Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu, wszystkie mają domy, Benek po 3 latach ma Rodzinę. Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

Dla Niebieskookiej, czyli Mamy Mikusi i Ralfika pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mimo, że 3 msc temu miała miot to okazało się, po przyjeździe do Fundacji, że suczka była ciężarną. Już jest po kastracji, dochodzi do siebie. Boi się podobnie jak Sabinka, czyli mama Ulika, ale najgorsze już za nią.

Jeszcze tylko wyłapać współtowarzyszkę Niebieskookiej (może być w ciąży) oraz mamę Majlo, Benka i Alexa. I znaleźć im miejsce  chociaż na czas rekonwalescencji... klatki-łapki są nastawione. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Aldrumka napisał:

Z Niebieskooką się udało, może niedługo zaufa człowiekowi

czyli jeszcze dwie sunie  do złapania .....

W sumie trzy. Jest jakaś nowa, że szczeniakami, ale dziewczyny muszą ją namierzyć. No i dwoje rodzeństwa Alexa I Benia, które biegają ze swoją mamą po lesie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 15:16, Tyśka) napisał:

W sumie trzy. Jest jakaś nowa, że szczeniakami, ale dziewczyny muszą ją namierzyć. No i dwoje rodzeństwa Alexa I Benia, które biegają ze swoją mamą po lesie.

a to się pogubiłam - myślałam, że ta dwójka już złapana ; to były 2 pary uciekających szczeniaczków,

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Aldrumka napisał:

a to się pogubiłam - myślałam, że ta dwójka już złapana ; to były 2 pary uciekających szczeniaczków,

Już tłumaczę. Podsumowuję.

Z miotu Alexa, Benia i Majlo zostali zlapani tylko oni. Dwoje ich rodzeństwa ukrywa się w norze w lesie lub biegają po lesie, zawsze są z matką. Szczeniaki mają już murowane 4 miesiące, więc tylko patrzeć, jak ich mama znowu będzie z brzuchem...

Miot Niebieskookiej to Mika i Ralfik, plus 6 szczeniat które zabrała Chełmska Straż. Oni i mama juz zabezpieczeni. Mika ma DS. 2 z 6 szczeniąt, które przejęła Chełmska Straż niestety przegrało walkę z parwo.

Trzecia to była Sabinka z dwoma szczeniakami: Rudym (*) i Ulim. Złapani, tzn. ci którym dalo się pomóc. Rudemu nie zdążyliśmy pomóc.

Podczas lapania Sabinki wieśniacy zgłosili, że jest jeszcze jedna dzika suka z młodymi. Ktoś ją tam dokarmia, ale dziewczyny tam jeszcze nie dotarły.

No i Niebieskooka spała w stodole z taką suczką trikolorką podobną do Sabinki. Nadal tam jest. Ta nie miała jeszcze szczeniąt, ale pojawił się przy stodole nowy pies, samiec mix labrador, więc pewnie i ta suczka jest ciężarną. 

1 godzinę temu, ewu napisał:

Boże to nie ma końca:(

Niestety. To gmina, która nie ma rozwiązania dla bezdomnych zwierząt, wieśniacy mają mentalność, jaką mają, większość trzyma psy na łańcuchach, a jak "suka głupia i się puszcza" to ją wyrzucają (sama kiedyś słyszałam taki tekst od paru osób... że suka sama sobie winna).

1 godzinę temu, Kamila Proc napisał:

spora gromadka, nie ma co

Niestety 😞 Najgorsze to chyba świadomość, że to się szybko nie skończy. Znacznej części udało się już pomóc, ale na ich miejsce pewnie za chwilę będą następne...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 21:12, Aldrumka napisał:

Fajne psiule, nóżki trochę krótsze?

Chyba 🙂

Przynajmniej u Alexa

received_951435855474092.jpeg.e3f9dc18404cfce03ea3f3f37d17069c.jpeg

received_3739921326111094.jpeg.7f55b5c3d0aeb188d523a89ea1905e65.jpeg

Genów terriera jednak się nie oszuka, bo potrafią ze sobą walczyć i się odgryźć, kiedy jednemu coś nie podpasuje. Pilnują też terenu. Właściciele muszą być z tych mądrych i konsekwentnych, bo chłopaki mają potencjał, ale trzeba umieć go wykorzystać;)

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2021 o 12:33, Tyśka) napisał:

Koteczka powinna być już w DT Fundacji "Ja pacze sercem", tymczasem podrzucam Wam Ralfika z kocim wyrzutkiem. Ojj, przydałby się im wspólny dom 😉

244807676_1012463662909257_7222902596974361388_n.thumb.jpg.20b68b12c2952caf70dc103f01ae5d78.jpg

 

Dnia 7.10.2021 o 19:14, Tyśka) napisał:

A Ralfi wciąż czeka na dom, nikt o niego nie pyta 😞 

244374030_1012331962922427_5898709773980878737_n.thumb.jpg.dfb20cb1536e0f2d9c1c0a1cf6bc61ec.jpg

(zresztą, tak samo o Alexa i Benia)

 

Na dobry sen... Ralfi pojechał dzisiaj do Swojej Rodziny. ❤ Ogromna prośba o kciuki, to delikatne urocze stworzonko.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, agat21 napisał:

Ralfi?? Bez przyjaciela koteczka?! Tak mi obaj zapadli w serce.. szkoda, że się musieli rozdzielić..

A do dobrych ludzi? Gdzie zamieszka? 

Nic więcej na ten moment nie wiem, Agnieszka (DT) napisała wieści Marcie, a ja przyleciałam od razu Wam je przekazać. Na pewno to dobra Rodzina, Aga wybiera tylko takie domy dla swoich podopiecznych 🙂

A kicio znalazł nowych kompanów do przytulania, inne kotki w DT 🙂 Może to nie to samo co Ralfi, ale wspólna adopcja brzmiała mało realnie. Cieszę się, że Ralfi jednak się nie zasiedział, teraz byleby jak najszybciej pokochał Swoją Rodzinę, w równym albo większym stopniu jak Agnieszkę.

Mam nadzieję, że Agnieszka zgodzi się na przyjęcie rodzeństwa Alexa i Benka, gdy dadzą się złapać. Klatka jest nastawiona, szczeniaki są widywane w lesie, więc teraz tylko potrzeba odrobiny szczęścia...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U koteczki z oczkiem, która trafiła do Fundacji Ja Pacze Sercem aklimatyzacja przebiega dobrze. Bawi się, ma apetyt, jest podobno urocza i kochana. Czekam na jakieś zdjęcia, choć zdaje sobie sprawę, że przy tylu niepełnosprytnych podopiecznych ciężko o chwilę czasu. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

U koteczki z oczkiem, która trafiła do Fundacji Ja Pacze Sercem aklimatyzacja przebiega dobrze. Bawi się, ma apetyt, jest podobno urocza i kochana. Czekam na jakieś zdjęcia, choć zdaje sobie sprawę, że przy tylu niepełnosprytnych podopiecznych ciężko o chwilę czasu. 🙂

Dzięki za wieści. Zdjęcia oczywiście z przyjemnością zobaczymy ale najważniejsze to info co z oczkiem i zdrowiem 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...