Jump to content
Dogomania

Szczeniorki mają DS :)) Ich mama Diana - też :)) Ogromne dzięki wszystkim za pomoc! :*


agat21

Recommended Posts

Ojej... ależ jestem wzruszona Waszą obecnością i pomocą ♡ Pani M. też, nie spodziewała się takiego poruszenia serc. 

Dzisiaj wspominała mi pary razy, że martwi się o rodzinkę, bo są w pomieszczeniu gospodarczym, tam nie ma ogrzewania, a jest coraz chłodniej. Płytki nie grzeją. Drzwi muszą być stale uchylone, aby Dianka mogła wychodzić kiedy chce. Karton, który imituje budę może być niedługo niewystarczający, zresztą mamusia tam nie chce wchodzić. Kocyki na razie dają ciepło, ale czy jednak psiaki nie zachorują? Nieśmiało mnie zapytała, czy jest szansa, aby zdobyć albo pożyczyć budę dla psiaków, ocieplaną, aby umieścić ją w tym pomieszczeniu. Można by pomyśleć o zrzutce też na dużą budę, bo i Pani rozważa branie kolejnych psiaków na DT do siebie (np myślała o sporym Rufusku z tego samego miejsca, który tam trafił jeszcze ubiegłej zimy). Oczywiście po odchowaniu Rodzinki.  Chyba, że macie inny pomysł na to, aby psiaki miały tam ciepło to jesteśmy otwarte. Widzę, jak mocno Pani się tym martwi, dokłada kołdry, kocyki... obiecałam że Was zapytam, bo co kilka głów to nie jedna.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

UWAGA, JESZCZE JEDNA KWESTIA: CZY KTOŚ PODJĄŁBY SIĘ POPROWADZENIA FINANSÓW RODZINKI?

Tak, dziękuję że zadałaś to pytanie. Ja bardzo chętnie bym poprowadziła, ale nie wiem jak długo będę jeszcze tak dostępna jak teraz:( Nie chce podejmować się czegoś, z czym mogę zawieść. Będę wdzięczna jak ktoś przejmie ten trud. ♡

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Buda to by była zatem inwestycja rozwojowa 🙂 Może jakaś dobra dusza zrobi jeszcze bazarek cegiełkowy na budę? Ja już kolejnego nie dam rady.

Ile trzeba na dobrą budę, jaki to koszt?  Mogę pomóc i zrobić zbiórkę na Ratujemy Zwierzaki. Może uzbiera się na budę i na coś jeszcze....

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tola napisał:

Ile trzeba na dobrą budę, jaki to koszt?  Mogę pomóc i zrobić zbiórkę na Ratujemy Zwierzaki. Może uzbiera się na budę i na coś jeszcze....

Ale to chyba nie jest dobry pomysł, bo na zakup budy potrzebna byłaby faktura.... 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Pani Marzenka była w aptece po  Pyrantelum, syrop na odrobaczenie, który poleciła Jaaga. I to będzie do zwrotu, wiec od razu zwrócę Pani Marzence, bo bez sensu, abym wysyłała pieniążki do AM, a Ona dopiero wtedy do Pani Marzenki. Za chwilę odliczę te kwotę od pozostałości po podarowanym spadku dla Rodzinki.

received_389058736119649.jpeg.6a9122f3133cddc1162f747a996c21bd.jpeg

received_1002553273645705.jpeg.48aefd731bd201228e767b8e2a21ef18.jpeg

Edit. Przelałam już zwrot. W wolnej chwili podrzucę potwierdzenie przelewu.
Na moim koncie dla Rodzinki zostaje: +25,80zł.

+ zrobię później zestawienie wpłat na Rodzinke na moje konto (niektórzy są niezawodni, dziękuję! ♡), które też polecą do AM :)

W lecznicy weterynaryjnej został założony rachunek na gminę i kupiony Procox.

received_175626854711605.jpeg.5f01997bc8d85d8d287ce2f1a203aab8.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Pyrantelum działa tylko na robale obłe.

Robaki obłe (nicienie):
- Toxocara canis (postaci dojrzałe, niedojrzałe, larwy L4) - Uncinaria stenocephala (postać dojrzała) - Ancylostoma caninum (postać dojrzała) - Trichuris vulpis (postać dojrzała)

Kokcydia: - Isospora ohioensis complex - Isospora canis Procox zapobiega skutecznie replikacji Isospora, a także wydalaniu oocyst.
Pomimo tego, że leczenie ogranicza rozprzestrzenianie się zakażenia nie będzie skuteczne w powstrzymaniu objawów klinicznych u zwierząt już zakażonych.

Żaden z tych  leków nie działa na tasiemce, ani włosogłówkę.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tyśka) napisał:

Pani Marzenka ma materiały na budę i zapyta stolarza ile taka buda by wyniosła.  To powinno znacznie obniżyć koszty:).

A czy stolarz wystawi fakturę?

Nie wiem co ze zbiórką - robimy na budę czy na karmę i profilaktykę dla rodzinki?

Mam też inną propozycję -  dzisiaj byłam u znajomej na Roztoczu, jest właścicielką Mamy (obowiązkowy punkt do odwiedzenia podczas pobytu na Roztoczu:)- ma do oddania ocieplaną budę. Budy nie widziałam,  nie wiem, w jakim jest stanie, ale może warto na razie skorzystać z tej i na spokojnie szukać nowej lub czekać na jej wykonanie?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Karma zamówiona:)

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  Royal Canin Starter Mousse Mother & Babydog dla suk i szczeniąt - 24 x 195 g      
         
 

Nr artykułu 206684.12

     
         
 

1x 134,80 PLN

 

134,80 PLN

 
         
         
         
  Royal Canin Medium Starter Mother & Babydog - 12 kg      
         
 

Nr artykułu 206679.9

     
         
 

1x 174,80 PLN

 

174,80 PLN

 
         
         
         
  Kupon rabatowy      
         
 

Nr artykułu 1.0

     
         
 

1x -30,96 PLN

 

-30,96 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

278,64 PLN

 
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tola napisał:

Karma zamówiona:)

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  Royal Canin Starter Mousse Mother & Babydog dla suk i szczeniąt - 24 x 195 g      
         
 

Nr artykułu 206684.12

     
         
 

1x 134,80 PLN

 

134,80 PLN

 
         
         
         
  Royal Canin Medium Starter Mother & Babydog - 12 kg      
         
 

Nr artykułu 206679.9

     
         
 

1x 174,80 PLN

 

174,80 PLN

 
         
         
         
  Kupon rabatowy      
         
 

Nr artykułu 1.0

     
         
 

1x -30,96 PLN

 

-30,96 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

278,64 PLN

 

Ale żarełko będą mieć mlaskacze :D Wielkie dzięki Tolu! ♡♡♡

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...