Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

[quote name='aga_ostaszewska']Misia wyglada na kompletnie wykonczona! Jak zwykle mordka, no i to spojrzenie (na 1 zdjeciuu z blyskiem w oku)... [/quote]

Jakim błyskiem? :o Moje koleżanki stwierdziły, że Misia ma tak wywrócone oczęta, jakby jedną nogą była już na tamtym świecie :wink:
Tak właśnie wygląda pies po zajęciach z tropienia :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mokka']Jakim błyskiem? :o Moje koleżanki stwierdziły, że Misia ma tak wywrócone oczęta, jakby jedną nogą była już na tamtym świecie :wink:
Tak właśnie wygląda pies po zajęciach z tropienia :P[/quote]
Nie przyjrzalam sie dobrze... :oops: Ale i tak wyglada Misia slicznie-pies Pluto :wink:
A jak sie miewa Leonek? Wyglada na radosnego i zadowolonego z zycia@

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska']A jak sie miewa Leonek? Wyglada na radosnego i zadowolonego z zycia@[/quote]

Trzyma fason :wink:
W poniedziałek mamy wizytę u kardiologa - zobaczymy, co powie. Bo Leon uważa, że jest :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wojtek']Flaire, a gdzie leży granica pomiędzy górną, a dolną częscią uda?[/quote]To jest bardzo dobre pytanie, a odpowiedź łatwo pokazać na psie, a trudniej wytłumaczyć w słowach... :oops: Ta granica biegnie skośnie, jeśli pies stoi w tę stronę:

pysk zad

czyli pysk ma z lewej, a zad z prawej, to ta granica idzie \ tak, czyli jakby zgodnie z linią uda.

Jeśli przyjrzysz się, jak rośnie ten włos na udzie i jeśli masz odrobinę szczęścia :wink: , to może uda Ci się zauważyć, że ten włos ma jakby przedziałek - czyli część włosa, ta z przodu, rośnie do przodu uda, a reszta - z tyłu - rośnie do tyłu. (Nie u wszystkich psów jest tę linię łatwo zauważyć). To jest właśnie z grubsza ta granica - włos rosnący do przodu zostawiasz, a ten rosnący do tyłu trymujesz.

Może ktoś ma jakieś zdjęcie, które to dobrze ilustruje. Ja nie mam, ale jak poszukam, to może coś w miarę pomocnego znajdę, bądź też pstryknę nowe - Misia w tej chwili jest w takim stanie wytrymownia, że może będzie to widać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='Wojtek']Flaire, a gdzie leży granica pomiędzy górną, a dolną częscią uda?[/quote]
(..) czyli część włosa, ta z przodu, rośnie do przodu uda, a reszta - z tyłu - rośnie do tyłu. (Nie u wszystkich psów jest tę linię łatwo zauważyć). To jest właśnie z grubsza ta granica - włos rosnący do przodu zostawiasz, a ten rosnący do tyłu trymujesz.
(...)
[/quote]

Aleście sobie pogadali... :D
Wojtek pytał gdzie góra/dół,
Flaire wyjaśniła gdzie przód/tył

Link to comment
Share on other sites

[quote name='foxydoxy']Aleście sobie pogadali... :D
Wojtek pytał gdzie góra/dół,
Flaire wyjaśniła gdzie przód/tył[/quote]No, mam nadzieję, że nie do końca tak źle... :wink: Taki podział na dwie niekompatybilne sprawy (przód/tył vs góra/dół) byłby rzeczywiście problemem, gdyby linia pomiędzy włosem dłuższym a krótszym była pozioma (równoległa do ziemi). Wtedy rzeczywiście Wojtek sobie, a ja sobie i moje wyjaśnienie byłoby całkowicie pozbawione sensu. Ale ta linia nie jest pozioma - biegnie na ukos, jakby po przekątnej prostokąta, w który możnaby wrysować udo. Jeśli pies stoi ze łbem w lewo, a z zadem w prawo, to dzieląc ten prostokąt wzdłuż tej przekątnej tak \ daje dwa trójkąty - można je nazwać dół i góra, ale również - może nawet bardziej dokładnie - przód i tył. Więc właśnie ja tak je nazwałam - tutaj "przedni" trójkąt, ten z lewej, jest "dolną" częścią, gdzie włos jest dłuższy, a "tylni" trójkąt jest częścią "górną", gdzie włoś jest krótszy.

Postaram się wstawić zdjęcie w końcu, to może będzie jaśniej, bo chyba bez tego nie da rady... :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wojtek'][quote name='foxydoxy']Flaire wyjaśniła gdzie przód/tył[/quote]

a raczej gdzie przód\tył :wink:[/quote]

Wojtek - SUPER! Po tym komentarzu widzę, że jednak moje wyjaśnienie dało się przynajmniej po części zrozumieć! :D

Link to comment
Share on other sites

aga - jakie to słodkie i niewinne stworzonko :P :D
Flaire - a jednak poczekam na fotkę .... trochę to objasnienie skąplikowane ... :roll: tżeba się wczytać a ja :evilbat: ma jeszcze szefa za plecami który jest święcie przekonany że od rana cieżko pracuje... :oops: 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Oj Wojtek Wojtek alez Twoja sunia jest usmiechnieta! Chyba podczas fot swietnie sie bawila!?[/quote]
Aga, toż to prymitywne stworzenie funkcjonujące dzięki najprostrzym odruchom zawsze w lesie się dobrze bawi.
Zauważam u niej objawy "doroślenia" Niedawno skończyła 2 lata i widać, że stara baba się z niej robi :wink: Charakter i ciało jej mężnieje, za koteckiem bardzo lubi sobie poganiać i w ogóle taka rutyniara się robi :D

Link to comment
Share on other sites

A kotki nawet mojego maleńkiego Guapika się już boją :D Na jego widok u babci na ogródku wszystkie siedzą na drzewie, robią kocie grzbiety i ''psykają'' na Guapa, który ma z tego wielką radochę i biega pod drzewkiem nie wiedząc,dlaczego te koty się go boją :) Za niedługo wam wstawię jakieś fotasy :D

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj w Pęcicach na zawodach agility

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img227.echo.cx/img227/9457/tootsie4yt.jpg[/img][/URL]

To jest Tootsie (nie mam pewności, czy to jej rodowodowe imię) Prima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...