Jump to content
Dogomania

BILBO... MA DOM !! :)


kinia098

Recommended Posts

Błagam o ratunek dla tego psa !

Miał jechać do domu tymczasowego w Bydgoszczy, ale dzisiaj okazało się, że ma parwowirozę !!! :( A w DT są dwa koty.

Jesteśmy załamane, nie mamy już pomysłu tym bardziej że ten DT to już był cud ! :(

Psiak jest strasznie smutny, wycofany, przerażony a do tego ta choroba...

Przebywa obecnie w Darłowie.

Błagam o ratunek !! :(

Od razu napiszę, że nie jestem stale na Dogo więc jeśli ktoś ma dla niego miejsce, to proszę o tel. 510 538 560.

Mamy bardzo mało czasu i bardzo małe szanse :(

13227191_307396859591981_759302287801650

 

13266018_307396862925314_885464815104598

13227196_307396929591974_421141750399091

13256524_307396942925306_829588475627936

Link to comment
Share on other sites

A czy koty w dt są szczepione na panleukopenię? Bo jeśli tak, to z tego co wiem, pies nie stanowi dla nich zagrożenia. Jeżeli nie są szczepione to faktycznie istnieje ryzyko (niewielkie ale istnieje), że wirus parwowirozy przyniesiony przez psa wywoła u nich panleukopenię.

Warto zapytać o to dt i skonsultować jeszcze z wetem bo może pies może tam spokojnie trafić mimo choroby.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kinia098 napisał:

Udało się ustalić, że dopóki psiak nie wyzdrowieje -  nie wyjedzie do schronu.

Myślicie jednak, że mimo jego poprawy stanu zdrowia nie będzie dalej zarażał ?

Jeżeli będzie leczony to nie będzie zarażał tylko musi być odpowiednio leczony.

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Anula napisał:

Jeżeli będzie leczony to nie będzie zarażał tylko musi być odpowiednio leczony.

Z tego co się orientuję to nie do końca prawda. W przypadku parwowirozy pies po wyleczeniu przez jakiś czas nadal wydala wirusy z kałem (w różnych źródłach podany jest różny czas ale spotkałam się z informacją, że nawet do 3 m-cy). Ale tak jak już pisałam, wirus nie stanowi zagrożenia dla zwierząt szczepionych (ani psów ani kotów), więc wydaje się zdecydowanie korzystniejsze, żeby psiak trafił do dt gdzie są szczepione, zadbane zwierzęta niż do schroniska gdzie najczęściej szczepienia na wirusówki się nie robi.

Najlepiej byłoby skonsultować się z weterynarzem - on będzie wiedział najlepiej i udzieli wiarygodnych informacji. Trzeba wypytać dokładnie jak wygląda sprawa siewstwa po wyleczeniu, czy uważa, że piesek może bezpiecznie trafić do dt i kiedy.

Link to comment
Share on other sites

Bilbo trafił dzisiaj do lecznicy w Koszalinie.

Jest bardzo słaby i odwodniony.

Rokowania nie są najlepsze, niestety, ale walczymy...

Gdyby ktoś chciał dorzucić grosza- będziemy wdzięczne.

Więcej napiszę jutro, bo z Bilbem była Kasia i Beata, nie zdążyłam jeszcze z nimi dokładnie pogadać, bo były zmęczone i pędziły do domu :(

Nie wiadomo już czy to parwo, czy ostre zapalenie jelit.... Dowiem się jutro dokładniej i dam znać.

Dalej trzymać kciuki za Bilba i jeszcze coś więcej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...