Jump to content
Dogomania

Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24


Recommended Posts

Dnia 25.02.2024 o 19:10, Jo37 napisał:

Jagna - ale może udałoby się zainteresować koniem fundację. W Benkowie mają niewidome konie

 

 

Właśnie spróbuję. Wróciłam dziś do domu, więc jutro z nimi skontaktuję się. Handlarz niestety nie odezwał się. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.02.2024 o 13:04, Jo37 napisał:

Super, że ta już bezpieczna - niestety ona nadal jest w niebezpieczeństwie. Mam nadzieję, że to maleństwo czarne nie będzie wycofane.

 

Mam wieści. Kudlaczek jako że urodziwy zostal zarezerwowany do Niemiec. Tam będzie szukać domu.

Napisała też o tej suni, o którą podpytywałam, bo mi jej było żal. Myślałam, że może ją wzięłabym, gdyby ktos inny zarezerwował Iggię. Sunia maciupka, waży ok.4-5 kg, ale boi się. Do nich przywykła, ale od obcych ucieka. Bardzo mi jej żal, ale mogę wziąć tylko sunię, która ma szansę na szybkie znalezienie domu. Zresztą Iggia też nikomu nie wpadła w oko.

 

IMG-20240225-WA0000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja też mogę zabrać tylko sunię, która szybko znajdzie dom. Moim zdaniem terierowata waży dużo więcej niż 6kg. Nie mogę ryzykować, że znowu przyjedzie psiak niezgodny z opisem. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 09:13, Jo37 napisał:

Ja też mogę zabrać tylko sunię, która szybko znajdzie dom. Moim zdaniem terierowata waży dużo więcej niż 6kg. Nie mogę ryzykować, że znowu przyjedzie psiak niezgodny z opisem. 

 

 

 

 

Ja Ciebie Joasiu absolutnie nie namawiam, bo wiem w jakiej jesteś sytuacji. Jestem w takiej samej. Jeśliby jakiś pies miał przyjechać do nas, to ja i tak terrierowatej nie wezmę. Już sunia od Toli jest młoda, energiczna i goni kury. Jedna taka wystarczy.

  Żal mi tylko tej najmniejszej, którą się zainteresowałam. No i tego bez oczu. Ta dwójka jest bez szans na wyjście ze schroniska. Niestety żadna z nas obu nie ma możliwości wziac ich na siebie, bo jesteśmy zablokowane nieadopcyjnymi psami. Niewidomego mogłabym wziąć na hotel za Drugiego, ale wiadomo że deklaracji dla niego nie zbierze się.  Przy Greyu z trudem udało się mi zebrać deklaracje tylko na karmę. I tak już teraz nie ma ich wystarczająco na miesięczną porcje jedzenia, a Grey ma przed soba lata życia. Dobrze, że miał środki ze zbiórki.  

Ola nie dowierzała, że Nemo nadal jest bez domu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 10:33, Jo37 napisał:

Dobra, jak spadać to z wysokiej góry. Jak weźmiesz najmniejszą do siebie to niech przyjeżdża. 

Oczywiście, że wezmę.   Dziekuje Ci za jej zaopiekowanie 😘 Wlasnie juz poprosiłam Olę o zdjęcia i info o suni. Może jak poznamy okolicznosci, to i przyczynę jej lęków.  Moze była dzko zyjaca i wtedy wiele nie zdzialamy, ale moze powod jest na tle zdrowotnym, jak u Barytona czy Lindy. Wtedy da sie  cos zrobić.

Mam nadzieję, że nie obrazisz się, ale jesteś szalona jak ja😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 10:03, Jaaga napisał:

Ja Ciebie Joasiu absolutnie nie namawiam, bo wiem w jakiej jesteś sytuacji. Jestem w takiej samej. Jeśliby jakiś pies miał przyjechać do nas, to ja i tak terrierowatej nie wezmę. Już sunia od Toli jest młoda, energiczna i goni kury. Jedna taka wystarczy.

  Żal mi tylko tej najmniejszej, którą się zainteresowałam. No i tego bez oczu. Ta dwójka jest bez szans na wyjście ze schroniska. Niestety żadna z nas obu nie ma możliwości wziac ich na siebie, bo jesteśmy zablokowane nieadopcyjnymi psami. Niewidomego mogłabym wziąć na hotel za Drugiego, ale wiadomo że deklaracji dla niego nie zbierze się.  Przy Greyu z trudem udało się mi zebrać deklaracje tylko na karmę. I tak już teraz nie ma ich wystarczająco na miesięczną porcje jedzenia, a Grey ma przed soba lata życia. Dobrze, że miał środki ze zbiórki.  

Ola nie dowierzała, że Nemo nadal jest bez domu.

Jagna, jakoś tak się dzieje, że w ciągu ostatnich 2 lat wszystkie bezdomne,  znalezione na wsiach sunie, które znajdujemy  są terierkowate,  może takim jestem pisana.... 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 11:26, Tola napisał:

A mnie już wszystko pomieszało się i nie wiem, która to sunia ma przyjechać 

Ta z filmiku, który wstawiłaś to Iggia na mnie. Druga, to ta bidulka najmniejsza na zdjęciu powyżej- czarna podpalana, z łysą blizna na główce. To sunia, nad którą zlitowała sie Jo37. 

Link to comment
Share on other sites

Rozwialam ze znajomą z fundacji, która pomagała wcześniej  Lindzie i owczarkom i zgodzila sie zrobic bazarek mydelkowy i z zawieszkami z żywicy. Potrzebujemy wzruszajacego tekstu. To jedyny warunek. Takiego bez info skąd sunie są.

Poker dala mi znać, że wpłaci 100 zł na materiały na bazarek dla Iggi. Zamówiłam od razu i właśnie dotarły.  Może ktoś jeszcze znajdzie  jakieś środki na składniki na mydełka dla tej mini biedulki, którą chce zaopiekować  Jo37? Taki podstawowy pakiet to ok. 100- 120 zł. Z bazarku będzie co najmniej 2 razy tyle. 

Jakby ktoś napisał tekst do bazarku, to dajcie proszę znać, bo teraz już raczej nie dam rady zakładać do wieczora.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 15:10, Poker napisał:

100 zł ode mnie to ogólnie z przeznaczeniem na materiały do produkcji mydełek, na dowolnego psa.

Ok,  zrozumiałam że na naszą Iggię, bo tylko ona miała wtedy przyjechać. 

I tak przydałoby się jeszcze kupić 2 bazy  i dodatki na bazarek na drugiego psa, bo za wiele z tego co jest nie zrobię. Na moich dwóch bazarkach na dogo zużyłam 5kg bazy na pierwszym i niecałe 2 kg później .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 15:26, Jo37 napisał:

Ja wpłacę też 100 zł

Nie wpłacaj na razie. Zrobię pierwsza partię mydeł i zobaczymy, jak pójdzie licytacja. 

Ola ma późnym wieczorem napisac więcej informacji o tej maliźnie i niewidomym. Zazwyczaj pisze około północy do mnie, więc jak coś, to dam rano znać. 

Najważniejszy teraz jest wzruszajacy tekst do wstawienia przez fundację dotyczący obu suczek. Bardzo proszę, może ktoś da radę. Mnie juz głowa pęka i nic nie wymyślę. Na jutro mamy umówioną kolejną operacje gwoździowania łapy, a popołudniu zęby u Wikarego.  Jak Eva bedzie miała tekst i zdjęcia fantów, to ruszy z licytacją.

Link to comment
Share on other sites

Wieści odnośnie malej: "przyjechała z frontu. Jest miła dla Mariny i Tanyi, ale panicznie boi się dotyku. Musiała być bezdomna, bo ma klips".

Więcej informacji Marina ma podać, ale nie odczytała jeszcze pytań Oli.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 20:22, Jo37 napisał:

Wpłaciłam od razu. Ja to mam fart. Mam nadzieję, że da sią oswoić.

Oj, to się pospieszyłaś.  na razie zostawię te pieniądze i zobaczymy, jak pójdzie to, co wystawię. Oby mydełka spodobały się. 

To może jednak przemyślisz jeszcze swoją decyzję? Prześpij się z tym, daj jutro znać. Na zdjęciu było widać łyse na głowie, więc może być po urazie i stąd lęk przed ludźmi. I może zostać jak u Ady czy Meli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...