Jump to content
Dogomania

mój pies potrzebuje pomocy - ropomacicze!!!!!!!


gooralska

Recommended Posts

moja 15 letnia suka od trzech dni ciężko dyszy...
3 dni non stop po kilka razy dziennie chodzę z nią na gagarina do multi wetu. ale za żadnym razem jej nie pomogli.
ma chore serce.
zrobili jej przeswietlenie klatki piersiowej ( w sumie to nie wiem po co)
ale nic nowego nie pokazało.
temp. w normie i dopiero dziś sie uparłam żeby sprawdzili czy to nie ropomacicze bo suka pije i sika dużo.
PO TRZECH DNAICH!!!!! chodzenia po kilka razy!!!!
to ja mam mówic lekarzom co maja sprawdzać???????
wczoraj dali jej zastrzyk z relanium, zamiast byc spokojna i spac to dostała "fioła" latała jak szalona po mieszkaniu i mało co rzeczywiście na serce nie zeszła.
Podobno czasem relanium działa odwrotnie... ale po cholere jej to dawali ? lepiej było bez niż po tym zastrzyku, ma,lo co sie nie wściekła.

dziś zrobili jej usg. wyszło że ma zmiany macicy. niby nie ma ropy ale jakieś malutkie trobiele. pozatym wszytko ok, watroba, naerki itp.
z krwi wyszły leukocyty 25 tys a norma jest do 12 tys.

dali jej antybiotyk w syropie i kazali czekac do jutra.

ja sie okocę!!! nie wiem czy ona tak dyszy bo zaraz padnie czy tak ma być?
błagam pomóżcie, poradzcie bo ja jestem bliska obłędu!

może znacie jakiegos dobrego lekarza??????
jak tak to napiszcie smsem 506 303 604 nawet w nocy!

plizzzzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

acha, po powrocie od weta jak jej tam brzuszek macala to ja bolało w okolicy macicy, a po powrocie do domu wyciekło jej z narządów rodnych trochę lepkiej , sluzowatej substancji. wet powiedziała ze to otworzyło sie ujście do macicy i że to ropa wypłynęła. coraz bardziej mnie to dziwi bo na usg podobno ropy nie wykazało...
polećcie mi kogoś, bo ja jestem bezradna a Kora dyszy...
schudła 1/5 masy ciała. wygląda jak szkielet. pije, sika i dyszy... cała malutka klatka jej "chodzi"... co ja mam robić???????

Link to comment
Share on other sites

[b]gooralska[/b]
po pierwsze popros moda, zeby przeniosl ten temat na "weterynarie". tam na pewno wiecej ludzi sie zaiteresuje twoim problemem.

po drugie
[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=13956]TUTAJ[/url] jest topik w ktorym ludzie polecaja godnych zaufania weterynarzy

Link to comment
Share on other sites

Kasia, jesli pies ma stwierdzona chorobe serca to moze to sie objawiac wlasnie kaszlem, dlatego proponowalabym wizyte u kardiologa.'
Tu [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=18122[/url] mozesz poczytac jak objawialo sie to u mojego 16-to letniego psa. My leczymy sie na Shroegera (nie jestem pewna czy tak pisze sie nazwa tej ulicy ) u dr. Niziołka.
Zadzwon, dowiedz sie kiedy przyjmuje- chyba 2 razy w tyg u nich, przyjmuje tez w innych klinikach. Ta klinika jest calodobowa.
Pozdrawiam Kama

Link to comment
Share on other sites

kingula, kora jest chora na serce ale teraz to ropomacicze!!!!!!!
suka nie kaszle!!!!
pije i sika !!!!!!! typowe przy ropomaciczu !!!!!
ja jestem w panice bo z powodu serca nie można jej wysterylizować!!!
bo nie przetrzyma operacji!!!!
a jak sie ropomacicze zostawi to też padnie...

Link to comment
Share on other sites

[b]gooralska[/b], ja bym na Twoim miejscu nie czekala, tylko brala suczke pod pache i leciala do weta!!! w przypadku ropomacicza liczy sie czas, a jesli jest to ropomacicze ukryte (tzn. takie, kiedy nie ma wycieku ropnego. nie wiem jak sie to fachowo nazywa), to w sumie niewiadomo jak dlugo juz sie choroba rozwija... z tego co piszesz z sunia jest niedobrze, poza tym ma swoje lata, wiec kazda minuta moze byc cenna!
nawet jesli mialoby sie okazac, ze wszystko jest w normie, to chyba lepiej dmuchac na zimne?

moze Elwet w al. Niepodleglosci? na forum ma niezla prase, to klinika calodobowa.

Link to comment
Share on other sites

gooralska!!!!!!!! Natychmiast z suka na Schroegera-tam jest kardiolog, anastazjolog i NARKOZA WZIEWNA. Zamkniete ropomacicze. A co oni badan krwi nawet nie zrobili??????
Tu masz strone i zobacz to w wiekszosci weci ze schroegera
[url]www.vetserwis.pl[/url]
Żoliborska Klinika Weterynaryjna
ul. Schroegera 72a
tel. 834-54-53

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gooralska']kingula, kora jest chora na serce ale teraz to ropomacicze!!!!!!!
suka nie kaszle!!!!
[b]pije i sika !!!!!!! typowe przy ropomaciczu !!!!![/b]ja jestem w panice bo z powodu serca nie można jej wysterylizować!!!
bo nie przetrzyma operacji!!!!
a jak sie ropomacicze zostawi to też padnie...[/quote]

pije i sika to typowe przy mocznicy :( :( a ze ma ropomacicze to swoja droga, to zatrucie organizmu i moze byc uszkodzenie nerek i sorganizm sm usiluje sie oczyscic z toksyn :( :(

gooralska szybko do klinki-ratuj sunie!!!

Link to comment
Share on other sites

gooralska- napisalam, ze kaszle- przepraszam, przejelam sie dosc mocno Twoja sunia i zle przeczytalam :oops: Jednakze moj Dzek tez bardzo ciezko dyszal gdy stan Jego serca sie pogorszyl. Na ropomaciczu sie nie znam niestety (lub stety) nie mialam z nim do czynienia. Nie ma co gdybac- lec do lecznicy, w tym wieku suni trzeba dzialac szybko.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia przed śmiercią :cry: też cięzko dyszała, nie miała ropomacicza, to było obrzęk płuc spowodowany niewydolonościa serca. Też strasznie dużo piła i sikała ale to była podobno reakcja na leki na serce, które jej podano. Lekarz powiedziała mi że tak się właśnie będzie działo po podaniu tych leków nasercowych.

Wydaje mi się jednak, że obrzęk płuc by napewno wykryli, więc to chyba niemożliwe. Będzie dobrze :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

mOJA SUKA MIAŁA ROPOMACICZE-jedyny objaw to było zwiekszone pragnienie!! nic więcej!!! a co do operowania psów z niewydolnością serca-to sie robi!!!! Lekarze przyjmują,że każdy pies po 10 roku życia ma niewydolne serce i są odpowiednie metody znieczulania.

Link to comment
Share on other sites

hej,
zrobili jej krew - wszystko ok tylko mocznik podwyższony norma 40 a ona ma 70
kardiolog zrobił ekg i napisał w opini ze nie ma przeciwwskazań do narkozy tylko musi byc wziewna i z antropiną,
Kora ma na jutro wyznaczoną operację na 11.30 ! na gagarina tylko nie pamietam jak sie lekarz nazywa.
Korę prowadzi dr. Gójska ufam jej bo pomogła korze jak pojawily sie objawy chorego serca dwa lata temu.
co ja mam zrobić? pozwolic na tą operację?
nie ma wyjścia?
na gagarina???????
co ja mam robić??????

Link to comment
Share on other sites

Gooralska- masz malo czasu na zastanowienie :( Ja osobiscie nie moge powiedziec niczego zlego na temat lecznicy na Gagarina, gdyz w przypadku mojego psa uratowano mu tam zycie, podczas gdy w pogotowiu na Powstancow lekarze rozlozyli rece i kazali zostawic psa "tak jak jest" :o
"Nas" operowal jakis doktor z wlosami w kitke, niestety nie mam pamieci do nazwisk :(
Natomiast moja znajoma byla z tej kliniki baardzo niezadowolona... :roll:
Sama nie wiem co Ci poradzic :(
Bede jutro trzymac kciuki za Twoja dziewczynke.

Link to comment
Share on other sites

HEJ!!!!
operacja trwala zaledwie 40 minut... wszystko pomyślnie bez komplikacji!!!!!!!!
trzymajcie kciuki by nie nadeszły żadne komplikacje. Korca spi w koszyczku w domku :)
byla bardzo dzielna! a wczoraj miala 15-ste urodziny :) zapomniałam o nichprzez to wszytko... :(
dzieki że trzymaliście kciuki, dzięki!!!!
ale potrzymajcie je jeszczez trochę żeby nie było zadnych komplikacji!!!
jak sie wszystko uda to zaprosze was na piwko :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...