Jump to content
Dogomania

Wasze yorki i ich kolorki :)


owczarnia

Recommended Posts

  • Replies 378
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hey, mam do Was pytanie. Grzecznościowo za koleżankę. 10 września jej sunia (york), cesarskim cięciem urodziła 5 kluseczków. Sunia ma sierśc taka stalowo - szarą na grzebiecie, ryjek złotawy. Była kryta rudawym pieskiem (też york). I pytanie do Was czy jest możliwość ocenienia kolorów jakich będę miały psiaczki w późniejszym wieku? Jeżeli tak to jak to ocenić i w jakim wieku to będzie widać? Proszę o pomoc.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolajna']Coco stalowo złota i trochę rudawa się zrobiła po ostatnim obstrzyżeniu. A Tosia to srebro nawet jaśniej, trochę złota i czarnego. Ogony obie mają czarne...[/quote]

A ile lat ma Twoja Tosia? Mama mojej małaj też się Tosia nazywała i też była bardzo jaśniutka:p

Co do kolorków to szczeniaki mam 2 rude i 1 czarny podpalany, czyli typowo jak york. Te jaśniutkie maluchy będą po mamusi jasno srebrne z jasnym złotym, a chłopak zapewne po tecie czarno-rudy,może trochę sreberka na główce...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Już nie pamiętam jak to było z Lolką, ale wydaje mi się, że w wieku 5 msc wybarwiała mi się już- może się mylę...
Ale Bond ma 5msc i tylko łepetynka zmienia kolor.
W metryce ma wpisane umaszczenie stalowo-złote.

Łapki miał jasne (jak wszystkie szczeniaki) a teraz ma łapeczki ciemne.

Jakiś podejrzany ten mój pies i jego wybarwianie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']A ja chce zatrzymać dziewczynke po Ince mam nadzieje że któraś będzie ciemna i pięknie zbudowana ,co tam mówić poprostu ideał:megagrin::loveu::diabloti:[/QUOTE]
Coco i Tosia nie są spokrewnione.
Coco z hodowli, a Tosia od prywatnego hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alex16']Mam do Was pytanie ,macie jednego czy więcej yorczków?
Mój Lucky ma cztery lata i nie wiem czy kupić mu towarzysza/towarzyszkę?[/QUOTE]
jest kilka osób z 2 yorkami lub innymi psami-2 yoreczki:galeria Viki i carmen,ja mam shih tzu i w mau kupilam yorka

ale to rozmowa na inny temat/inne miejsce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alex16']Mam do Was pytanie ,macie jednego czy więcej yorczków?
Mój Lucky ma cztery lata i nie wiem czy kupić mu towarzysza/towarzyszkę?[/QUOTE]

Megi zapomniała o mnie, że i ja mam 2 yorki- parkę:mad: :razz:
U mnie co prawda 2 tygodnie są razem, ale wielka miłość.
Jest sporo awantur, dużo śmiechu i zabawy:)
Jak Twoja psinka akceptuje inne towarzystwo to polecam kolejnego psiaka:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

mój psiur ma już prawie 1,5 roku i się wybarwia i wybarwić nie może:mad: przy tylnych łapciach ma sreberko, gdzieś tak do połowy ciemno szary po bokach z ciemniejszym pasemkiem na kręgosłupie i im bliżej w stronę szyi tym jest ciemniejszy na tej drugiej połowie tylko nieśmiałe srebrne niteczki:roll:. No i wydaje mi się że ma za dużo złota nad przednimi łapkami już prawie do łopatek sięga:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W bloku mojej babci mieszka pewien swetaśny potworek którego można jeszcze podciągnąć pod yorka. W wieku 3 miesięcy był ostrzyżony na 3mm "bo kołtuny miał" zrobił się srebrno żółty bo złotem tego nie nazwę:shake:, włoski rosną mu niezbyt szybko (w końcu na brudnym psie włos nie rośnie:eviltong:) ale kiedy trochę podrosły znowu zrobił się czarny na grzbiecie pysio został żółty i niezbyt to ładnie wyglądało tym bardziej że pies nie myty i rzadko czesany:angryy:. Kiedy miał 6,5 miecha znowu poszedł pod maszynkę i tym razem zrobił się stalowy a teraz znowu jest czarny, zdecydować się nie może czy jak:lol:

Link to comment
Share on other sites

Trochę to dziwne,że tak zmienia kolor...psy chyba nie mają takich właściwości...A co do brudnego włosa-na moim psie który latem nie był kąpany przez miesiąc włos urósł 1 cm czyli prawidłowo.Jest przecież wiele psów które nie są tak często kąpane(sznaucery,długowłose kundelki)a jednak chodza do fryzjera...
A w temacie-Franek na grzbiecie jest czarny,łapy złote,brzuch srebrny,głowa na górze srebrna a po bokach melanż.Wygląda hmmm...oryginalnie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...