Jump to content
Dogomania

Brakuje 140,00 zł miesięcznie do opłaty za hotel i opiekę weterynaryjną. Neri łaciata sunia w fatalnym stanie zbiera na hotel i weta, żeby mogła opuścić schronisko. Bardzo proszę o pomoc dla tej biednej, zrezygnowanej suni.


elik

Recommended Posts

Dnia 15.04.2024 o 14:00, Grażka123 napisał:

Co słychać u Neri, tak jakoś zrobiło się cicho. 

Faktycznie nieco przycichło. Rozmawiałam z Kasią i w zasadzie nic nowego u Neruni się nie dzieje. Problem z uszami niestety nie zniknął. Jakiś czas Kasia podawała suni sterydy i stan uszek  znacznie się poprawił. Wetka na próbę zaproponowała Apoquel - na początek 10 tabletek 16mg.  Kasia powie jak uszy Neruni zareagowały na tę próbę  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Wpłaty dla Neri na konto Zea serce-ruchomy-obrazek-0210.gif

280 zł - elik (08.04.)

20 zł - Irena z Katowic (09.04.)

30 zł - siostra elficzkowej (10.04.)

50 zł - Iwona z Sosnowca (10.04.)

50 zł - Livka (15.04.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.04.2024 o 21:50, Tola napisał:

Wpłaty dla Neri na konto Zea serce-ruchomy-obrazek-0210.gif

280 zł - elik (08.04.)

20 zł - Irena z Katowic (09.04.)

30 zł - siostra elficzkowej (10.04.)

50 zł - Iwona z Sosnowca (10.04.)

50 zł - Livka (15.04.)

Bardzo dziękuję Martusiu   ❤️   🌸 

Link to comment
Share on other sites

Wpłaty dla Neri na konto ZEA    serce-ruchomy-obrazek-0210.gif

 

  20 zł  -  Pani Irena z Katowic  -  9.04.
  30 zł  -  Siostra elficzkowa   -  10.04.
  50 zł  -  Pani Iwona z Sosnowca  -  10.04.
  50 zł  -  Livka  -  15.04.

Bardzo serdecznie dziękuję

depositphotos_6354967-stock-photo-pink-flower.jpg.a49936fc83e1e0c290b7d8594dd05ea0.jpg

oraz

280 zł  -  elik  - 8.04.

Link to comment
Share on other sites

Nie odzywamy się, bo nic się nie dzieje, same nudy 🙂 
Jeśli chodzi o ogłoszenia Neri, to nie było żadnego telefonu, ani ciut ciut

Jak wiecie, Neri odkąd do mnie przyjechała, jest na sterydach, ich odstawienie po wyleczeniu zapalenia skóry i uporania się z długo i mocno chorującymi uszami, spowodowało szybki nawrót problemów - wróciły problemy z uszami i musieliśmy zacząć od nowa karmić się Dermipredem - Sterydy zatrzymały zapalenie uszu a skóra Neri przestała się czerwienić (łokcie, brzuch, klatka) a kiedy  się skończyły, przeszliśmy na apoquel - pisałam o wszystkim  w ostatnim swoim poście. Neri dobrze zareagowała na ten lek, ładnie podtrzymał to co naprawił steryd,  mamy sucho w uszach, skóra pozostaje w dobrym stanie, apoquel nie obciąża tak organizmu i byłoby dla Neri najkorzystniej, żeby mogła dalej go dostawać, a mamy  jeszcze tylko jedną tabletkę , na jutro 

Apoquel to droga impreza -  420 zł miesięcznie , Sterydy to 220 zł miesięcznie, ale można na to spojrzeć i z innej strony, tak jak dzisiaj powiedziała wetka - sterydy jedzone x czasu, rozwalają narządy, wcześniej czy później trzeba będzie robić badania, kupować leki  i w ostatecznym rozrachunku ten apoquel już nie będzie taki strasznie drogi. 
A kolejna  niefajna rzecz przy takim długotrwałym jedzeniu sterydów, to waga. Zaokrągliła się  Nerka deczko, może nie jest to jakaś wielka nadwaga, ale sterydy rozpychają i ciężko na tym polu z nimi walczyć, chyba że zmniejszać porcje i kazać psu chodzić głodnym, a  takie rozwiązania nie są do przyjęcia. Staram się, żeby miała dużo ruchu, tylko że w jej przypadku, tez w tym temacie nie poszaleje, ze względu na stan jej kręgosłupa i zwyrodnienia. W którą stronę nie spojrzeć, to lipa 

Pogrzebałam trochę w internecie, bo czasem ktoś sprzedaje w dobrej cenie to co zostało po zwierzaku, ale nie znalazłam żadnego aktualnego ogłoszenia. 

Elu, prosiłam wetkę o podliczenie Nerci i fakturę, obiecała że jutro rano ogarnie i wyśle mi na maila.

Dajcie znać proszę, czy ciągniemy Neri na apoquelu, czy wracamy do sterydów , co by nie było, jutro muszę wziąć z kliniki

Dziś mieliśmy fatalną pogodę, lało calutki dzień, jak tylko zrobi się ładnie na dworzu, porobię Neri trochę wiosennych, kolorowych zdjęć, tymczasem dzisiaj  rano :

mówi Nerka że brzydka pogoda i ona się z kanapy nie rusza 🙂 :

da418400eeb26701gen.jpg

 


 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kasiu za wspaniałą opiekę nad Nerunią i szczegółowe przedstawienie sytuacji stanu jej zdrowia. Nieciekawej sytuacji  😞 Smutne to bardzo  😞  Sterydy ratują jedne, ale rujnują inne organy  😞  Są leki, które pozwalają zachować  poprawę stanu zdrowia, ale ich koszt to dla nas góra lodowa  😞   Miesięczny koszt hotelu 650 zł + Apoquel 420 zł to kwota ponad tysiąc złotych, a mamy deklaracje na kwotę 510,00 zł. Są zaskórniaki, z których uzupełniam brakującą kwotę do należności za miesiąc hotelu 140 zł. Trudna decyzja, bo Nerunia raczej poczeka na DS, ale myślę, że dopóki są pieniądze Nerunia powinna dostawać korzystniejszy lek. A może znajdą się Dobre Duszyczki, które wspomogą finansować leczenie Neruni

Link to comment
Share on other sites

  • elik changed the title to Brakuje 140,00 zł miesięcznie do opłaty za hotel i opiekę weterynaryjną. Neri łaciata sunia w fatalnym stanie zbiera na hotel i weta, żeby mogła opuścić schronisko. Bardzo proszę o pomoc dla tej biednej, zrezygnowanej suni.

Elu, miałam kupić dla Neri suplement na stawy, ale nie było informacji czy jest potrzebny, za to jest potrzebny jak widzę drogi lek apoquel, dlatego postanowiłam dołożyć się do zakupu tego leku dla Neri.
Poproszę o numer konta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.04.2024 o 12:17, Ellig napisał:

Elu, miałam kupić dla Neri suplement na stawy, ale nie było informacji czy jest potrzebny, za to jest potrzebny jak widzę drogi lek apoquel, dlatego postanowiłam dołożyć się do zakupu tego leku dla Neri.
Poproszę o numer konta.

Eluniu, bardzo serdecznie, ogromnie dziękuję   spacer.png

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Nerunia mogła dostawać Apoquel w miejsce sterydów. Po zaciągnięciu opinii wetki, uzgodniłyśmy dzisiaj z Kasią, że będzie podawała Neruni ten lek, co drugi dzień i będzie obserwować  czy zmniejszona dawka leku także należycie chroni Nerunię przed nawrotem choroby, bo takie właśnie działanie ma Apoquel. Gdyby okazało się, że dawka jest wystarczająca, kuracja tym środkiem byłaby cenowo porównywalna z kuracją sterydami. 
Dotychczasowe leczenie Naruni wetka wyceniła na ponad 2 tysiące.  Ma w najbliższym czasie wystawić fakturę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.04.2024 o 15:41, elik napisał:

Poproszę o numer konta.

Możesz wpłacić Eluniu na konto Fundacji ZEA z zaznaczeniem w tytule, że to dla Neruni, albo na moje konto, wtedy podam Ci numer na PW.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.04.2024 o 17:54, b-b napisał:

Mogę przeszukać jeszcze dom , może jeszcze coś na fanty by się nadało. Jeśli chcesz Elu podeślę dla małej na lek.

Boguniu oczywiście chcę i z góry bardzo dziękuję  🙂 Będę musiała robić dużo bazarków dla Neruni.  Mam też już obiecane fanty  🙂  Będzie dobrze, musi być  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.04.2024 o 18:07, b-b napisał:

A gdzie wysyłka w przyszłym tygodniu bym wysłała. Myślę, że we wtorek mogłaby lecieć.

Już zaczął się dla mnie sezon wędrówek  🙂  Podam Ci Boguniu adres na PW.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.04.2024 o 15:41, elik napisał:

Eluniu, bardzo serdecznie, ogromnie dziękuję   spacer.png

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Nerunia mogła dostawać Apoquel w miejsce sterydów. Po zaciągnięciu opinii wetki, uzgodniłyśmy dzisiaj z Kasią, że będzie podawała Neruni ten lek, co drugi dzień i będzie obserwować  czy zmniejszona dawka leku także należycie chroni Nerunię przed nawrotem choroby, bo takie właśnie działanie ma Apoquel. Gdyby okazało się, że dawka jest wystarczająca, kuracja tym środkiem byłaby cenowo porównywalna z kuracją sterydami. 
Dotychczasowe leczenie Naruni wetka wyceniła na ponad 2 tysiące.  Ma w najbliższym czasie wystawić fakturę.

Poleciało 100 zł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2024 o 09:26, Ellig napisał:

Elu, dobrze, wpłacę na fundację.
Trzymajcie się zdrowo.

 

Dnia 18.04.2024 o 09:32, Ellig napisał:

Poleciało 100 zł.

Bardzo serdecznie dziękuję Eluniu  dzikuj1.jpg.png.a8c0d57c867098763629b7a190139f89.png  i także życzę zdrowia.

dlaciebiebukietczerwonychr1.gif.5a2a9736202ae52f1d25d1a81426716f.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2024 o 20:37, Tola napisał:

Neri zyskała wirtualnego opiekuna na Ratujemy Zwierzki, zadeklarował 10 zł miesięcznie.

O mamo, jaka to miła wiadomość  ❤️ Bardzo dziękuję Martusiu    dajekwiat.gif.624da5adaa8f7a3a2e41fa3004662200.gif

Link to comment
Share on other sites

Na którąś z kolei prośbę Kasi, wetka wystawiła fakturę za dotychczasową opiekę weterynaryjną. Część opisową wetka obiecała przysłać w terminie późniejszym.
Nie wiem czy fakturę wysłano także do Fundacji. Zapytam jutro Kasie. Jeśli nie, to podeślę.

 

f-raNeri2056z.png.64d66ec1ed0be9651f91d3839bd96243.png

 

EDIT
Kasia prosi, żebym wysłała tą fakturę do Fundacji. Robi sie Kasiu  🙂  

Link to comment
Share on other sites

Rozliczyłam swój  bazarek, który wystawiałam na długi moich staruszków w klinice. Uzbierało się tyle, że starczyło na uregulowanie zadłużenia i jeszcze zostało co nie co - te pieniądze przeznaczyłam na Apoquel  dla Neri 

Zobaczymy na ile czasu wystarczy - czy podawanie co drugi dzień będzie wystarczające, najbardziej boję się o uszy, ale może się uda...

f436fdb88be8de2cgen.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2024 o 23:51, Poker napisał:

Myślę, że na początku lepiej podawać codziennie, aż do uzyskania poprawy, a potem spróbować co dwa dni.

Nerunia ma podawany ten lek od 10 dni codziennie i jak na razie poprawa utrzymuje się więc teraz będzie dostawała co drugi dzień. Byłoby wspaniale gdyby poprawa nadal się utrzymała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2024 o 23:39, katakka napisał:

Rozliczyłam swój  bazarek, który wystawiałam na długi moich staruszków w klinice. Uzbierało się tyle, że starczyło na uregulowanie zadłużenia i jeszcze zostało co nie co - te pieniądze przeznaczyłam na Apoquel  dla Neri 

Zobaczymy na ile czasu wystarczy - czy podawanie co drugi dzień będzie wystarczające, najbardziej boję się o uszy, ale może się uda...

f436fdb88be8de2cgen.jpg

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Kasiu    dzikuj61.jpg.c108dff9822ba74b93613fb54cc32025.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...