Jump to content
Dogomania

Musze z kim ś pogadać bo zwariuje !


alaskania

Recommended Posts

Moja koleżanka kupiła sobie Haskiego . Jak wiadomo KAŻDY pies to ogromny obowiązek .

A moja koleżanka kupiła temu Haskiemu Legowisko ( co jest troche przesadzone bo te psy lubią leżeć na zimnym ) , za małą miske (jak dla jamnika) , obrożę przeciw pchelną (od czego mały zwymiotował) smycze (chyba ze 2 ) a ostatnio jak byłam z nią i z jej psem na spacerze to Alex (bo tak ma na imie) zżerał piasek a kiedy Ja jej powiedziałam : Patrz Aleks zjada Piasek ! to ukarała go " po czasie" , MYJĄ mu ŁAPY PO KAZDYM SPACERZE !

a co naj naj naj głupsze że chcą mu Kupić Dyzodorant dla psów!!!!

Albo ciągle mały jest przekazywany z rąk do rąk ... noszony jest ciągle a na spacerze w ciągu dnia jest 2 razy po 30 minut .

I nigdy wiecej !

Kilka razy delikatnie oznajmiłam że to co robią bardziej krzywdzi psiaka - Ale ona wogóle mnie nie słuchała .....

Tak mi żal tego malca , ale co ja moge zrobić ? w końcu to Jej pies .

Pozdrawiam A.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że w takich przypadkach niemożna za dużo zrobić. Bo jak sobie człowiek coś ubsdura to do końca tak będzie robił. I można dodać tylko to że dla własnie takich ludzi powinna byc wprowadzona Licencjia na Haszczaka tudziesz innego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

noo, moze bez przesady... co z tego ze kupila 2 smycze ? ja mam smyczy zdecydowanie wiecej, i co z tego ?

ze miska za mala ? piesek narazie maly, szczeniakowi sie wygodniej je z malej miski..

legowisko ? to chyba dobze.. husku lubi zimno, ale na lozko to prawie kazdy spac chce.. wiec na legowisku tez..

szczeniaki czesto jedza piasek, ziemie, gowienka.. to wynika z niedoboru pewnych skladnikow w karmie. czym ona karmi pieska ?

a ze myja lapy to zle ? jak jest brudno, to jasne ze sie nie chce tego calego syfu po polgodzinnym spacerze wnosic do domu..

obroza przeciwpchelna to mogl byc blad, jezeli wybrali nie taka jak trzeba.. z dezodorantem to nie wiem dlaczego chca, ale jak dla psow to nie jest to cos szkodliwego i nie powinnas sie tak denerwowac.. gorzej jakby chcieli ludzkim psa psikac pod pachami..

spacerki 2x po 30 minut - nie sadze, zeby to bylo wszystko, bo tyle nie wytrzymuje nawet wiekszosc doroslych psow. wiec przypuszczalnie siusia im w domu, albo raczej wychodza czesciej..

wiekszosc ludzi jak spraswi sobie upragnionego szczeniaczka to sie nim zachwyca i np nosi na rekach.. to jest normalne. i to przechodzi po czasie. fajnie, jak dziewczyna pozna kogos, kto ja skieruje na strone treningow - skoro tak uwielbia psa, jest duza szansa, ze polubi tez treningi. ale takie nerwowe podejscie i 'zal dla malca' ? ee.. przejmowac sie bardziej nalezaloby innymi sprawami, nie nadopiekunczoscia i brakeim doswiadczenia, co jest normalne...

spokojnie :))

Link to comment
Share on other sites

Wiosna wyjęłaś mi to z ust :D

smycze, obroża, dezodorant i mała miska to nic złego. Myśle, że w miare doświadczenia z pieskiem dojdzie do pewnych spraw a moze i dobrze, że będzie uczyła się na własnych błędach (choć tych wymienionych nie uważam za straszne)

A to, ze szczeniak jest rozpieszczany no normalne. Moi znajomi np. już od dawna nie pytają kidy zdecydujemy się na dziecko bo sami szybko odpowiadają sobie na to pytanie stwierdzając, że ja już mam dwoje dzieci :P

ale... o ile te pierwsze wymienione przez ciebie "błędy" nie są takie straszne to rozpieszczanie szczeniaka moze przynieść poważne konsekwencje w przyszłości więc chyba powinnaś skupić się raczej na tym żeby pomóc jej go wychować aby nie wyrusł kolejny szpic do oddania tfu tfu tfu...

Link to comment
Share on other sites

No cóz tragedii jakiejś to faktycznie tam nie widać 8) oby faktycznie tak traktowane byly wszystkie psy to jeszcze nie byloby najgorzej to fakt :D

tyle, ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wymienione przez Alaskanie wskazuja na to ze zaprzegowca to z tego haszczaczka nie zrobia :roll:

a my bysmy przeciez chcieli widziec jak futra trenuja po lasach i polach przebiegajac setki kilometrow :angel:

a tu d...

idziesz ulica mija cie malamut prowadzony na smyczy przez osobnika X i po 30 sek. juz wiesz ze ten pies to biegal ostatnio jak wlasciciela gonil komornik po ulicy ;-) ;-) no i smutek czlowieka ogarnia bo rotweiler powinien pinowac magazynu z bomba atomową a futro powinno biegac po lesie a nie odwrotnie ;-) i to sie wszystko zaczyna i konczy na takich wlasnie duperelach niestety Wiosenko :D

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak.

Jak znajoma Alaskani będzie nagle musiała kupić nową kanapę to się szybko nauczy. :wink:

Tylko ważne, żeby w tym momencie był przy niej nauczyciel. 8) Bo inaczej pies trafi do chroniska. :cry:

Proponuję poszperać po internecie i powynajdywać zdjęcia poniszczonych przez haszczaki mieszkań. To dobrze robi na ludzką psychikę. :wink: Potem dopiero należy zacząć uświadamianie własciciela. :wink: Wcześniej trudno będzie dotrzeć. :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja tez jestem wredna wlascicielka, bo malo ze myje psu lapki po spacerze, to w dodatku jak sie bardzo wybrudzi, kaze jej samej wskakiwac do wanny, zeby jej splukac brzuch i lapki prysznicem, choc wiem, ze nie znosi sie kapac :evilbat:

A legowisko to moj pies ma na moim lozku 8)

Jesli zas sie rozchodzi o wielkosc misek, to bardzo prosze

miseczki.jpg

to zdjecie pierwszych chwil Reiny w nowym domu :wink: dodam tylko, ze nie zjadla tego wszystkiego i ze w malej misce jest woda :lol:

na poczatku robi sie rozne glupstwa z braku doswiadczenia, nawet jak sie wychowuje dziecko :D Czasami jak sobie pomysle, co my robilismy, to sama sie do siebie usmiecham :lol: najwazniejsze, ze ci ludzie kochaja psiaka i oczywiscie to, zeby z nim trenowali, ale jesli go tak bardzo kochaja jak piszesz, to jest duza szansa, ze zadbaja o odpowiedni ruch dla niego - nie beda mogli patrzec jak psiak sie meczy. Ale trzeba ich przede wszystkim uswiadomic, bo moga tego po prostu nie wiedziec i nie zrozumieja o co psiakowi chodzi, ze jest osowialy i demoluje mieszkanie :-?

A ludzie, z ktorymi wszystko jest "tak" sa nudni :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

no i czy ze mna cos jest nie tak?

Jesteś pewna że chcesz to wiedzieć?

to bylo pytanie retoryczne 8)

wiem, ze ze mna ZDECYDOWANIE jest cos nie tak devil-smiley-023.gif

o! Agnieszka :-) jestes:-) to kiedy ten trening w ramach "unormalniania" :-) ?? Maja juz codziennie pompuje kola w rowerze ... tzn mnie kaze pompowac :D ... robie to bez przekonania bo tam juz chyba sa ze 3 Atm ;-)

Link to comment
Share on other sites

a mysmy mysleli ze bylo Ci pomiedzy nimi tak dobrze, mieciutko i cieplutko :D

.... no zdecydowanie tam warto jechac - to raptem 20 min a jest przeuroczo :-) no i bedziemy tam przeciez wkrotce wszyscy mieszkac prawda :angel:

PS

Zapytaj Agnieszki czy mieszka na Slasku ;-) albo moich sąsiadów z Miedzybrodzia lepiej hihi 8)

A dla mnie po prostu Bielsko jest czyms umownym - zakochalem sie kiedys dawno temu w tym miescie wiec je wyrozniam a co :D

Link to comment
Share on other sites

To ja też chyba zwariowałam.

Pan Dino ma 3 smycze (nylonową, skórzaną i automatyczą). Ma swoją szczotkę i grzebień. Z jego miski też mu nie jemy, z kolei ma ją chyba za dużą jak na swoje gabaryty ;)

Śpi na legowisku, częściej na łóżku.

Myję mu łapy w `mokre` i brudne dni. No co, poprostu chce mieć w miarę czystą wykladzinę ;)

Też czasem coś weźmie do paszczy na spacerze.

Ale nie wydaje mi się, żeby było coś ze mną nie tak 8)

Link to comment
Share on other sites

Moja Taya też ma własne legowisko. Łapki po spacerze też ma wycierane Cchoć to zalezy od panującej aury), uważam że jest to bardzo dobry pomysł zwłaszcza o tej porze roku i jeśli mieszka się w miescie, gdzie zimą ulice posypywane są solą i innymi świństwami .

Link to comment
Share on other sites

tyle, ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wymienione przez Alaskanie wskazuja na to ze zaprzegowca to z tego haszczaczka nie zrobia :roll:

te, Panie Optymista.. co my tu slyszymy ? :evilbat:

uwazasz ze ja mam zaprzegowce ? a myslisz ze co moj pies robil (co sie z nim dzialo) jak byl maluchem ? i co ja wtedy wiedzialam o zaprzegach ? ze gdzies po syberii biegaja.. i niewiele wiecej..

a moze jej sie spodoba bieganei ?

Link to comment
Share on other sites

tyle, ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wymienione przez Alaskanie wskazuja na to ze zaprzegowca to z tego haszczaczka nie zrobia :roll:

te, Panie Optymista.. co my tu slyszymy ? :evilbat:

uwazasz ze ja mam zaprzegowce ? a myslisz ze co moj pies robil (co sie z nim dzialo) jak byl maluchem ? i co ja wtedy wiedzialam o zaprzegach ? ze gdzies po syberii biegaja.. i niewiele wiecej..

a moze jej sie spodoba bieganei ?

:P haha - ja nie wiem jak ja mam Ci to wytlumaczyc skąd ja wiem to co ja wiem :ghost_2: :D ... musialabys wiedziec co ja wiem ze TY nie wiesz etc etc - zakrecimy sie ;-)

... ale najlepszym sprawdzianem teorii jest praktyka 8) wiec umowmy sie tak, ze tu (publicznie w koncu) sie zakladamy o (masz 18 lat bo nie wiem ? ;-) ) ..jesli masz - to o beczułke heinekena ;-) ze sprawdzimy za dwa lata co bedzie OK ?

Jak widzisz wrodzony optymizm pozwala mi siegac myslami tak daleko w przod :angel: Tylko to TY juz namierz tego piesia dobrze :-) ? pozdrowka :D

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli tamci ludzie dla ciebie są nie w porządku, to co dopiero ja! Jestem po prostu świernięta! Wszystkie moje kilkaset złotych, które zbierałam i oszczędzałam przez 2 lata, wydałam na wiele rzeczy mojego psa, bo uwielbiam mu kupować! Tak więć teraz moja kochana Tasheenka ma:

-2 szczotki

-3 smycze

-obrożę i szelki, w tym drugą obroże Reksia

-obrożę przeciwpchelną (i nie żygała od niej)

-witaminki

-inne drobiazgi

Jestem zwariowana, no nie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...