Jump to content
Dogomania

Brakuje 140,00 zł miesięcznie do opłaty za hotel i opiekę weterynaryjną. Neri łaciata sunia w fatalnym stanie zbiera na hotel i weta, żeby mogła opuścić schronisko. Bardzo proszę o pomoc dla tej biednej, zrezygnowanej suni.


elik

Recommended Posts

Jestem, za mną kolejny ciężki dzień  😞 A i tu nie wesoło 😞 
Biedna Nerunia   😰 Kręgosłup jaki jest, taki będzie, tabletki p/bólowe rozwiążą tylko połowę problemu. Sunia nie będzie cierpiała, ale nadal będzie bezwiednie siusiać, co jest bardzo uciążliwe zarówno dla niej samej, jak i dla opiekuna 😞 Poza tym jak długo będą działały tabletki p/bólowe? Żaden z moich dotychczasowych podopiecznych nie borykał się z takim problemem i nie mam pojęcia, czy i jak jest możliwe jego rozwiązanie.

EDIT
Mnie też problemy nie oszczędzały. Walka z bólem nogi od wczorajszego wieczoru, wizyta w przychodni, wizyta przedadopcyjna dla mojego Kotika, pożegnanie przez łzy, a jeszcze wcześniej wizyta w gab. weterynaryjnym, bo odkryłam spory strupek na grzebiecie Kotika. Głaszcząc go niechcący zerwałam strupek, ale on już dawno musiał tam być, bo łatwo się odkleił i w zasadzie tylko kilka kropelek krwi się pokazało. Dostał płyn w strzykawce do przemywania 2x dziennie tej blizny. Ma się szybciej kompletnie zabliźnić. 
Oby jutro było lżej  😞 Ale na pewno nie będzie. Jutro pierwszy dzień bez Kotika   😰                      

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nerunia płaci znowu rachunek za krzywdy wyrządzone jej samej przez ludzi, którzy skazali ją na schronisko. Zimne kojcowe betonowe wiecznie mokre zimą podłogi, obrzydliwe i wyniszczające organizm jedzenie i teraz są efekty. Bardzo jej żal, kolejne psie życie zmarnowane przez człowieka. Kasiu, Elu, może pomyśleć o Librelli? Wielu psom pomaga przez jakiś czas przynajmniej. Mój Guciuś bierze ją od kilku miesięcy i kiepsko, ale chodzi, bez niej już pewnie by tylko leżał. 😔

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2024 o 09:37, Grażka123 napisał:

Trzymaj się Elu i zdrowiej, jesteś tu bardzo potrzebna. Jestem przy Neri i mocno zaciskam kciuki za jej zdrowie.

Bardzo dziękuję Grażynko  ❤️   Moje bóle są prawdopodobnie też od kręgosłupa. Za dużo siedzę przy kompie, co i oczom źle służy. Miałam być u okulistki w lipcu ubiegłego roku, ale ciągle zwlekam, bo czuję, że czeka mnie operacja. Wczoraj byłam na badaniu krwi, profil geriatryczny  😄  We wtorek mam wizytę i lekarz podejmie decyzję gdzie mnie kierować, ale już wspomniał o rehabilitacji. Czy ja znajdę na to czas?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2024 o 12:17, agat21 napisał:

Nerunia płaci znowu rachunek za krzywdy wyrządzone jej samej przez ludzi, którzy skazali ją na schronisko. Zimne kojcowe betonowe wiecznie mokre zimą podłogi, obrzydliwe i wyniszczające organizm jedzenie i teraz są efekty. Bardzo jej żal, kolejne psie życie zmarnowane przez człowieka. Kasiu, Elu, może pomyśleć o Librelli? Wielu psom pomaga przez jakiś czas przynajmniej. Mój Guciuś bierze ją od kilku miesięcy i kiepsko, ale chodzi, bez niej już pewnie by tylko leżał. 😔

Myślałam, że Nerunia to raczej młody psiak, ale chyba się myliłam. Taka dewastacja kręgosłupa musiała trwać dłuższy czas.
Librella to dobry lek, ale czy na wszystkie schorzenia? Zastrzyki Librelii dostawał Michu i pomagały mu, ale on miał problemy z chodzeniem, czy w przypadku Neruni też byłyby skuteczne, przestałaby bezwiednie siusiać? Poproszę Kasie, żeby skonsultowała to z wetką. Jeśli okazałaby się pomocna, to trzeba będzie pomyśleć o jakiejś zbiórce kasy na ten cel
. Już teraz nie wiem czy wytrzymamy z kasą, ale Nerunia musi mieć zapewnioną opiekę weterynaryjną. Strach pomyśleć,. jak czuła się w schronie z tymi przypadłościami   😰

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Nerunia ma problemy z utrzymaniem moczu i raczej w najbliższym czasie nie zanosi się na zmianę, kupiłam 10 rolek ręczników papierowych, co ułatwi sprzątanie. 

rcznikipapierowadlakatakka.png.a8b8a03cb167c41ea4fc56d1ab599099.png

 

rcznikiprzel.png.be22d2bb497da97ab02c7384489fca0e.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2024 o 16:08, Tola napisał:

Wpłata dla Neri na konto Zea serce-ruchomy-obrazek-0210.gif

50 zł - Iwona z Sosnowca (29.01.)

Bardzo dziękuję Martusiu za wiadomość  🙂   🌺   ❤️   🌸  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2024 o 10:41, Ellig napisał:

Niestety te wyniki nie są optymistyczne...

Niestety i nic tu nie da się naprawić  ani lekami, ani operacyjnie   😰 
Nieciekawe widoki na przyszłość  😰  Czy ktoś zdecyduje się na adopcję psa z takimi obciążeniami???  

Link to comment
Share on other sites

Na prywatne konto Neruni wpłynęły poniższe kwoty:
 
   5,00 zł od Nadziejka   z bazarku  - 29.01.
 20,00 zł od Kaas1 - 30.01.
 30,00 zł od helli -  1.02.
50,00 zł od Pana Mateusza R. -  3.02.

Bardzo serdecznie dziękuję

3389816_a72cf669.jpg.39259e962b74e60d00e076ca10c848d9.jpg

 

oraz

 50,00 zł od elik  III -  2.02.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ od dłuższego już czasu Neruni podawany jest antybiotyk i nie wiadomo, jak długo jeszcze, musi  dostawać probiotyk. W uzgodnieniu z Kasią zakupiłam jak poniżej.

Zamówienie - 120 kapsułek.

Naraprzelprob..png.3bbb670fd515c897a9d3867e5feff0fb.png

Przelew

Naraprobiotyk.png.8fa048f6959d863b8fad5ffdda89182b.png

Link to comment
Share on other sites

Niestety kłopoty Neruni z uszami jeszcze się nie skończyły 😨  W piątek Kasia zauważyła mocne zaczerwienienie w uchu, tym operowanym. Wyglądało to na tyle nieciekawie, że uznała, iż konieczna jest interwencja weta. W gabinecie nie obyło się bez histerii, kłapania zębami. Konieczne było podanie pannie znieczulenia. Nawet w uśpieniu ząbki były w ruchu i konieczny był kaganiec. Zaaplikowano Neruni do ucha sterydy i maść i Kasia będzie usiłowała to robić w następnych dniach. Z kroplami taka operacja nie miałaby szans powodzenia, ale z maścią może się uda.

IMG-20240202-WA0005.jpg.d197d284d8ed50b01bb8e3af7f16f7ae.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2024 o 15:29, Ellig napisał:

Biedna Nerunia....

Nerunia faktycznie jest biedniutka  😞  Uszy, to nie jedyna jej przypadłość. Przed operacją jedno z jej uszu wyglądało tak   😰   

IMG-20240122-WA0003.jpg.547ef1c0b4bee1bc90a023280363771e.jpg

Nerunia ma też dziurę w uchu, jakby było ono przestrzelone na wylot 😳
Drugie utrapienie Neruni, to zrujnowany kręgosłup. Co mogło spowodować takie zniszczenie? Wetka stwierdziła, że te bóle ni stąd, ni zowąd oraz bezwiedne oddawanie moczu są efektem takiego zniszczenia kręgosłupa. Czy coś może choćby zmniejszyć te problemy, zwłaszcza bóle?  Rozmawiałam z Kasią na temat celowości zastosowania u Neruni Librelli. Stwierdziła, że w przypadłościach Neruni Librella nie  pomoże, ale zapyta wetki.
Żeby zminimalizować skutki bezwiednego oddawania moczu, w uzgodnieniu z Kasią, kupiłam dla Neruni podkład na legowisko Dry Bed, który odprowadza mocz na sam spód i Nerunia przynajmniej nie będzie leżała na mokrym. Na dzień dzisiejszy jedyne to możemy zrobić, aby choć trochu ulżyć Neruni w odczuwaniu skutków jej dolegliwości.
Na razie, bywa, że po polegiwaniu Neruni, kanapa wygląda tak

getattachmid642829mpid5min1uide71f28f9944e39d6.jpg.eac16e353619b0a9d2aace113c785a6a.jpg

Zamówienie

legowiskoNeruni.png.81ef79dadab5e5335e5964429a9b7ba1.png

 

Przelew

leg.przel.png.a79a1218217d6e58bbcd3705f180e08d.png

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że Neri przydałby się preparat wspomagajacy  stawy np. Synoquin, stosowałam go u moich psów po poleceniu przez lekarza wet. poprawa była zdecydowanie widoczna.
Ile waży Neri?

https://allegro.pl/oferta/synoquin-duze-rasy-25-kg-30-tabletek-14843304664?reco_id=2c330158-c403-11ee-919a-8ee23dd780dc&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zagladam z wszelką modlitwą za Elikowo i za suniąteczko za wszystkie Kasienkowe biedunie                                                                                    
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.02.2024 o 09:55, Ellig napisał:

Myślę, że Neri przydałby się preparat wspomagajacy  stawy np. Synoquin, stosowałam go u moich psów po poleceniu przez lekarza wet. poprawa była zdecydowanie widoczna.
Ile waży Neri?

https://allegro.pl/oferta/synoquin-duze-rasy-25-kg-30-tabletek-14843304664?reco_id=2c330158-c403-11ee-919a-8ee23dd780dc&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Poprosiłam Kasię, żeby skonsultowała z wetką, czy dla Neruni ten lek byłby pomocny.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...