Jump to content
Dogomania

Zakończony: Dodane - Kwiaty z mojego ogródka/edycja jesień 2023 dla psiaków, sprzedaż i wymiana hobbystyczna nadwyżek ogródkowych, otwarte do 31.08 2023 do godz. 20.00


Grażka123

Recommended Posts

Dnia 10.08.2023 o 22:21, Grażka123 napisał:

No to widzę, że też miałaś dżunglę😀 ale poważnie, piękny, kolorowy balkon!

Dziękuję 🙂

Teraz mam mniej miejsca do umieszczania roślin, ale staram się, żeby ich było jak najwięcej. Każdego roku mam pelargonie, begonie, maciejkę, słoneczniki, fasolę posadzoną razem z wilcem, heliotrop, a w tym roku jeszcze dalie miniaturowe.

da0312e56a669728med.jpg

IMG-20230605-WA0000.jpg

IMG_5567.JPG

IMG_5568.JPG

IMG_5470.JPG

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2023 o 22:15, Grażka123 napisał:

Zawilec jak najbardziej będzie się dobrze czuł i po pewnym czasie rozrośnie się w kępę. Jednak zawilce późno startują z wegetacją więc może jeśli to spora donica dosadzić do niego coś wcześniejszego, co kwitnie wiosną na przykład floksika, który jak się rozrośnie będzie się zwieszał a zawilec będzie rósł wyprostowany do góry.

dziękuje to dwa zawilce poproszę. A floksiki w cieniu dadzą radę? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry na kolorowym bazarku 🙂

Poproszę:

- nr 2 - rudbekia omszona

- nr 9 a - tulipany różowe, malinowe 5 cebulek

- nr 9 b - tulipany żółto-pomarańczowe 5 cebulek

- nr 11 - irys biały i fioletowy

 - nr 13 - kalina, jeśli będzie wolna

- nr 14 a - goździk biały pachnący

- nr 14 c - goździk różowy

- nr 16 a i b -lilie

Wysyłka razem z alex260503 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2023 o 22:32, Isiak napisał:

Wilec, którego nasionka dostałam od ona03:

f1eb982dba940d3dmed.jpg

I moje sansewierie każde lato spędzają na balkonie:

IMG_7253.JPG

Sansewierie imponujące, widać, że je lubisz i dlatego tak się prężą. Wilec bardzo ciekawy. Lubię zwisające a z czerwonymi pelargoniami świetne zestawienie. Zobaczę, może uda mi się zdobyć nasiona. Podziwiam balkon, naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2023 o 22:32, alex260503 napisał:

Irysy jeszcze poproszę po 1 szt.

A numery:

20.) Irys błękitny 3 szt.

21) irys żółty 2 szt

 

Dnia 10.08.2023 o 22:32, alex260503 napisał:

Przepadałam jak zobaczyłam te cudeńka 

 

Dnia 10.08.2023 o 22:33, alex260503 napisał:

Jak ogarnę jak wstawić zdjęcia to wrzucę moje piękności z Oneczkowego bazarku i nie tylko

Już odznaczam iryski. Załączam zdjęcie na którym lepiej widać kolor niebieskiego. Żółty irys może rosnąć nawet w wodzie ale u mnie siedzi w grządce i też widać, że mu dobrze. Jak się zmobilizuję to rozsadzę w przyszłym roku inne irysy bródkowe. Mam kilka bardzo ciekawych odmian i już przydałoby się je odmłodzić.

Jestem ciekawa Twoich kwiatów i też czekam na bazarek od Ona. Mam od niej kukliki i przepiękne pierwiosnki.

IMG_4427.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 08:50, Grażka123 napisał:

Sansewierie imponujące, widać, że je lubisz i dlatego tak się prężą. Wilec bardzo ciekawy. Lubię zwisające a z czerwonymi pelargoniami świetne zestawienie. Zobaczę, może uda mi się zdobyć nasiona. Podziwiam balkon, naprawdę.

Z pelargoniami w skrzynkach rośnie maciejka, uwielbiam jej zapach. Postaram się zebrać nasionka wilca, chociaż w tym roku taki trochę kiepski i wilec, i fasola. W zeszłym roku miałam burzę tego wilca na balkonie i zebrałam sporo nasion, ale dałam wszystko alex260503 i chyba ślimaki jej roślinki zjadły 😞 

alex260503, podaj nazwę tego preparatu z nicieniami, który zastosowałaś i napisz, czy skuteczny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2023 o 23:42, uxmal napisał:

dziękuje to dwa zawilce poproszę. A floksiki w cieniu dadzą radę? 

Dziękuję i odznaczam zawilce. Floksiki w cieniu będą słabo kwitły ale proponuję do cienia ułudkę. Jej na słońcu przypalają się latem liście co nie wygląda ładnie ale w cieniu czuje się świetnie i niebieskie kwiatki wybarwiają się intensywnie. Też wypuszcza zwisające pędy i ładnie się rozrasta i w cieniu długo kwitnie. Zdjęcia z kwietnia.

IMG_6089.JPG

IMG_6086.JPG

Link to comment
Share on other sites

Grażko, nie zapisałaś mi tulipanów po 5 szt. i lilii 16 a i 16 b 🙂 Rudbekia nr 2 - 1 szt.

Ułudka śliczna. Tylko jak ją przezimować, żeby nie przemarzła w pojemniku... Ze trzy razy próbowałam z klematisem, i nie udało się. Gazety, styropiany, a klematis i tak umarł 😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 08:15, Isiak napisał:

Dzień dobry na kolorowym bazarku 🙂

Poproszę:

- nr 2 - rudbekia omszona

- nr 9 a - tulipany różowe, malinowe 5 cebulek

- nr 9 b - tulipany żółto-pomarańczowe 5 cebulek

- nr 11 - irys biały i fioletowy

 - nr 13 - kalina, jeśli będzie wolna

- nr 14 a - goździk biały pachnący

- nr 14 c - goździk różowy

- nr 16 a i b -lilie

Wysyłka razem z alex260503 🙂

Dziękuję, już odznaczam. Spore zamówienie i nie wiem jak Ty to posadzisz na balkonie:)

Uwaga na kalinę, docelowo duży i rozłożysty krzew. Jest u mnie 4 lata i ma wysokości i szerokości około 2 metrów i stale rośnie!

Napisz proszę która lilia drzewiasta to odłożę przy kopaniu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 09:02, Isiak napisał:

Z pelargoniami w skrzynkach rośnie maciejka, uwielbiam jej zapach. Postaram się zebrać nasionka wilca, chociaż w tym roku taki trochę kiepski i wilec, i fasola. W zeszłym roku miałam burzę tego wilca na balkonie i zebrałam sporo nasion, ale dałam wszystko alex260503 i chyba ślimaki jej roślinki zjadły 😞 

alex260503, podaj nazwę tego preparatu z nicieniami, który zastosowałaś i napisz, czy skuteczny.

Więc to maciejka z pelargoniami, podoba mi się to zestawienie, muszę spróbować. Interesował mnie wilec bo mam taką stojącą kratkę połączoną z donicą drewnianą i taki wilec można by rozwiesić na tej kratce. Stoi na tarasie więc ślimaki mają ograniczony dostęp. Też z nimi walczę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 09:30, Isiak napisał:

Grażko, a moje zamówienie umknęło?

Ułudka śliczna. Tylko jak ją przezimować, żeby nie przemarzła w pojemniku... Ze trzy razy próbowałam z klematisem, i nie udało się. Gazety, styropiany, a klematis i tak umarł 😞 

Zamówienie właśnie wprowadzałam, pracuję wolno, jeszcze jestem przed kawą i chyba pora na przerwę.

Ułudka jest nie do zdarcia. Mam ją w gruncie ale i w donicach na zewnątrz i zimuje bez problemu bez okrycia. Tylko latem na ostrym słońcu przypalają się jej liście i to nie wygląda dobrze. Poza porą kwitnienia okryta jest zielonymi listkami , też wygląda dobrze. Lubi cień i półcień.

Klematisy też mi się nie udają. Nawet botaniczny jest rachityczny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 09:48, Grażka123 napisał:

Dziękuję, już odznaczam. Spore zamówienie i nie wiem jak Ty to posadzisz na balkonie:)

Uwaga na kalinę, docelowo duży i rozłożysty krzew. Jest u mnie 4 lata i ma wysokości i szerokości około 2 metrów i stale rośnie!

Napisz proszę która lilia drzewiasta to odłożę przy kopaniu.

Na balkonie to chyba tylko zdjęcia tych cudnych roślin mogłabym powiesić 😄 Chociaż kiedyś miałam lilie w doniczkach, ale mam zbyt mało słońca na balkonie.

Pokazałam bazarek mojej szefowej, hi hi hi 😁 i to jej zamówienie.

Grażko, decyzja jest taka, że z drzewiastych chce każdą, czyli 4 sztuki. A zamiast 16 b (tygrysiej) chce 16 c, tę pełną żółtą.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 09:55, Grażka123 napisał:

Więc to maciejka z pelargoniami, podoba mi się to zestawienie, muszę spróbować. Interesował mnie wilec bo mam taką stojącą kratkę połączoną z donicą drewnianą i taki wilec można by rozwiesić na tej kratce. Stoi na tarasie więc ślimaki mają ograniczony dostęp. Też z nimi walczę.

A nie chciałabyś na tej kratce puścić tunbergii? Jest prześliczna, przez parę lat sadziłam ją na balkonie na kratkach, potem nie była u nas na targu dostępna i wróciłam do fasoli, ale w tym roku ogrodnik już ją miał w sprzedaży, więc w przyszłym roku posadzę sobie znowu tunbergię. To jest zdjęcie tunbergii na balkonie sprzed kilku lat:

15e0eef94c01949amed.jpg

Pelargonie z maciejką na oknie:

IMG_3248.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2023 o 22:30, Isiak napisał:

 

IMG_5567.JPG

IMG_5568.JPG

 

 

W czym trzymasz słoneczniki, że masz tak niesamowicie dorodne? Z tarasu przeniosłam swoje do gruntu przy topinamburze i mam rachityczne badylki. Chyba w przyszłym roku zostawię na tarasie. Pierwszy raz zasiałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...