Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

Dnia 14.02.2022 o 23:01, mari23 napisał:

Ja też wiem 🙂 z któregoś innego wątku 🙂 zajrzałam z nadzieją na dobre wieści ❤️ 

Mam nadzieję, że Sonieczka będzie jeszcze długo zdrowa i tego Wam życzę ❤️ 

Z moją pamięcią coraz gorzej  😞 Zastanawiałam się skąd Nadziejeczka wie, że niepokoję się o Sonieczkę.
Jutro jadę z nią do weta, żeby obciąć pazurki.  Niedawno miała obcinane, ale teraz musi mieć obcinane często, bo przez nie obcinanie przez dłuższy czas, wydłużyła się miazga - "żywa" część pazurka i teraz nie można za jednym zamachem obciąć tyle pazurka, ile byłoby trzeba, bo zaczyna krwawić.  Jak do mnie przyjechała, to  miała bardzo długie pazurki, zwłaszcza w tylnych łapeczkach, aż się podwijały.

A niepokoję się, bo pomimo, iż odchudzam ją, bo jest za gruba i boję się o jej stawy, to Sonieczka nadal jest gruba, ma duży brzuszek i dość twardy. Jutro zapytam o to wetkę i poproszę, żeby zbadała jej brzusio.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2022 o 23:19, elik napisał:

Z moją pamięcią coraz gorzej  😞 Zastanawiałam się skąd Nadziejeczka wie, że niepokoję się o Sonieczkę.
Jutro jadę z nią do weta, żeby obciąć pazurki.  Niedawno miała obcinane, ale teraz musi mieć obcinane często, bo przez nie obcinanie przez dłuższy czas, wydłużyła się jej miazga i teraz nie można za jednym zamachem obciąć tyle ile byłoby trzeba, bo zaczyna krwawić.  Jak do mnie przyjechała, to  miała bardzo długie pazurki, zwłaszcza w tylnych łapeczkach, aż się podwijały.

A niepokoję się, bo pomimo, iż odchudzam ją, bo jest za gruba i boję się o jej stawy, to Sonieczka nadal jest gruba, ma duży brzuszek i dość twardy. Jutro zapytam o to wetkę i poproszę, żeby zbadała jej brzusio.

                            ❤️  ❤️  ❤️  ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2022 o 23:19, elik napisał:

A niepokoję się, bo pomimo, iż odchudzam ją, bo jest za gruba i boję się o jej stawy, to Sonieczka nadal jest gruba, ma duży brzuszek i dość twardy. Jutro zapytam o to wetkę i poproszę, żeby zbadała jej brzusio.

Jak rzekłam, tak i zrobiłam. kilka dni temu Sonieczka miała zrobione USG brzusia. Na szczęście nie ma w nim nic niepokojącego, poza górą tłuszczu  😞   Odchudzenie Soni nie będzie takie łatwe, jak mi się wydawało.  Nie wystarczy ograniczyć porcje codziennych posiłków. Sonia jest opancerzona tłuszczem, dlatego jej brzuszek jest taki duży i twardy.  
W opisie USG stwierdzono -  Obecne znaczne ilości tłuszczu trzewnego.

Zalecenia:

  • badanie krwi z uwzględnieniem hormonów tarczycy,
  • odchudzenie - do rozważenia wizyta gastroenterologiczna z ustaleniem diety.

Na pobranie krwi jesteśmy umówieni  na 21.02. godz. 10:00
 

51568001_SoniaUSG15_02.2022r..thumb.jpg.83b103100e08077be05cdda4b7b234d0.jpg

1857068146_SoniaUSG15_02.2022r_II.jpg.ff42f8ad459996fb3a724b3ba3c4bd16.jpg

003.jpg.57c88c8caaaed06380d5e847fdcf97bf.jpg

 

Podejmując się awaryjnie adopcji Soni, zaznaczyłam, że z powodu ponoszenia bardzo dużych miesięcznie wydatków związanych z chorobą cushinga mojego Alfika będzie mi bardzo trudno ponosić koszty ewentualnego leczenia Soni, jeśliby zaszła taka konieczność. Stało się to prędzej niż myślałam, nie mogłam jednak lekceważyć nieprawidłowych objawów - duży i twardy brzuszek Soni. Na szczęście nie jest to jeszcze choroba, ale nieleczona otyłość może doprowadzić do stanów chorobowych.

Pisałam, że w takiej sytuacji będę prosić o pomoc, ale myślę, że póki co postaram się uzbierać potrzebne kwoty  robiąc bazarek.

Za USG zapłaciłam 130,00 zł. W poniedziałek mamy termin badania krwi. Ponieważ nie udało mi się odchudzić Soni, pomimo usilnych starań, zamierzam skorzystać z porady gastroenterologa i prosić o ustalenie dla Soni indywidualnej diety. Uważam, że duża otyłość może wkrótce spowodować groźne skutki, a lepiej zapobiegać, niż leczyć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 19:16, Nadziejka napisał:

      ❤️  ❤️   Tulam pozdrawiam lapucinki  i raduje bardzo bardzo raduje tyle czasu ze Sonieczka w Eliczkowie nadzwyczajne cudownie szczesliwa zaopiekowana 

Dziękujemy Ciociu Nadziejeczko za pozdrowienia i także pozdrawiamy. Sonieczka poza tuszą, ma się dobrze  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 18:52, elik napisał:

Podejmując się awaryjnie adopcji Soni, zaznaczyłam, że z powodu ponoszenia bardzo dużych miesięcznie wydatków związanych z chorobą cushinga mojego Alfika będzie mi bardzo trudno ponosić koszty ewentualnego leczenia Soni, jeśliby zaszła taka konieczność. Pisałam, że w takiej sytuacji będę prosić o pomoc, ale myślę, że póki co postaram się uzbierać potrzebne kwoty  robiąc bazarek.

Elu, zgodnie z tym co ustaliłyśmy wcześniej, gdy dopiero rozważałaś adopcję Soni, a także w czasie nasze ostatniej rozmowy  zapłacę za usg.

Pamiętam jak  Basia bardzo się wtedy cieszyła, gdy podjęłaś decyzję że dasz suni dom :-)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2022 o 09:19, limonka80 napisał:

Elu, zgodnie z tym co ustaliłyśmy wcześniej, gdy dopiero rozważałaś adopcję Soni, a także w czasie nasze ostatniej rozmowy  zapłacę za usg.

Pamiętam jak  Basia bardzo się wtedy cieszyła, gdy podjęłaś decyzję że dasz suni dom :-)) 

 
 

Marina Fedotova | Representing leading artists who produce ...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2022 o 09:19, limonka80 napisał:

Elu, zgodnie z tym co ustaliłyśmy wcześniej, gdy dopiero rozważałaś adopcję Soni, a także w czasie nasze ostatniej rozmowy  zapłacę za usg.

Pamiętam jak  Basia bardzo się wtedy cieszyła, gdy podjęłaś decyzję że dasz suni dom :-)) 

Bardzo serdecznie dziękuję Ci Bożenko i jestem ogromnie zobowiązana i wdzięczna, ale może uda się uzbierać bazarkami środki potrzebne na diagnozowanie i leczenie nadwagi Sonieczki. Z Twojej pomocy oczywiście nie rezygnuję, bo nie można odrzucać propozycji płynącej z serca.

Ciocia Nadziejeczka zorganizowała dla Soni bazarek, który kończy się 4.03.  Dzisiaj kończy się mój bazarek, którego jedna z beneficjentem już pojechała do DT i jeśli nie pozostała do zapłaty jakaś kwota, to część przeznaczoną dla niej, przekażę Soni.

Jeśli nie uda się zebrać całej potrzebnej dla Soni kwoty, wówczas poproszę Cię o pomoc. Ale nawet jeśliby  nie było takiej potrzeby, to i tak bardzo gorąco dziękuję Bożenko za Twoje wielkie serca i chęć pomocy.

Basieńka bardzo się ucieszyła,  z mojej decyzji odnośnie adopcji Soni, gdy sunia straciła DT, bo wiedziała, że będzie u mnie szczęśliwa, że będę się o nią troszczyć i dbać, jako o wszystkie poprzednie psiaczki, które adoptowałam z Jej polecenia. Kochana Basieńka, tak bardzo Jej brak   1527083118_pacz4.gif.a73a6431280a1ac2840bb00ea43bcd4b.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2022 o 10:36, elik napisał:

Basieńka bardzo się ucieszyła,  z mojej decyzji odnośnie adopcji Soni, gdy sunia straciła DT, bo wiedziała, że będzie u mnie szczęśliwa, że będę się o nią troszczyć i dbać, jako o wszystkie poprzednie psiaczki, które adoptowałam z Jej polecenia. Kochana Basieńka, tak bardzo Jej brak  

Bardzo się cieszyła ...

Brakuje, jeszcze jak. Byłam Ją odwiedzić w zeszłym tygodniu, ale to nie to samo ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj o moimi oboma psiaczkami na pobranie krwi do badania. Sonia profil geriatryczny z trzustką, wątróbką i tymi co mogą mieć wpływ na jej zdrówko, a Alfinek jak zwykle pełny zakres, jak przy zespole cushinga. Wyniki mam dostać na maila.
Za Sonię zapłaciłam 190,00 zł, a za Alfika 285,00 zł. Dla Alficzka kupiłam dzisiaj 30 kaps. Vetorylu za 262,00 zł. Razem 737,00 zł. Na sobotę mamy umówioną wizytę u psiej dietetyczki. Też poproszę o osobne rozliczenie Sonii i Alfika, choć zapłacę z jednego portfela  🙂

Piszę o obu psiakach i wklejam oba paragony (specjalnie prosiłam o osobne), żeby uwiarygodnić moje słowa o dużych wydatkach na Alfika i występujących w związku z tym trudnościach w pokryciu kosztów leczenia drugiego mojego psa Sonieczki.

218808561_zabad.krwiSoniaiAlfVetoryl001.jpg.7f6bff1e45cd35fb2b0740b0ed6baedd.jpg

Dzisiaj dowiedziałam się, jak duże mogą być różnice w cenie tego samego leku. U weta, który aktualnie leczy mojego Alfika Vetoryl 30 mg - 30 kaps. kosztuje 262,00 zł. Nosiłam się z zamiarem zmiany lekarza dla Alfika, bo wydawało mi się, że  panie w Biały Kieł są bardziej kompetentne, maja świeższą wiedzę. Będąc dzisiaj z Sonią i Alfikiem, z ciekawości zapytałam ile u nich kosztowałby Vetoryl 30 mg x 30 kaps. Pani powiedziała, że 340,00 zł. Powiedziałam, że w innym gabinecie płacę 262,00 zł. Pani na to, że to zależy od tego w jakiej hurtowni się zaopatrują. Zasugerowałam, że jeśli jest hurtownia, w której można kupić dużo taniej, to może warto się też tam zaopatrywać. Pani odpowiedziała, że mają już swoją hurtownię od lat tą samą.  No tak, to nie pani płacą za leki więc im nie zależy ile to będzie kosztowało. Przykre i smutne. Chyba więc jednak nie zmienię weta. Dla mnie to ogromna różnica, bo przecież Vetoryl to jedna składowa wydatków jakie co miesiąc ponoszę na Psiaki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W natłoku różnych innych wydarzeń nie miałam czasu wkleić wyników badania krwi i wiadomości od wetki.

Dzień dobry,

w załączniku przesyłam badanie krwi piesków. U obu piesków morfologia wyszła nam prawidłowo, u Soni wyszło lekkie odwodnienie. 
W biochemii u obu piesków - niedoczynność tarczycy, o ile u Soni możemy spróbować z Euthyroxem, to u Alfika mamy podejrzenie, że dawka jest nieodpowiednia, albo nie przyswaja leku (wyniki ma zbliżone do Soni, a przecież jest w trakcie leczenia). Do rozważenia wprowadzenie Forthyronu (psich hormonów).
U obu - podwyższone parametry wątrobowe, należy do diety wprowadzić im suplementy wspomagające funkcjonowanie wątroby, np. Hepatiale Forte.
U Alfika - wysoki poziom lipazy. Do włączenia enzymy trawienne (Amyladol lub Amylaktive +/- Kreon).
 
Z racji wyników, przy okazji układania diety w sobotę, porozmawiamy też o odpowiednich lekach.
 
Jeśli parametry wątrobowe są podwyższone pomimo, że oba psiaki dostają Hepatiale Forte i są na karmie Hills Digestive Care Low Fat to znaczy, że z ich wątrobami jest bardzo źle  😞   Tylko jaka jest tego przyczyna? Alfik ma zespół cushinga, to może tłumaczyć zły stan jego wątroby, ale Sonia?  Wprawdzie gdy przyjęliśmy ją na DT  z poprzedniego DT, to już dostawała Hepatiale Forte, ale po takim okresie zażywania powinna być poprawa, a jednak jej nie ma  😞   
Ze strachem czekam na sobotę.
 
1557000826_Soniabad..png.bdaaccbd16427ab66cbe9131a865d675.png
 
 
967350229_Soniabad_II.png.727280033ead1a3e9dfb45229dae60e4.png
Link to comment
Share on other sites

USG brzuszka Soni

51568001_SoniaUSG15_02.2022r..thumb.jpg.83b103100e08077be05cdda4b7b234d0.jpg

1857068146_SoniaUSG15_02.2022r_II.jpg.ff42f8ad459996fb3a724b3ba3c4bd16.jpg

003.jpg.57c88c8caaaed06380d5e847fdcf97bf.jpg

 

798386288_Wydatkinaweta-Sonia1.jpg.cb25015a3c8ee6e4e879751fdbcc5cd6.jpg

 

Zestawienie wydatków na leczenie Soni


   130,00  -  USG brzuszka - 15.02.
   190,00  -  badanie krwi - 21.02.
    75,00  -  dietetyczka - 26.02.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

  395,00 zł


Rozliczenie wydatków w poście rozliczeniowym na stronie 3.

< L I N K >

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.02.2022 o 17:58, Nadziejka napisał:
Cieple tulanii posylam Wam Eliczku nasza
Poslalam juz z baz Sonieczkowego 93 zl od naszych Cudnych Dobrodziejow

Bardzo dziękuję Ciociu Nadziejeczko    680010249_BeDzikujCi.png.209d6786dc50e2b744fdc8896a62dba4.png
Dam znać jak pojawi się na koncie.               

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostałam zalecenia od wetki dietetyczki i nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać  😞 

Dzień dobry,

 Przesyłam wstępnie dawkę pokarmową gotowanego posiłku.

 

Zasady są takie, że na początek wymagane suplementy do mięsa to węglan wapnia/ewentualnie mączka ze skorupek jajek- w zależności co nam się lepiej sprawdzi (mączke dostanie Pani dzisiaj w gabinecie-dam kilka próbek suplementów żeby sprawdzić czy nie uczulają).Możemy posiłek od razu przygotować z warzywami, powoli przechodzimy kilka dni mieszając z gotową mokrą karmą.

Potem dodajemy stopniowo, kolejne suplementy-część mięsa mięśniowego zamieniamy dodając podroby, wątróbkę potem tran, olej z łososia,drożdże a na końcu kelp. Na razie ma mieć próbę z królikiem, oraz wieprzowiną czyli mięso mięśniowe, dynia/batat/brokuł gotowany i węglan wapnia/skorupki jajek. Po wprowadzeniu tego proszę o kontakt jak wygląda kupa. Poniżej dawkowanie i odnośniki do produktów, można sobie szukać na ceneo najtańszej wersji.

 Jedzenie 3-4xdz(Sonia lepiej 2xdz, ale ostatecznie może jeść jak Alfik 3xdz), podawane ciepłe (ale nie gorące) bez podjadania między posiłkami, z zachowaniem behawioru-postawić jedzenie przed psem, ma je powąchać, poślinić się i dopiero wtedy komenda "jeść".

Jeśli chcemy dawać dodatkowo jakieś smaczki- można podawać na 30min przed głównymi posiłkami i na 30min po.

Robimy próbę z gotowanym królikiem, wieprzowiną,następnie można próbować kaczkę-to będziemy jeszcze konsultować-ze względu na trzustkę Alfika wybieramy chude części, a Soni lekko dotłuszczamy posiłek(smalec, olej lniany, olej słonecznikowy). Mięso mięśniowe może być z innego białka a podroby te, które sa dostępne- wieprzowina, kaczka.

Mięso ważymy przed ugotowaniem, warzywa po ugotowaniu. Gotujemy w małej ilości wody, dodajemy rosół razem z posiłkiem. Posiłek blendujemy(na konsystencję puree ziemniaczanego), potem można próbować nieco większe większe kawałki.

 Ilość-dawka dzienna, jak gotujemy na więcej dni to mnożymy:

 Całość ok.  1250g (750g dla Alfika i ok 500g dla Sonii) z czego

 375g to warzywa (zaczynamy od warzyw skrobiowych-dynia, batat, dalej można robić próbę z brokułami, marchewką, pietruszką, cukinią-wszystko powoli i po kolei, na poczatku nie mieszamy warzyw-żeby ew. wyłapać jakąś nietolerancję-mają być gotowane). Następnie mieszamy batat/kapusta, dynia/troszkę jarmużu, batat/brukselka, dynia/brukselka-warzywa kapustne dodajemy w mniejszych ilościach, ok 50g, reszta może być dynia/batat.

Na początek mięso mięśniowe:

Królik mięso 625 g

Szynka wieprzowa  180g

 Plus węglan wapnia/skorupki jajek- 7g dziennie:

https://allegro.pl/oferta/preparat-meatlove-fuel-weglan-wapnia-400g-11850466603?reco_id=4f6abfbd-9aca-11ec-a597-40a6b7320130&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Sól himalajska niejodowana-wspiera nadnercza, ok 0,2g dziennie

pestki dyni mielone 2 łyżeczki dziennie przez 5 dni, potem zamiana na ziarna słonecznika 5 dni i znów podajemy dynie

 

ostropest mielony 1łyżeczka dziennie dodawana do posiłku

  

Cynamon z imbirem-zmielona przyprawa bez dodatków-szczypta do posiłku-podawać 10 dni 1xdz do wieczornego posiłku, 10 dni przerwy.

 Całość gotujemy w małej ilości wody, mięso rozdrabniamy, dodajemy zblendowane warzywa na początek i ten rosół z mięsa. 

Odkładamy dla Alfika 750g, dla Sonii 500 i dzielimy na dziennie porce (3-4)

Ważymy psy co 2 dni.

Notujemy dokładnie co jest podawane i reakcję-po kilku dniach proszę  o kontakt jak wygląda kupa, czy psy trzymają wagę czy nie chodzą głodne i wtedy będziemy dodawać jeszcze resztę podrobów.

 

Następnie dodatkowo:

Drożdże browarnicze 1,5g dziennie https://allegro.pl/oferta/drozdze-niekatywne-browarnicze-dla-psow-i-kotow-25-11391555779?navCategoryId=90194

 

KELP-w gabinecie damy na próbę, bo czasem uczula-2g dziennie

Osobno dla każdego psa:

Alfik

 

Boswellia 2tabl 1xdz- https://allegro.pl/oferta/dromy-boswellia-serrata-120t-na-stawy-dla-psow-7069441777 nie przejmujemy się tym, że piszą że jest na stawy, boswellia ogólnie ma działanie p. zapalne.

 

NAC po ½ kapsułki dziennie dla obu psów

https://allegro.pl/oferta/forest-vitamin-nac-250k-11345506498

 

wit b12 jedna kropla dziennie

https://allegro.pl/oferta/aliness-witamina-b12-metylokobalamina-krople-30ml-10122273848?offerId=10122273848&inventoryUnitId=i-469BwEpMZIopkFMsGpig&adGroupId=N2M4M2I5ZGEtNmVjZS00YTJjLWEzMmYtZDExZDY0OGFiM2U0AA&campaignId=MjhjOTk5MzQtNzBiYS00N2Y3LWEyZTAtNDNmYTE3MTc5YzM0AA&sig=6dac0b751856ec66284ace7d868d1c5d&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=EAIaIQobChMIvsyu78Sp9gIVNgCiAx1g_A6GEAQYBiABEgJCsPD_BwE

 

wit D co drugi dzień jedno naciśnięcie pompki na psa https://allegro.pl/oferta/witamina-d3-z-lanoliny-1000iu-avitale-krople-30ml-9612527338?reco_id=aa84b6dc-9acd-11ec-9798-0c42a10e7000&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

 

Olej z wątroby dorsza 1 łyżeczka 1x w tyg https://allegro.pl/oferta/lunderland-olej-z-watroby-dorsza-250ml-11679425458?reco_id=87feda37-9aca-11ec-804b-bc97e12caae0&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020 można podzielić na mniejsze porce żeby nie za dużo tłuszczu na raz dla Alfika, Sonia ta sama dawka

 Olej z łososia Alfik zaczynamy od pół łyżeczki dziennie, Sonia 1łyżeczka dziennie https://allegro.pl/oferta/vitasol-olej-rybny-z-lososia-omega-3-1l-6519029012?navCategoryId=90194

Z każdym wprowadzeniem nowego białka, suplementu czy warzywa obserwujemy kupę(czy jest śluz, krew, biegunka), oraz czy nie ma innych objawów typu świąd, lizanie łap.

  Potem dodatkowo można podawać tłuszcze roślinne-0,5łyżeczka dziennie (oprócz oleju z łososia)-olej z czarnuszki, lniany, z krokosza, konopny, z wiesiołka-jeśli będzie tolerować smak to z ostropestu-naprzemiennie, oraz bardzo małe ilości zwierzęcych dodatkowo- smalec kaczy, wieprzowy.

 

Proszę podejść dzisiaj koło 20.00 do gabinetu to wszystko wytłumaczę i dam próbki suplementów do posiłków.

 

Podliczyłam koszt proponowanych suplementów - 426,15 zł.  Załamałam się  😞  

Link to comment
Share on other sites

matko jedyno ..... eliczku eliczku dojdziesz poamlenku jak i co wszystko
ale nie podawaj nigdy nigdy przenigdy cieplego jedzonka nic a nic,
            jedynie lekkko zimne ,pokojowe 
 cieplego za zaden piernik nic a nic
chyba zebyscie wyjechaly ... w wycieczki do Aslasky....do wtedy cieple
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...