Jump to content
Dogomania

KRAKÓW - szczeniak pręgowana PRIMA, POTRZEBA PIENIĘDZY NA OPERACJE !!!!


Asior

Recommended Posts

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już jestesmy w domu! Bylismy potwornie zdnerwowani więc troche nie bardzo potrafimy powtórzyć resume P.Doktora. Płyka została wyjęta. Nie mozna było przeprowadzić drugiej częśći zabiegu czyli oesteomii ponieważ w wyniku nie wyciągniecia płytki w odpowiednim czasie, powstała dośc duza róznica w długosci obu kości i spowodowałoby to skrócenie nózki o 1,5 - 2 cm co w następstwie spowodowaloby skrócenie nogi i sunia by utykala na nogę. Ponadto wymagałoby to grzebania w nadgarstku co w perspektywie w 80% przypadkow prowadziłoby do usztywnienia nadgarstak.Po zdjęciu szwów (za dwa tygodnie) Primusia dostanie zrobione na miarę łupki, które bedzie trzeba jej zakladać na noc i po 2-3 miesiącach i po tej rahabilitacji łapka powinna być prosta.
To narazie na tyle bo nie mam siły więcej pisać.
Całuje wszytkich i dziekujemy za dobre słowo :D Primusia Was nie caluje bo śpi przykryta kocykiem :D

Link to comment
Share on other sites

tak, w porządku.... Ula dowiedziała sie z pierwszej ręki historię Primy... Prima nazywała sie Liona.. i mieszkała u mnie na osiedlu, a właściwie osiedle obok.... Mieszkała z jakimś pijakiem, który dopiero co wyszedł z więzienia i jakimś drugim żulem..... ona ponoć 2 tygodnie chodziła z tą połamaną łapką :( az wreszcie jakaś babeczka z bloku nie wytrzymała i wzięła ją do siebie z korytarza... Mała ponoć rzuciła się na jedzenie :( była nienasycona.... Bała się każdego gwałtownego ruchu, była bita przez tamtego bandyte :angryy:
Znęcali się nad nią ponoć :(
Boze co ta bida musiała przeżyć....
Pani zadzwoniła do schroniska (sama nie mogła ją zatrzymać bo ma dużo kiotów, chorych) Poprosiła, zeby przyjechali jak już będzie ciemno, bo boi się o siebie (jak by się gość dowiedział, ze to ona)
Teraz Pani dowiedziała się, ze Prima jest u Ulki (znają się od wielu lat :) ) i zadzwoniła do niej i opowiedziała jej historię :)

Strasznie się cieszę, że męczyłam Ulcię o nią... i pomyśleć, zę mąż Ulocki nie chciał na początku nawet na zdjecie spojrzeć.. nie chciał znowu latać po weterynarzach a przy primie zapowiada się trochę tego latania :roll:
Aż któregoś dnia poprostu powiedział,z ęby zdjęcie jej pokazać i bach... od razu jak zobaczył, zdecydował, ze jadą po nią :)

Link to comment
Share on other sites

:loveu::loveu::loveu: Pewnie się zakochał od pierwszego wejrzenia;)
Biedna Prima,taka młoda,a tyle już wycierpiała:placz:
Powinien być przepis zabraniający żulom i pijakom posiadania psów!
To teraz wierzę,że z łapką będzie OK!
Bo to Opatrzność nad nią czuwa - najpierw ta pani wyrwała ją z rąk oprawców,potem Asior zajęła się Primą sutecznie i zgoda TZ p.Uli - to się wszystko układa w pozytywne zakończenie:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

no dobra już powiem Wam, bo się zbieram kilka dni , żeby to oznajmić :D

PRIMA ZOSTAJE U ULKI NA ZAWSZE!!!!!!!
pomijając fakt, ze Prima juz jej nieźle zmaltretowała chałupkę, to oni ją kochają i jej nie oddadzą :)
zwłaszcza mąż Ulki :loveu:

dzięki Ani cała operacja została opłacona!!!

Link to comment
Share on other sites

no cóż.. łapka ostatnio była mocno ranna.. Primusia wygryzła sobie przez pare chwil dziurę do kości prawie.... zrobiła to właściwie pod ich nosem.. Ulka mówiła, ze coś tam sobie ta łapkę dziamgała, dziamgała...aż patrzy a tam wygryzione :mad:
Poszli do weta i musiał jej tam wszystko wyciąć (ponoć ślina psia ma takie właściwości, że ścina białko i powoduje martwice tego miejsca i rana już by się tak nie goiła, mam nadzieje, ze dobrze zrozumiałam, jeśli nie to niech Ulcia mnie poprawi)

No i teraz chodzi małpa z opatrunkiem..... na noc ma zakładaną tą szynę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...