Jump to content
Dogomania

Ech,ci znawcy ras


Ula

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A Manu to co, nie ma języka (lub kalwiatury pod ręką)?

No przecież użyłam klawiatury ? :o

A "chęchy" vel "chychy" znaczą miejsca odludne, poza miejscem zamieszkania ludzi - w tym wypadku łąki i pola poza miastem, za osiedlem.

Link to comment
Share on other sites

Manu, ale po co Waldi miałby tam dzieci prowadzić :o :o :o :o :o ? Manu no co Ty? Poważnie?

A mnie się wydawało, że z tego, co pisałam, jasno wynikało, że Waldek na spacer poszedł z psami... :o :D A one chciały mu (czy raczej psom) towarzyszyć. Mam być zazdrosna...? :wink:

Idź, idź już na tego czata... :D , jak Cię tak ładnie proszą - to nie będziesz tu się czepiał. :agrue: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aga czepia sie geografii, Wojtas ortografii, to ja sie czepie angielskiego :P

;) nigdy nie pisze sie You z duzej litery (po polsku zawsze piszemy "Ty" w zwrocie grzecznosciowym, w ang. natomiast nie :)

no 8)

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

lisek, wilk, malamut itd. to jeszcze spoko, ale dobra sytuacje mialam w autobusie

rozmowa 2 dziewczynek

- o! patrz husky

-nie, to nie jest husky bo nie ma niebieskich oczu, wiem to bo moj tata hoduje rottweilery (sic! tak to sie pisze?) :)

offtopic

czy anuk byl wystawiany w koszalinie?

Link to comment
Share on other sites

Sam miałem podobną przygodę,kobieta mieszkająca w bloku obok mojego

kupiła sobie z hodowli pieska,suczkę i właśnie miałem wątpliwości co do rasy:Syberian Husky,czy Malamut Alaskijski ?,chciałem to sprawdzić,zapytałem się z jakiej hodowli ma psa,odpowiedziała że hodowla nazywa się "Śnieżna Dolina" Ewa Niemczyk.Znalazłem w internecie stronę tej hodowli i okazało się,że to hodowla Malamutów Alaskijskich,a najpierw myślałem,że to Syberian Husky :D

Link to comment
Share on other sites

Powracajac do znawcow to Azja juz wiele razy byla owczarkiem kaukaskim,malamutem(bo husky sa wieksze,bo ma oczy niebieskie obydwa),podrabianym husky(bo ma dwa oczka niebieskie a nie rozne), kundlem,ONem,a jak miala 2 miesiace to byla brzydkim kotkiem o dziwnej masci z wlascicielka wariatka,ktora prowadza go na smyczy jak psa :wink:

Jak bylam w tym roku nad morzem to jakis facet wmawial mi,ze moj pies to podrobka bo husky w szelkach chodza :D Oczywiscie jak ide z nia na spacer wszyscy mi zarzucaja i mowia,ze powinnam biec albo jeszcze lepiej na rowerze jechac,a jak juz jade na rowerze to gadaja,ze psa mecze :wink: Tak zle i tak niedobrze.Ech...ludziom nie dogodzisz.

A wracajac do wystawy w Koszalinie to ja bylam z Azja 8) Wprawdzie dostalysmy doskonala,ale bez lokaty.Nie wiem czy Azja nie byla najstarszym huskym na wystawie,ale w naszej klasie na 100%. Nawet sedzina po zajrzeniu jej w zeby powiedziala,ze to juz starsza pani jest :wink: Chociaz jak zajrzalam w katolog stwierdzilam,ze nasze konkurentki moglyby byc Azji corkami 8)

Ech moze w przyszlym roku tez przyjade :P

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie, czy malamut moze byc tak duzy, ze siedzac siega lbem ponad pas czlowieka? Ze szpicow rozrozniam mniej wiecej husky(bardziej liski) i malamuty(bardziej wilki z zawinietym ogonem), ale tak wielkiego psiura nigdy nie widzialam.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że huski i malamuty to najdziwniej traktowane przez ludzi na ulicach psy :D Są nawet kotami! Mój bouvier (wiem, nie ta grupa ras) też bywał już różnymi dziwami, a o facecie, który u nas w lesie z dwoma haszczakami trenuje to słyszałam od sąsiadów już różne komentarze, głównie, że on męczy te psy :o

Link to comment
Share on other sites

Aha, a moja sunia rasy owczarkoniemieckopodobnej, duża ale o takim nieco lisim wyrazie pyszczka zotała dzisiaj na spacerku zaliczona w poczet huskich. Zapytałm pani, która stwierdziła, że mam ślicznego huskiego, dlaczego myśli, że to askurat ta rasa, a pani na to, że przecież ma takie duże, sterczące na boki uszy :o Jak jej powiedziałam, że to ON, nie chciała wierzyć "bo owczarki mają mniejsze uszy i tak blisko siebie..."

Ok, owczarkiem rasowym to ona nie jest (choć i tak jest najpiękniejsza) ale na pewno nie ma w niej też podobieństwa do haszczaka :)

Link to comment
Share on other sites

Cze wam wszystkim właśnie wróciłam z Bieszczad.

No i tak sobie czytam,czytam. I powiem wam że moje psy są w oczach ludzi kategoryczne haszczakami(a nie są) :lol: ,a może raczej tak się czuje że nie są :cry: ,ale w każdym razie jak ide z obiema to słyszalam wiele razy krzyk: EJ,EJ PATRZ SIĘ SZYBKO,HUSKIE,HUSKIE!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

hehe, to jest piekne. albo jak idziesz i slychac takie szepty hussky, huussskyyy :)) hihi

moje zostaly znow wilkami, a wczoraj jakies dzieciaki stwierdzily, [jak bylam z 2 psami] ze jeden to wiolk, a drugi to husek. tylko nie wiem, ktory mial zaszczyt zostania wilkiem, a ktory haszczakiem ;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...