Jump to content
Dogomania

Żegnaj Muszkieterze ♡. GUCIO już Anecik. PROSZĘ o pomoc, zdrowie Gucia coraz gorzej..na koniec każdego miesiąca kilkaset złotych na minusie! :((


agat21

Recommended Posts

No i niestety przeciwwskazanie do zabiegu jest spore - jak widać na wyniku badania. Martwi też, że Guciuś musi przyjmować leki już na stałe 😕 Bidak. 

W tej sytuacji czekamy na drugie badanie, ale chyba nie ma co ryzykować. Oczodół wygląda całkiem przyzwoicie, od czasu do czasu można go przemyć, nie jest to już otwarta rana, więc nie ma co narażać Gucia. Jak myślicie? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak to jest, jak piesek starszy 😞  Ale nie ma co się martwić na zapas, mój Dżeki bierze vetmedin od trzech lat, to dobry lek. Ja bym nie ryzykowała narkozy, Guciuś ma się dobrze, cieszy się życiem, szkoda podejmować ryzyko w sumie głównie dla estetyki, bo nic złego się z oczodołem nie dzieje ... 

Guciu, synku, zdrowia dużo ❤️  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.04.2022 o 09:05, limonka80 napisał:

Tak to jest, jak piesek starszy 😞  Ale nie ma co się martwić na zapas, mój Dżeki bierze vetmedin od trzech lat, to dobry lek. Ja bym nie ryzykowała narkozy, Guciuś ma się dobrze, cieszy się życiem, szkoda podejmować ryzyko w sumie głównie dla estetyki, bo nic złego się z oczodołem nie dzieje ... 

Guciu, synku, zdrowia dużo ❤️  

Dzięki za Twoją opinię 🌻 Utwierdzasz mnie w przekonaniu, że oczko trzeba zostawić jak jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 23.04.2022 o 09:59, agat21 napisał:

Dzięki za Twoją opinię 🌻 Utwierdzasz mnie w przekonaniu, że oczko trzeba zostawić jak jest.

Też tak myślę. Jeszcze gdyby nie było przeciwwskazań.... choć nawet bez ostrych przeciwwskazań  staruszka bym nie poddawała zabiegowi z celów tylko "estetycznych", przez te wszystkie lata przekonałam się, że u staruszków jeśli zabieg nie jest konieczny, lepiej nie "zaczepiać", bo można "obudzić" jakiś proces i skrócić życie psiaczkowi... U mnie z takim samym oczodołem jest Miluś (też zamojszczak) i nic złego się nie dzieje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2022 o 09:00, mari23 napisał:

Też tak myślę. Jeszcze gdyby nie było przeciwwskazań.... choć nawet bez ostrych przeciwwskazań  staruszka bym nie poddawała zabiegowi z celów tylko "estetycznych", przez te wszystkie lata przekonałam się, że u staruszków jeśli zabieg nie jest konieczny, lepiej nie "zaczepiać", bo można "obudzić" jakiś proces i skrócić życie psiaczkowi... U mnie z takim samym oczodołem jest Miluś (też zamojszczak) i nic złego się nie dzieje.

Tak, racja. Chociaż zaszycie oczodołu miałby na celu też zamknięcie drogi różnym bakteriom i możliwym podrażnieniom, ale oczywiście można oczko po prostu przemywać. Dzisiaj Gucio ma kontrolę stanu serducha po rozpoczęciu kuracji lekami, ale cokolwiek się okaże, to w sumie decyzja podjęta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2022 o 09:33, limonka80 napisał:

Mój chłopak 🙂 matka chrzestna biega, to i chrześniak biega😁

Zdecydowanie chrześniak wzoruje się na chrzestnej 😁 W końcu jesteś dla niego wzorem i drogowskazem życiowym 😉

Link to comment
Share on other sites

Wczorajsze wyniki badania serducho Gucia dużo lepsze, wstawię w wolnej chwili kartę informacyjną, ale jednak nie będę ryzykować operacji zaszycia oczka. Gucio będzie musiał po prostu mieć zakraplany i oczyszczany oczodół. Kropelki niedługo mu się skończą, anecik dokupi.

Przelewam za wizytę plus dojazd 437 zł

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Anecik dała mi znać, że po zmarłym piesku znajomych zostało prawie całe opakowanie leku na serce Cardisure, który może być wykorzystany przez Gucia. Zdecydowałam się odkupić ten lek, w pudełeczku są jeszcze 94 tabletki, Guciuś będzie miał go na długo, a cena również atrakcyjna 300 zł. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...