Jump to content
Dogomania

SUNIE z Radys- SALLY, TELMA, GLINKA, FRUZIA, MELISA, KROMKA, KOFFI, CZARKA i ŚLIWKA mają swoje DOMY :)


kiyoshi

Recommended Posts

Dobra wiadomośc jest taka, że Telma jest juz po sterylizacji :) w dobrej kondycji fizycznej za to z mega fochem na Kasie ;) jutro wstawie zdjęcia, przy okazji Telma została zachipowana. Tez jutro wstawie rachunki bo zapomniałam kabelka do telefonu z pracy i nie mam jak ściągnąc ;)

Zła wiadomośc jest taka że w wekend telma dziabnęła sąsiada Kasi :( i tym razem do krwi :( ona kompletnie nie toleruje obcych męczyzn :( do męża Kasi już nie ma żadnych problemów, więc widać...problem tkwi w obcych mężczyznach.....:( eh....

Dziś miałam fajny telefon o Telme....ale blok w Krakowie na osiedlu gdzie sporo ludzi i psów....byłby to dobry dom dla Telmy ale powiedziałam otwarcie, że sunia trochę jest nieufna do obcych mężczyzn i że może porządnie obszczekać i nie wiem czy na osiedlu gdzie kręci się dużo osób to nie będzie problem....zaproponowałam Sally....

No i chyba źle zrobiłam...bo póki co nie ma ciągu dalszego :( eh....tak mi przykro, może nie powinnam nic mówić? sama nie wiem? może ona na spacerach nie atakowała by wszystkich??? może to chodzi tylko o mężczyzn którzy wchodzą na jej ogród? żebym to miała jak sprawdzić....eh....nie wiem jak ona znajdzie dom z takim zadziorem :( :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia Tuesday, July 02, 2019 o 20:44, kiyoshi napisał:

Dobra wiadomośc jest taka, że Telma jest juz po sterylizacji :) w dobrej kondycji fizycznej za to z mega fochem na Kasie ;) jutro wstawie zdjęcia, przy okazji Telma została zachipowana. Tez jutro wstawie rachunki bo zapomniałam kabelka do telefonu z pracy i nie mam jak ściągnąc ;)

Zła wiadomośc jest taka że w wekend telma dziabnęła sąsiada Kasi :( i tym razem do krwi :( ona kompletnie nie toleruje obcych męczyzn :( do męża Kasi już nie ma żadnych problemów, więc widać...problem tkwi w obcych mężczyznach.....:( eh....

Dziś miałam fajny telefon o Telme....ale blok w Krakowie na osiedlu gdzie sporo ludzi i psów....byłby to dobry dom dla Telmy ale powiedziałam otwarcie, że sunia trochę jest nieufna do obcych mężczyzn i że może porządnie obszczekać i nie wiem czy na osiedlu gdzie kręci się dużo osób to nie będzie problem....zaproponowałam Sally....

No i chyba źle zrobiłam...bo póki co nie ma ciągu dalszego :( eh....tak mi przykro, może nie powinnam nic mówić? sama nie wiem? może ona na spacerach nie atakowała by wszystkich??? może to chodzi tylko o mężczyzn którzy wchodzą na jej ogród? żebym to miała jak sprawdzić....eh....nie wiem jak ona znajdzie dom z takim zadziorem :( :(

Spokojnie, znajdzie domek. Myślę, że dobrze zrobiłaś, lepiej że odradziłaś i poinformowałaś o problemach z sunią . Gorzej jak się nic nie mówi, później rodzina rozczarowana bo mieli inne wyobrażenia, a niech jeszcze Pana dziabnie, albo przechodnia i w najlepszym razie sunia wraca...Telma wymaga troszkę więcej pracy i w chwili obecnej nie jest pieskiem dla każdej rodziny i myślę, że trzeba uczciwie mówić jak sprawy stoją. Nie wiem czy Kasia działa i ćwiczy z Telmą, żeby wyeliminować problem z agresją do mężczyzn?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Też nie wyobrażam sobie ukrywać prawdy o psie. Szogun na swój dom czeka 3,5 roku. Zgłosił się dom, ale uczciwie powiedziałam o tym, że Szogun ucieka i nie może zostawać sam - i żekopie dziury w ogrodzie z uporem maniaka. Nie namawiałam, nie ściemniałam że można to zmienić (w sensie - powiedziałam, że nie ma gwarancji). Państwo wzięli mniej wymagającego psa. Rozmawiam też sporo z ludźmi, którzy zniechęcili się do adopcji: bo opiekunowie psa zataili problem... np. właśnie niechęci do mężczyzn i potem śmieli obrzucić błotem nowych właścicieli, gdy oni zadzwonili, że sobie nie radzą z problemem. Tacy ludzie, których nie uszanowano, rzadko kiedy dadzą "tym fundacjom" drugą szansę, swoje kroki skierują już ku pseudohodowli albo - jeżeli mają odrobinę rozumu, do dobrej hodowli. Uczciwość to podstawa, aby wszyscy byli zadowoleni.

Telma powinna mieć przepracowywaną niechęć do mężczyzn. Oczywiście o ile jest taka możliwość.

Link to comment
Share on other sites

Ten foch to co wg psychologii psów, bo nie znam sie- zaufała pani Kasi i teraz nie wie Telma jak rozumieć, że p. Kasia - poprzez weterynarza- jej zrobiła krzywdę? I ona nie wie dlaczego, bo przecież się starala i się pogubiła?

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, helli napisał:

Ten foch to co wg psychologii psów, bo nie znam sie- zaufała pani Kasi i teraz nie wie Telma jak rozumieć, że p. Kasia - poprzez weterynarza- jej zrobiła krzywdę? I ona nie wie dlaczego, bo przecież się starala i się pogubiła?

ja też się nie znam;) ale tak na ludzki rozum- tak by mógł wyglądać foch Telmy :) teraz chyba już jej przeszło.

Niestety od soboty nie mam telefonu, stłukł się kompletnie ekran, czekam na wymiane....myśle, czy ktoś nie próbuje się dodzwonić o sunie...ale nic nie poradze. Możeliwe, że jutro będzie już naprawiony...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

ja też się nie znam;) ale tak na ludzki rozum- tak by mógł wyglądać foch Telmy :) teraz chyba już jej przeszło.

Niestety od soboty nie mam telefonu, stłukł się kompletnie ekran, czekam na wymiane....myśle, czy ktoś nie próbuje się dodzwonić o sunie...ale nic nie poradze. Możeliwe, że jutro będzie już naprawiony...

A nie masz jakiegoś starego telefonu  żeby przełożyć kartę i  chociaż  tylko móc dzwonić i  odbierać telefony. Mój ulubiony telefonik też się zepsuł i korzystam teraz z bardzo archaicznego aparatu :(.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, jankamałpa napisał:

A nie masz jakiegoś starego telefonu  żeby przełożyć kartę i  chociaż  tylko móc dzwonić i  odbierać telefony. Mój ulubiony telefonik też się zepsuł i korzystam teraz z bardzo archaicznego aparatu :(.

nie mam nic:( jedyny stary telefon dałam koleżance z pracy :( może jutro będzie naprawiony, w najgorszym wypadku w piatek kupie nowy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...