Jump to content
Dogomania

omnop

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 1. Hej. Chciałam się podpytać jak często na spacery wychodzą psiarze, którzy mają własne ogródki, bo sama mam wątpliwości co do tego jak często powinnam wychodzić z moimi pupilami. Wiadomo, każdy pies ma inne potrzeby, ale po prostu zastanawiam się czy lepiej wyjść z psem dajmy to, na dwa godzinne spacery czy jeden dwugodzinny? Wyłączając z tego właśnie załatwianie podstawowych potrzeb fizjologicznych, które może zaspokoić na ogródku ;) Jeden, dwa spacery dziennie to waszym zdaniem za mało?
 2. omnop

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Bardzo dziękuję za linki i rady. Chętnie wszystko przejrzę :) Jeszcze a propo eksterieru. Czy takie szpicowate szetlandy nie są aby bardzo kłopotliwe przy pielęgnacji? Bo z sierści szetlanda brud się powinien skruszać czy może się mylę? (pytam głównie z ciekawości, bo pomimo że wygląd nie jest dla mnie sprawą priorytetową, to nie podobają mi się takie napuszone owczarki i raczej bym takiego sb nie sprawiła ;))
 3. omnop

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  W takim razie myślę że oba psiaki powinny dać radę bez większych problemów przy moim rekreacyjnym tępię. Najwyżej tak jak radziłyście zaopatrzę się w koszyk :) A mogłybyście mi jeszcze powiedzieć jak by to było w dni kiedy bd miała mniej czasu? Pies może mi zdemolować dom czy raczej jakoś to wytrzyma? Myślę tu głównie o szetlandzie, bo to jednak owczarek :) A i jeszcze jedno, myślicie że to za wcześnie (rok zanim bd mogła przygarnąć papisia) żeby zacząć zadręczać hodowców pytaniami czy niekoniecznie?
 4. omnop

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Dziękuję za odpowiedzi. Cavisia raczej nie biorę pod uwagę ze względu na jego chorowitość. No i krótkie pyszczki raczej mi się nie podobają. A jeśli chodzi o pudla i szetlanda, to właśnie o nich głównie myślałam :D Tylko czy obie rasy nie mają tendencji do szczekliwości? I czy uważacie że pudel miniaturka dałby radę biec przy rowerku czy może raczej powinnam celować w średniaka? +czy ktoś miał/ma kt z tych psów i chciałby coś więcej o nich opowiedzieć? :)
 5. omnop

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Podczytywałam sobie ten wątek po cichu licząc na to, że znajdę tu coś dla siebie, ale ciągle nie jestem pewna. Więc też się zgłaszam po pomoc. - Szukam psa małego/średniego (takiego żebym w razie jakiegoś problemu mogła podnieść, przenieść). Aktywność miałby zapewnioną dość przeciętną: codziennie jeden dłuższy spacer 1h-1,5h. Choć mogłyby się zdarzyć dni kiedy owy spacer skróciłby się do 30 min (tak raz na tydzień, dwa tygodnie) Dodatkowo chciałabym urozmaicać to wspólną jazdą na rolkach, rowerze- z tym że w rozsądnym tempie i niespecjalnie długich dystansach ;) Dotychczas miałam tylko jednego psa i to w dzieciństwie, więc wolałabym psa o uległym temperamencie i takiego trochę will to please. Ważne jest dla mnie również to żeby nie miał problemu z dogadywaniem się z innymi zwierzętami (w domu mam gryzonie- świnki morskie).    Chciałabym też coś robić z psem agility, frisbee, obi... Jeszcze zobaczymy w praniu w zależności od tego co mi i psu by pasowało ;) Ale chciałabym właśnie pracować z psiakiem.     Pieska co prawda planuję przygarnąć dopiero za rok, ale fajnie byłoby się już trochę przygotować :)  
×