Jump to content
Dogomania

Psiegrane Marzenia - akcja dla starszych psów! pomożcie w rozprowadzaniu ulotek! :)


mru

Recommended Posts

[quote name='sleepingbyday']ja bym wskazywała na problema doptowania szzceniaków przez starsze osoby -stąd się głównie biora dziadki w schronach.[/quote]

Zaznaczam sobie wątek :roll: Pomyślę jeszcze.
Na razie to mi właśnie przychodzi do głowy coś z starszymi osobami. Nie wiem, jakaś akcja "emeryci-emerytom", w którym właśnie starsze osoby zachęciłoby się do przygarniania piesków.
Potem pozostaje jednak problem - zazwyczaj starsi ludzie boją się choroby psiaka, nei stać ich na drogie lekarstwa i ja to rozumiem. Ale może właśnie w ramach takiej akcji pomagać ludziom starszym chcącym takiego psiaka przygarnąć? Może zaprosić do akcji vetów - by emeryci, którzy włączą się do takiej akcji i wezmą starszego psiaka ze schronu albo nawet będą już w posiadaniu takiego (żeby go z tego powodu nie oddały), mogły płacić tylko za leki? Myślę, że znaleźliby się tacy...
Nie wiem, kontrowersyjne, ale da się zrobić...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

niebawem ukaże się artykuł o starszych pieskach w "Moim psie"...

ponieważ byłam jedną z osób "przepytywaną na tę okoliczność" (nawet chyba stary Promyk załapie sie do zdięcia-jutro mamy sesje:cool3:)
i jestem w kontakcie z twórcą możemy w artykule podać namiar do powstałej strony to mogłoby zwrócić uwagę może paru dodatkowych osób...

jeśli uważacie pomysł za godny uwagi proszę o wyrażenie zgody na publikacje adresu stronki i sam adres...

Link to comment
Share on other sites

ojej kikou! no zapytaj czy by nie podali strony z adopcjami staruszków :D

tak a propos :) hihi koniecznie zapytaj!

[SIZE=4][B][URL="http://www.psiegrane-marzenia.pl"]www.psiegrane-marzenia.pl[/URL][/B][/SIZE] :)

zaraz do siek napisze żeby wyraziła zgodę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']ojej kikou! no zapytaj czy by nie podali strony z adopcjami staruszków :D

tak a propos :) hihi koniecznie zapytaj!

[SIZE=4][B][URL="http://www.psiegrane-marzenia.pl"]www.psiegrane-marzenia.pl[/URL][/B][/SIZE] :)

zaraz do siek napisze żeby wyraziła zgodę :)[/quote]

to super, myślę że uda sie ten namiar zamieścić...

o czym dokładnie będzie artykuł trudno powiedzieć bo to nie żaden autoryzowany wywiad był tylko swobodna treść oparta na rozmowach z wieloma osobami jakoś tam związanymi z problemem (m.in. dyrekcją naszego schroniska:cool3: - o ironio!)

...niemniej ma być podobno w ramce ze dwa zdania właśnie o tym że starszaki są lepszymi towarzyszami dla starszych osób niż młode pieski..

no nic zobaczymy co z tego wyjdzie....

Link to comment
Share on other sites

Gdyby się udało to by było wspaniale :) Mru po co Ty mnie o zgodę jeszcze pytasz? :D
Ja niestety dopiero po czwartku będę mogła myśleć dalej o akcji bo muszę teraz spróbować zdać prawko.

[quote]ja troszeczkę poklikam do osób z mapy dogo i pozapraszam do współpracy. [/quote]Dzięki :loveu:


Słuchajcie 26 kwietnia na Polu Mokotowskim będzie festyn z okazji Dnia Ziemi. Ja pewnie tam będę na stoisku Psiego Anioła z jakimś starszym psem do adopcji. Może uda nam się przygotować na ten festyn chociaż czarno-białe ulotki zachęcające do adopcji starszych psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='siekowa']
Słuchajcie 26 kwietnia na Polu Mokotowskim będzie festyn z okazji Dnia Ziemi. Ja pewnie tam będę na stoisku Psiego Anioła z jakimś starszym psem do adopcji. Może uda nam się przygotować na ten festyn chociaż czarno-białe ulotki zachęcające do adopcji starszych psów?[/quote]

trzeba koniecznie :) zrobimy... hmm...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']trzeba koniecznie :) zrobimy... hmm...[/quote]

Napisałam do kilkunasu osób z Mapy Pomocy na dogo, zadeklarowanych jako plakaciarze i ulotkarze, głównie z Mazowsza.

Może przybędą na wątek i zrobią ulotki na ten festyn na Polach.

Idzie to bardzo powoli bo piszę do tych osób na prywatne maile bo inaczej się nie da. :angryy: (dogo nawala)

W ciągu dnia będę pisać jeszcze do tekściarzy.

Siekowa:L kciuki zacisnięte ;)

Link to comment
Share on other sites

Negri, dziękuję
mi też dogo jak krew z nosa :( nic się nie da robić (ale jednak cos trzeba haha)

ja bym w pracy kilka mogła wydrukować nawet na kolorowo
i na pewno bym się 26 pojawiła na Polach :)

jakieś chwytne hasło trzeba wymyślić
krótkie i wymowne :???::niewiem::confused::candle:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']
jakieś chwytne hasło trzeba wymyślić
krótkie i wymowne :???::niewiem::confused::candle:[/quote]

Mnie się ta SIWA KUFA bardzo podobała. Osiem wymownym liter, ale zdaje się że padło.
Coś pomyślę. Może warto wykorzystać nazwę fundacji "Psi Anioł"

Psi Anioł to Ty. Weź staruszka.:hmmmm: lub coś w tym klimacie :evil_lol:

Zapisałam termin festynu w kalendarzu . Chciałabym być.

Link to comment
Share on other sites

Negri dziękuję za zaproszenie, jestem do pomocy. Mogę robić plakaciki, ulotki, ogłaszać ............. :lol: Psiakom nigdy nie odmawiam :shake:

A z wiekiem staruszków to zależy od wielkości psiaka, duże psy żyją krócej, więc wcześniej są staruszkami :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Negri_2008']Mnie się ta SIWA KUFA bardzo podobała. Osiem wymownym liter[/quote]

ej mi też ;) ale hihi przegłosowały mnie baby

znaczy tytuł/nazwa do opracowania jeszcze :) żadne decyzje nie zapadły w tym temacie

siwa kufa brzmi tak pro ;) hehe
ale z drugiej strony, może faktycznie ludzie nie wiedzą, co to kufa...?
ale to ładny wyraz - kufa :)

anyway, jak się graficy nie odezwą zrobimy cos sami :) znaczy ja coś wymyślę hmm
wystarczy, żeby było cokolwiek, żeby pokazać ludziom skoro jest szansa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']Negri dziękuję za zaproszenie, jestem do pomocy. Mogę robić plakaciki, ulotki, ogłaszać ............. :lol: Psiakom nigdy nie odmawiam :shake:

A z wiekiem staruszków to zależy od wielkości psiaka, duże psy żyją krócej, więc wcześniej są staruszkami :-([/quote]

Paros - witaj dzięki że jesteś :multi:

Link to comment
Share on other sites

nie wiedzą, ja wam mówię, że nie wiedzą, co to kufa :shake:. nie nam sie ma podobac:roll:, tzn ma nam sie podobac, ale nie musi :razz:, ma byc zrozumiałe dla targetu, którym jest ogół społeczeństwa :cool1:, ten oczywiście, który w ogóle bierze jakąkolwiek psią adopcję pod uwagę:multi:.


tak sobie postanowiłam powpychać emotki do tekstu, a co!

Link to comment
Share on other sites

Chcecie mojego Olka? Tu wątek:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f85/olek-lublin-tiger-my-love-104811/[/url]

Tu Olo w lubelskim schronie
[IMG]http://images47.fotosik.pl/96/8f7ee22087ca68a7med.jpg[/IMG]


A tu już w domu (:
[IMG]http://images46.fotosik.pl/96/d57b253551e6fc6fmed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Brakuje mi czasu by teraz odpisywać więc zrobię to jutro.

[B]Zobaczcie koniecznie ten wątek[/B] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f98/event-dla-psow-warszawa-moze-inne-miasta-134632/[/URL]


Marta wymyśliła żeby robić specjalne allegro dla starszych psów więc i nad tym trzeba będzie pomyśleć bo to bardzo dobry pomysł.

Paros dzięki za zgłoszenie, Twoja pomoc na pewno bardzo się przyda. :)


[SIZE=1][quote]Siekowa:L kciuki zacisnięte ;-)[/quote]Nie będę dziękować. :) Niestety mała szansa, że tym razem się uda hehe[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']psi emeryt :razz:?[/quote]

O, to ładne całkiem :p I zrozumiałe dla ogółu...

A może by przy okazji nawiązać jakoś, że emeryci teraz chcą wyższych emerytur i nie mają jak z nich żyć... NIe wiem - "Pomóżmy emerytom... psim!" albo nie wiem - "Im też się należy emerytura..." :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...