Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 18.02.2022 o 20:03, rozi napisał:

Zwykłą receptę? I kupiłaś w hurtowni wet? Mnie się właśnie wydawało, że tak to biegnie.

Kupiłam przez przedstawiciela hurtowni, tak na zwykłą receptę..., sprawdzono / zapisano moje dane.

Płatność tylko gotówką lub przelewem... 

ps

Jak masz receptę to można sprawdzić w hurtowni w której lecznicy jest lek..., jechać i bez problemu kupić. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2022 o 21:12, Moli@ napisał:

Kupiłam przez przedstawiciela hurtowni, tak na zwykłą receptę..., sprawdzono / zapisano moje dane.

Płatność tylko gotówką lub przelewem... 

ps

Jak masz receptę to można sprawdzić w hurtowni w której lecznicy jest lek..., jechać i bez problemu kupić. 

Wg informacji pracownika hurtowni, hurtownie sprzedają leki tylko gabinetom weterynaryjnym, z którymi mają podpisaną umowę. To samo powiedziała wetka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2022 o 21:53, elik napisał:

Wg informacji pracownika hurtowni, hurtownie sprzedają leki tylko gabinetom weterynaryjnym, z którymi mają podpisaną umowę. To samo powiedziała wetka.

To miałam szczęście..., trafiłam na życzliwych, empatycznych ludzi 🙂

Zawsze twierdzę, że z mądrym można się dogadać...

Link to comment
Share on other sites

Dzis o 10.00 bylam z Miszkiem na zastrzyku, zobaczymy jak zareaguje na lek i czy pomoze. 

Michu wazy 40,2 kg wiec podciągnał sie o 3 kg od 10.01, kiedy ostatni raz byl ważony, do tego na tej samej wadze wiec wynik byl rzetelny:)).. 

Zachowal sie grzecznie w gabinecie, mial przy zastrzyku kaganiec ale nie buntowal sie za bardzo. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 16:30, AniaB napisał:

Dzis o 10.00 bylam z Miszkiem na zastrzyku, zobaczymy jak zareaguje na lek i czy pomoze. 

Michu wazy 40,2 kg wiec podciągnał sie o 3 kg od 10.01, kiedy ostatni raz byl ważony, do tego na tej samej wadze wiec wynik byl rzetelny:)).. 

Zachowal sie grzecznie w gabinecie, mial przy zastrzyku kaganiec ale nie buntowal sie za bardzo. 

 

Już, albo dopiero, jestem i od razu taka dobra wiadomość  🙂  Dziękuję Aniu     1219239835_dzikujpiknie.png.e2fa2349dddd24313a88eeac69aac6da.png

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam Michowi kolejne ogłoszenie, tym razem na Wilanów. Wyróżniłam za 17,00 zł do 19.03. tym razem z kasy Micha. Mój Alfik jest leczony z powodu zespołu cushinga, a mój drugi pies, Sonia, z powodu dużej nadwagi jest w trakcie diagnozowania i leczenia. Obciążenie finansowe jest bardzo duże.  Nie jestem w stanie ponosić dodatkowych kosztów.


Ogłoszenie na Warszawa-Wilanów - promowane do 19.03.
https://www.gumtree.pl/a-psy-i-szczenieta/wilanow/duzy-piekny-pies-kochajacy-ludzi-szuka-troskliwych-opiekunow/10010588579151010489582609

 

512592871_Michu17.png.c9040aa284e480a4b43cb49355ac32e6.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2022 o 11:21, elik napisał:

Jak Michu zareagował na nowy lek Aniu?

Odnosze wrazenie ze jest zdecydowana poprawa, tzn Michu szedl na spacerze jakby bardziej dynamicznie, bylismy tez troszke dalej - niestety problem z Michem na spacerach jest taki ze on sie boi nadmiernego ruchu przechodniow, boi sie samochodów, a juz na widok dostawczaka to wpada w panike, o ciezarowce czy autobusie nie mowie, za duzy zgielk go peszy i przeraza, dlatego nie chodze z nim dalej na ląki, bo tam musimy przejsc czteropasmowke i tory tramwajowe, przystanek na ktorym jest zawsze sporo ludzi - wiec nie chce go stresowac. Raniutko przeszlismy dosc spory odcinek i Michu nie robil takich przerw jak dotychczas na ogladanie krzewow. 

Poobserwuje go w najblizszych dniach i zdam relacje bardziej rzetelną:))

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2022 o 14:02, elik napisał:

Myślę, że nie wyszło najgorzej. Mamy jeszcze jeden zastrzyk na następny miesiąc. Miesięczna kuracja kosztuje nas 174,00 zł.

Dzięki Wam za to, że Michu ma ulgę w bólu 

    524617030_dzikuj1.jpg.8aaa07fd5958384ed93885c5c383e3a8.jpg     1543656109_dlaWaslove.jpg.db9523aa3d49d79a190954e06420f014.jpg

Nie no jeśli kupione było 2x15, to jest na jeden zastrzyk powiedzmy 20. Czyli 348 za miesiąc. Czy wetka podała 15?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2022 o 15:10, rozi napisał:

Nie no jeśli kupione było 2x15, to jest na jeden zastrzyk powiedzmy 20. Czyli 348 za miesiąc. Czy wetka podała 15?

Sory, masz racje, ale się zagalopowałam 😉   Dzisiaj miałam przedpołudnie pełne wrażeń i tak  poszłam po bandzie. Wetka mówiła, że trzyma dla nas 2 dawkę, ale ta druga, to przecież następne 15mg za  348, w razie gdyby  nie pojawiło się 20 mg, a już trzeba byłoby podać drugą dawkę leku. No tak, tak, chciałaby dusza do Raju, ale...

Link to comment
Share on other sites

Tyle było zwrotów akcji w sprawie którą dawkę dla Miszka zamówić, że się pogubiłam 🙂

Rozumiem że w końcu kupiono i podano 15mg, czyli tę, do której deklarowałam dopłacić 100 zł różnicy w cenie.

Na które konto ? Mam kilka numerów kont dla różnych psiaków u Ciebie, ale Micha  nie mam ...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2022 o 18:18, rozi napisał:

I zamiast zapłacić za dwa miesiące w granicach 400, zapłaci się około 700. Tylko dlatego, że wetce się nie chciało zarejestrować w hurtowni. No nie musi się chcieć. Ciekawe, czy dla własnego psa też by się nie chciało.

Nie chodzi o rejestrację, tylko o podpisanie umowy z hurtownią. Nie wiem czemu gabinety nie chcą podpisywać umów z kilkoma hurtowniami, być może jest jakiś haczyk,  bo dzisiaj byłam z moimi psiakami żeby pobrano krew do badania. Przymierzałam się do zmiany gabinetu wet.i wetka wiedziała o tym. Przy okazji zapytałam ile u nich kosztuje Vetoryl 30 - 30 kaps.

Przekleję to,co napisałam na wątku mojej Soni.

Dzisiaj dowiedziałam się, jak duże mogą być różnice w cenie tego samego leku. U weta, który aktualnie leczy mojego Alfika Vetoryl 30 - 30 kaps. kosztuje 262,00 zł. Nosiłam się z zamiarem zmiany lekarza dla Alfika, bo wydawało mi się, że  panie w Biały Kieł są bardziej kompetentne, maja świeższą wiedzę. Będąc dzisiaj z Sonią i Alfikiem, z ciekawości zapytałam ile u nich kosztowałby Vetoryl 30 mg x 30 kaps. Pani powiedziała, że 340,00 zł. Powiedziałam, że w innym gabinecie płacę 262,00 zł. Pani na to, że to zależy od tego w jakiej hurtowni się zaopatrują. Zasugerowałam, że jeśli jest hurtownia, w której można kupić dużo taniej, to może warto się też tam zaopatrywać. Pani odpowiedziała, że mają już swoją hurtownię od lat tą samą.  No tak, to nie pani płacą za leki więc im nie zależy ile to będzie kosztowało. Przykre i smutne. Chyba więc jednak nie zmienię weta. Dla mnie to ogromna różnica, bo przecież Vetoryl to jedna składowa wydatków jakie co miesiąc ponoszę na Psiaki.  Od początku tego roku to dokładnie kwota 1.651,38 zł.

Może gabinety mają jakiś upust uzależniony od miesięcznych obrotów z daną hurtownia i dlatego starają się zaopatrywać w jednej tylko hurtowni?


rozi masz zaprzyjaźnionego weta, to może zapytaj go o to.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2022 o 16:34, limonka80 napisał:

Tyle było zwrotów akcji w sprawie którą dawkę dla Miszka zamówić, że się pogubiłam 🙂

Rozumiem że w końcu kupiono i podano 15mg, czyli tę, do której deklarowałam dopłacić 100 zł różnicy w cenie.

Na które konto ? Mam kilka numerów kont dla różnych psiaków u Ciebie, ale Micha  nie mam ...

Została zakupiona 15-tka, bo 20 nie ma w hurtowniach w Krakowie.

Bardzo dziękuję Bożenko   2108219029_buziaczki8.jpg.24d57f982e2e52b22b7b88c11eceb945.jpg

Podam Ci nr konta Micha, ale jutro, bo dzisiaj chciałabym zrobić aktualizację kont psiaczków.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Micha wpłynęły poniższe kwoty:

  20,00 od jankamałpa  deklaracja   I  -  15.02.  
  20,00 od Livka  deklaracja  II  -  15.02.   
100,00 od Pani Ani G-R  deklaracja   II  -  21.02.  
 50,00 od Pani Zuzanny z Krakowa deklaracja  II - 21.02. 

Bardzo serdecznie dziękuję  

 

k2.thumb.jpg.55b6a23ce3eee3b1ab4f85248b50d1c6.jpg.7da4682aabbbc4af44d9aa6042e27367.jpg


Na konto Micha wpłynęły także wpłaty dla Lumi :

  20,00 od Dulska  -  16.02.  
100,00 od koja  deklaracja  II-III  -  17.02.  

Decyzją opiekunki Lumi, na sunię nie zbiera się już deklaracji. Jest to ogłoszone na wątku, lecz widocznie Dulska i koja nie przeczytały tej informacji. Zapytam na PW czy nie zechciałyby przenieść deklaracji z Lumi na Micha. Jeśli nie wyrażą zgody, zwrócę pieniądze na konta, z których wpłynęły lub prześle na innego psiaka, zgodnie z wola wpłacających.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2022 o 11:57, limonka80 napisał:

A nie wiesz może, skorzystał jakiś piesio z reszty dawki ?

Nie wiem Bożeno  😞  Powiedziałam wetce, że resztę mogą zaaplikować jakiemuś pieskowi, któremu potrzebny jest ten lek. Nie pytałam czy tak się stało, bo dodzwonić się tam, to trzeba mieć luźną godzinę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...