Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole Szczecin


Ola3003

Recommended Posts

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Zapraszam na szkolenia dla szczeniaków oraz zajęcia z socjalizacji w Szczecinie i okolicach.

Zajęcia realizuje w trybie indywidualnym oraz wydarzenia z socjalizacją i zabawą dla psiaków.

Zajęcia są dopasowane do Państwa oraz możliwości psiaka, podpowiem jak dobrze budować dobrą i pozytywną relacje oraz podpowiem jak odczytywać mowę psiaka by lepiej się wzajmenie zrozumieć :)

Zapraszam na stronę :

http://paula-behawiorysta.pl/

oraz na facebooka:

https://www.facebook.com/behawiorystaszczecin/

Zapraszam do kontaktu i zapisów:)!

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, paula11 napisał:

Zapraszam na szkolenia dla szczeniaków oraz zajęcia z socjalizacji w Szczecinie i okolicach.

Zajęcia realizuje w trybie indywidualnym oraz wydarzenia z socjalizacją i zabawą dla psiaków.

Zajęcia są dopasowane do Państwa oraz możliwości psiaka, podpowiem jak dobrze budować dobrą i pozytywną relacje oraz podpowiem jak odczytywać mowę psiaka by lepiej się wzajmenie zrozumieć :)

Zapraszam na stronę :

http://paula-behawiorysta.pl/

oraz na facebooka:

https://www.facebook.com/behawiorystaszczecin/

Zapraszam do kontaktu i zapisów:)!

 

Jakie masz wykształcenie? W sensie -jaką konkretnie szkolę skończyłaś?

Szukałam na stronie, ale nie znalazłam.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Patmol napisał:

Jakie masz wykształcenie? W sensie -jaką konkretnie szkolę skończyłaś?

Szukałam na stronie, ale nie znalazłam.

@Patmol: tu masz hmmm...wszystko :P

 

jasne...link sie nie wkleił,ale przejrzyj wątki Pauli 11 i doznasz olśnienia.

 

 

Link to comment
Share on other sites

według mnie to jest bardzo ciekawy temat  -  jakie konkretnie wykształcenie trzeba mieć żeby się nazywać trenerem czy behawiorystą lub zoopsychologiem

 

ze strony wynika jedynie http://paula-behawiorysta.pl/behawiorysta-szczecin/o-mnie/

- ukończenie technikum ochrony srodowiska

-bycie wolnym słuchaczem ( bez konkretów jak długo, i czy z egzaminami i czy regularnie, na Zootechnice i Kynologii - ani gdzie te studia, jaka uczelnia, jakie miasto )

- i potem kursy behawiorysty i zoopsychologa/ ale bez informacji kiedy  i jakie długie ( czy weekendowe czy roczne) ani gdzie konkretnie 

- i potem mowa o szkole  dla psów w Szczecinie/bez nazwy/ i nauce pod   pod okiem profesjonalistów (ale bez żadnych nazwisk - czyli nie wiadomo kto to byli ci profesjonaliści ).

Żadnych nazw szkół - w sensie pełna nazwa i miasta, i lata nauki;  Żadnych konkretów

 

Nazywam się Paula Dzikowicz-Proć

Jestem behawiorystą oraz trenerem psów. Pomagam stworzyć satysfakcjonującą relację między człowiekiem, a zwierzęciem oraz osobami z jego otoczenia.

Na początku pogłębiałam swoją wiedzę praktyczną z własnymi psami. Nie brakowało mi też teorii, którą zapełniałam nie jedną książką. Kończąc Technikum Ochrony Środowiska postanowiłam, że ukierunkuje się bardziej w pracę ze zwierzętami. Uczęszczałam na zajęcia jako wolny słuchacz na kierunkach studiów tj. Zootechnika i Kynologia. Zajęcia te pomogły mi w zdobywaniu wiedzy, której mogłabym nie zdobyć na kursach czy seminariach.

Moje początkowe doświadczenie w pracy ze zwierzętami:

– petsitterka(osoba opiekująca się zawodowo zwierzętami),

– pomoc w obrządku koni w prywatnej szkółce jeździeckiej,

– oprowadzanie dzieci na koniach.

Prywatnie jestem  świadomym opiekunem kotki Bengalskiej 5 letniej oraz 1,5 samicy Serwala Afrykańskiego.               

  ukończyłam Kurs Zoopsychologa potwierdzony Certyfikatem oraz Zaświadczeniem MEN i legitymacją zawodu, dokształciłam się jako Behawiorysta Zwierzęcy otrzymując certyfikat i zaświadczenie kursu. Zdobyłam również kwalifikacje Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności – Instruktor Szkolenia Psów. Rozpoczęłam praktykę w Szkole dla Psów w Szczecinie pod bacznym okiem profesjonalistów jako behawiorysta i instruktor szkolenia psów. Odbyłam również staż zagraniczny w firmie Eco Falconry(Irlandia) gdzie pracowałam z dzikimi gatunkami ptaków drapieżnych, pracując jako pomoc sokolnika, a dodatkowo byłam trenerem /behawiorystą psów myśliwskich mogłam poszerzać swoją wiedzę i praktykę z tymi rasami psów.        

 

 

Jak sie poszuka tych kursów w Szczecinie  -to np   kurs na Instruktora Rekreacji Ruchowej  jest e-learrningowy czyli ludzie sami sie uczą z materiałów i zdają egzamin pisemny

kurs na instruktora rekreacji ruchowej CZĘŚĆ OGÓLNA w Szczecinie

kurs e-learningowy

(samodzielna nauka z materiałów udostępnionych na stronie internetowej, egzamin pisemny w formie tradycyjnej)

najbliższe edycje tego kursu w Szczecinie odbędą się:

30 marca - 25 maja 2019 (weekendowy, 7 tygodni)

 19 października - 8 grudnia 2019 (weekendowy, 7 tygodni)

              

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem każdy, kto oferuje pomoc w wychowywaniu czy szkoleniu psa, powinien legitymować się własnym wyszkolonym psem oraz rezultatami pracy swoich kursantów.  Wyszkolenie własnego psa oznacza umiejętność komunikowania się na co dzień z własnym zwierzęciem, wyniki kursantów - mozliwość przekazania tych umiejętności innym ludziom (co jest zresztą zdecydowanie trudniejsze - każdy dobry trener weźmie do ręki czyjegoś psa i pokaże choćby jak uczyć precyzyjnego chodzenia przy nodze, a jak swobodnego chodzenia w dystansie luźnej linki. Znacznie trudniej nauczyć właściciela psa, jak ma korzystać ze wskazówek trenera).

Sam tytuł behawiorysty, obojętnie na jakich teoretycznych kursach uzyskany,  o niczym takim nie świadczy. Nie rozumiem, skąd ostatnio taka fascynacja tym tytułem. 

Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy chyba w możliwość korespondencyjnej nauki gry na skrzypcach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz jest duże zapotrzebowanie  na takie usługi -w zakresie wychowania/czy szkolenia psa.  Ale tak w sumie to nie ma żadnych określonych zasad, kto ma odpowiednie wykształcenie praktyczne i teoretyczne w tym zakresie, zapewniające  prawidłowe postępowanie ze szkolonymi psami.  Wiec kolejne osoby sie ogłaszają, ze są behawiorystą/cokolwiek to znaczy, czy zoopsychologiem, i wpisują sobie rożne rzeczy  na stronie. Przydałyby sie chociaz filmiki pokazuje prace z własnym psem czy z psami kursantów.

Ciekawy jest tez temat odpowiedzialności i ewentualnej umowy na piśmie w sprawie szkolenia psa - co gwarantuje szkoleniowiec? za co bierze odpowiedzialność?    Czy można dochodzić odpowiedzialności od trenera/behawiorysty, jeśli żle poprowadzi szkolenie/terapie? Jeśli idę na szkole z psem, który trochę szarpie na smyczy, a po szkoleniu mam psa wystraszonego, albo agresywnego?

I co to znaczy szkolenie pozytywne? nie stosuje sie żadnego przymusu? smyczy tez nie? nie używa się słowa "nie"?

To juz najlepsze z tego wszystkiego, bo określone  konkretnie, jest bycie instruktorem szkolenia psów ZKwP. I to się jest tylko instruktorem, a trzeba spełnić wiele wymagań. -2 letni staż, egzamin teoretyczny i egzamin praktyczny , samodzielne wyszkolenie psa na odpowiednim poziomie itd.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli klient zostawia psa na szkolenie stacjonarne,  może wymagać nauczenia określonych czynności. Ale pies reagujący na polecenia trenera nie musi od razu reagować na polecenia właściciela. Przy szkoleniu psa razem z właścicielem - największy problem to właściciel. Trudno wymagać odpowiedzialności za wyniki pracy od trenera, jeśli właściciel sto razy proszony o nieużywanie imienia psa razem z korektą, po raz sto pierwszy mówi "Azor, nie".  Niestety nie można stosować korekty fizycznej wobec właścicieli.  Trener może wtedy tylko powiedzieć - nie biorę wynagrodzenia za pierwsze próbne zajęcia, ale na następne nie mam już czasu w tym roku.  

Szkolenie wyłącznie pozytywne oznacza albo ograny już chwyt marketingowy albo szkolenie własciciela, w jaki sposób ma reagować na polecenia wydawane przez psa:-).  

  

Link to comment
Share on other sites

A podpisuje się jakąś umowę przy takim szkoleniu robionym razem z właścicielem?  Nie chodzi mi o odpowiedzialność za wynik szkolenia. bo wiadomo, ze wyniki nie są pewne i zależą od właściciela, ale o coś w rodzaju odpowiedzialności za ewentualna szkodę, o zabezpieczenie się przed niezachowaniem przez trenera/behawiorysty należytej staranności.

 Bo  lekarz czy weterynarz , czy  notariusz, czy przedszkolanka ma dyplom ukończenia jakiejś szkoły, czyli potwierdzenie posiadania jakieś wiedzy, a w przypadku tzw. behawiorysty/trenera ( który nie jest po żadnej konkretnej szkole, nawet nie jest instruktorem ZKwP) to w jaki sposób sie zabezpieczyć przed osobą niekompetentną? 

Mój mąż uparcie używa imienia z korektą;  Szkoda, że nie ma na to jakiegoś sposobu cudownego. Przez to pies ma dwa imiona, .bo ja tamtego imienia wcale nie używam w stosunku do psa..

To znaczy wiem, że myśliwi oddają psy na szkolenie stacjonarne, w celu nauczenia konkretnych poleceń - i za to   płacą. Ale tez pewnie jest jakaś umowa, jakby pies po takim szkoleniu był jakoś zmieniony psychicznie. Albo miał urazy fizyczne.

Link to comment
Share on other sites

Sądzę że forma i zakres umowy zależy od obu stron, przymusu oddawania ani przyjmowania psa przecież nie ma.

2 godziny temu, Patmol napisał:

w przypadku tzw. behawiorysty/trenera ( który nie jest po żadnej konkretnej szkole, nawet nie jest instruktorem ZKwP) to w jaki sposób sie zabezpieczyć przed osobą niekompetentną? 

Poprosić o zademonstrowanie zachowania i umiejętności własnych lub szkolonych przez siebie psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dnia 17.06.2019 o 13:02, Sowa napisał:

Sądzę że forma i zakres umowy zależy od obu stron, przymusu oddawania ani przyjmowania psa przecież nie ma.

Poprosić o zademonstrowanie zachowania i umiejętności własnych lub szkolonych przez siebie psów.

znalazłam filmiki https://www.youtube.com/channel/UCgkfEblvGqwM6jJYg0RPvjg

 

i co myślisz?

pani Paulo a może gdzieś jest więcej filmów ?  strasznie fajny ten czarny pies na filmikach; miny robi jak moja Caillou

 

kot ogromny - robi wrazenie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...