Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY ROZLICZONY Tym razem bazarek imienny dla dwóch sunieczek. Ostatnio było sporo bazarków różnego rodzaju, ale co począć :( Tyle jest potrzebujących pomocy psów i trudno im nie pomóc.


elik

Recommended Posts

To ja zapodam jeszcze jedną zagadkę 🙂

image.png.61f5b5b01a951558c072c395645ca02a.png

Pani Wiśniewska udała się na komisariat aby zgłosić włamanie oraz kradzież drogocennego, złotego naszyjnika. Gdy policja przyjechała na miejsce przestępstwa nie zastała żadnego śladu włamania. Tylko jedno okno było rozbite. W mieszkaniu był bałagan i wszędzie było pełno śladów stóp.

Następnego dnia Pani Wiśniewska została aresztowana za oszustwo. Dlaczego?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 21:48, agat21 napisał:

To ja zapodam jeszcze jedną zagadkę 🙂

image.png.61f5b5b01a951558c072c395645ca02a.png

Pani Wiśniewska udała się na komisariat aby zgłosić włamanie oraz kradzież drogocennego, złotego naszyjnika. Gdy policja przyjechała na miejsce przestępstwa nie zastała żadnego śladu włamania. Tylko jedno okno było rozbite. W mieszkaniu był bałagan i wszędzie było pełno śladów stóp.

Następnego dnia Pani Wiśniewska została aresztowana za oszustwo. Dlaczego?

 

Bo chciała wyłudzić odszkodowanie od ubezpieczyciela. Gdyby włamujący się wybił okno, żeby wejść do domu, to w pokoju byłyby odłamki szkła z wybitego okna, a nie widać ich pod oknem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 22:28, elik napisał:

Bo chciała wyłudzić odszkodowanie od ubezpieczyciela. Gdyby włamujący się wybił okno, żeby wejść do domu, to w pokoju byłyby odłamki szkła z wybitego okna, a nie widać ich pod oknem.

No jestem pod wrażeniem! Bystrzacha z Ciebie Elu! 😀🙂

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry również 🙂 I zaczynamy gimnastykę 😉

image.png.2daef49ef9f2501ca78a21d40842663a.png

Seryjny morderca porwał pięć różnych osób i posadził ich z dwoma tabletkami w dłoni i szklanką wody. Powiedział im, żeby wzięli jedną tabletkę, ale ostrzegł, że jedna jest trująca, a druga nieszkodliwa. Niezależnie od tego, jaką pigułkę zażyła ofiara, drugą miał zażyć morderca. Każda ofiara w jakiś sposób wybierała trującą pigułkę i umierała

Jak seryjny morderca zmusił ich wszystkich do zażycia trującej pigułki?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 08:31, agat21 napisał:

Dzień dobry również 🙂 I zaczynamy gimnastykę 😉

image.png.2daef49ef9f2501ca78a21d40842663a.png

Seryjny morderca porwał pięć różnych osób i posadził ich z dwoma tabletkami w dłoni i szklanką wody. Powiedział im, żeby wzięli jedną tabletkę, ale ostrzegł, że jedna jest trująca, a druga nieszkodliwa. Niezależnie od tego, jaką pigułkę zażyła ofiara, drugą miał zażyć morderca. Każda ofiara w jakiś sposób wybierała trującą pigułkę i umierała

Jak seryjny morderca zmusił ich wszystkich do zażycia trującej pigułki?

W poprzednich zagadkach odpowiedź sama dosłownie rzucała mi się w oczy, a tym razem mam zagwozdkę.  Nie wiem czy rozwiązanie nie tkwi przypadkiem w rodzaju leków?  Widzę tabletkę i kapsułkę, a morderca kazał zażyć tabletkę więc może wszyscy zażyli tabletkę, a właśnie ona była trująca. Kapsułka nie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 13:16, elik napisał:

W poprzednich zagadkach odpowiedź sama dosłownie rzucała mi się w oczy, a tym razem mam zagwozdkę.  Nie wiem czy rozwiązanie nie tkwi przypadkiem w rodzaju leków?  Widzę tabletkę i kapsułkę, a morderca kazał zażyć tabletkę więc może wszyscy zażyli tabletkę, a właśnie ona była trująca. Kapsułka nie.

Niestety nie o to chodzi. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 15:44, Nesiowata napisał:

Po3 głosy na  Beę i Kofi. A tak w ogóle - gdzie się wszyscy podziali? Wolny dzień a głosujących czy myślących ani widu, ani słychu.

Brawo 😘

Ja też nie wiem. Może świętują długo weekend.. Bo weekend długi wszakże. Dla niektórych.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 15:44, Nesiowata napisał:

Po3 głosy na  Beę i Kofi. A tak w ogóle - gdzie się wszyscy podziali? Wolny dzień a głosujących czy myślących ani widu, ani słychu.

 Nesiu kochana   cieplitko.jpg.be303c2dd88c4f634fffdc84cc2ae8e9.jpg

Serdecznie dziękuję Ci za troskę o finanse tych biednych suczynek

                                      1338053524_bukietczerwonychrzczerwonkokard.gif.cd7fc8575fc8c21ff648376ea23e3fd8.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 15:44, Nesiowata napisał:

A tak w ogóle - gdzie się wszyscy podziali? Wolny dzień a głosujących czy myślących ani widu, ani słychu.

 

Dnia 13.11.2021 o 17:35, agat21 napisał:

Ja też nie wiem. Może świętują długo weekend.. Bo weekend długi wszakże. Dla niektórych.

Ja nie zaglądałem, bo mieliśmy gości. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...