Jump to content
Dogomania

8 miesięczna Rita odpięta z łańcucha - kolejne psie dziecko w kolejce po miłość i dom. Rita zamieszkała w Opolu:)


Recommended Posts

Dnia 29.06.2022 o 19:19, Poker napisał:

A sterylizacja?

Faktura przelewowa za sterylizację od razu poszła do ZEA. Marta na pewno ja wstawi, jeśli jeszcze tego nie zrobila.  To, co wstawiłam, to rozliczenie wszystkiego pozostałego i nie wiem, jak to rozliczyć. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 11:06, Poker napisał:

Ja się podjęłam opieki nad Ritą, więc albo mogę przelać na Twoje konto, ale chyba by było lepiej na ZEA, a Tola CI zapłaci. Jak myślisz?

To wystawimy paragon i poproszę o wpłatę na konto męża.  Fundacja nie może rozliczać np kosztów transportu czy zwykłych paragonów, jakie brałam u weta.

Fakture za stwrylke Tola oplaci bezpośrednio na konto przychodni.

Link to comment
Share on other sites

Paragon za hotelowanie 27 dni po 10 zł ( odliczyłam karmę od zea)=270 zł

75 zl paliwo dowóz Rity z Katowic 

10 zł Dolpac  odrobaczenie 

30 zł paliwo dwa kursy na sterylizację  i z powrotem  

5 zl paliwo wet ( kurs podzielony na 3 psy). Razem 390 zl, a nie jak źle zapisalam na poprzedniej stronie 380 zł.

Sterylizacja 330 zl i badanie krwi 70 zl opłaca przychodni zea. Fundacja oplacila juz tez szczepienie wirusowkami dla Rity.

Resized_Resized_20220630_145550.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.07.2022 o 13:57, Poker napisał:

Kiedy Rita się przeprowadza?

🌹Z transportem pojawił się nagły problem, bo państwo mieli jechać po sunię, ale pan złamał obojczyk, wczoraj wrócił ze szpitala, a pani sama trochę obawia się podrœży. Może uda się namówić na wyjazd syna, który mieszka pod Opolem...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj poznałam potencjalna rodzinę Rity,a w zasadzie tylko Panią,bo pan dopiero co wyszedł ze szpitala i nie chciałam go męczyć,bo podobno nie jest w najlepszym stanie psychicznym. Nic dziwnego,skoro z aktywnego człowieka na dłuższy czas musi być w stagnacji😉

Państwo mieszkają w dzielnicy domków jednorodzinnych i starszych dwurodzinnych kamienic. Oni właśnie mieszkają w takiej kamienicy. Duży piękny ogród,baaardzo dobrze zabezpieczony.Sasiedzi nie mają absolutnie nic przeciwko temu, że będzie piesek. (Wspólne podwórko).

Pani przesympatyczna,aktywna zawodowo emerytka...lekarz pediatra.

Państwo wiedzą,co to terierek w domu,znają jego potrzeby,ale właśnie takiego psa szukali.

W związku z wypadkiem Pana pojawił się problem z transportem,ale to już Pani będzie się w tej kwestii kontaktować z Jaaga. 

Generalnie wszystko jest w porządku, żeby tylko ten transport udało się zorganizować że to mała może się pakować.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kado, bardzo Ci dziękuję za wizytę, ale mam pytania.

Czy usłyszałaś od pana , że chce Ritę?

Jeżeli pani jest emerytką, to jest co najmniej 60 . A może wiesz ile mają lat?

Rita jest młodziutka. Wymaga dużo ruchu. Dadzą radę? Mieli terierka jak byli młodsi  co najmniej o kilkanaście lat.  Czy będą chodzić z nią na spacery czy tylko będzie miała do dyspozycji podwórko?

Jak będzie wyglądała sprawa urlopów?

  Co z nią będzie w razie niedyspozycji zdrowotnej państwa? Rita ma szansę pożyć  15 lat, a wtedy państwo będą mocno 70 +. 

Czy jest osoba , która ją przejmie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.07.2022 o 10:15, Poker napisał:

kado, bardzo Ci dziękuję za wizytę, ale mam pytania.

Czy usłyszałaś od pana , że chce Ritę?

Jeżeli pani jest emerytką, to jest co najmniej 60 . A może wiesz ile mają lat?

Rita jest młodziutka. Wymaga dużo ruchu. Dadzą radę? Mieli terierka jak byli młodsi  co najmniej o kilkanaście lat.  Czy będą chodzić z nią na spacery czy tylko będzie miała do dyspozycji podwórko?

Jak będzie wyglądała sprawa urlopów?

  Co z nią będzie w razie niedyspozycji zdrowotnej państwa? Rita ma szansę pożyć  15 lat, a wtedy państwo będą mocno 70 +. 

Czy jest osoba , która ją przejmie?

Pokerku,napisałam wszystko nieco chaotycznie,bo nie mam głowy teraz do tego. Michał miał wczoraj wypadek w Niemczech i stresu za dużo jak na raz dla mnie.

Oboje Państwo chcą Ritę bardzo. Mają dwóch synów. Jeden mieszka pod Wrocławiem,drugi pod Opolem. Ten pod Opolem też ma terierka i w razie czego nie będzie problemu, żeby go zabrać do siebie zarówno w kwestii urlopu jak i zdarzeń losowych. Tak też to Pani przedstawiła w ankiecie, którą wysłała Goli.

Pani jest " młoda emerytką". To nie jest typ ludzi siedzących w laciach przed telewizorem. 

W kwestii spacerów....tereny spacerowe wspaniałe i jestem pewna, że Ricie ich nie zabraknie. Państwo dokładnie chcieli takiego aktywnego,młodego psa.

Ja odebrałam ich bardzo dobrze,tak samo Jaaga i Tola. Ale na pewno wejdą na wątek i napiszą.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam, że my z Tolą również tak samo odbieramy ten dom. Z racji urazu Pana, Pani sama ze mną rozmawiała i właśnie konkretnie chce takiego energicznego psa. Takiego mieli, teraz ma jeden z synów.  To bardzo ważne, że Pani nie zniechęciła się tym, co jej opowiadałam, bo przy energii Rity, wielu zrezygnowałoby juz po rozmowie. I jest rodzina do opieki w razie czego.

Poza tym nie ukrywam, że czekamy juz na wyjazd Rity, bo jest bardzo kłopotliwa w stosunku do innych psów.  Dlatego podwójnie ucieszyło mnie zaangażowanie i zdecydowanie Pani. Gdyby Ricie nie trafił się akurat ten dom, to zwróciłabym się do Toli o szukanie jej innego miejsca. Nam piękny letni czas upływa w stałym napięciu i stresie na pilnowaniu Rity i nie dopuszczeniu do spięć spowodowanych jej ciągłym oszczekiwaniem jakiegoś czy wymuszaniem kontaktu, w tym także zębami. Rita nie ma ani kszty instynktu samozachowawczego w kontaktach z psami. Z opiekunką Nuuki czekamy na jej wyjazd, żeby  ta wrażliwa sunia mogła robić postępy, bo przy krzykliwym pingpongu żyje w napięciu, jak my.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.07.2022 o 22:47, Tola napisał:

Tak, wszystko idzie do przodu - prawdopodobnie jutro lub w piątek tZ Jagny wiezie sunię do Opola - pani zwróci koszt transportu.

Super, bardzo się cieszę i dziękuję mężowi Jaaga za poświęcony czas.

Przelałam 390 zł za czerwiec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...