Jump to content
Dogomania

ROXI (*) ZASNĘŁA... DO ZOBACZENIA, MALEŃKA. :( Zdradziłeś mnie, człowieku: ale przez 3 lata miałam prawdziwe życie i byłam kochana u Moli.


Recommended Posts

Dnia 8.07.2019 o 10:10, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję, a jednak rtg wykluczyła ortopedię. Problem neuologiczny to raczej (ale to może tylko potwierdzić tomograf, na rtg nic nie widać - ew. wet obstawia okolice dysku, bo to pies długi i tam mało przestrzeni). Przy okazji wyszło milion innych problemów tak dzielnie skrywanych przez pana psa, ale wdrożyliśmy leki i już lepiej. Do naszego domu prowadzą 4 betonowe schodki. Niemniej jednak dziękuję za gotowość w udzielaniu porad. Kundelek ma dopiero 10,5 roku (ur. w styczniu 2009), niestety walczy z nadwagą, obecnie 17,7, docelowa waga: 15,8kg. Jest długi i niski, waga nie pomaga mu w chwiejności kroku i problemami z prawą stroną ciała (z prawej szwankuje wszystko: i słuch, i wzrok gorszy, i łapa tylna ucieka, i chwieje się na prawą stronę, i dupką zarzuca na prawo

 

 

Elektroterapia bardzo pomogła Keruskowi przy dyskopatii (bezwład kończyn dolnych), po zabiegach stał / chodził / truchtał na czterech.

Zastrzyki z wita B6 i B12..., potem wit B w tabletach. Podawałam B complex

Odchudzić - poniżej prawidłowej wagi ciała. Karma bogata w mięsko ale mniejsze porcje żeby nie doprowadzić do anemii

 

Elektroterapia
Stosowana jest u pacjentów odczuwających silne bóle lub w przypadku niedowładów mięśni. Polega na stosowaniu prądu elektrycznego przepływającego przez elektrody przymocowane na ciele pupila. Zabieg jest bezpieczny, natężenie prądu dobierane jest indywidualnie. Przez zwierzę odczuwane jest jedynie delikatne mrowienie lub drżenie mięśnia przez który przeprowadzany jest prąd. Stosowana jest głównie u wyścigowych koni i psów.

Kiedy na elektroterapię?
Leczenie prądem stałym lub impulsowym stosuje się z powodzeniem w przypadkach schorzeń układu ruchu i neurologicznego. Przede wszystkim gdy zwierzę choruje na dyskopatię, przy długotrwałym usztywnieniu kończyn po złamaniach i urazach kości i stawów, przykurczach, bólach pochodzenia mięśniowego, zaburzeniach krążenia, zaniku mięśni oraz schorzeniach neurologicznych rdzenia kręgowego i po udarach mózgu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, Moli@. Na razie to sprawa na późniejszy czas. Czy przeciwwskazaniem elektroterapii nie jest problem neurologiczny? U nas prawdopodobnie to jest to. Dyskopatia została wykluczona, jedyne co to połączenia nerwowe (?) przy dysku mogą być winne, dobrze nie zapamiętałam, bo było tego dużo, ale pan doktor tłumaczył, że przy dysku jest mało miejsca i mi pokazał to miejsce, które ewentualnie może być winowajcą: ale RTG nie wykazał jakiegoś ucisku czy problemu z kręgosłupem. Ogólnie na RTG wyszło tyle co nic, wszystko wzorowo. Karty informacyjnej nie mam, w lecznicy straszny przemiał, prosiłam, ale pewnie dostanę przy wizycie kontrolnej (muszę poprosić, lecznica nie ma zwyczaju sama wystawiać karty informacyjnej). Do tomografu jeszcze daleko. Na razie stresuję się narkozą podczas operacji. Odchudzić trzeba, ale ciężko to robi mi się na odległość. Mają nakazane, porcje wyliczone. Teraz nie ułatwia ograniczony ruch i fakt, że stroni od wody (pływanie może powinno pomóc), jednak damy radę.

Przepraszam za SPAM, ale bardzo cenię mądre głowy zgromadzone na wątku Roxi. Sama pierwszy raz mam do czynienia ze starzejącym się psem.

Roxi taka poważna :) Ale coś osatnio z Guciem jej nie widać: miłość minęła?

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Nic się nie dzieje :) 
Pisałam na wątku, że z jej konta poszło (bo jest skarbnikiem naszych psiaków), ale miałaś prawo przeoczyć, poprawiam jedynie dla porządku :) shoto też zabiegana i przelewy robi z doskoku, zapomniała pewnie doprecyzować tytułu. Wszystko jest ok.

No właśnie ,  nic się nie dzieje, nie musisz się tłumaczyć. . Przytoczyłam moje myśli jako anegdotkę - po chwili sobie przypomniałam co czytałam

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję, Moli@. Na razie to sprawa na późniejszy czas. Czy przeciwwskazaniem elektroterapii nie jest problem neurologiczny? U nas prawdopodobnie to jest to. Dyskopatia została wykluczona, jedyne co to połączenia nerwowe (?) przy dysku mogą być winne, dobrze nie zapamiętałam, bo było tego dużo, ale pan doktor tłumaczył, że przy dysku jest mało miejsca i mi pokazał to miejsce, które ewentualnie może być winowajcą: ale RTG nie wykazał jakiegoś ucisku czy problemu z kręgosłupem. Ogólnie na RTG wyszło tyle co nic, wszystko wzorowo. Karty informacyjnej nie mam, w lecznicy straszny przemiał, prosiłam, ale pewnie dostanę przy wizycie kontrolnej (muszę poprosić, lecznica nie ma zwyczaju sama wystawiać karty informacyjnej). Do tomografu jeszcze daleko. Na razie stresuję się narkozą podczas operacji. Odchudzić trzeba, ale ciężko to robi mi się na odległość. Mają nakazane, porcje wyliczone. Teraz nie ułatwia ograniczony ruch i fakt, że stroni od wody (pływanie może powinno pomóc), jednak damy radę.

Przepraszam za SPAM, ale bardzo cenię mądre głowy zgromadzone na wątku Roxi. Sama pierwszy raz mam do czynienia ze starzejącym się psem.

Roxi taka poważna :) Ale coś osatnio z Guciem jej nie widać: miłość minęła?

Czy problem neurologiczny nie jest przeciwwskazaniem? Jak zawsze decyzję podejmuje wet zalecają w "zaburzeniach krążenia, zaniku mięśni oraz schorzeniach neurologicznych rdzenia kręgowego i po udarach mózgu".

Jeżeli połączenia nerwowe to Witaminy B 6, B12. Spokojnie możesz podawać B complex

 

Gucio jest młodym psiakiem, wyzdrowiał i szaleje z młodszymi psami ,)

Link to comment
Share on other sites

w związku z tym , że obliczenia moje nie zgadzały się z zapisami Tyśki zrobiłam weryfikację wpłat ;

po znalezieniu prawdziwych pomyłek usuwam błędne zapisy

 

różnicę (którą wcześniej wykryła rozi ) mamy jeszcze w wydatkach  i wynosi ona 60 gr; w ciągu kilku dni sprawdzę wydatki.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za poprawki i wytrwałe przeszukanie Excela, Aldrumka. Siedziałam dzisiaj nad rozliczeniem (ma inny wygląd, mam nadzieję, że bardziej przejrzysty) w poszukiwaniu też błędów i nie wiedziałam co jest nie tak. Dobrze, że się wyjaśniło.
Co kilka głów to niejedna. :)

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Aldrumka napisał:

KOREKTA

w związku z tym , że obliczenia moje nie zgadzały się z zapisami Tyśki zrobiłam weryfikację wpłat ;

jedną wpłatę w Excelu miałam zapisaną podwójnie i na tym bazowałam; wpłaty ogółem tak jak jest na pierwszej stronie wynoszą

8665,14 zł

 a stan konta po korekcie 793,78 zł

różnicę (którą wcześniej wykryła rozi ) mamy jeszcze w wydatkach  i wynosi ona 60 gr; w ciągu kilku dni sprawdzę wydatki.

62 grosze mi wyszło różnicy, nie motaj się, po prostu mi wyszła ta różnica, a bankowiec jestem z zawodu  :)   Gdyby Ci to miało pomóc mam takie kwoty zbiorcze w wydatkach:

I - III 2018  1567,75

IV - VI 2018   923,-

VII - IX 2018   749,33

X - XII 2018   1861,88

I - III 2019   1092,13

IV - VI 2019   1382,65  do 12 czerwca 2019

razem 7576,74

Swoją drogą kogo, zwłaszcza emeryta, byłoby stać na takie wydatki na leczenie pieska, bez hoteliku to i tak prawie 4 tysiące  :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, rozi napisał:

 

Swoją drogą kogo, zwłaszcza emeryta, byłoby stać na takie wydatki na leczenie pieska, bez hoteliku to i tak prawie 4 tysiące  :(

Wczoraj miałam takie same myśli. Ogromne pieniądze. Smutno mi się zrobiło :(

2 godziny temu, Aldrumka napisał:

ale z tymi wpłatami to mnie dręczy - nie mogę  wymyślić jak to się stało, na szczęście na moja niekorzyść więc nikt mnie nie zje :)

Aldrumko, nie dręcz się, proszę. Spójrz, ile razy ja się już pomyliłam to aż wstyd. Gdyby nie rozi i Twoja praca jako skarbnika w ogóle rozliczenia na pierwszej stronie pokonałby chaos. Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, rozi napisał:

62 grosze mi wyszło różnicy, nie motaj się, po prostu mi wyszła ta różnica, a bankowiec jestem z zawodu  :)   Gdyby Ci to miało pomóc mam takie kwoty zbiorcze w wydatkach:

Ja się nie miotam tylko chcę mieć świadomość,,że niczego nie zaniedbałam :)

Znalazłam 60 groszy  ale też niestety kilka pomyłkowych zapisów

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam wszystkie wpływy i wydatki z mojego konta (a w zasadzie kont), porównałam z zapisami Tyśki , które oczywiście wynikają z mojej pisaniny.

po znalezieniu prawdziwych pomyłek usuwam błędne zapisy

w wydatkach :

koszt wizyty w lecznicy (kaszel) zaokrągliłam do pełnych zł 79 zamiast 78,40 zł zrobiłam łączny przekaz dla Moli@ 385 zł (250+ 79+44+12) (Tysia ma wgląd do pw, w którym są dane przekazu)

wydatki  do 9 lipca sumują się do 7871,36 zł

po znalezieniu prawdziwych pomyłek usuwam błędne zapisy

Link to comment
Share on other sites

Excel z przeklejonymi z pierwszego postu zapisami Tysi , potwierdzonymi przeze mnie (konto) i podliczonymi mogę udostępnić :)

Tysiu popraw jeszcze we wpłatach nick  seramarias bo występuje w 2 formach,. Można wyszukiwaniem sprawdzić ile było wpłat od kogo, a tu gdzie właśnie się pomyliłam jest trudniej .

Gdybyś mogła zapisać  te sumy na stałe (gdzieś z boku ?) na przyszłość :)

I prośba do wszystkich wpłacających aby w tytule przelewu oprócz nicku pojawiała się Roxi (nie babuleńka, starowinka czy porzucona) o wiele łatwiej byłoby sprawdzać wpłaty w takich przypadkach., a rozi podam właściwy nr konta (nie sądziłam, ze się tak rozbazarkuje i nie zareagowałam od razu)

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Aldrumka napisał:

 

Tysiu popraw jeszcze we wpłatach nick  seramarias bo występuje w 2 formach,. Można wyszukiwaniem sprawdzić ile było wpłat od kogo, a tu gdzie właśnie się pomyliłam jest trudniej .

Gdybyś mogła zapisać  te sumy na stałe (gdzieś z boku ?) na przyszłość :)

Faktycznie, początkowo coś mi na oczy padło, przekręciłam nick. Przepraszam :( 
Poprawiłam - od razu ujednoliciłam nick janka@ na "jankamałpa".

Rozumiem, że chodzi Ci o podsumowanie wszystkich stałych, np. po nawiasie przy każdym nazwisku? (nick - I-IX) - i tu suma wszystkich 
Czy jeszcze jakoś inaczej? Przepraszam, późno już jest.

 

21 godzin temu, Aldrumka napisał:

no i jeszcze wpłaty z 10 lipca :

istar19 - 10 zł

rozi z bazarku 258,50 zł

10. 07 stan konta 1042,88 zł

Dziękuję, dopisuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...