Jump to content
Dogomania

JUŻ W DS W POZNANIU. BUNIA/Grubcia ( Chmurka) zatuczona sunia z M. u koleżanki w DT pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

Dnia 11.04.2022 o 09:52, anica napisał:

Elu to będę mocno zaciskała , żeby to nie było spowodowane ,żadną chorobą! qurcze te nasze futerka mają podobne problemy zdrowotne jak my!  niestety 😞

Niestety  😞  
Dziękuję za kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Bunia je Brit light Rabbit&rice i absolutnie niczego więcej. 2 %  jej wagi należnej czyli na 13 kg. No i ma dużo ruchu, kilka km dziennie, oprócz tego Euthyrox. Tyle, że ona nie ma problemu z trzustką, ani wątrobą.

Link to comment
Share on other sites

Elik, mój staruszek ma chorą trzustkę, poczatki cukrzycy i szwankującą wątrobę. Jest otyłym łasuchem, po kastracji ma jeszcze większe problemy metaboliczne. Jest teraz na diecie i ma zalecenia wychodzenia na długie (na jego możliwości oczywiście) spacery na smyczy, krokiem marszowym.  Chodzi o to, aby nie szedł tempem ślimaczym, ale nieco narzucać mu tempo. Inaczej nie ma szans na zrzucenie zbędnych kilogramów. Rodzice stosują się do zaleceń, chociaż było im wygodniej gdy wychodził luzem. Wet tłumaczył im, że dieta to nie wszystko, ważny jest ukierunkowany ruch. Za tydzień maja iść na kontrolę wagi. 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że największy problem Soni, to niechęć do ruchu. Ona czasem nie ma ochoty wyjść na spacer. W ciągu dnia nie wykazuje żadnej aktywności. Jej najbardziej ulubioną czynnością jest leżenie na fotelu. To chyba nawyki z okresu szczenięctw. Żyła ze starszym panem, który nie nauczył jej zabawy, ruchu i teraz są efekty. Tak jest, gdy starsi mało aktywni ludzie przyjmują szczeniaka  😞   

Link to comment
Share on other sites

Bunia też była u starszej pani i  u niej utyła, a potem brak ruchu w schronie plus tarczyca. Na początku też nie za bardzo chciała chodzić, ale koleżanka stopniowo zwiększała dystans , aż doszły do kilku kilometrów dziennie. Na szczęście koleżanka lubi chodzić.

I tak jak pisze Tyska, na smyczy ,bo to zmusza psa do tempa.

Link to comment
Share on other sites

Sonieczka dostaje na tarczycę  Euthyrox 100 mg 2x dziennie i n wątrobę Hepatiale Forte Advancet. Dzisiaj wetka powiedziqała, że prawdopodobnie trzeba będzie zwiększyć dawkę Euthyroxu do 150 mg. Wieczorem mam dostać wyniki z dzisiejszego badania krwi. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś miałam telefon w sprawie Buni. Pani ładnie się przedstawiła , więc serce mi zabiło, że może to właściwa osoba. W miarę rozmowy mina mi zrzedła. Pani stwierdziła, że też wyadoptowywała psy, więc wie o co chodzi i od razu powie co ma do zaproponowania. Otóż ma młodego sznaucera olbrzyma i  chce do towarzystwa sunię. Psy mieszkałyby w ocieplonych, pięknych budach, ale nie w kojcu tylko na podwórku. Na moje pytanie dlaczego, odpowiedziała, że ma koty z HIVem ,     niewychodzące z Hiwem, dla których psy w domu byłyby wielkim stresem. Wybrnęłam z sytuacji mówiąc, że Bunia śpi na kanapie, więc nie nadaje się do budy. Pani uznała, że oczywiście nie nadaje się, ale szkoda.

Mnie nie było szkoda.nie chciałam uświadamiać kobiety dlaczego nie dostanie Buni, żeby nie ukrywała swoich zamiarów przed opiekunami innych psów.

Może dla psa ze złych warunków, z łańcucha proponowane przez nią warunki byłyby dobre, ale nie dla wypieszczonej Buni .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.04.2022 o 21:53, Poker napisał:

Dziś miałam telefon w sprawie Buni. Pani ładnie się przedstawiła , więc serce mi zabiło, że może to właściwa osoba. W miarę rozmowy mina mi zrzedła. Pani stwierdziła, że też wyadoptowywała psy, więc wie o co chodzi i od razu powie co ma do zaproponowania. Otóż ma młodego sznaucera olbrzyma i  chce do towarzystwa sunię. Psy mieszkałyby w ocieplonych, pięknych budach, ale nie w kojcu tylko na podwórku. Na moje pytanie dlaczego, odpowiedziała, że ma koty z HIVem ,     niewychodzące z Hiwem, dla których psy w domu byłyby wielkim stresem. Wybrnęłam z sytuacji mówiąc, że Bunia śpi na kanapie, więc nie nadaje się do budy. Pani uznała, że oczywiście nie nadaje się, ale szkoda.

Mnie nie było szkoda.nie chciałam uświadamiać kobiety dlaczego nie dostanie Buni, żeby nie ukrywała swoich zamiarów przed opiekunami innych psów.

Może dla psa ze złych warunków, z łańcucha proponowane przez nią warunki byłyby dobre, ale nie dla wypieszczonej Buni .

I już się czegoś nauczyłam... Poker ja często w takich rozmowach pouczałam , że miejsce psa jest w domu razem z domownikami a nie w budzie!  ... no chyba że pies nie chce!  bo i tak bywa...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

6. zajęte

1871483877_Bunia(4).jpg.69e07093a22e50c36bf33f13860b95c2.jpg

6.a zajęte

738656887_Bunia(6).jpg.0e4a3295e05519d646eb621a9afb36e1.jpg

7. zajete

172422297_Bunia(13).thumb.jpg.e23e95c06ad39fa7fc10e5dd58e0f9a4.jpg

8. Zajete

Bunia2.thumb.jpg.a564fab3129f83ebf222c6aad405ceb9.jpg

9. Zdjęcie z kotkiem jest w moim ogłoszeniu, ale może można je ciut przyciąć i wstawić.

Bunia22.jpg.e309671a369fe644ae01c4a94caa8096.jpg

10. Zajete

Bunia18.thumb.jpg.352c655cc530ec14b1b6b0747867b5a8.jpg

Bardzo proszę wpisać numerki wykorzystanych zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...