Jump to content
Dogomania

Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik z DT u anecik pojechał do DS w dn. 26.08.21


Tyśka)

Recommended Posts

Krecik dzisiaj w nocy kilkakrotnie powyłkiwał, ale zdaniem anecik nie jest to nawet huczenie malamucie, tylko takie 1/3 malamuta. Krótkie i chwilowe, i nie jest to tak mocno problematyczne, bo za moment Krecik znowu śpi. Lubi leżeć w najchłodniejszym i najjaśniejszym miejscu w domu i w sumie nie jest dreptusiem. Coś tam tupta, ale też duuużo wypoczywa i jest ogólnie bezproblemowym psiakiem. Jest niejadkiem, to znaczy zjeść zje, ale niedużo, czasem coś zostawi w misce. Znaczy teren - ale w umiarkowanym stopniu. Sikupę robi na dworze. Na dwór wychodzi na smyczy, bo niestety gubi się na ogrodzie i nie potrafi wrócić do domu. Jedyne co to zapamiętał, że przy wyjściu jest jeden schodek i teraz w tym miejscu jest ostrożniejszy. Na ciele ma sporo takich narośli, nie tylko na oczku, uszku i pupince, ale anecik ciągle, nawet w czasie rozmowy ze mną zauważyła kolejną narośl :( Ciężko zgadnąć co to, czekamy co powie lek. weterynarii... :( 

Jedyne co to Krecik czuje się zagubiony przy aktywnej, radosnej geratrii u anecik. Dzisiaj pieski cieszyły się rano na jedzonko i spacer, trochę tańczyły, a Krecik nie wiedział co się dzieje. Tak samo jak biegają to nie zwracają uwagi na Krecika, czasem nie wyhamują i go dotkną, i on wtedy odskakuje jak poparzony. Dość słabo rozeznaje się w tym, co się dzieje :( 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, agat21 napisał:

Bardzo dobre wieści :) Czyli to całkiem spokojny i stateczny psiaczek. Po prostu musi się odnaleźć w nowym miejscu i będzie super. A jak ładnie mu w czerwonym ;)

To prawda, anecik tak samo mówi :)

Uwielbiam czarnulki w czerwonym.

17 godzin temu, mari23 napisał:

nic dodać i nic ująć - można tylko zacytować :)

w taką pogodę bez sweterka ani rusz, zwłaszcza kiedy w "strategicznym miejscu" brakuje sierści 

Wzruszył mnie widok ubranego dziadeczka... jeszcze do niedawna był w przytulisku, wszyscy mieli go w nosie...

13 godzin temu, jankamałpa napisał:

Dziś przelałam pieniądze, które pozostały po rozliczeniu Savi 236,19 zł. Jak dotrą proszę o potwierdzenie na wątku Savi:

Nie wiem dlaczego na zdjęciu nie ma Savi tylko ten drugi psiak :(

Bardzo, bardzo Ci i Darczyńcom dziękuję <3 Jak tylko się zaksięgują to potwierdzę na obu wątkach :)

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Tola napisał:

Podczytuję wątek, chociaż nie piszę, bardzo cieszę się, że piesio już taki zaopiekowany:)

Powolutku pozna zwyczaje i tez będzie się cieszył na jedzonko.

Dziękuję, że jesteś :) <3

Oby tak było! na razie troszkę jest zagubiony.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że tabletki dotarły tak szybko :)

A Krecik potrzebuje czasu, żeby zapamiętać topografię, zapach kolegów, dźwięki, które wołają na jedzonko - to wszystko dla niego jest nowe, powoli się uczy, od razu wszystkiego nie zapamięta, za dużo tego na malutką psią głowę. Miluś u mnie długo bał się chodzić po schodach, bał się innych psów, choć one przyjazne ( jak ja;)) i był zagubiony, a teraz to radosny psiak, który nawet ze szczeniorką potrafi radośnie się bawić, choć jest całkowicie niewidomy, przy misce pierwszy i przy drzwiach na spacerek :)

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2020 o 21:11, Radek napisał:

Wzruszają mnie takie zdjęcia. 

Mnie też :) 

U Krecika wszystko dobrze. anecik czeka na wysłane badania i w najbliższym tygodniu Krecik odwiedzi lecznicę. Miejmy nadzieję, że nic w jego ciałku się nie czai, a narośla rozsypane na ciele niczym kaszka to nic groźnego.

krecik9.thumb.jpg.0042cd5fd76d0703ddeabfd1d8de5633.jpg

krecik10.thumb.jpg.488054571e5379cd7c594fdac971c526.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Tyśka) napisał:

Mnie też :) 

U Krecika wszystko dobrze. anecik czeka na wysłane badania i w najbliższym tygodniu Krecik odwiedzi lecznicę. Miejmy nadzieję, że nic w jego ciałku się nie czai, a narośla rozsypane na ciele niczym kaszka to nic groźnego.

krecik9.thumb.jpg.0042cd5fd76d0703ddeabfd1d8de5633.jpg

krecik10.thumb.jpg.488054571e5379cd7c594fdac971c526.jpg

Kochany pachołek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2020 o 17:42, b-b napisał:

Jestem i ja z zaproszenia.

Daj mi Tysiu trochę czasu. Pomyślę jak będę mogła pomóc.

Na chwilę obecną stałej nie dam rady zaproponować więc poratuję jednorazową wpłatą.

Poproszę o konto :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, guccio napisał:

Kochany pachołek.

<3 :D 

20 godzin temu, Radek napisał:

Trzymam za to kciuki. 

Dziękuję, bardzo się przydadzą.

17 godzin temu, b-b napisał:

Na chwilę obecną stałej nie dam rady zaproponować więc poratuję jednorazową wpłatą.

Poproszę o konto :)

Bardzo Ci dziękuję. Krecik na razie finansowo jest zabezpieczony, zobaczymy co wyjdzie u weterynarza, ale jestem dobrej myśli...
W wolnej chwili podeślę nr konta :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2020 o 22:51, Nadziejka napisał:

Rozliczony po 37 zl z gr kazdenkiemu!Nadziejka Sercem Dla Andzi i Czarnusia kruszyneczka 13.12             

         Zapraszam Dobreduszki

na kramik dla dwojki istotek 

Tysiu dla malutka z kramiku  poslalam tobie przed chwilenka 37 zl 50 gr

powinno byc dzis na koncie

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Nadziejka napisał:

Tysienko dla malutka z kramiku  poslalam tobie przed chwilenka 37 zl 50 gr

Dziękuję, pieniądze już zaksięgowały się na koncie, za chwilę wrzucę post z wpłatami :) <3

23 godziny temu, guccio napisał:

Dla pycholka kochanego przeleję dzisiaj obiecaną kwotę.

Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyśka) napisał:

Bardzo dziękuję za wpłaty (14.12.2020):

- Karen116 - 100zł - stała,
- Nadziejka z bazarku - 37,50zł

gif gifsart snoopy dog GIF by kimmytasset

 

Stan konta na dzień 14.12.2020: +944,29zł

 

                 Tatty Teddy © Me to you | Tatty teddy, Teddy bear pictures, Cute teddy bears

                     

                    Pozdrawiam tulinkam maluczkiego

Karen jaka piekna ogromna dekleracja!

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła do mnie anecik :) Krecik jutro ma szczepienie i chipowanie. Po świętach anecik pojedzie z psiakiem do lecznicy do Gliwic, do sprawdzonej pani doktor onkolog, która obejrzy guzki, przebada Krecika wzdłuż i wszerz (powtórzy badania krwi, zrobi usg i co tam trzeba), aby psiak miał pełny pakiet badań i było wiadomo, co mu dolega. W dwie strony to 300km, ale anecik ma zaufanie do pani doktor. Wcześniej nie ma terminów, więc badania po świętach. A po Nowym Roku - kastracja. 

Krecik się zadomowił. Jest tak, jakby go nie było. Praktycznie nie wydaje głosu, nie szczeka, nie wyje. Powyłkuje tylko kiedy chce wyjść za potrzebą - i wtedy anecik zagląda do niego, a psiak prowadzi w stronę drzwi wyjściowych. W domu głównie śpi, a jak się obudzi to chce wyjść na dwór. Śpi na jednym jedynym kocyku, a jak kocyk poszedł do prania to dzisiaj ułożył się na podłodze ogrzewanej właśnie w tym miejscu, w którym zawsze ma kocyk. 

Na dworze zasuwa jak samochodzik, czasem trzeba za nim biec ;) Krąży przy domu, ale jeszcze wejścia nie umie zlokalizować - anecik musi psiaka przyprowadzić. Wieczorem Krecik wychodzi z latarenką. 

Apetyt ma, zjada co mu podają. I tak poza tym to naprawdę go praktycznie w domu nie ma :)

Aaaa, i jeszcze jedno Krecik to straszny kobieciarz. Najpierw chodził za Melcią, teraz ma inne obiekty westchnień. Chodzi za dziewczynami, zabiega o ich względy. Jedna z suniek go odgania od siebie, ale ten niezrażony biega za dziewczynami :) Czasem podnosi łapę do zaznaczania w domu, ale anecik myśli, że to pewnie wynik tego, że jest pełnojajeczny.

Opowieść anecik o Kreciku mocno mnie rozczuliła, jak psiakowi niewiele trzeba do szczęścia :).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...