Jump to content
Dogomania

tomvsz1337

Recommended Posts

Sprawa wygląda następująco. Zostawiłem moja sunie pod opiekę mamy , ponieważ musiałem wyjechać za granicę (będę jeszcze 2 miesiace). Kobiety są w domu razem od miesiąca wraz z moim rodzeństwem , 4 letnia siostra i 12 letnim bratem , oraz ciocia i babcia. Promisia( 5 miesięcy), niestety nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły. Dodam , że jest po operacji , miała wycinane 15 cm jelita , inaczej by zdechla. Pytanie do Was , czy jezeli mama działa metoda kary i pochwały to w końcu to ustanie ? Nie potrafi się bawić z moim rodzeństwem , niekiedy jest wszystko ok , a innym razem gryzie jak oszala, ostatnio ugryźć brata tak , że nie może spać na lewym boku , jak i skoczyła do buzi siostrze. Rodzeństwo jest dzielne i nie daje za wygraną. Co ze szczekaniem i warczeniem? Zawszw tak pokazuje , ze cos nie jest po jej mysli. Czy to ustapi z wiekiem ? Kazdy w domu postepuje wedlug okreslonych zasas. Maja państwo jakaś poradę ? Zawsze bawiłem się z nią w przeciąganie liny , różne skoki. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Nie będzie Cię w domu przez dwa miesiące,pies nie jest wychowywany,staje sie niebezpieczny,ugryzł każde z dzieci.Poradz natychmiast mamie,żeby zaprosiła do domu szkoleniowca,pies musi przejść dobre szkolenie I to jak najszybciej.(to,że jest po operacji ,nie ma żadnego znaczenia,ale to,że uzywasz określania "zdechłaby" - już ma znaczenie...)

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem. Z tego co.wiem to normalne u tej rasy. Przypominam , że psina ma dopiero 5 miesięcy , jest tak samo traktowana przez mamę jak prze ze mnie. Nie pozwala jej się na zbyt dużo. Co może to może. Po prostu jest bardzo skoczna a rodzeństwo jest małe. Skończyło się gryzienie butów , teraz chce chwytać za koszulkę,  ale nie robi tego w agresji , raczej nie panuje nad podnieceniem,  najczęściej zdarza się to podczas zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Nie.Takie zachowanie psa jest absolutnie niedopuszczalne.Skoczność - ze skłonnością do autentycznego gryzienia (nie podgryzania) - nie ma nic współnego.Takie zachowania należy natychmiast korygować I redukować.

Link to comment
Share on other sites

Takie zachowanie jest w 100% naturalne u młodego amstaffa. To są uparte, łatwo się nakręcające, energiczne i mało delikatne psy i naprawdę trudno się w takich zachowaniach doszukiwać agresji - przynajmniej u 5-miesięcznego szczeniaka.

Prawdą jest natomiast to, że jest to zachowanie, które należy temperować, bo pies w miarę dorastania sam z siebie nie stanie się bardziej uważny, a u dorosłego zwierzaka utrwalony nawyk będzie trudno wykorzenić. Co gorsza - pies pozbawiony szacunku do opiekuna i samokontroli w gryzieniu może z czasem przenieść te negatywne zachowania na sytuacje, w których czegoś mu się zabroni, a to już jest duży problem. 

Bezwzględnie powinniście udać się ze szczeniakiem na szkolenie, a w domu, na bieżąco, ćwiczyć samokontrolę, podstawowe posłuszeństwo i wyrabiać nawyk automatycznego wykonywania podstawowych komend jak siad czy stój. Trening trzeba powtarzać regularnie - tak, aby pies przestał myśleć nad tym, co ma zrobić, a po prostu siadał czy zatrzymywał się w miejscu. 

Oczywiście warto próbować przekierowywać uwagę psiaka na zabawkę, ale obawiam się, że w tym wieku maluch jest już na tyle szybki i zwinny, że bez kłopotu ominie zamiennik i wróci do rozrywki, która jest dla niego bardziej atrakcyjna, czyli szczypania, podgryzania, skakania na dzieci. Tym bardziej, że do tej pory zdążył utrwalić sobie taki rodzaj zabawy. 

Link to comment
Share on other sites

@wronka jak najbardziej pojmuje to co napisałaś. Sunia jest zawsze karcona za złe zachowanie. Nie pójdę do żadnego trenera , ponieważ on niczego nie nauczy psa , a tylko mi pokaże co mam robić. Wszystko jest w książkach jak i mojej głowie. Chodziło mi raczej o to , że psina w końcu musi się tego oduczyć z naszą pomocą , chciałem się dowiedziec również czy macie jakieś metody. U mnie na przykład działa uderzenie sznurem do zabawy obok suni , wtedy przestaje. Również pisk,  jak i zajęcie ja czymś innym. To dobry pies , ale niezdający sobie sprawy ze swojej siły :)

Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, tomvsz1337 napisał:

@wronka jak najbardziej pojmuje to co napisałaś. Sunia jest zawsze karcona za złe zachowanie. Nie pójdę do żadnego trenera , ponieważ on niczego nie nauczy psa , a tylko mi pokaże co mam robić. Wszystko jest w książkach jak i mojej głowie. Chodziło mi raczej o to , że psina w końcu musi się tego oduczyć z naszą pomocą , chciałem się dowiedziec również czy macie jakieś metody. U mnie na przykład działa uderzenie sznurem do zabawy obok suni , wtedy przestaje. Również pisk,  jak i zajęcie ja czymś innym. To dobry pies , ale niezdający sobie sprawy ze swojej siły :)

jak rozumiem w głowie Twojej mamy, a więc aktualnego opiekuna suni, również? zdajesz sobie sprawę, ze jak wrócisz za 2 miesiące to sunia może mieć już tak wyrobione nawyki (noi będzie juz takiej wielkości, że zrobi realną krzywdę Twojemu rodzeństwu), że odkręcanie tego będzie bardzo trudne? to nie Ty masz iść do szkoleniowca tylko Twoja mama. jedna wizyta, on pokaże co robić i tyle, już Twoja mama będize wszystko wiedziała.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak wyżej, to że Pan ma wiedzę w głowie nie oznacza, że mama ma. Szkoleniowiec pokaże jak postępować (tłumaczenia w większości są zawodne), poza tym czytając opis wnioskuję, że nawet Pan nie jest w stanie określić całej sytuacji gdyż Pan tego nie widzi (masa sygnałów może być niedostrzegana). 

O 28.08.2016 o 17:59, tomvsz1337 napisał:

Zawszw tak pokazuje , ze cos nie jest po jej mysli. Czy to ustapi z wiekiem ?

Jasne, dorosły pies zrozumie, że pogryzienie jest złe (sarkazm). Po tym mogę przypuszczać, że nawet Pan nie ma dużego doświadczenia...

Mogę także tylko wnioskować, że albo pies nie radzi sobie z emocjami, albo próbuje podporządkować siobie rodzinę (tak wiem, teoria dominacji jest obalona, chodzi o sens słowa ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...