Jump to content
Dogomania

michal-doberman

Members
 • Posts

  107
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.szkola-doberman.pl

Converted

 • Biography
  kocham psy, szkolę psy i edukuję właścicieli jak dogadywać się z psami
 • Location
  bełchatów
 • Interests
  szkolenie psów, fotografia, tworzenie stron internetowych
 • Occupation
  szkolenie psów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

michal-doberman's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

18

Reputation

 1. nie minie mu to z wiekiem, trzeba zacząć pracę wychowawczą pod tym kątem. Zwykle w ciągu miesiąca od rozpoczęcia treningów jest duża poprawa.
 2. najwidoczniej kiedyś go zabolało pociągniecie smyczą i to zapamiętał. i jak ma przypiętą smycz to ją widzi i boi się tego co za chwilę nastąpi. Bierz dużo smakołyków i dawaj mu co chwilę gdy jest na smyczy.
 3. w skrócie mówiąc: 'ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć' z różnymi psami, w różnych odległościach, z różnymi nagrodami, w różnych kontekstach. Poszukaj w internecie 'Przepis na posłusznego Akitę' 🙂
 4. w Lesznie i Rawiczu https://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-leszno-tresura-psow-doberman/
 5. http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-wroclaw/ http://doberman.wroclaw.pl/
 6. bieganie luzem pływanie szarpanie zabawki 'na sprężynie' - zabawka zawieszona na pewnej wysokości nad ziemią gonienie zabawki 'na wędce' - Ty stoisz w miejscu i poruszasz zabawką psie pompki - czyli 'siad, leżeć i znowu siad' znacie inne pomysły? jakie ćwiczenia robić z psem aby budować masę mięśniową? może uzupełnicie jakoś artykuł: http://www.szkola-doberman.pl/zdrowie/cwiczenia-na-mase-miesniowa-dla-psa/ http://szkolenie-psow-doberman.blogspot.com/2017/03/plan-treningowy-do-pitbulla-amstaff.html
 7. Daj psu 2 tygodnie na zaaklimatyzowanie się w Twoim domu. Zwykle wtedy pies pokazuje swój prawdziwy charakter. Wtedy też wyjdzie na jaw czego go warto nauczyć. Póki co buduj z nim fajną relację poprzez fajne spacery, zabawy zabawkami i smakołyki za wykonywanie prostych komend. Wszystko raczej na luzie i bez stresu. Warto zwrócić uwagę czy nie przejawia takich zachowań jak bronienie(pilnowanie) swojej zabawki, miski, legowiska. No ale to jak pisałem wszystko wyjdzie w trakcie pierwszych 14dni u Ciebie w domu.
 8. michal-doberman

  Maja

  najlepsza rada dla was, to idźcie na szkolenie, nie musicie chodzić na początku na lekcje grupowe z innymi psami, możecie wykupić lekcje indywidualne i trener pokaże Wam jak z nią postępować. Zachowanie psa często zależy też w dużej mierze od tego jak z nią postępujesz na spacerach. Także i tym trzeba się zająć, najlepiej jak ktoś kto zna się na szkoleniu psów ją zobaczy i powie Wam jak postępować. Przez internet ciężko doradzać przy takich problemach
 9. to jest temat na godzinną rozmowę albo i dłużej, ciężko opisać bo by wyszło z tego duże wypracowanie. No ale generalnie jestem na NIE. To prawda, że pies będzie kojarzył powiedzmy nieprzyjemne szarpanie z wystąpieniem czegoś czego się boi, jeśli będziesz psa szarpał smyczą za kazdym razem jak pojawi się na horyzoncie to czego się boi. Poza tym zaufanie do Ciebie jako przewodnika też u psa się popsuje, skoro zdajesz psu dodatkowy ból w momencie stresującym dla psa. Na nagrodach i smakołykach bez ani jednej korekty wyprowadziłem tę suczkę ze strachu przez samochodami:
 10. dołóż do diety psa:  Żwacze wołowe – suszone dostępne w sklepach zoologicznych – to suszone żołądki krowy – zawierają dobre dla psa bakterie (tak jak bakterie w jogurcie czy kefirze dla człowieka).  Zamiast żwaczy suszonych możesz kupić tabletki RUMEN TABŚ – to sproszkowane i skoncetrowane żwacze w tabletkach.  Dwie łyżki stołowe dyni z puszki dołóż do karmy psa.  Łyżka stołowa ananasa lub szpinaku dodać do karmy psa  Łyżka dobrego oleju, tranu lub oliwy  Preparaty z witaminą B1 lub produkty zawierające witaminę B1 (wątróbka, bekon,wieprzowina).  Banany bo zawierają potas. / http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/pies-zjada-smieci-spacerze-robic-oduczyc/ / poza tym jaką dajesz karmę? kup najlepszą na jaką Cię stać.
 11. nawet jak z nim jesteś w domu to móglby się pouczyć, ze czasami musi być sam w innym pokoju - robiłaś coś takiego? w trakcie dnia jak jesteś cały czas w domu, to potrafi spać sam? czy zawsze przytulony do Ciebie musi być bo inaczej nie zaśnie? wychodzenie na 15minut to dla niego za dlugo, tylko na sekunde czy kilka sekund ze drzwi i wracasz, i tak wiele razy dziennie i bez gadania do psa. -------------------------------------- www.szkola-doberman.pl
 12. Kiedy można się spodziewać pierwszej cieczki u suczki? Ile trwa cieczka u suczki? Jakie będą objawy cieczki? Zachowanie suki w cieczce? czy zachowanie suczki się zmieni? Kiedy suczka może zajść w ciążę? Kiedy ew. można pokryć suczkę jeśli chcemy aby zaszła w ciążę? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule: http://www.szkola-doberman.pl/zdrowie/cieczka-u-suki-ile-trwa-objawy/
 13. popieram to co napisała Victoria457. Pisali Ci o szkoleniu grupowym, bo chodzi o to, aby Twój pies się nauczył, że nawet jak są inne psy w pobliżu to nie bawi się z tymi psami tylko ma słuchać Ciebie i wykonywać komendy i Ty wyznaczasz, ten czas kiedy ćwiczenia się kończą i kiedy pozwalasz na zabawę z psem. Więc jak spotykasz obce psy na spacerach to wtedy zaczynaj ćwiczenia ze swoim psem.
 14. ja czasem umawiam się z kimś kto ma kota, znam ludzi co ze swoimi kotami wychodzą na spacery. Uczymy psa aby nie zwracał uwagi na kota i aby w obecności kota wykonywał komendy.
 15. jak często masz gości? może nie widać efektów bo przez miesiąc czasu gości miałaś 3razy a nie 30? jak przychodzą goście zapinasz ją na smycz? stosujesz smakołyki gdy przyjdą goście?
×
×
 • Create New...