Jump to content
Dogomania

Czeka nas usunięcie ząbka :(:(


Daga_i_Oskar

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tisia&Mike']Daga napewno będzie wszystko dobrze... Oskarek jest dzielny i na pewno nic mu się nie statnie :). CO prawda Mike nigdy nie miał wyrywanych ząbków więc nie wiele potrafie na ten temat powiedzieć, ale napewno będzie dobrze :)[/quote]

[b]Ewunia[/b] Oscarek juz mial usuwany zabek miesiac temau, a teraz przyszła pora na Lordzika :)

Link to comment
Share on other sites

Muszkietero ma jeszcze 2 tygodnie na to, żeby mu zębiska (4) wypadły. Jak nie, to też idzie do wyrwania. Ale ma nie dostawać narkozy, tylko głupiego jasia i coś na znieczulenie. Też się stresuję okropnie, ale te zęby wcale nie chcą się same ruszać i wypadać :(

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję sie pod słowami Malwiny.
No chyba że zauważymy że np nowy kiełek rośnie krzywo lub ze starym coś złego się dzieje....choć raczej b. rzadko sie o tym słyszy więc .... ja też czekałam długo bo miałam nadzieję ze same powypadają ale sie nie udało 8)

Link to comment
Share on other sites

No właście, jak przeczytałam posta kini w wydało mi się to dość dziwne żeby półrocznemu psu usuwać mleczaki bo właściciwe dopiero od tego wieku zaczynają one psu wypadać...
zresztą nawet mi wet powiedział że Lordowi ten ząb mógłby wypasć ale może dopiero za 2 miesiące choć to i tak nie jest pewne, a ja nie chcę ryzykowac bo wystawa 18 marca... :roll:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Malwi,
dobrze że idziesz... będziesz miała z głowy a opuchlizny żadnej nie ma - co najwyżej musisz potem ze 2 dni pilnować żeby Lord nie gryzł nic twardego więc i suche żarełko odstawić trzeba na te dwa dzionki......
A po wszystkim też dołączysz do naszego grona dziwiącego się, że "i czym tu się było przejmować" :wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]Malwinko[/b] i bardzo dobrze, ze idziesz z nim teraz. Ja zdecydowanie poszlam za pozno, ale na szczescie wsyztsko dobrze sie zrobilo i wsztsko poszlo bezproblemowo :)

[b]Kinia[/b] ja takze na Twoim miejscu poszekałabym te 2-3 m-ce a noz zabek sam wyleci? No chyba, ze bedzie rosl krzywo o czym Gosia wczesniej pisala to bez zastanowienia trzeba isc, ale jak nie to ....

Link to comment
Share on other sites

Ja to chyba skonsultuję jeszcze z jednym wetem i wyciągnę średnią z tego ;) Wiem, ze mleczaki zaczęły mu wypadać jeszcze zanim skończył 5 miesięcy, niedługo będzie miał 7. Może rzeczywiście jeszcze poczekam, tylko sęk w tym, że na pewno dwa przednie kiełki trzymają się bardzo mocno, tych tylnich podwójnych nie widzę. A mam jeszcze takie pytanko: czy nie ma niebezpieczeństwa, że te stare się rozpychają i te nowe będą rosły nie w tym miejscu, w jakim powinny?

Link to comment
Share on other sites

[b]Kinia[/b] na to chyba nie ma reguły, bo każdemu psiakowi zabki rosna inaczek. U nas akurat było tak, że stały kiełek wyrosnął koło mleczaka bardzo prościutko, ale sie ze sobą stykały, więc żeby uratowac zabka trzeba było koniecznie go usunąć, ale przypominam że Oscarek ma 1.5 roku, a ząbki powinny wylecieć między 4, a 7 m-cem ale do 10 myślę, że spojonie można poczekać jak nie ma zadnej niespodzianki w postaci krzywo wyrastajacego stałego zabka

Link to comment
Share on other sites

[b]Witam !! Mam pytanka dwa!! Pierwsze to takie :
Czy to normalne że mój Yorkuś ma 8 kiełków?? Jak mu rosły drugie to te mu chyba nie wypadły i ma po 2 na dole i po 2 u góry!! A druga to taka sprawa że nie możemy go nauczyć żeby podawał łapę!!! Proszę o pomoc i co robić z kiełkami????? :cry: [/b][color=blue][/color]

Link to comment
Share on other sites

Hej

po pierwsze z tymi kielkami powinnasbyla juz dawno udac sie do veta skoro widzialas, ze zaczynaja mu wyrastac drugie zabki, wiec jak najszybciej pedz do niego.
A co do podawania lapki to ja nie jestem wstanie powiedziec jak tego nauczyc, bo kazdy ma inne metody. ja mojego uczylam za plasterek serka i wsyztsko poszlo pomyslnie,a teraz lapke daje na zawolanie :)

Link to comment
Share on other sites

Gosiu piesek w gruncie rzeczy jest mlody, ale skoro piszesz ze jzu stale zabki wyrosly wiec zapala sie czerwona lampka alarmujaca o wizycie u weta :), a co do podawania lapek to ja z moim cwiczylam to w wieku kilku miesiecy i jak mial moze 5-6 m-cy to juz lapke podawal, a lezenia go pozniej nauczylam z metod znalezionych na jednej z Yorkowych stron, ale niestety nie pamietam na jakiej, a wsztsko bylo tam supper opisane i piesio warowac nauczyl sie w pol godzinki :)

Link to comment
Share on other sites

bardzo wam dziekujemy za rade :D Jestem teraz chora i niestety przyklejona do łóżka ale w przyszłym tygodniu napewno pojade do weta z nim :P własnie sie dowiedziałam ze jest to weterynarz który świetnie zna sie na yoreczkach :lol: Szkoda ze nie potrafie wkleic zdjęcia jego to byscie go zobaczyli :-?

:wink: buziaki :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...