Jump to content
Dogomania
omnop

Częstotliwość spacerów, a dom z ogodem

Recommended Posts

Hej. Chciałam się podpytać jak często na spacery wychodzą psiarze, którzy mają własne ogródki, bo sama mam wątpliwości co do tego jak często powinnam wychodzić z moimi pupilami. Wiadomo, każdy pies ma inne potrzeby, ale po prostu zastanawiam się czy lepiej wyjść z psem dajmy to, na dwa godzinne spacery czy jeden dwugodzinny? Wyłączając z tego właśnie załatwianie podstawowych potrzeb fizjologicznych, które może zaspokoić na ogródku ;)

Jeden, dwa spacery dziennie to waszym zdaniem za mało?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam ogródek i wychodzę tak, jak wychodziłam zanim ogródka nie miałam - 3-4 razy dziennie, z czego jedno wyjście dłuższe (+/- 2 godziny). Ale ja nie chcę, żeby mi pies sikał i załatwiał grubsze sprawy na mój wypielęgnowany trawnik, dlatego wychodzę z nim czasami nawet i 7 razy dziennie, jak widzę że zaczyna się zastanawiać, gdzie tu siknąć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tez szczerze mówiąc wole, żeby moja suczka załatwiała swoje potrzeby poza ogródkiem, wiec wychodzimy kilka razy dziennie. Zresztą, ograniczanie wyjsc tylko na ogródek moze byc dla piesków dość nieprzyjemną formą izolacji od świata zewnetrznego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze jak ma się wypielegnowany ogródek to wystarczy sprzątać po psie. A po drugie mimo ofródka psy powinny wychodzić na spacery poza ogrodek bo muszą się socjalizować ze światem zewnętrzxnym czyli innymi psami, ludźmi, ruchemulicznym. Sam ogródek to za malo,to faktycznie izolacja psa od świata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 16.06.2017 o 14:38, dwbem napisał:

Po pierwsze jak ma się wypielegnowany ogródek to wystarczy sprzątać po psie. 

ktoś tu chyba nigdy ogródka nie miał, a na pewno nie wypielęgnowanego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My wychodzimy dwa razy dziennie, tak jak wychodziliśmy zanim ogrodu nie było. Kwestia wybudowania domu i ogrodzenia posesji zmieniła dla psa tylko tyle, że teraz przeszczęśliwy praktycznie cały dzień spędza na dworze, do domu wchodząc tylko żeby sprawdzić, czy mu gdzieś przypadkiem nie zniknęliśmy :) W kwestii spacerów nie zmieniło się nic. 
Przy okazji, możliwe, że z przyzwyczajenia, ale mój Akit kwestię kup załatwia tylko poza ogrodem :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja uważam, że bez względu na to czy się ma ogród czy nie pies powinien wytchodzić na spacery poza ogród co najmniej trzy razy dziennie bez ogrodu a dwa razy jak ma ogród do biegania. To jest również kwestia socjalizacji i ciekawych nowości do wąchania dla psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×