Jump to content
Dogomania

Ech,ci znawcy ras


Ula

Recommended Posts

Kiedy ide z anukiem na spacer to slysze rozne ciekawe okreslenia na jego temat.Np.owczarek kaukaski :o ,alaskan malamut,malamut syberyjski,owczarek syberyjski,husky malamut itp.Zeby tylko same nazwy.Ci ludzie jeszcze mnie pouczaja:czy wiesz,ze te psy musza przebiec 9 kilometrow dziennie,aby byly w dobrej formie??Albo:czemu ten husky wyglada jak malamut?

Ostatnio na wystawie w koszalinie podszedl do mnie jakis facet i powiedzial ze moj anuk nie jest rasowy,ze to mix malamut i husky.Pytam dlaczego.A on na to jest za mocno zbudowany i ze ma za puchaty ogon.I pyta mnie czy ma papiery.Ja mowie,ze ma.A on na to.Tak to juz jest z tymi hodowlami,ze hodowcy krzyzoja swoje husky z malamutami

.Chory jakis?

POtem powiedzial,ze ma mlodego husky)suke),i ze ona jest szczuplejsza niz anuk.

Mam francuzka ksiazke o husky i na zdjeciach wszystkie samce sa takiej samej postury jak anuk.Te wystawowe i te zaprzegowe.Sa naprawde niewielkie roznice.

A chyba logiczne jest ze suki sa szczuplejsze.

I jeszcze mnie pouczac koles bedzie,s jego pies jest na dodatek bez rodowodu.

Normalnie szlag mnie trafia w takich chwilach.

Czy wam tez zdarzaja sie takie sytuacje??Co o tym sadzicie?

Mi jest osobiscie glupio jak moj tata widzac malamuta szczuplego i niskiego mowi:o patrzcie husky!A ja na to ciszaj przeciez to malamut. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja powiem tak: na mojego malamuta wszyscy mówią husky. Mam go 2 miesiące, a on ma 4 miesiące. I już w tej chwili wiem, że nie będę poprawiał tych wszystkich "znawców ras". Szkoda mojego języka. Sam pewnie nie odróżniłbym malamuta od akity, ale nigdy bym nie ferował wyroków jaka to rasa. należy to olać i tyle :wink:

Link to comment
Share on other sites

Głupota ludzi nie zna granic,ale jeszcze ten ich fundamentalizm i wbite katagorie....

Np. ide sobie z miomi dwiema i coraz częściej spotykam się z niemałym zdziwieniem,że oba są moje..... jest tylko.. O RANY!!OBA!

nie wiem,może tylko u mnie ludzie tak reagują.Oni wogóle są dziwni. idę i tylko słysze za sobą: O RANY HUSKY,PATRZ,PATRZ-HUSKY nie wiem jakby ufo szło po ulicy :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Nat- nie Nacie, ja się nie martwię w ogóle. Niech się dyletanci martwią. Natomiast martwię się, bo sobie założyłem pocztę na onecie i g..... nie działa :evil: !!!!!! Czy ja jestem takim głąbem? :x Szlag mnie trafia, nie dość że ten złom chodzi jak chce, to jeszcze ja mam wieczne problemy. Będzie burza? Może by się spalił hebel jeden?!!!!!

Link to comment
Share on other sites

tak to jest Onet.pl teraz bardzo przeladowany, kiedys bylo duzo latwiej, konto zakladalo sie raz-dwa i juz dzialalo, a teraz to trzeba czekac nawet miesiac.. niestety. Jesli chodzi o inne wieksze portale internetowe, jest podobnie. Ja osobiscie polecam o2.pl

To tak w ramach [OT] ;)

:angel:

Link to comment
Share on other sites

hmm... dziwne ze oba Twoje ?? fajnie ;pp

u mnie sie dziwia ze mam 7 [w porywach 11 ;p], a znam takich co maja po 15 - 20 psow ;pp

moje byly oczywiscie malamutami, alaskanamy husky, malamutem syberyjskim, wilkiem, bialym klem, rasista, lisem, 'tym do sanek' - w czerwcu chyba, ehh.. wiecej nie pamietam naerazie.. jak se przypomne to napisze.

ale ostatnio czytalam [wczoraj chyba] artykul o dogoterapii, i pisali ze 'hoduje alaskany i malamuty' .. ;pp poza tym to fajy art. :))

nom.. a to ze jak ide to jest za mna 'husky! husky!" to juz normalne.. nawet mam fanke na osiedlu.. od paru dni lazi za mna takie chyba 5-letnie dziecko.. na kazdym spacerku norm,alnie sie do mnie doczepia i za mna lazi.. i przylazi co chewile mi do homa i sie pyta czy ide z psami :PP

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jest jak ja ide z Nuka, zalozmy pobiegac, pojezdic na bajku i ona po tym pada, ja z reszta czesto tez ( czesciej po bieganiu ;) ) a do miasta czasami musze z nia wyjsc, w koncu to ne jest pies taki zeby tylko biegal a na spacerki ne chodzil, w kazdym razie to nic zlego,a tu jestem w miescie a jakis facet ( i to nieraz mi se tak zdarza ) patrzy na mnie krzywo i pod nosem,albo do jakiegos towarzysa,ze teraz to ludzie nawet nie mysla o psach trzymaja je w blokach i tyko na spacerki! Jejq! :evil: nie mowie o tym, ze kazdy musi miec domek, podworko, bo nawet ludzie w blokach maja czasem wiele mozliwosci by zapewnuc psu duzo ruchu! Ale qrde, moja Nuka naprawde duzo biega, jak nie po lasach z kims z nas, to jest puszczana w sadzie u nas i tez sie wybiega .. ajakis facet bedzie mnie pouczal, ze psy takie nie sa do bloku...

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich,

ja wprawdzie nie w temacie haszczaków czy malamutów, ale opowieść jest przednia więc piszę. Moi przyjaciele mają suczkę psa faraona, piekną niedużą rudą i bardzo zwinną - śliczny pies! Kiedyś na spacerze przyjaciółka została zaczepiona przez jakiegoś Pana. który koniecznie chciał sie podzielić swoją wiedzą kynologiczną. Najpierw fachowo zapytał czy Aria to podengo. Po czym stwierdził, że zna taka rasę baaaaaardzo podobną do podengo i psa faraona (niestety zapomniał nazwy). Rasa ta ma bardzo podobną posturę, krótki ogon i takie "lusterko" na pupie jak sarenka, bo " wie Pani, one są krzyżowane z łaniami" :o :o :o !!

Ciekawe czy mają kopytka?

pozdrawiam serdecznie

haluta

Link to comment
Share on other sites

buahahhahhah :D

A wiecie ze jest rasa krzyzowana, z czymstam i wiewiorka ... widzilam program o takim piesku..niby ladniutki-siwetny podono do reklam-zawsze usmiechnierty i wystaawia jezyczek..ale qrcze chodzi jak robot,widac ze jest biedny :\

:fadein:

Link to comment
Share on other sites

no to ja chyba przebije wszystkich ;) wczoraj ide sobie z Fuksem ( pręgowany amstaf) a tu nagle jakaś babka mówi:

,,och jaki śliczny piesek, w ciapki, ale łapy ma grube; bernardyn!" ja zrobiłam wielkie oczęta :o uśmiechnęlam sie głupio :fadein: i poszłam dalej..... pomyliś amstafa z bernardynem......... no coments

Link to comment
Share on other sites

Yuki też juz był międzi innymi: misiem, wilkiem, liskiem, kotem, psem na baterie. Jednak najbardziej wymiekłam gdy usłyszałam dwa określenia syberian hapski i saski (dobre no nie?).

W sumie to ciężko przejśc ze szczeniakiem żeby nikt go nie zaczepił zwłaszcza dzieci. Ale raczej to jest słodkie zwłaszcza jak ludzie usmiechają się na widok Yukiego. Wiec za bardzo mi to nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniwalam tego dopisac.Kiedys bylam z anukiem w lesie.Mial podpieta opone i ciagnal.Biegl przede mna i pod koniec meczacego spaceru widac bylo,ze anuk sie zmachal.Jezor do ziemi i usmiechnieta morda.

No i sciezka szedl sobie jakis pan i pyta mnie czamu ja mecze tego psa.Ja na to mu ze tak musi.A on na to pyta:dlaczego musi.

Odpowiadam:Wie pan trenujemy do ogolnopolskich wyscigow zaprzegow.

Facetowi szczena opadla.

A ja juz mam dosc sluchania jaka to ja jestem okrotna bo kaze psu ciagac sanki,rower lub opone.Ludzie mowia,ze podadza mnie do TOZ-u.Powariowali.

Malo tego miesiac temu podeszla do mnie jakas baba i powiedziala,ze husky to typowe psy strozujace i ze moj jest niewychowany bo nie przychodzi tak jak jej ON na kazde gwizdniecie.A na koniec dodala ze anuk ma diabelskie oczka.A u niego w oczach widac chodzaca lagodnosc. :angel: :angel:

Link to comment
Share on other sites

no, ale wiecie co..ja raz widzialam takiego husky jakiegos maluskiego, bialego, ze jak lisek wygladal..i do teraz nie wiem czy to napewno byl husky czy nie...

Ja też widziałam. Może to ta sama? Mała, siersc przydługawa. Ale z rodowodem.. słowackim, bo słowackim, ale rodowodem. Zreszta to dziwne, ale najpiękniejsze Husky (oczywiście nie wg. wzorca, tylko na moj gust) widzialam bez rodowodu?

Ula, z jakiej hodowli jest Anuk?

przepraszam ze sie wtrace ale skoro temat jest o znawcach ras to pytam sie co masz do slowackich rodowodow ?

bo mnie sie wydaje ze slowacy w pozoimie hodowli i ilosci odtworzonych lini pierwotnych sa daleko przed nami .

Link to comment
Share on other sites

Conor w wieku 10 tygodni byl pieknym kotem - tylko pani nie mogla sie zdecydowac jakiej rasy...

poza tym ONem albinosem :o :o , skundlonym husky bo nie ma niebieskich oczu i odziwo!!! spotkany pan z czarno-bialym malamutem stwierdzil ze to husky bo malamuty nie maja takiego umaszczenia - Conor jest jasnowilczasty z bezem! jak widac znawcow nie brakuje.

aha- w moim bloku mieszka baba z agresywnym i rozdartym jamnikiem, i zawsze jak mnie widzi z psem to ma uwagio typu dlaczego ten pies ludozerca, niebezpieczny i agresywny(Conor nie wydaje zwyle przy niej zadnych dzwiekow) chodzi bez kaganca - a na pytanie dlaczego jej jamnik co sie rzuca na Conora nie ma kaganca slysze ze to malutki pokojowy piesek do bloku i nie musi. Przyznam sie ze to ja omijam tego jamniora bo sie boje ze mnie dziabnie. :evil:

zdaniem tej pani malamuty to niebezpieczne psy i powinnam miec pozwolenie na jego trzymanie w domu!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

no a Paco od Agnieszki_ to jamnik przebrany za Siberian husky, prawda Aga_, Ice, Rav, Popek i Wiosna??? mam racje no nie?

Tajraga no pewnie, że masz rację :lol: :lol: :lol:

Zauważyłam, że jak idę teraz gdzieś z Paco na spacer to ciągle słysze, że to pies, który potrzebuje ruchu, że powinnam z nim biegac 10 km dziennie, no i oczywiście mnie zawsze pouczają. Ale z kolei jak idę z Boną i Zuzią to takich komentarzy nie słyszę. Ale jak w zimie z nimi biegłam parę razy na treningu na nartach to slyszałam od kobiety, że ja męczę te biedne psy, że są wygłodzone i takich ludzi jak ja powinno sie podać do TOZu :D No i oczywiście też słuszyłam, jakiej to rasy sa moje psy. Były już owczarkami niemieckim, malamutami, lisami, wilkami, tygrysami, ale najbardziej sie zdziwilam gdy usłyszałam, że Bona i Zuzia to chihuahua 8)

Link to comment
Share on other sites

hehe :))

Pucus jamniczek - oczywiscie :))

co do podania do TOZu - mnie chciala tam podac moja mama... bop karmie psy wieczorem nie rano.. :PP :o i do ZK tez mnie chciala o to podac... zeby mi psy zabrali bo jestem sadystka bo one od rana chodza glodne do gdzies 5 -6.. ehh.. ;P

Link to comment
Share on other sites

nawet mam fanke na osiedlu.. od paru dni lazi za mna takie chyba 5-letnie dziecko.. na kazdym spacerku norm,alnie sie do mnie doczepia i za mna lazi.. i przylazi co chewile mi do homa i sie pyta czy ide z psami P

Kurcze, coś w tym jest ! :o Też moje psy mają fan-club - już sporawy, ale pewne dwie dziewczynki (7-8 latek) zachowują się podobnie, jak u Ciebie. To są dwie przyjaciółki, niemal nierozłączki i już kilka razy u mnie były pobawić się z psami. I na dwór także ze mną wychodzą czasami, albo się dołączają podczas spacerów. :D

Kiedyś poszły nawet w Waldkiem i zastanawiałam się pźniej, kiedy mamusie przylecą z mordą, że mój facet je gdzieś na chęchy wyciąga... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Manu, co to są: "chęchy" :o ? Po jakiemu to jest :o ? Takiego słowa nie znalazłem w słowniku języka polskiego.....

Co się czepiasz ! :evil:

A co - Ty używasz tylko słów ze słownika ? :o

Nie wiedziałam, jak napisać to tak, jak brzmi - "chychy" by wyszło...

Link to comment
Share on other sites

Ale Was lubię... Myślałem, że nikogo nie ma :D . Haszczaki to wszyscy wiedzą o co chodzi, natomiast "chęchy" to chyba mało kto- ja nie rozumiem. Manu, proszę Cię wyjaśnij definicję. Tajaraga, a Ty co jesteś obrońcą uciśnionych :x ? A Manu to co, nie ma języka (lub kalwiatury pod ręką)? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...