Jump to content
Dogomania

Nauka czystości - jak często wychodzicie na spacerki? ;)


Tautau

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wioletta,

Z Chipem był ten sam problem - nie syganlizował w żaden wyraźny sposób, siusiał tam gdzie stał (z jedynym wyjątkiem - nie siusiał na posłania :) ). Wychodzilismy z nim co 2 godziny oraz dodatkowo zaraz po spaniu, jedzeniu. Byłam załamana, gdy po 4 godzinnym spacerze (na którym zresztą nie zrobił ani kropelki) wrócił do domu i z ulgą na pysiu wylał na srodek pokoju całe olbrzymie morze. Rano nie zdążałam ubrać się a on już lał na podłogę przed drzwiami - więc na poranne siusianie wypracowałam taka metodę : przy drzwiach stało wiadro z wodą i mopem, rano jak tylko wstałam to otwierałam drzwi na klatkę schodową, wypuszczałam Chipa - on natychmiast po wyjściu siusiał, zabierałam go do mieszkania i myłam klatkę schodową i dopiero szlismy na spacerek(nigdy u nas w bloku na schodach nie było tak czysto :D ). Powoli Chip zaczął wytrzymywać coraz dłużej i juz od ok trzech tygodni nie robi w domu, rano mozna sie spokojnie ubrać i wyjść z nim na spacer, wytrzymuje ok. 9 godzin, a czasem jak pada deszcz to nawet nie bardzo chce wychodzić o tej 6:00 rano - woli pospać. Aha, Chip ma teraz 5 miesięcy :P .

Cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości. Na pocieszenie - u mnie w przedpokoju podłoga nie wytrzymała tego paro miesięcznego podlewania i panele odlazły, więc czeka nas mały remoncik, ale cóż wszystkie początki są trudne :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja też mieszkam na 4 piętrze i wiem co to znaczy znosić malucha co godzinę... :-? Penny ma w tej chwili 3 miesiące i różne doświadczenia z siusianiem. Najpierw ambitnie z nią wychodziłam ile się dało, po paru dniach się poddałam i wymyśliłam gazetkę. Położyłam ją tam gdzie najczęściej mała się załatwiała i sunia lała w jedno miejsce, które z resztą szybko uległo zniekształceniu (ciągły mocz), więc zaczęłąm z nią wychodzić na dwór. Zaobserwowałam kiedy mała leje, a dzieje się to dość regularnie i zanim to się stanie, wychodzimy. Kupki już nie robi w domciu, czasem się zleje (czyt. raz, dwa razy dziennie). Jak dostała ścierką po tyłku za lanie to zorientowała się, że nie wolno jej sikać przy mnie i teraz się ukrywa: pod stołem, pod drzwiami, generalnie po kryjomu. To są właśnie te jedno czy dwa lania, których nie udaje mi się upilnować. Bystra gadzina, niestety...

Link to comment
Share on other sites

12 tygodni i podnosi nogę do sikania ! Mój ma 5 miesięcy i nie podnosi nogi, ale wracając do tematu załatwia się wyłącznie na dworze. Już od miesiąca, nawet jak jesteśmy 8 godzin w pracy, lub dłużej :(

Kiedy psy zaczynają podnośić nogę do sikania. Na osiedlu psy około 6 miesięcy nawet nie podnoszą. Jak to jest ?

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka ma 4 m-ce, są dni że udaje się jej nie "napaskudzić" w domu przez prawie cały dzień, ale to tylko dlatego że wychodzę z nią bardzo często. Może wiecie jak nauczyć ją aby pokazywała że chce wyjść??? POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH DOGOMANIAKÓW :P

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia czasem piszczy jak chce na dwór, ale nie było jeszcze dnia by chociaż raz nie zlała się w domu. Przy nas, albo na łóżko, na dywan, czy swoje posłanie. Wie że tego nie wolno, rozumie, że na dworze się załatwia a mimo to ciagle są wpadki. Czy to wina tego, że ma dopiero 3 miesiące i zbyt słaby pęcherz? Wychodzimy z nią często, 6-8 razy dziennie, po spaniu, po jedzeniu.

Link to comment
Share on other sites

Wioletta,

Dzięki za uznanie dla urody Chipa. Też nie przypuszczam żeby to była jakakolwiek mieszanka beaucerona, najprawdopodobniej jest to mieszanka wielorasowa i przypadkiem wyszła ładnie umaszczona i dość proporcjonalna, a jak się mnie różni tacy typu "bon-ton" pytają co to za rasa, bo oni mają .... (tu pada jakaś rasa) to odpowiadam, że owczarek zachodnio-europejski i wtedy kiwają głowami, że "widać, widać, bo ma taki szlachetny wygląd" - hi, hi, hi :D. Mnie na rasie Chipa nie zależy - jest to najbardziej ukochany psiak i już.

Co do wagi i wielkości - nie mam świeżych pomiarów, ale jak miał 20 tygodni to mierzył ok. 53 cm w kłębie i ważył 20 kg.

Podnoszenie nogi - bywa różnie, najczęściej psy podnoszą nogę ok. 7-8 miesiąca, ale zdarza się wcześniej. Chip zaczął podnosić nogę jak miał 4,5 m-ca - fajnie to wyglądało bo nie bardzo wiedział co ma z tym zrobić - podniósł tylną łapę, popatrzył na mnie z zadowoleniem, a potem ukucnął i się wysiusiał :P . Teraz podlewa krzaczki z podniesiona łapą, ale jak mu się spieszy i nie ma czasu bo kumpel czeka do zabawy, albo chce mu się bardzo dużo (np. po nocy) to kuca

Link to comment
Share on other sites

a moj jest ze mna drugą dobe. Zsikal sie raz, bo puscil po zabawie...tzn bawil sie i puscil hehehe.Raz kupnął i cala chata smierdziala :angel:

a wychodze znim jak tylko moge :) z rguly co 45 minut co godzine..roznie...cala noc spi jak susełek. a widac po nim jak chce na dwor,tzn chce zalatwic swoej sprawy..niekonieczne na dwor. widac ze nei chce robic na poslanie itp. Dziwnie zaczyna sie patrzec i popiskuje :D jak robi kupke tez popiskuje hehehe, ale nie z bolu, jakby glupial ze cos mu z tylka wylazi ( tak mi sie wydaje, ale musze jeszcze to obadac, hehhe kupe :D )

Link to comment
Share on other sites

z moja suczka mialam tez problem. mianowicie jako szczeniak nauczona byla sikac na szmatke i nigdzie indziej ale gdy nadeszla pora zalatwiania sie na dworze pojawil sie problem bo nie chciala tam sikac a gdy wracala do domu ro od razu sikala na szmatke. pewnwgo dnia wpadlam na pomysl, dalam jej sie napic duzo mleka bo je lubi i pochlania w niesamowitych ilosciach i poszlam z nia na dwor i czekalam... i stalo sie zrobila siku! ale ja wtedy chwalilam i chyba zrozumiala ze teraz miejscem na sikanie jest trawka a nie szmatka.

obecnie Ninka ma juz prawie rok i dzisiaj mnie zaskoczyla... bo gdy przyszli goscia zamknelam ja w pokoju. gdy goscie wyjechali weszlam do pokoju a tam pol dywanu jest zwinieta . odwinelam dywan a tam KUPA. nie wiedzialam czy sie smiac czy krzyczec. pierwszy raz Ninka narobila na podloge i przykryla kupke :P

Link to comment
Share on other sites

Ja swietuje juz tydzien bez sikania w domu. Niestety meczylam sie z tym przez 4 meisiace i nic nie skutkowalo. Soma w czasie naszej nieobecnosci albo sikala na gazety, a jezeli ich nie miala to gleboko pod szafki w kuchni.

Skuteczne natomiast okazalo sie przesuniecie posilku porannego na popoludnie i problem sie skonczyl. Soma nie jest zbytnio szczesliwa ze rano przed naszym wyjsciem do pracy nie dostaje papu, ale dzieki temu ani razu nie zdarzylo jej sie napaskudzenie w mieszkaniu.

A juz myslalam ze to nigdy nie nastapi.

Zycze powodzenia wam wszystkim - jak widac na kazdego psa jest inna metoda.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

mam pewien problem ; pies siostry (jak jest ze mna) na spacerze chocby przez 3 godziny (z zabawa, gonieniem mnie, aportowanie, cwieczeniem komend) zadko kiedy sie wyleje , za to ida do domu po klatce kuca i siusia . Nie zwracam na to uwagi, lece szybko do domu po szmatke i scieram. Dzis byla sytuacja ze bylam z nia 2 godziny an spacerze (bawila sie z dziecmi , gonila mnie itp) i zlala sie na korytarzu, a potem w domu zrobila koopona :/ A moj Rambo- Konfident przyszedl i zacza skomlec. Wiec ja wiedziona zlymi przeczuciami zrobilam obchod:/ I znalazlam suprise :)

Nie rozumiem tego zupelnie, jestem na kazde jej zawolanie (bo siostra dzis 11 H w pracy wiec od 15 jest u mnie , a wszczesniej zostala wyprowadzona przez chlopaka siorki ) to uciazliwe, sisotra jest zalamana, bo moj pierwszy pies (jej tez, ale sie menda wyprowadzila :D ) pojal w mig nauke czystosci....

Prosze o rady.

(przerobili juz moczenie pyska w kaluzy :/ Musialam ich uswiadomic, do nich dotarlo i nie zwracaja na nia uwagi kiedy siura, wychwalaja pod niebiosa jak zrobi na dworze, a moja mama zawsze mnie straszy ze nastepnym razem jej..."wytonka" ryjek w siusiach. .................

a tu nic :( :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...