Jump to content
Dogomania

gabi222

Recommended Posts

Witam,

zupełnie nie wiem co zrobić. Mój szczeniak ma około 2,5-3 miesięcy. Sprawia mi dużo problemów. Właściwie to wszystkim domownikom,ale ja przebywam z nią najczęściej,więc odczuwam to najbardziej. Po pierwsze, wydaje mi się,że jest agresywna,nie wiem czy to możliwe,ale momentami aż widać w niej tę agresję, zaczyna mnie gryźć i to bardzo mocno, warczeć, skakać na mnie, mały piesek to nie będzie, więc skoro boli już teraz, tonie wiem co będzie jak urośnie. Drugim problemem jest to,że ona właśnie strasznie gryzie, ma zabawkę, bawi się nią, po czym nagle rzuca mi się na ręce,nogi. Nie mogę ruszyć się na centymetr,bo od razu się rzuca i strasznie mocno gryzie, muszę chować ręce, stopy i kolana aż się nie uspokoi,bo jeśli coś wystaje, to niemiłosiernie gryzie. A po trzecie,nie wiem czy to jest coś złego ale przez pierwsze dwa dni spała ze mną w łóżku, ciągle się przytulała i w ogóle, a teraz,kiedy kładę ją na łóżku, to najpierw idzie w nogi,potem zaczyna piszczeć, zeskakuje z łóżka i kładzie się pod łóżkiem, a szczeniaczki podobno lubią spać z ludźmi i jest to na pewno smutne, że szczeniak boi się spać z właścicielem,nie ma tam za gorąco, czy nie wygodnie. Ma może ktoś rady,jak ją wychować? Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Twoje szczenię zachowuje się normalnie - problem jest w tym, że nie potrafisz nauczyć szczeniaka co może gryźć. Poszukaj w tym wątku lub w temacie Wychowanie odpowiedzi na podobne pytania albo zaproś do domu kogoś, kto dobrze wychował niejednego szczeniaka tej samej czy podobnej rasy. Dwie godziny takiego spotkania powinny wystarczyć. Jeśli szczeniak ma już kwarantannę poszczepienną za sobą, rozejrzyj się za dobrym psim przedszkolem. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

wiesz, czemu on bawiąc się zabawką nagle leci do rąk czy nóg? bo zabawka sama się nie rusza i po chwili przestaje być atrakcyjna. za to ludzkie nogi i ręce  po ugryzieniu zaczynają się ruszać, co psa nakręca i jest dla niego świetną zabawą. Twój szczeniak nie jest agresywny, po prostu jest szczeniakiem.

a spać nie chce pod kołdrą, bo owszem, może być mu gorąco. a może być tak, ze ruszając się przez sen przygniatasz go i dlatego nie chce z Tobą spać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powinien mieć zdecydowanie więcej spacerów lub zabaw na powietrzu, żeby wyładował energię. Niepokoi mnie, że pozwalasz psu spać w łóżku a będzie to duży pies.  Teraz masz ślicznego miłego szczeniaczka i spanie z nim może być przyjemne, ale dorosły, duży pies może stać się problemem jeżeli będzie się pchał do łóżka. Pies nie będzie rozumiał dlaczego wcześniej mógł spać w łóżku a potem nie. Utrzymanie higieny u dużego psa jest zdecydowanie trudniejsze, samo wytarcie łap i brzucha nie wystarcza, weź pod uwagę , że duży pies puszcza naprawdę duże i śmierdzące "bąki".   Dlatego  już teraz powinnaś skorzystać z okazji i  przyzwyczajać psa do spania na posłaniu. To czy pies śpi z właścicielem w łóżku czy na posłaniu w tym samym pokoju lub gdzie indziej nie ma wpływu na właściwą socjalizację psa. Ważniejsze jest żeby postępować konsekwentnie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ja proponuję zainteresować się stanem zdrowia psa i jego dietą skoro tak często puszcza duże i śmierdzące bąki, ze jest to problemem... bo już całkowicie pomijam to, że ktoś może mieć ochotę spać ze swoim wielkim psem w łóżku i nikomu nic do tego.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Beatrx, jeżeli masz na myśli mojego psa i jego "bąki" - to sprawa zdiagnozowana, pies pod opieką weta z określoną dla niego dietą. Po prostu lata bezdomności i głodu rozwaliły mu system trawienny. Natomiast każdy pies puszcza "bąki", tak jak każdy człowiek, a im większy pies tym większe. Tak nam wyszło z  wywiadu w grupie znajomych psów. Z ludźmi nie sprawdzałam. Fuj!!

W poście odnosiłam się  do przyjęcia  zasady zachowania konsekwencji w wychowaniu psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...