Jump to content
Dogomania

OGROMNY PROBLEM


misiorekk

Recommended Posts

Witam, mam psa rasy maltańczyk niedługo będzie miał 6 miesięcy. Jak wzięłam go do domu to miałam wakacje i ciągle z nim byłam. Teraz jednak idę na studia zaoczne i chciałabym rozpocząć pracę, jednak on ma problem z moim i chłopaka wychodzeniem z domu.... Nawet jak wychodzę do sklepu na chwilę on nie może wytrzymać. Czytałam na forum porady na ten temat stosowałam wszystkiego. Ostatnio staramy się coraz częściej wychodzić (oczywiście "małymi krokami" najpierw 15 min potem 1h potem 2h itp) , zostawiałam mu zabawkę kong ze smakołykami itp. Mam wrażenie że z każdym wyjściem jest coraz gorzej. Nagrywamy go i raz jak wyszliśmy na 2h przez 30 min szczekał bez przerwy a potem przestał i szczekanie zdarzało się rzadko , za 2 dni wyszliśmy na 2,5h obejrzałam filmik i się przeraziłam bo szczekał CAŁY CZAS!!!  Mieszkamy w bloku i boję się że sąsiedzi w końcu nie wytrzymają. Niedługo musi zostać sam na 5h boję się że przez 5 godzin będzie szczekał bez przerwy. Do tego są to godziny popołudniowe... Nie wiem co mam już robić i jak sobie z tym radzić. Dopiero jak wracamy pies idzie spać, czy bawić się lub jeść , jak nas nie ma to się niczym nie interesuję tylko szczekaniem. Jak wracamy to przez 2 minuty też bardzo szczeka, próbujemy go ignorować ale to jest straszne. Wiem że źle zrobiłam że od początku ciągle z nim byłam...

Link to comment
Share on other sites

Małymi krokami to nie jest 15 minut, godzina, trzy godziny.

Małymi krokami to jest poświęcenie np. weekendu na to, aby trenować z psem metodą wychodzenia na kilka sekund i wchodzenia w chwili, kiedy będzie moment spokoju. Takich powtórzeń nie robi się pięć tylko nawet kilkadziesiąt, a potem przerwa, odpoczynek i ponowne ćwiczenie. Stopniowo czas wydłuża się do minuty, potem kilku, kilkunastu - zależnie od tego, jak idzie psu z uspokajaniem się. 

Poszukaj wątków dotyczących lęku separacyjnego - wszystko jest tam już opisane. 

Link to comment
Share on other sites

nawet jak z nim jesteś w domu to móglby się pouczyć, ze czasami musi być sam w innym pokoju - robiłaś coś takiego?

w trakcie dnia jak jesteś cały czas w domu, to potrafi spać sam? czy zawsze przytulony do Ciebie musi być bo inaczej nie zaśnie?

wychodzenie na 15minut to dla niego za dlugo, tylko na sekunde czy kilka sekund ze drzwi i wracasz, i tak wiele razy dziennie i bez gadania do psa.

--------------------------------------

www.szkola-doberman.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój pies od początku zostawał w klatce. Miała 6 tyg jak trafiła do nas.Przez pierwsze 2 tyg wyła w nocy i szczekała.Potem przyzwyczaila się i śpi całą noc.Jak wychodzę do pracy też zostaje w klatce. Wyje i szczeka jakiś czas ale wkoncu się nudzi i zasypia.Teraz ma 9 tyg.Nigdy nie nabrudzila w klatce. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...