Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

2 godziny temu, MALWA napisał:

Zaglądam do Aureliusza, i proszę o nr konta, bo nie dostałam.

Przepraszam Agnieszko, byłam tak zajęta organizowaniem pomocy dla Fado, że zaniedbałam pozostałe moje wątki. Jeszcze dzisiaj podeślę ci namiary.

Dziękuję serdecznie za wsparcie kochanego dziadeczka Aureliusza I   334318054_kwiatki6.gif.2db1be3c3f6a9cea27dd79c6e5119909.gif

EDIT

Agnieszko masz nr konta na PW,  ale jeszcze go nie przeczytałaś :")

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Jolanta08 napisał:

Zaglądam do Auriego

Miło nam, cieszymy się z odwiedzin.

Na razie nic nowego od Aureliusza I nie mamy, bo Kasia jest bardzo zajęta poszukiwaniem uciekiniera Pysia :( Jak tylko będzie to możliwe, poproszę Kasie o nowe zdjęcia naszego psiaczka.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, nulka07 napisał:

Zaglądam do naszego chłopaka Aureliusza. Czekam na wieści:)

Witaj :)  Jak już pisałam, musimy poczekać, bo Kasia ma teraz trudny okres. Mam nadzieję, że Pysiu się odnajdzie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziadek Aureliusz swietnie sie zadomowił, jutro jest umowiony na badania. Opanowal powroty do domu. W domu wybral lazienke, jest indywidualistą. Zachecam go i przynosze żeby przebywal ze wszystkimi ale on i tak zaraz idzie "do siebie"

Dam znac jak beda wyniki badań.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, kikou napisał:

Dziadek Aureliusz swietnie sie zadomowił, jutro jest umowiony na badania. Opanowal powroty do domu. W domu wybral lazienke, jest indywidualistą. Zachecam go i przynosze żeby przebywal ze wszystkimi ale on i tak zaraz idzie "do siebie"

Dam znac jak beda wyniki badań.

Cieszę się, że Aureliuszek nasz tak szybko się przyzwyczaił do nowego miejsca :) To znaczy, że jest mu u Ciebie dobrze :)  Jeśli tak polubił przebywać w łazience, to jeśli Ci to nie przeszkadza, nie przenoś go może. Widocznie z jakichś względów tam czuje się najlepiej. Może lubi być sam? Tylko bardzo Cię proszę zadbaj, żeby nie leżał na płytkach. To staruszeczek i leżenie na zimnych płytkach na pewno mu nie służy. Wiem, że na pewno o to już o to zadbałaś, ale ja tak dla spokoju własnego sumienia :)

Też tak dla własnego spokoju poproszę, żebyś Kasiu dokładnie zbadała ogrodzenie, czy gdzieś nie ma podkopu, żeby inne psiaczki nie poszły zbadać okolicę

Jakie badania zamierzasz jutro zlecić?

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Aureliusza I pojawiły się poniższe wpłaty:

  •  20,00 zł  -  yucca  deklaracja III  -  4.03.
  • 30,00 zł  -  Mazowszanka13   deklaracja II-III  -  4.03.
  • 30,00 zł  -  elik  deklaracja III  -  6.03.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

urodziny.jpg.feb780e944a84d8429628eb3a4281e64.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, elik napisał:

Na koncie Aureliusza I pojawiły się poniższe wpłaty:

  •  20,00 zł  -  yucca  deklaracja III  -  4.03.
  • 30,00 zł  -  Mazowszanka13   deklaracja II-III  -  4.03.
  • 30,00 zł  -  elik  deklaracja III  -  6.03.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

urodziny.jpg.feb780e944a84d8429628eb3a4281e64.jpg

Mmoja za marzec będzie po 15 tym.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jolanta08 napisał:

Zaglądam do Auriego ,jestem ciekawa jak wypadnie wizyta u weta

 

2 godziny temu, jaguska napisał:

Zaglądam do ślicznej mordki, puśka- Aruśka, i czekam jak inni na wieści 5e4d7ace1fbcd61c461ec0479d6b6129.gif

Może najprościej, ale i najlepiej będzie, gdy przekopiuję to, co napisała Kasia w e-mailu, bo trochu tego jest i nie chcę czegoś przekręcić. Wiadomości nie są najlepsze, ale i nie najgorsze. Same przeczytajcie :)

 

Byłam dzisiaj z dziadziem na badaniach. -serce ok - morfologia ok - biochemia wykazała poważne uszkodzenie wątroby, Alat 270.

 Poza tym chłopak ma zmiany skórne, dostał na to SIMPARICA.

Poza tym będzie potrzebował leki na wątrobę (już dzisiaj dostał 1 dawkę pożyczone od kolegi, ale trzeba będzie kupić zentonil, albo coś innego porządnego) i ew. hepatic do jedzenia. Załączam rachunek, ale nic nie przelewaj, bo dołączę to do rachunku.

Daj mi znak czy mam kupować leki na wątrobę czy może chcecie same przysłać. Pamiętam o fotkach i rachunkach, ale na razie nie jestem w stanie za nic, z tych mniej ważnych rzeczy, się zabrać....

 

Poprosiłam Kasię, żeby leki kupiła sama, bo tak będzie najszybciej, natomiast karmę kupię w necie i zaadresuję do Kasi. Aureliusz I musiał korzystać ze stołówki na licującej z godnością Aureliusza I i teraz takie są skutki, albo...  Ustaliłyśmy z Kasią, że za trzy tygodnie prawidłowego karmienia powtórzy badanie krwi, ale już tylko tego jednego składnika. Jeśli będzie poprawa, to znaczy, że to zmiany wątroby spowodowane złym żywieniem i tu wystarczyłoby prawidłowe żywienie odpowiednią karmą - hepatic. Ale jeśli nie będzie poprawy, to należałoby zrobić USG wątroby i mając wynik zastanawiać się co dalej.  Na rtazie kupię  psiankowi dobrą wątrobową karmę - Royal Canin Hepatic Feline Veterinary Diet.

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Jolanta08 napisał:

Mam nadzieję, że wątrobę da się podleczyć i za to trzymam kciuki ,a co z jego oczami ?

Już zamówiłam weterynaryjną karmę i mam nadzieję, że przyniesie oczekiwany efekt. Co do oczu to musi je zobaczyć specjalista. Uzgodnię z Kasią kiedy ewentualnie byłoby to możliwe.

Jednak w pierwszej kolejności zamierzamy ustalić co jest z wątrobą Aureliusza. Jeśli nie nastąpi poprawa po 3 tygodniach jedzenia karmy weterynaryjnej, to trzeba będzie zrobić USG wątroby, czy przypadkiem nie panoszy się w niej nieproszony gość i jeśli tak, to czy jest operacyjny. Jeśli tak, to wskazane byłoby operować wątrobę w pierwszej kolejności.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, b-b napisał:

Dobrze,że już coś wiadomo i można działać. Trzymam kciuki za to aby jednak po odpowiednim żywieniu wyniki wątroby się poprawiły.Oby!

Dzięki Boguniu :)     Bardzo na to liczę, bo jeśli nie, to...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...