Jump to content
Dogomania

Gucio z problemami zdrowotnymi potrzebuje wsparcia finansowego - bezdomny działkowicz - zostaje w DT na prawach domownika w zamian za utrzymanie i opiekę lekarska.


Ewa Marta

Recommended Posts

Dnia 16.05.2024 o 12:17, Ewa Marta napisał:

Czekam na wyniki.

Przepraszam,wtrącę się...Guciowi potrzeba dużo płynów,mokrej karmy (nie wiem jaką dostaje),kamienie kałowe powodują takie dolegliwości,rozpychają ściany jelita,to b.bolesne.On ma prawopodobnie zaburzoną perystaltykę (motorykę) jelit.Podawałabym mu Metoclopramid (za zgodą weta) i Espumisan (nie wymaga zgody).Jak się za 2-3 tyg porawią wyniki tarczycowe,to też się chłopak lepiej poczuje.Ma sporą tę niedoczynność.

Trzymaj się Guciu,uroczy psiaczku!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2024 o 15:06, bou napisał:

Przepraszam,wtrącę się...Guciowi potrzeba dużo płynów,mokrej karmy (nie wiem jaką dostaje),kamienie kałowe powodują takie dolegliwości,rozpychają ściany jelita,to b.bolesne.On ma prawopodobnie zaburzoną perystaltykę (motorykę) jelit.Podawałabym mu Metoclopramid (za zgodą weta) i Espumisan (nie wymaga zgody).Jak się za 2-3 tyg porawią wyniki tarczycowe,to też się chłopak lepiej poczuje.Ma sporą tę niedoczynność.

Trzymaj się Guciu,uroczy psiaczku!

Bardzo dziękuję bou za tę informację. Gucio je karmę z puszek. Gotowanego i suchego nie chce. Przekażę Marcie Twoje uwagi. Dziękuję  ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2024 o 21:25, Ellig napisał:

Wyniki

 

 

Wysoka lipaza świadczy o chorobie trzustki. (nowotwór,zapalenie itd.)

Na tym trzeba się skupić,o chorej trzustce świadczy też niski poziom glukozy (w poprzednich wynikach widoczny).

Psisko wymaga szybkiego wdrożenia leczenia i odpowiedniej diety,pozostałe parametry są b.dobre.

Trzeba jak najszybciej leczyć trzustkę.Zapalenie trzustki jest bolesne..:(

U ludzi eliminuje się tłuszcz w diecie i "trzyma się" chorego na żywieniu dożylnym (kroplówki).Nie wiem jak u zwierząt.

Są karmy dedykowane psom z problemami gastrycznymi,z chorobami trzustki.

 

p.s - poproszę o nr.konta dla wpłaty na leczenie Gucia.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2024 o 22:54, bou napisał:

 

 

Wysoka lipaza świadczy o chorobie trzustki. (nowotwór,zapalenie itd.)

Na tym trzeba się skupić,o chorej trzustce świadczy też niski poziom glukozy (w poprzednich wynikach widoczny).

Psisko wymaga szybkiego wdrożenia leczenia i odpowiedniej diety,pozostałe parametry są b.dobre.

Trzeba jak najszybciej leczyć trzustkę.Zapalenie trzustki jest bolesne..:(

U ludzi eliminuje się tłuszcz w diecie i "trzyma się" chorego na żywieniu dożylnym (kroplówki).Nie wiem jak u zwierząt.

Są karmy dedykowane psom z problemami gastrycznymi,z chorobami trzustki.

 

p.s - poproszę o nr.konta dla wpłaty na leczenie Gucia.

 

 

Kochana Bou, zaraz przekażę te uwagi Marcie. Miała dzisiaj rozmawiać z weterynarzem, ale dobrze jest nakierować weta na właściwy tor. Myślalam, że to przekroczenie nie jest aż tak groźne:(

On 11.04 miał lipazę 22, a po miesiącu aż 174 😞 

Zaraz wyślę numer konta. Z całego serca dziękuję za pomoc dla Gucia ❤️

Link to comment
Share on other sites

  • Ewa Marta changed the title to Gucio z problemami zdrowotnymi potrzebuje wsparcia finansowego - bezdomny działkowicz - zostaje w DT na prawach domownika w zamian za utrzymanie i opiekę lekarska.

Ewa Marta przepraszam za Offa ale wyjątkowo ciężka sytuacja a jeszcze można pomóc, więc próbuję jak potrafię.  Czy jest tu  ktoś z okolic Małopolski, okolice Węgrowa? Łochów ? kto chciałby adoptować 6letniego jamnika ( wychowany z dziećmi, kotami, grzeczny jak nie jamnik )  lub może ktoś kto zna tam w okolicy jakieś schronisko czy wolontariat, TOZ  ? żeby tam umieścić jamniczka? ja mogę pomóc w kosztach dojazdu, sytuacja jest dramatyczna jeśli do niedzieli jamnik nie zostanie zabrany to prawdopodobnie zostanie zagryziony lub zginie z głodu, Pani musi go zostawić, tam gdzie idzie nie może zabrać zwierząt ( a są jeszcze kotki jak się zorientowałam)  trudno  w to uwierzyć ale takie są fakty, niektórych życie nie oszczędza, sama coś wiem na ten temat i źle mi z tym że sama nie mogę w tej chwili pomóc ze względu choćby na odległość i inne jeszcze problemy, jeśli ktoś, może coś, cokolwiek to proszę o telefon do Pani, najlepiej samemu poznać sytuację i ratować jeśli to możliwe  (  w ogłoszeniu nie podaje się wszystkiego ) tel  601745959

https://www.olx.pl/d/oferta/oddam-6-letniego-jamnika-w-dobre-rece-CID103-ID105O5F.html

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2024 o 21:17, Ewa Marta napisał:

Taka jest odpowiedź od wetki.

Taki standart postępowania jest dopuszczalny.Trzeba Gucia obserwować i pamietać o eliminacji tłuszczu.

Nie doczytałam (nie ma?) o kontrolnym badaniu enzymów trzustkowych.Zrobilabym za miesiąc.Trzeba sprawdzić,czy leczenie dietą jest skuteczne i nie chodzi o ograniczenie przekąsek!Chodzi o zmianę karmy,taką znalazłam ,Royal drogi bardzo,a nie wiadomo,czy lepszy.

Dolina Noteci Premium

Mokra karma dla psów z problemami gastrycznymi Dolina Noteci Premium Perfect Care Intestinal zestaw 12 x 400 g

O rety,nie wiedziałam,że aż tak się skopiuje!Sorry.

Oby redukcja tłuszczu pomogła.Mam taką nadzieję.

Wysyłam Guciowi kasę,dzięki za adres.

EwaMarta - jesteś cudowną osobą,respect 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2024 o 21:39, anica napisał:

Ewa Marta przepraszam za Offa ale wyjątkowo ciężka sytuacja a jeszcze można pomóc, więc próbuję jak potrafię.  Czy jest tu  ktoś z okolic Małopolski, okolice Węgrowa? Łochów ? kto chciałby adoptować 6letniego jamnika ( wychowany z dziećmi, kotami, grzeczny jak nie jamnik )  lub może ktoś kto zna tam w okolicy jakieś schronisko czy wolontariat, TOZ  ? żeby tam umieścić jamniczka? ja mogę pomóc w kosztach dojazdu, sytuacja jest dramatyczna jeśli do niedzieli jamnik nie zostanie zabrany to prawdopodobnie zostanie zagryziony lub zginie z głodu, Pani musi go zostawić, tam gdzie idzie nie może zabrać zwierząt ( a są jeszcze kotki jak się zorientowałam)  trudno  w to uwierzyć ale takie są fakty, niektórych życie nie oszczędza, sama coś wiem na ten temat i źle mi z tym że sama nie mogę w tej chwili pomóc ze względu choćby na odległość i inne jeszcze problemy, jeśli ktoś, może coś, cokolwiek to proszę o telefon do Pani, najlepiej samemu poznać sytuację i ratować jeśli to możliwe  (  w ogłoszeniu nie podaje się wszystkiego ) tel  601745959

https://www.olx.pl/d/oferta/oddam-6-letniego-jamnika-w-dobre-rece-CID103-ID105O5F.html

A jamnikowe fundacje? Węgrów i Łochów to Mazowsze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2024 o 21:39, anica napisał:

Ewa Marta przepraszam za Offa ale wyjątkowo ciężka sytuacja a jeszcze można pomóc, więc próbuję jak potrafię.  Czy jest tu  ktoś z okolic Małopolski, okolice Węgrowa? Łochów ? kto chciałby adoptować 6letniego jamnika ( wychowany z dziećmi, kotami, grzeczny jak nie jamnik )  lub może ktoś kto zna tam w okolicy jakieś schronisko czy wolontariat, TOZ  ? żeby tam umieścić jamniczka? ja mogę pomóc w kosztach dojazdu, sytuacja jest dramatyczna jeśli do niedzieli jamnik nie zostanie zabrany to prawdopodobnie zostanie zagryziony lub zginie z głodu, Pani musi go zostawić, tam gdzie idzie nie może zabrać zwierząt ( a są jeszcze kotki jak się zorientowałam)  trudno  w to uwierzyć ale takie są fakty, niektórych życie nie oszczędza, sama coś wiem na ten temat i źle mi z tym że sama nie mogę w tej chwili pomóc ze względu choćby na odległość i inne jeszcze problemy, jeśli ktoś, może coś, cokolwiek to proszę o telefon do Pani, najlepiej samemu poznać sytuację i ratować jeśli to możliwe  (  w ogłoszeniu nie podaje się wszystkiego ) tel  601745959

https://www.olx.pl/d/oferta/oddam-6-letniego-jamnika-w-dobre-rece-CID103-ID105O5F.html

Anica, dobrze, ze napisałaś. Ja niestety nie mam jak pomóc, ale może jakimś cudem ktoś się tu znajdzie..

Pisałaś na fb na dogomaniakach starej daty? Ja niestety jestem na dzialce tylko z telefonem i mam problem z klikaniem. Ale moze napisz do Isadory? Dorota Gorczyca- Woźniak. Prowadzi fundacje dla jamników...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2024 o 22:27, bou napisał:

Taki standart postępowania jest dopuszczalny.Trzeba Gucia obserwować i pamietać o eliminacji tłuszczu.

Nie doczytałam (nie ma?) o kontrolnym badaniu enzymów trzustkowych.Zrobilabym za miesiąc.Trzeba sprawdzić,czy leczenie dietą jest skuteczne i nie chodzi o ograniczenie przekąsek!Chodzi o zmianę karmy,taką znalazłam ,Royal drogi bardzo,a nie wiadomo,czy lepszy.

Dolina Noteci Premium

Mokra karma dla psów z problemami gastrycznymi Dolina Noteci Premium Perfect Care Intestinal zestaw 12 x 400 g

O rety,nie wiedziałam,że aż tak się skopiuje!Sorry.

Oby redukcja tłuszczu pomogła.Mam taką nadzieję.

Wysyłam Guciowi kasę,dzięki za adres.

EwaMarta - jesteś cudowną osobą,respect 🙂

 

Bardzo dziękuję ♥️ Badanie kontrolne ma mieć za 6-8 tygodni. On był ostatnio nieswój, mogło go boleć. Marta ma obserwować jego zachowanie. Poza zmianą karmy musi ograniczyć tłuste smaczki z kaczki i inne. Tego moim zdaniem Gucio dostaje za dużo.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2024 o 22:44, Jo37 napisał:

A jamnikowe fundacje? Węgrów i Łochów to Mazowsze.

Nie jestem jak widać dobra z geografii, Pani napisała Małopolska to powtórzyłam, powiedziała że jest ok 65km od Warszawy, jamnikowe fundacje nie wiem jak powiadomić, po fb  poruszam się słabo i z różnych względów długo nie zaglądałam

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.05.2024 o 11:07, Ewa Marta napisał:

Anica, dobrze, ze napisałaś. Ja niestety nie mam jak pomóc, ale może jakimś cudem ktoś się tu znajdzie..

Pisałaś na fb na dogomaniakach starej daty? Ja niestety jestem na dzialce tylko z telefonem i mam problem z klikaniem. Ale moze napisz do Isadory? Dorota Gorczyca- Woźniak. Prowadzi fundacje dla jamników...

Dziękuję, wiedziałam że na Ciebie zawsze można liczyć,  myślę że napiszę do Dorotki może ona coś pomoże ja sama adoptowałabym dokładnie takiego jamniora ale nie teraz to nie jest ten moment i jeszcze odległość, nie wiadomo czy by się zgodzili z moją sunią?  ale może Dorotka coś pomoże 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.05.2024 o 12:09, anica napisał:

Dziękuję, wiedziałam że na Ciebie zawsze można liczyć,  myślę że napiszę do Dorotki może ona coś pomoże ja sama adoptowałabym dokładnie takiego jamniora ale nie teraz to nie jest ten moment i jeszcze odległość, nie wiadomo czy by się zgodzili z moją sunią?  ale może Dorotka coś pomoże 🙂

Daj znać czy coś się udało.

Link to comment
Share on other sites

Jamniczek dzisiaj dopiero pojedzie do Warszawy, więcej szczegółów nie znam, Pani wczoraj nie mogła odebrać telefonu, dopiero dzisiaj odpisała na mojego smsa, cieszę się chociaż  z tego, zadzwonię za jakiś czas i zapytam o więcej. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.05.2024 o 18:12, anica napisał:

Jamniczek dzisiaj dopiero pojedzie do Warszawy, więcej szczegółów nie znam, Pani wczoraj nie mogła odebrać telefonu, dopiero dzisiaj odpisała na mojego smsa, cieszę się chociaż  z tego, zadzwonię za jakiś czas i zapytam o więcej. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Opłaciłam pobyt Gucia w maju (200 zł)

Było to możliwe dzięki wsparciu moich wspaniałych znajomych.

Małgosia i Rafal - 250 zł

Ania J. - 100 zł

ja tez dorzuciłam 100 zł, bo zaraz kolejne badania Gutka:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.05.2024 o 18:12, anica napisał:

Jamniczek dzisiaj dopiero pojedzie do Warszawy, więcej szczegółów nie znam, Pani wczoraj nie mogła odebrać telefonu, dopiero dzisiaj odpisała na mojego smsa, cieszę się chociaż  z tego, zadzwonię za jakiś czas i zapytam o więcej. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Czy coś wiadomo o psiaku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...