Jump to content
Dogomania

KONIEC, ale tylko pozorny ;) Tworzymy "przekazywalnię" książki "DOŚĆ!" - Dla miłośników gór tegoroczna bardzo ciekawa książka "A niech to szlak" o wypadkach w Tatrach i pracy TOPRu. DOKŁADAM "DOŚĆ!" Doroty Sumińskiej. POLECAM! Do 3 XII. Dla Fado...


agat21

Recommended Posts

Niniejszym zapraszam na jednofantowy (przynajmniej na razie 😉 ) bazarek - już nieaktualne, dokładam drugi fant ;), z którego dochód mógłby zasilić konto Fado - psiaka, którego mam nadzieję pamiętacie i który jest przypadkiem okropnie skrzywdzonym i skrajnie trudnym. Zapewne zostanie już u Jamora. Koszt miesięczny jego utrzymania to ok 750 - 800 zł. Stałych deklaracji jest mniej niż połowa. Dlatego cały czas mam z tyłu głowy myśl o zbieraniu dla niego kasy. Mam nadzieję, że pomożecie mi po raz kolejny.

Fant na razie jest jeden (już nie :)) ale bardzo ciekawy. Polecam z autopsji 🙂 Przeczytałam książkę jednym tak zwanym ciurkiem. Myślę, że jest dla każdego. Nie tylko dla fanatyka gór, którym jestem i dlatego tę książkę dostałam, a teraz chcę ją przekazać dalej 🙂 Stan bardzo dobry wręcz idealny, tylko na tylnej okładce ma jakieś maleńkie ślady, których nie pochodzenia nie umiem ustalić.

Cena wywoławcza 10 zł.

Licytacja do 3 grudnia do 22.00

ZAPRASZAM!

9788326845987.jpg

Pierwszy masowy przypadek porażenia piorunem w historii tatrzańskiej turystyki, morderstwa na szlaku, ofiary lawin, ratownicy TOPR oddający życie za turystów, grotołazi, którzy na zawsze utknęli w tatrzańskich jaskiniach. Jeśli myślicie, że mrożące krew w żyłach historie wydarzają się tylko na ośmiotysięcznikach to jesteście w błędzie. Tatry to góry, które dla wielu są pasją, a nawet miłością. Ale potrafią też być okrutne i zabójczo niebezpieczne.
 
Bartłomiej Kuraś opowiada historię Tatr przez pryzmat najgłośniejszych wypadków i tajemniczych zaginięć. Tatrzański Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 3 mln turystów, a liczba wypadków z ich udziałem wciąż rośnie! Ze statystyk TOPR wynika, że w samym rejonie Orlej Perci, gdzie latem potrafią tworzyć się kolejki przed wejściem na szlak, dochodzi do 12 procent wszystkich śmiertelnych wypadków w Tatrach. To prawie dwa razy więcej niż na Giewoncie i blisko trzy razy więcej niż na Rysach.

O bezpieczeństwo turystów w górach, z narażeniem własnego życia, od ponad wieku dbają ratownicy TOPR, którzy w książce Kurasia zajmują wyjątkowe miejsce. Trud ich pracy autor opisuje m.in. słowami Andrzeja Maciaty z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: "Ludzie, zlitujcie się, dajcie nam szansę was uratować!!! (...) śmigłowiec nie lata we mgle i w nocy; ratownicy nie są supermenami, którzy w momencie zawiadomienia teleportują się obok was".

Bardzo polecam książkę tym, którzy zaczynają przygodę z górami, by najpierw ją przeczytali, nabyli trochę górskiej wiedzy, a potem dopiero wyruszali na tatrzańskie szlaki. Polecam ją również tym, którym się wydaje, że o górach już wiele wiedzą, bo po jej przeczytaniu tej górskiej wiedzy jeszcze przybędzie. Na koniec polecam ją tatromaniakom, bo jest w niej zawarte wiele ciekawostek no i wypada ją mieć w swojej „tatrzańskiej” biblioteczce.

Adam Marasek, były vice naczelnik TOPR

9788308070482.jpg

I druga książka. Nazwisko autorki i tytuł mówią same ze siebie. Według mnie tę książkę powinien przeczytać KAŻDY.

NOWIUTKA.

cena wywołwacza 15 zł

Link to comment
Share on other sites

rezerwacja, bo mam nadzieję, że coś tu będzie ... 🙂

No i jest 😄 !

 

Książkę "Niech to szlak" licytuje Jo37 za 12 zł! 🌼

przebija Kiyoshi na 15 zł 🌻

przebija Tianku na 20 zł 🏵

przebija Livka na 22 zł 🌻

KUPIŁA LIVKA ZA 22 zł :))) - wpłynęło 8 XII

 

Książkę "Dość" licytuje Konfirm31 za 20 zł! 🌼

przebija Ewa Marta  na 25 zł 🌻 - wpłynęło 8 XII w ramach akcji przekazywania książki 🙂

przebija Konfirm na 30 zł 🏵

przebija Anna Gr na 60 zł 🌻

KUPIŁA P.ANIA GR ZA 60 zł :)) - wpłynęło 70 zł 7 XII 🙂

 

Na konto Fado przelewam 117 zł - 9 XII

WIELKIE DZIĘKI!! ❤️💚🧡

Link to comment
Share on other sites

  • agat21 changed the title to Dla miłośników gór oraz totalnych morzolubców tegoroczna bardzo ciekawa książka "A niech to szlak" o wypadkach w Tatrach i pracy TOPRu. Dokładam DOŚĆ Doroty Sumińskiej. POLECAM! Do 3 XII. Dla Fado...
  • agat21 changed the title to Dla miłośników gór oraz totalnych morzolubców tegoroczna bardzo ciekawa książka "A niech to szlak" o wypadkach w Tatrach i pracy TOPRu. DOKŁADAM "DOŚĆ!" Doroty Sumińskiej. POLECAM! Do 3 XII. Dla Fado...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...