Jump to content
Dogomania

Czeka nas usunięcie ząbka :(:(


Daga_i_Oskar

Recommended Posts

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Jeśli chodzi o przedtrzonowce wychodzą mniej więcej w 10 miesiącu życia a często ich po prostu nie ma - wada rasy a raczej nie zwracanie uwagi na ten szczegół ponieważ Y.T. to rasa angielska więc sprawdza się z reguły zgryz i komplet zębów od kła do kła
Wg. mnie nie ma fizycznej możliwości omyłkowo wyrwać stałego zęba zamiast mleczaka no chyba, że się ktoś kompletnie nie zna no ale człowiek po studiach w dodatku wet musi takie rzeczy wiedzieć :cool1:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zetka73']
A co do tych zdjec to w sumie co mam udowodnić nimi ze pies nie ma zebów ? jak mowie ze mial a nie ma to tak jest
i nie potrzebuje przeciez potwierdzenia ze nie ma dolnych kłłow[/quote]
Ty nic nie masz udowadniać tylko pokazać nam te zęby żebyśmy rozwiali Twoje wątpliwości - nie ma się czego bać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

nie udało mi sie tych zdjęć zrobić żeby można było cokolwiek pokazać
Wczoraj Nero tak sie wił przy tym ze porostu jakość jest do niczego
Ma chyba juz dość ciągłego oglądania mu zębów
Dam sobie chyba spokój i sama sobie odpuszczę oczywiście przy okazji skonsultuje to z wetem
Poczekamy i zobaczymy---zal mi Nerusia jeśli nie wyjdą mu kły( wg mnie 2 razy nie wychodzą :mad: ale obym sie pomyliła )

[FONT=Courier New][COLOR=Magenta] Wg. mnie nie ma fizycznej możliwości omyłkowo wyrwać stałego zęba zamiast mleczaka no chyba, że się ktoś kompletnie nie zna no ale człowiek po studiach w dodatku wet musi takie rzeczy wiedzieć :cool1:

I tego sie bede trzymac :) dzieki :)
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']nie udało mi sie tych zdjęć zrobić żeby można było cokolwiek pokazać
Wczoraj Nero tak sie wił przy tym ze porostu jakość jest do niczego
Ma chyba juz dość ciągłego oglądania mu zębów
Dam sobie chyba spokój i sama sobie odpuszczę oczywiście przy okazji skonsultuje to z wetem
Poczekamy i zobaczymy---zal mi Nerusia jeśli nie wyjdą mu kły( wg mnie 2 razy nie wychodzą :mad: ale obym sie pomyliła )

[FONT=Courier New][COLOR=Magenta] Wg. mnie nie ma fizycznej możliwości omyłkowo wyrwać stałego zęba zamiast mleczaka no chyba, że się ktoś kompletnie nie zna no ale człowiek po studiach w dodatku wet musi takie rzeczy wiedzieć :cool1:

I tego sie bede trzymac :) dzieki :)
[/COLOR][/FONT][/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]on raczej nie będzie cierpiał z powodu braku dwóch zębów
a tak z drugiej strony to jak ty mu te zęby oglądasz, że aż się wije ??? :roll:
to trzeba robić delikatnie :cool1:
ja nie pisałam o to jakie mają być zdjęcia
ważne żeby były
mogą być nawet takie żeby były tylko wargi odsłonięte a nie od razu cała paszcza do trzonowców :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Nane nie musisz zaraz mnie łapac za słówka po prostu nie chcial Nero chwile spokojnie postac zeby dało sie zrobic zdjecia

Ja mogę Ci opisać za to skoro nie interesuje cię cała "paszcza do trzonowców" żuchwa: Nero ma 6 siekaczy potem długo nic i trzonowce ( lekko zaczynają sie wyrzynać wg mnie przedtrzonowce)
górna szczeka jest w porządku tzn kły stale są prawidłowe

[FONT=Courier New][COLOR=Magenta] a tak z drugiej strony to jak ty mu te zęby oglądasz, że aż się wije ??? :roll:
to trzeba robić delikatnie :cool1:

Po co złośliwość ---ja nie mam 5 lat ale 30 więcej wiem jak sie troszczyc o ludzi i zwierzeta
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A propo's zębów- byłam Goofiem na przegladzie w ZK i powiedziano mi, ze pies ma wadę, mianowicie między kłami ma 4 ząbki (zdaje sie cę to siekacze się nazywa), a powinien mieć 6, no ewentualnie 5. Hodowca powiedział ze mamy przywieźć osa jak najszybciej bo on ma dentyste i ze z tym da sie "cos zrobic". I moje pytanie - ktos z Was wie co można zrobic Na co ewentualnie narażałabym psa? No bo przecież chyba mu tych zebów nie dokleję?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Wczoraj stała sie rzecz co najmniej dziwna
Mianowicie znalazłam wypadnietego zęba mlecznego u Nerusia
Dziwna dlatego ze Nero miał mieć usunięte wszystkie zęby mleczne ( i tak lekarz twierdził)
[B][COLOR=Red] Wg mnie lekarz sie pomylił i usunął Nerusiowi kły stałe zamiast mlecznych i te mleczne teraz wypadły ( ząb wg mnie był kłem):crazyeye:[/COLOR][/B]
Pojechałam weta natychmiast żeby mi wyjaśnił----wymigał sie od odpowiedzi co to za ząb natomiast po obejrzeniu szczęki stwierdził ze kły dopiero będą wychodzić----przecież już wychodziły kiedy jechaliśmy na konsultacje w sprawie wyrwania
Tak to jest jak człowiek nie zna sie na psich zębach :placz:[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Przypominam temat :cool1:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

a nie mowilam? :lol: :evil_lol:
oj zetko zetko... za wczesnie ty kupilas yorka, trza bylo więcej o nich poczytac, pokonsultowac się z ludzmi, ktorzy ich mają... bo tak to jeszcze dlugo będziesz miala duzo klopotow co do hodowania swego psa :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Tak źle nie będzie :)
W końcu to nie jest mój pierwszy pies ( pierwszy Yorkuś)
Poza tym to tak jak ludzie kazdy jest indywidualny i nie da sie nauczyć do końca wszystkiego bo zawsze nas coś może zaskoczyć :)[/QUOTE]

no tak, ale jak juz masz psa, to warto czytac im najwięcej, nawet o tych rzeczach, co zdaje się teraz twojemu psu nie jest potzrebne, ale nie wiesz czy nie będzie potzrebne jutro... tu jak z ludzmi, nie mozemy byc specjalistami tylko w jednej dziedzinie, musimy wiedziec co dzieje się w kraju, w polityce, czym zajmuje się nasz sąsiad itp. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Juz wszystko wiemy dokładnie
Nero ma już tylko stałe zęby wszystkie mleczne juz sie pogubiły albo zostały wyrwane
Co sie okazało to to iz Nero niestety nie ma jednej pary siekaczy :( kły tak dziwnie rosły ze nie ma szans żeby siekacze stale wyrosły na swoich miejscach ale nie jest to tragedia - mogło byc gorzej , Prawdopodobnie przyczyna tego może być fakt ze Nero ma nieprawidłowy zgryz

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/5864/img0018wm3.jpg[/IMG][/URL]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/zetka73]zetka73[/URL]

A tu Nero jako 7 miesięczny kawaler :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='martyska']Moja Niki ma jeszcze kły mleczne i Pani wterynarz powiedziała, że jeśli w ciągu miesiąca nie wypadną same to będą musiały być wyrwane.
Boję się tego i mam pytanie... czy macie jakiś sposób który pomoże w tym żeby wypadły jej te kiełki?[/QUOTE]

A w jakim jest wieku? Mojemu Goofiemu ostatni przetrwaly kiel wypadł jak skonczyl rowno rok. Kiel wypadł sam, podczas zabawy. Wczesniej też panikowalam, nosilam sie z myśla żeby go zawieźć na usunięcie (pozostalym psom usuwalam u weta) ale ciagle cos, ciągle nie bylo czasu. I dobrze zrobilam, ze nie kladlam go na stól :) Uprzedzajac pytanie - poza wadą zgryzu z jaką sie już urodzil, to nic mu w zabki z racji owego kła nie dolega

Link to comment
Share on other sites

A my możemy czekać aż kiełki nie wyrosną podwójnie...:multi::multi::multi:
W przeciwnym razie także czeka nas wyrywanie,:-(:-(:-(
ale mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby...:)
Trochę się poszarpiemy i same wylecą...;)
Dodam jeszcze że zostały dwa kiełki do góry bo te na dole już same wypadły:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']No Niki ma 6,5 miesiąca. Pani weterynarz powiedziała tydzień temu, że jeśli w ciągu miesiąca nie wypadnie sam to będzie trzeba wyrwać, bo będzie przeszkadzał innym i tamte będą złe.:placz:[/QUOTE]

taa, mi tez tak powiedzieli, ze trzeba usunać koniecznie! Resztę masz w moim poprzednim poscie :cool3:
Ale też prawda jest taka, ze Ty najlepiej znasz swojego psa - jesli widzisz że cos sie zle dzieje w pyszczku to usun zęba, to nie takie znow straszne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja suczka ma już prawie 12 lat, kiełki miała wyrywa ne w wieku 6 miesięcy, ale w wieku 1,5 roku okazało się że ma jeszcze 2 trzonowce nie wyrwane, przeszła zabieg bez problemów. Nie martw się, będzie dobrze idż na zabieg. Pamietaj zawsze dbać o zęby u yorków. Moja suka mimo swojego wieku ma wszystkie zęby ani jednego zepsutego ale zawsze pilnowałam żeby miała ściągany kamień nazębny. A często można spotkać kilkuletnie Yorki bez zębów.Jest też dobra pasta do żębów STOMAGEL firmy eurowet . Naucz go od szczeniaka mycia ząbków, nawet jak będzie się wyrywał .Rób to delikatnie ale systematycznie. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Psiara

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Witam...moja sześciomiesięczna sunia ma do usunięcia dwa kły, nowe stałe jej całkowicie juz wyrosły a mleczaki nawet nie mają zamiaru się ruszać:( Wet dał nam dwa tygodnie na wypadniecie a jak nie to trzeba będzie usuwać. czy tak młody piesek moze byc poddawany narkozie??? gdzieś kiedyś czytałam że małych ras nie poddaje sie narkozie przed upływem pierwszego roku życia....
Strasznie sie boję ze mojej maleńskiej cos sie stanie podczas narkozy:placz:
Miałam kiedyś owczarka niemieckiego, który nie przeżył narkozy podczas operacji....

Link to comment
Share on other sites

yoko2009-Nie martw się:calus:Mój był poddawany narkozie też w wieku 6 miesięcy a to dlatego,że 2 kły mu nie wypadły a nowe były już całkowicie rozwinięte;)Zabieg trwa około pół godziny.Mój jak mu pani weterynarz podała narkozę to 1 raz zwymiotował ale to podobno normalne;)Potem doszedł do siebie bardzo szybko bo rano zabieg był robiony a po południu moja psinaka juz się bawiła.Przez 2 dni po zabiegu najlepiej aby jadła coś miękkiego-ja mojemu ugotowałam wątróbkę z marchewką i ryżem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...