Jump to content
Dogomania

Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .


arima

Recommended Posts

No to jako pomoc do mnie w piątek ;)


Pele- takie domowe imie dostał smarkacz :) Uczymy sie chodzic na luźnej smyczy. Na razie najczęściej ja stoję a on bawi sie w parowóz .... I oczywiście szczeka na wszystko , szczeka że nie moze biegać itd. Czyli normalne życie ze szczeniakiem. Niech on już dorośnie!

To wszystko do nauki. Martwi mnie tylko jego nastawienie do obcych psów. Reaguje agresywnie. Nie strachliwie, ale agresywnie.  W przyszłym tygodniu pojedziemy do psiego przedszkola.

Ogólnie jest obłędny. Taki tulacz i całowacz, że głowa boli.  Dał nam się też dzisiaj wyspać. Nastawiłam sobie tylko budzik na 7 rano aby go na dwór wypuścić bo takie małe szczenie jednak długo nie wytrzyma. I tak dał radę 8,5 godzin!  Poszedł rano zrobił co powinien i z Zirą spowrotem do sypialni. Zira oczywiście na łóżko wskoczyła do nas. Pele nie uczę spać na łóżku. No ale TZ jak zobaczył że on obok a Zira na łóżku to wsadził go do nas. Pele przespał do 10-tej z brzuniem do góry, z głową na poduszce i przykryty kołdrą  :)

Zira i Pele - moje dwa rogate Aniołki :)

[attachment=10329:_MG_2570.JPG]

 

I nieustannie najważniejsza - staruszka Zmorka :)

[attachment=10330:_MG_2337.JPG]

 

I typowa zabawa pulików :)

[attachment=10331:_MG_2311.JPG]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ring pulików pewnie będzie na lodowisku bo tak było zawsze.  Fotograf nam się baaardzo przyda :) Ale najbardziej  pilnowacz  Zirki bo z małym będę chodzić i go oswajac z tłumam ludzi i psów. To samiec, więc będzie cieżko. Kurcze czemu samce to uparciuchy?  Chyba tylko koty wolę w samczej wersji ;)  Ale to jego tulenie sie i pieszczenie mnie zadziwia ;)

 

Zmorka... 

Dostała kawalątek penisa jak młodym dawałam. Po nim zasr**a  mi plac. Nie biegunka, ale takie plackowate kupska.  Męczyłam się aby to pozbierać dobrze bo puliki się kotłują na trawie i nie chciałabym aby pachniały inaczej .  Dzisiaj już jest lepiej- kupeczki bardziej normalne.  Do tego zmiana pogody i ciężej chodzi staruszka. Linieje tez na potęge.  Wyczesuje po troszeczku bo kości stare i brak przyjemności  w tym staruszki. Po raz pierwszy mam ogrom kudłów wszędzie na dole.  No cóż...

 

 

I niech w końcu będzie sucho i ładnie bo to co mi burki wnoszą do domu to przechodzi ludzkie pojęcie!!!!!

Link to comment
Share on other sites

I myślisz że ogolenie coś pomoże?  Zmorka ma wielkie łapy  ;)  Najmniej błota wnosi Zdzira mimo iż najbardziej kudłata. Ale dla niej błoto i kałuze są be ;) Pele  trochę wnosi. Najgorzej Zmorowatość bo dla niej każde błotko i kałuża są super ;) Wszystko wchodzi pomiędzy wielkie poduszki i potem znajduje się w domu ;)

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy :)

 

Oznajmiam, że Pele uczy sie błyskawicznie. Dzisiaj na spacerze na luźnej smyczy już nie był parowozem :) Jak tylko napiał smycz to natychmiast luzował i podchodził do mnie :) Kontrola pełną gębą! Zdolny smark! I już tak nie darł ryja na ludzi idących z daleka.

 

Zdzirka zamienia się w Zdzire.  Nic małemu nie wolno. Zaczynam ją karcić bo przesadza.  Po kilku już lepiej. Chyba menda miała za długą przerwe pomiędzy tymczasami i sie jej w główce przewróciło ;)

Zmoreczka dzisiaj chętna do wszystkiego. Poranny śnieg ją nastawił radośnie ;) Bo dzisiaj u nas rano była zima a popołudniu- wiosna ;)

 

 

Mój siwy pycholek

[attachment=10377:_MG_2805.JPG]

 

I bieganie synchroniczne ;)

[attachment=10378:_MG_2729.JPG]

 

[attachment=10379:_MG_2730.JPG]

 

Zabawa

[attachment=10380:_MG_2748.JPG]

 

Puliki czyli Zębowe Duszki

[attachment=10381:_MG_2816.JPG]

 

Baw sie ze mną proszę

[attachment=10382:_MG_2817.JPG]

 

Pele

[attachment=10383:_MG_2818.JPG]

 

[attachment=10384:_MG_2819.JPG]

 

[attachment=10385:_MG_2826.JPG]

 

[attachment=10386:_MG_2832.JPG]

 

Zdzirka

[attachment=10387:_MG_2785.JPG]

 

[attachment=10388:_MG_2825.JPG]

 

[attachment=10389:_MG_2833.JPG]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Zira i Pele lansowali się w Katowicach.  Stres mój był bo Pele pierwsza wystawa i krótki czas u mnie.  A tu...

Wstyd! Po pierwszych pięciu krokach na ringu z Zirą wiedziałam, ze to nie jest jej dzień. W życiu mi tak sie nie zachowywała.  Zero kontaktu ze mną!  Humorek jak nie powiem co! Jak sędzia powiedział że ocena doskonała to się cieszyłam bo za taką wieś ja bym jej bdb dała!

No ale mamy ocene doskonałą, złoto i CWC.  Widać reszta się podobała.  Normalnie aż sie boję czy jej coś nie jest.... Jak jutro humor jej się nie poprawi to zapycham do weta! To nie jest Zira!

A Pele? Pele lepiej się wystawił niz Zira... To chyba wszystko na ten temat. Radosny, zadowolony szczeniak na ringu. Z uśmiechem na pysiu :)  Ma I miejsce i ocene wybitnie obiecującą.

Na honorowy nie poszliśmy. Uwazam ze Pele wystarczyło już emocji a Zira coś nie halo więc nie będąc sadystką pojechałam do domu.

 

Teraz się martwię o Zire i cieszę z postępów socjalizacyjnych z Pele.

Jakieś zdjęcia może będziemy mieć. Może ktoś zrobił...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...