, przypominam.
Transport przez dogo pewnie da się załatwić, więc koszt przesylki odpadnie.[/quote]

ja nadal bede licytowac karme, tylko gdzie moja konkurencja :-( :razz:?

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Zjechałam cały przygraniczny Guben. Mój sklep zlikwidowali (nazywał sie Gartencenter, teraz jest tam meblowy). Szukałam zawzięcie dokąd przeniesli "mój" sklep i nie znalazłam. Miasteczko małe nie jest. Popytam, poszukam jeszcze, ale dzisiaj się nie udało :(
W innych miejscach, do których trafiłam nie znalazłam karm weterynaryjnych.
Zaczęłam poszukiwania na niemieckum Ebay'u. Jest kilka aukcji, gdzie przesyłkę do znajomego zza miedzy miałabym gratis, ale nie porównywałam cen z polskimi.
Pozwólcie, ze zamieszczę tu linki do ogłoszeń:
[URL="http://cgi.ebay.de/Bosch-Life-Protection-Renal-Reduction-2-x-11-5kg-HUF_W0QQitemZ220392966894QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item335071caee&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A2%7C294%3A50"]Bosch Life Protection Renal & Reduction 2 x 11,5kg +HUF bei eBay.de: Futter (endet 27.06.09 15:23:00 MESZ)[/URL]
[URL="http://cgi.ebay.de/Royal-Canin-Veterinary-Diet-Renal-14-kg-Hund_W0QQitemZ280322073517QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item41447f63ad&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A2%7C294%3A50"]Royal Canin Veterinary Diet Renal 14 kg Hund bei eBay.de: Futter (endet 10.07.09 09:54:05 MESZ)[/URL]
[URL="http://cgi.ebay.de/Hill-s-Prescription-Diet-Canine-k-d-14-kg_W0QQitemZ120401061795QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item1c087667a3&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50"]*Hill´s Prescription Diet Canine k/d 14 kg * bei eBay.de: Futter (endet 02.07.09 00:45:01 MESZ)[/URL]
[URL="http://cgi.ebay.de/Hill-s-Prescription-Diet-Canine-u-d-14-kg_W0QQitemZ120401066392QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item1c08767998&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50"]*Hill`s Prescription Diet Canine u/d 14 kg * bei eBay.de: Futter (endet 02.07.09 00:56:21 MESZ)[/URL]
[URL="http://desc.shop.ebay.de/items/?_nkw=Niereninsuffizienz&_sacat=46445&LH_TitleDesc=1&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=Niereninsuffizienz&_osacat=46445"]eBay: Niereninsuffizienz, Spezialfutter, Trockenfutter, Futterzusätze[/URL]
[URL="http://cgi.ebay.de/2x15kg-HILLS-Hundefutter-SENIOR-Huhn-Hill-s-GESCHENK_W0QQitemZ390058541633QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item5ad14d0241&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50"]2x15kg HILLS Hundefutter SENIOR Huhn Hill`s + GESCHENK! bei eBay.de: Futter (endet 14.06.09 07:45:48 MESZ)[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo tayga.
Szkoda , że sklep zlikwidowali, te na ebay wychodzą chyba drożej niż u nas. Przynajmniej przy dzisiejszym kursie euro :cool1:

Sunie w porządku.
Apetyt im dopisuje, tylko cały czas się drapią.
Skóra się zagoiła, resztki strupów zostały i chyba to tak swędzi.
Mam taką nadzieję, ze nie ma innego powodu :roll:

Siwa wesoła, pomału chodzi za mną na spacery i sobie trochę galopuje i skacze po mnie. Cały czas pilnuje kojca, żeby jej nie zniknął z oczu.
Dakota jak widzi ,że szykuje sie spacer, a nie jedzenie - ucieka do budy i odwraca głowę.

Link to comment
Share on other sites

Biafra w sprawie karmy rozejzalam sie troche i tez mi wychodzi, ze duzo drozej niz w Polsce. Najtansze znalazlam RC Rental za 54,65 € (14 kg), nic taniej u nas w okolicy Berlina ni ma :-(. Jak Euro troche nie spadnie to nie ma szansy zeby bylo korzystniej :-(. Przykro mi.

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że niektóre psy drapią się jakby z przyzwyczajenia nawet już po zlikwidowaniu przyczyny swędzenia. Moja Gapa gdy została znaleziona była bardzo zaniedbana, zapchlona, zdredziała, skołtuniona i śmierdząca. Od tego czasu minęło ponad 2 lata. Nie ma powodu do swędzenia a ona i tak drapie się. Może nie tak jak na początku jednak nie raz sprawdzałam czy w tym gęstym futrze nie schowała sią jakaś krwiożercza gnida :angryy:

Dakota czuje się bezpiecznie w zaogrodzonym terenie, który zna i na wszelki wypadek woli nie opuszczać tego azylu. Te psy zbyt długo przebywały w schronisku, prawie całe swoje życie tam spędziły więc trudno wymagać, żeby zachowywały się jak normalny pies od szczeniaka mieszkający w kochającym domu. Możliwe, że do końca swojego życia Dakota nie wyjdzie z własnej woli na spacer. Jednak jest we właściwym miejscu... W końcu kojec Borysa miał być miejscem stałego pobytu dla kaukaza, który miał nie wychodzić na spacery ;)

Link to comment
Share on other sites

od razu przyznaję się, że nie przeleciałam jeszcze całego wątku, tylko ostatnie strony:oops:, strasznie muli mi net. Ale widzę, że na cito potrzebna kasa na karmę. Dokładam od siebie 50 zł, czyli brakuje wg moich obliczeń już niewiele. Napiszcie tylko, czy wpłacić na konto fundacji czy na jakieś inne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LACRIMA'] Dokładam od siebie 50 zł, czyli brakuje wg moich obliczeń już niewiele. Napiszcie tylko, czy wpłacić na konto fundacji czy na jakieś inne?[/quote]


To znaczy, że mamy na worek karmy potrzebych 150 zł. Bo deklarowała jeszcze dzidda i ja. To ten worek od Morisowej.
Jesli to aktualne, to proszę numer konta. [B]Morisowa?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Dziękuję bardzo tayga.
Szkoda , że sklep zlikwidowali, te na ebay wychodzą chyba drożej niż u nas. Przynajmniej przy dzisiejszym kursie euro :cool1:

Sunie w porządku.
Apetyt im dopisuje, tylko cały czas się drapią.
Skóra się zagoiła, resztki strupów zostały i chyba to tak swędzi.
Mam taką nadzieję, ze nie ma innego powodu :roll:

Siwa wesoła, pomału chodzi za mną na spacery i sobie trochę galopuje i skacze po mnie. Cały czas pilnuje kojca, żeby jej nie zniknął z oczu.
Dakota jak widzi ,że szykuje sie spacer, a nie jedzenie - ucieka do budy i odwraca głowę.[/quote]

Zaczynają się przełamywać :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papunia'] a jak dziewczyny przy misce się zachowują? uspokoiły się?:roll:[/quote]

Jakby to powiedzieć ...:cool1:
Krew sie nie leje
Interweniować nie trzeba
Trochę sie czasem poprzepychają ale same potrafią sie uspokoić
Próbowałam im dawać w 4 miskach, ale i tak się kłócą która lepsza

Ciekawe natomiast jest to, jak już jedzą.
Każda dostaje w innym kącie,
każda ma łeb głęboko w misce
i obie warczą jak lwy aż nie zjedzą do końca.
One chyba tak się nauczyły przez te 10 lat, że zawsze coś podbiegnie i zje :shake:

Link to comment
Share on other sites

Biafra dowiedz się od weta, czy dawać wspomagająco na te nerki Ipakitine? Jeśli tak to daj znać - wyślę. Przeczytałam cały wątek i już sobie tutaj zostanę na bieżąco. Taki kawał psiej tragedii, że albo ryczeć, albo konkretnie działać. Acha, drapanie występuje często przy chorobach nerek. Konto fundacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Z tą karmą to chyba będzie konto Morisowej, ale ona musi sie wypowiedzieć.
Ona wystawia Renala po super promocyjnej cenie dla Siwej i Dakoty a pieniadze z bazarku idą na ratowanie trójłapka.
Takie dwa w jednym :loveu:
[/quote]


tak, ale proponowała też jeszcze jeden worek prosto dla Siwej i dakoty za 150 zł. I jak rozumiem mamy te 150 zł, zadeklarowane (ja, dzidda, lacrima). Tylko niech morisowa potwierdzi i poda numer konta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LACRIMA']Biafra dowiedz się od weta, czy dawać wspomagająco na te nerki Ipakitine? Jeśli tak to daj znać - wyślę. Przeczytałam cały wątek i już sobie tutaj zostanę na bieżąco. Taki kawał psiej tragedii, że albo ryczeć, albo konkretnie działać. Acha, drapanie występuje często przy chorobach nerek. Konto fundacji?[/quote]

Z tą karmą to chyba będzie konto Morisowej, ale ona musi sie wypowiedzieć.
Ona wystawia Renala po super promocyjnej cenie dla Siwej i Dakoty a pieniadze z bazarku idą na ratowanie trójłapka.
Takie dwa w jednym :loveu:

A normalnie to konto Fundacji i adres Fundacji.
Ipakitine bardzo sie przyda. Dziekuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...