Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
shnooreck

Atrakcyjny spacer czyli jaki?

Recommended Posts

Moja kochana dziewczyna olała dziś w lesie zapachy sarenki na rzecz mielonki tyrolskiej i szarpaka z czego jestem szczególnie dumna :) Po raz pierwszy bawiła się w lesie :) ba! po raz pierwszy bawiła sie poza domem i placem zabaw na osiedlu, jupi! Las był dotąd dla niej mega rozpraszającym miejscem, nie chciała nic tylko świeżą, wolnobiegającą dziczyznę. Faktem jest, że poszliśmy w bardziej cywilizowane miejsce - blisko wsi oraz wcześniej solidnie pozwiedzaliśmy cały teren, ale sie liczy :) Jeszcze tylko muszę ją nauczyć, żeby nie zabierała psu zabawki- jak sie za bardzo nakręci to chce sie bawić z nim, co dla niego jest niegrzeczne i niezrozumiałe, jest nauczony tylko zabawy z człowiekiem, a ona mu wtedy podnosi ciśnienie. Za to jemu ładnie poszło szukanie mielonki, poszedł ładnie po bardzo wyraźnym śladzie. Jej wystarczy tylko lekkie zaznaczenie tropu. Fajna zabawa, szczerze polecam nawet w takiej amatorskiej formie :) 

Dla tych, co czytają :) nasze aktywności węchowe. To, co trzeba zaznaczyć- psy niesamowicie szybko się uczą. Po dogłębnym zrozumieniu znaczenia słowa "szukaj" przyszedł czas na powolne przestawienie z szukania jedzenia na szukanie wskazanego zapachu. Korzystając z rad z blogu "moje życie z psem- nosework" zaopatrzyłam się w pojemnik, gałkę muszkatułową- w gałce ;P nie proszku, karmę plus kliker. Jedzenie w jednej, pojemnik z przyprawą w drugiej. Serial sie nie skończył, a psy szukały już zapachu/obecności gałki pod pojemnikami z dziurą (pojemniki wcześniej były już używane do szukania pod nimi karmy więc sama czynność była im znana). Najpierw chciały zjeść przyprawę, ale nie zdążyły ;P , chetnie wymieniły na jedzenie.

Trop ułożony na łące z pomocą makreli wędzonej był zawiły i dłuższy- dały radę. Całość zamknęła sie w godzinie z hakiem aktywności na dwie raty, psy śpią grzecznie.