Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wind - dzięki za link do http://www.scarse.org/ Jest tam b. dużo profili kalibrowania skanerów dla poprawy współpracy z monitorami i drukarkami. Piszę wyraźnie adres strony bo może się komuś przydać. Mnie zaś nie o to chodziło.Pewnie zadałem zbyt ogólne pytanie.

A teraz szczegóły (nudne):

Generalnie, profile zawarte w scarse są zapisane w plikach *.imc. Te pliki występują w systemach operacyjnych komputerów i są odpowiedzialne własnie za wygląd obrazu na monitorze i w druku. Czyli dla każdego skanera można dobrać takie pliki *.imc (profile) aby obraz na posiadanym monitorze ( i/lub drukarce) był optymalny.

Mnie zaś chodzi o kalibrację skanera pod kątem przedmiotu skanowanego, ta kalibracja jest zapisywana jako *.map (mapa tonowa).

Już wyjaśniam o co konkretnie chodzi. Głównie używam aparatów fotograficznych analogowych. Daję film do wywołania. Skanuję byle jak negatyw. Na podstawie tych, byle jakich skanów wybieram klatki do zrobienia "odbitek" i potem, jeżeli jest potrzeba uzyskania zapisu cyfrowego, skanuję już dużą odbitkę.

Często jednak już od razu wiem, że nie ma potrzeby uzyskiwania wysokiej jakosci skanu i wtedy skanuję negatyw bezpośrednio. Jeżeli negatyw jest naświetlony idealnie, to taki skan jest do przyjecia. Przeważnie tak nie jest i wtedy trzeba ręcznie mozolnie, metodą prób i błędów, robić poprawki.

Szukam wiedzy właśnie na ten temat: jak sprawnie kalibrować skaner przy pracy z negatywami lub gdzie znaleźć gotowe pliki *.map z poprawkami do negatywów.

Przyznam się, że trochę zaniepokoił mnie zapis na stronie scarse:

"Printing negatives is more of a subjective thing, and some decisions are better left to a human."

Link to comment
Share on other sites

jborowy,

Hmmm ... chyba Ci nie pomoge :( I nie dlatego, ze nie chce tylko dlatego, ze skaner uzywam okazjonalnie do skanu np. prac plastycznych a nigdy do zdjec/negatywow.

W najblizszych dniach powinnam sie kontnaktowac z kims z zaprzyjaznionej redakcji to podpytam, moze tam pomoga. Poki co nic nie obiecuje, ale gdybym cos miala to dam znac.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy będe w piątek.

Więc juz dziś chciałabym wkleić zdjęcie upamietniające mojego skarba.

25.06 o godz 11. 15 minie 2 miesiące jak odszedł od nas, nasz

największy SKARB.

XENDO DZIĘKUJE, ŻE BYŁEŚ...NA ZAWSZE ZOSTANIESZ W NASZYM SERCU...

19253412067.jpg

Link to comment
Share on other sites

A ja znow opuszczam sie w zdjeciach galeriowych... :oops: Brak cyfrowki, fantastycznych wypadow na lake i do lasu... Ale dosc tego tlumaczenia! Czas na pochwaly dla WAS!

czapla: Chcemy wiecej takich kerakow! Im wiecej zdjec ogladam, tym bardziej mi sie podobaja...

Pani Bosmanka: West? Nie! To jakis maly szczurek...

Link to comment
Share on other sites

Pani Bosmanka :D koleżanka ma świetne pomysły na ujęcia :D

Czapla :D widzę, że ktoś trzyma formę przy tak pięknych psach

pleg :D dobre, dobre - ale przez przekupstwo można dużo zyskać :wink:

A teraz zainspirowały mnie Yorki - hm te kodardki.

Jak kiedyś spacerowałam z Niką, bardzo mi się podobało jak opowiadała o swoim yorku. Pozdrowienia dla koleżanki.

Oto KIRIYORCZKA :wink:

kiriyork2.jpgkyork.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pani Bosmanka :D Koleżanka ma rację - ale jak tu utrzymać terierka w pozycji siedzącej, stojącej :lol: tylko przekupstwem, jak napisał nam w tajemnicy PLEG :wink: tego ciasteczka to nie widać na fotce 8) :lol: 8)

Wind :D no ba :wink: dzięki :D podglądam Wasze maleństwa na fotkach :P

Najśmieszniejsze było jak biegała w tym czymś :D potem - chyba jej to nie przeszkadzało.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie :-)

Parę plażowych igraszek.

Mój pies bardzo nie lubi dzielić się patykiem..

73180.jpg

a pobyt na plaży to jest coś co go uszczęśliwia wręcz niewymownie

73181.jpg

73182.jpg

Niestety... teraz przez dłuższy czas ma mocno ograniczone przebywanie w takim szczęśliwym miejscu - dopadło go zapalenie oskrzeli.. leczymy powolutku..

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...