Jump to content
Dogomania

Kładka nie ma pieniędzy na opłacenie hoteliku! Każdy grosz potrzebny! HELP!


kamilawa

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Ja osobiście wstrzymałam swoja wpłatę ponieważ chcę wiedzieć dokładnie czy płacę na bezdomnego psa czy na psa Morii ??[/B]
Po pierwsze nie stać mnie na płacenie na psa, który ma właściciela i który 'sępi' na jego utrzymanie.
Po drugie jaką mam pewność, że Kładka ( przy ujawnionym sposobie Morii na stały zarobek z psów , które są u niej w hoteliku ) znajdzie dom ??
Nikt mnie nie uprzedził, gdy składałam swoja deklarację, że będzie to deklaracja dożywotnia dla psa przy obecnej mojej sytuacji finansowej jest to dla mnie sprawa bardzo istotna.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie przestałam i nie przestanę wpłacać. Po prostu Kładka stoi w kolejce. Widzę, że sprawa pilna, przesuwam Kładkę na 1 miejsce, wyślę w poniedziałek.

Marysiu, Kładka jest bezdomnym psem z fikcyjną umową adopcyjną. Tak jak Kamień i setki psów na dogo. Kochanie, deklarując wpłatę na starego psa, musisz liczyć się z tym, że będzie to deklaracja dożywotnia. Nikt nie da ci gwarancji, że będzie inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia55'][B]Ja osobiście wstrzymałam swoja wpłatę ponieważ chcę wiedzieć dokładnie czy płacę na bezdomnego psa czy na psa Morii ??[/B]
Po pierwsze nie stać mnie na płacenie na psa, który ma właściciela i który 'sępi' na jego utrzymanie.
Po drugie jaką mam pewność, że Kładka ( przy ujawnionym sposobie Morii na stały zarobek z psów , które są u niej w hoteliku ) znajdzie dom ??
Nikt mnie nie uprzedził, gdy składałam swoja deklarację, że będzie to deklaracja dożywotnia dla psa przy obecnej mojej sytuacji finansowej jest to dla mnie sprawa bardzo istotna.[/QUOTE]
[quote name='agata51']Marysiu, Kładka jest bezdomnym psem z fikcyjną umową adopcyjną. Tak jak Kamień i setki psów na dogo. Kochanie, deklarując wpłatę na starego psa, musisz liczyć się z tym, że będzie to deklaracja dożywotnia. Nikt nie da ci gwarancji, że będzie inaczej.[/QUOTE] Muszę jednak rozwinąć swoją myśl abym była dobrze zrozumiana . Nie chodziło mi o to, że Kładka jest starym psem i trzeba się liczyć z jej dożywotnim utrzymaniem. Sprawa znalezienia domu dla psa jest według mnie niezależna od wieku.Siedzę już trochę na Dodomanii i wiem , że czasami młode psy czekają na dom dużo dłużej niż te stare. To nie jest kwestia wieku. Pisząc swój post głównie chodziło mi o to czy po raz kolejny nie zostałam celowo wmanewrowana przez Morie w płacenie na psa, którego Ona i tak nie wyda nawet gdy znajdziemy mu dom stały. Niestety po wątku Farta i Spajkiego mam takie wątpliwości.
Moje 'stałe deklaracje' są dla mnie honorowym zobowiązaniem. Nigdy do tej pory nikt na mnie się nie zawiódł. Jednak w przypadku psów u Morii mam dylemat ( Kładka nie jest w tym przypadku wyjątkiem) czy płacić na psa, który nie ma szanse na wyjście z jej hotelu czy przenieść deklaracje na inną bidę , która dzięki tej deklaracji znajdzie dom.
Tak jak pisałam jestem obecnie po śmierci męża i konieczności przejścia na 1/2 etatu w swojej firmie w trudnej sytuacji finansowej jednak na pewno nie dopuszczę do tego aby ucierpiały na tym 'moje' dogomaniackie psy. Nauczyłam się już oszczędzać nie tylko na jedzeniu, bieżących potrzebach ale nawet na lekach , które muszę dla siebie kupić.
Jednak chcę wiedzieć czy moje pieniądze przekazywane dla psiaków w potrzebie są pożytkowane w celu niesienia im pomocy ... pomocy w znalezieniu własnego domu ... nie dla zaspokajania potrzeb np. Morii ??
Wydaje mi się, że nie wymagam za wiele, chcę mieć pewność, że pomagam psu i dla niego jestem wstanie do dużo większych poświęceń.
Niestety hotel u Morii dużo wcześnie wzbudzał moje wątpliwości. Jednak wydawało mi się do tej pory , że są to tylko moje subiektywne odczucia ... niekoniecznie prawdziwe. Jednak dzisiaj jestem w rozterce i wydaje mi sie, że mam do tego podstawy.

Link to comment
Share on other sites

Jest watek Spajka na takie dyskusje i swoje przemyslenia tam kierujcie.
Czy było wysyłane pw do wpłacających -przypomnienie o wpłatach?
Jeśli ktos nie chce, bądź nie może płacić to niech to otwarcie napisze za wczasu , a nie potem zostajemy z ręką w nocniku...


Rozumiem iż dla osób wpłacających , ale rezygnujacych lepiej by było aby Kładka wróciła do schroniska tak?
Kamila napisała rzeczowo wyżej : " Jadu nie będzie, proszę o spokój na wątku. [B]Kładka zostaje tam gdzie do tej pory jest. Umowę o hotelowanie niedługo z Morią najprawdopodobniej podpiszę. Ma dobre warunki, nie widzę sensu, by miała się przeprowadzać.[/B]"

Czy to Wam nie wystarcza?

Link to comment
Share on other sites

Cholera, kilka dni mnie nie było i już robi się tak jak być nie powinno.
Rozmawiałam z Morią i wszystko sobie wyjaśniłyśmy. Chciałam wiedzieć jaka jest sytuacje Kładki, czy jest na DS czy nie, czy w jakbym chciała ja zabrać to by mi ją oddała, czy zostawiła. Jako osoba, która czuje się odpowiedzialna za tego psa chciałam żeby mi wszystko wytłumaczono, nie chciałam się mieszać w sprawy Spajkiego czy innego psa. Porozmawiałyśmy, wiem na czym stoję.
Kładka jest na hotelu, jakąś umowę musi mieć, dlatego jest to umowa od nas - ze schroniska. Teraz chcę podpisać z Morią umowę o hotelowanie, o czym mówiłam. Kładka jest u Morii od maja tamtego roku jeśli się nie mylę, jest w dobrych warunkach, mieszka w domu. Pamiętajmy, że nie jest ona najmłodsza, jaki jest sens żeby ją przenosić powiedzmy na drugi koniec Polski, załatwiać transport i nowy hotel i zebrać na to wiele pieniędzy? Teraz mamy problem, a co będzie później? Wątpię, że znajdę hotel za 300 zł/msc i to domowy.
Ogłoszenia były robione, podawany był kontakt do Morii, ale czasem i do mnie, ja żadnego maila ani telefonu nie otrzymałam, niestety.

Proszę, nie róbmy zamieszania. Hotel u Morii jest dobrym hotelem, chcę tam zostawić Kładkę. Jeśli ktoś chce swoje deklaracje przeznaczyć na innego psa, ja to zrozumiem... może uda mi się znaleźć innych darczyńców. Troszkę mi przykro, ponieważ nie dostałam żadnego maila ani PW, że ktoś chce wstrzymać swoja deklarację. Chcę znać opinię Waszą, osób które wpłacają pieniążki, i osób, które udzielają się tu na wątku, co zrobilibyście Wy na moim miejscu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilawa']Cholera, kilka dni mnie nie było i już robi się tak jak być nie powinno.
Rozmawiałam z Morią i wszystko sobie wyjaśniłyśmy. Chciałam wiedzieć jaka jest sytuacje Kładki, czy jest na DS czy nie, czy w jakbym chciała ja zabrać to by mi ją oddała, czy zostawiła. Jako osoba, która czuje się odpowiedzialna za tego psa chciałam żeby mi wszystko wytłumaczono, nie chciałam się mieszać w sprawy Spajkiego czy innego psa. Porozmawiałyśmy, wiem na czym stoję.
Kładka jest na hotelu, jakąś umowę musi mieć, dlatego jest to umowa od nas - ze schroniska. Teraz chcę podpisać z Morią umowę o hotelowanie, o czym mówiłam. Kładka jest u Morii od maja tamtego roku jeśli się nie mylę, jest w dobrych warunkach, mieszka w domu. Pamiętajmy, że nie jest ona najmłodsza, jaki jest sens żeby ją przenosić powiedzmy na drugi koniec Polski, załatwiać transport i nowy hotel i zebrać na to wiele pieniędzy? Teraz mamy problem, a co będzie później? Wątpię, że znajdę hotel za 300 zł/msc i to domowy.
Ogłoszenia były robione, podawany był kontakt do Morii, ale czasem i do mnie, ja żadnego maila ani telefonu nie otrzymałam, niestety.

Proszę, nie róbmy zamieszania. Hotel u Morii jest dobrym hotelem, chcę tam zostawić Kładkę. Jeśli ktoś chce swoje deklaracje przeznaczyć na innego psa, ja to zrozumiem... może uda mi się znaleźć innych darczyńców. Troszkę mi przykro, ponieważ nie dostałam żadnego maila ani PW, że ktoś chce wstrzymać swoja deklarację. Chcę znać opinię Waszą, osób które wpłacają pieniążki, i osób, które udzielają się tu na wątku, co zrobilibyście Wy na moim miejscu?[/QUOTE]
ALe Kamilko...chyba nikt tu nie pisał o przenoszeniu Kladki do innego DT...decyzja nalezy do Ciebie przecież..Marysia chciala wiedziec,na jakiej umowei jest Kladzia, i czy jeśli sie znajdzie DS dla Kladzi, to nie bedzie problemow takich, jakie są ze Spajksuiem, ktoremu Moria wstrzymala wyjazd do DS...:( Wstrzymala, bo ma umowę adopcyjną a nie na hotelowanie...jeśli zmienisz umowe i Kłądzia będzie tylko i wyłącznie twoją włąsnościa i jako pies bezdomy, hotelowany, a Moria zrzeknie sie prawa własności Kładzi, to mysle, ze będzie OK:) Kiedy będzie ta zmiana , można wiedzieć??
Pytałam tez o swoja wpłate...wydawalo mi se, że w październiku wysylalam swoja skromną deklarację a nie widze w zestawieniu swojej wplaty...można prosic o wyjasnienie??
Chcialabym tez widziec, bo to okazuje sie dośc istotne w przypadku hotelu u Morii, jak rozwiazalyście sparwę opłaty za ten miesiac- brakowalo kilka dni temu 200 zł....czyli 2/3....a jest juz po terminie...
Nio i ostatnie pytanie...na kogo sa obecnie wystawiane ogłoszenia dla Kładzi??(Na jaki kontakt znaczy)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piromanka']goniu66, jest wpłata od Ciebie z dnia 3.09 na wrzesień. Październikowej wpłaty nie ma...[/QUOTE]
Zaraz sprawdze konto jeszcze raz...w moim zeszycie mam odznaczoną wpłate:( ale moze coś pomylilam...
A co z opłatą za hotelik???Zapłaciłaś juz za miesiąc??CZy wpłaciłąś tylko ta stówke..??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piromanka']goniu66, jest wpłata od Ciebie z dnia 3.09 na wrzesień. Październikowej wpłaty nie ma...[/QUOTE]:oops::oops:Ups...sparwdzilam....rzeczywiscie, widze, że nie przelałam swojej deklaracji...na wszystkie moje pieski zrobilam przelew...a na kładzie nie ma...a w zeszycie odznaczylam:cool3: BArdzo przepraszam za zamieszanie:roll:
NO nic..przelew juz zrobiony, jutro będzie na koncie...:)
mam tez nadzieję, że jak najszybciej będą wyjasnione moje i nie tylko moje wątpliwości o ktorych pisalam i czytałam wyzej, ponieważ wg. mnie i ze względu na przykre doświadczenia z hotelikiem u Morii, to też sa to dośc istotne sprawy:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver'][B]Jest watek Spajka na takie dyskusje i swoje przemyslenia tam kierujcie. [/B]
Czy było wysyłane pw do wpłacających -przypomnienie o wpłatach?
Jeśli ktos nie chce, bądź nie może płacić to niech to otwarcie napisze za wczasu , a nie potem zostajemy z ręką w nocniku...
Rozumiem iż dla osób wpłacających , ale rezygnujacych lepiej by było aby Kładka wróciła do schroniska tak?
Kamila napisała rzeczowo wyżej : " Jadu nie będzie, proszę o spokój na wątku. [B]Kładka zostaje tam gdzie do tej pory jest. Umowę o hotelowanie niedługo z Morią najprawdopodobniej podpiszę. Ma dobre warunki, nie widzę sensu, by miała się przeprowadzać.[/B]"
Czy to Wam nie wystarcza?[/QUOTE] moje przemyślenia dotyczą Kładki i dlatego o swoich wątpliwościach będę pisała tutaj, a nie na wątku Spajka. Jestem od samego początku darczyńcą Kładki. Wielokrotnie gdy były problemy płaciłam więcej niż deklarowałam lub np. dorzucałam dodatkowe pieniądze na jej paszport. Nie powiedziałam, że wycofuje swoją deklaracje tylko, że ją wstrzymuję.
Nie pisałam też nic o konieczności przenoszenia Kładki do innego hotelu, ale tylko o rozwianie moich wątpliwości.
Twoje pytanie/stwierdzenie "[I]Rozumiem iż dla osób wpłacających , ale rezygnujacych lepiej by było aby Kładka wróciła do schroniska tak?[/I]" pozostawiam bez komentarza( ta forma i ton wypowiedzi kogoś mi przypomina).
I na koniec ..... samo stwierdzenie, że kamilawa [U]podpisze[/U] (czas przyszły) umowę z Morią o hotelowe mi nie wystarcza chcę aby "słowo ciałem się stało".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia55']
I na koniec ..... samo stwierdzenie, że kamilawa [U]podpisze[/U] (czas przyszły) umowę z Morią o hotelowe mi nie wystarcza chcę aby "słowo ciałem się stało".[/QUOTE]JA również...wtedy dopiero bede spokojna...chcialabym również żapewnienia, że jeśli znajdzie sie kiedys dla Kladzi DS, bedzie sparwdzony i zaakceptowany przez Kamilę czy osoby przez Nią wskazane,...że nie bedzie Kładzi odebrana szansa, sugerując, ze juz jest stara, tak dlugo u Morii, ze nie ma sensu wiec jej nigdzie przenosic...
No i wciąz nie widze odpowiedzi na pytania, czy obecnie ogloszenia sa juz z kontaktem innym niz Morii..??
Bardzo prosze o konkretne odpowiedzi..nie czepiam sie i nie chce zeby tak to bylo odebrane przez kogokolwiek..Do tej pory bylam pewna, ze odpowiedzi na takie pytania sa oczywiste...teraz juz wiem, ze wcale nie są....niesety juz wiem, ze pewne ustalenia trzeba zrobic wczesniej, zeby odpowiedzi byly jasno okreslone i żeby nie przezywac kolejnego rozczarowania, zawodu czy bólu...

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Goniu, dopiero dziś na dłużej mogę spokojnie usiąść i odpowiedzieć na Twoje pytania :)

Umowę o hotelowanie chcę podpisać jak najszybciej, ale chcę, by w tym papierku znalazło się wszystko co potrzebne, różne punkty i tak dalej, chcę, aby wszystko było w niej jasne. Czy jest tu na dogo wzór takiej umowy bym mogła zobaczyć jak to wszystko ma wyglądać? Ja jako osoba niepełnoletnia jako tako umowy podpisać nie mogę (mogę, ale najlepiej będzie by była to osoba pełnoletnia) dlatego poproszę Kamilę, kierowniczkę iławskiego schroniska, jednak chciałabym by i mój podpis tam się znalazł, z prostego powodu - czuję się za Kładkę odpowiedzialna i ja też mam pewne 'obowiązki'.

Sprawę opłaty chyba wyjaśniłam, napisałam wczoraj, że rozmawiałam z Morią i poprosiłam, by poczekała na wpłatę kilka dni. W tym miesiącu wysyłamy 200 złotych.

Ostatnie ogłoszenia jeśli dobrze pamiętam były wystawiane na dane Morii, ale musiałaby mi podpowiedzieć AgusiaP, bo to ona kupiła czy też zrobiła Kładce ogłoszenia (dziękuję). Ostatnio nie miałam czasu dlatego tekst i dane były najprawdopodobniej wzięte z pierwszej strony.

Jeśli w przyszłości znajdzie się osoba chętna zaadoptować naszą Kładzię to oczywiście dom będzie sprawdzony (jeśli będę mogła sama pójdę na wizytę, jeśli nie poproszę kogoś zaufanego). Jednak prawdziwy dom to jest to, nie rozumiem po co miałaby zostawać wtedy w hoteliku :) Przenosić do innego hotelu, a do prawdziwego, jedynego domku to dwie różne sprawy.

Ostatnie ogłoszenia pewnie już wygasły, dlatego niedługo zrobię je Kładce z danymi do mnie, telefonem i mailem. W razie gdy nie będę znała odpowiedzi na jakieś pytanie ewentualnego przyszłego domku skontaktuje się z Morią.


Mogłam przeoczyć jakieś pytanie, w razie co pisz proszę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...