Jump to content
Dogomania

Wątek zbiorowy tymczasowiczów i zwierzaków, które zostały przez zasiedzenie u tamb.


Recommended Posts

O 2.06.2016 o 23:37, tamb napisał:

Tylko kot jest mniejszy od psa, skoczny i się wspina. Trudniej mu żyć w pampersie. No i czy można dostać takie małe. Ważne, żeby nie cierpiał i żył. W poniedziałek prawdopodobnie będę mogła odebrać go z Arki. Boję się kosztów.

tamb nie mam za wiele czasu, więc tylko czasem zerkam do Twojego wątku, Co do pampersów dla kota, to sposobem na ich utrzymanie się, gdy kot skacze itd jest specjalna koszulka dla zwierząt, która podtrzymuje pampers. Jest ona do zamwienia w firmie admirał, która specjalizuje sie produkcji akcesoriów dla zwierząt. Produkuja wózki, specjalne szelki itd. i takie koszulki. Dla kota musi być z pewnoscią mały rozmiar. Jeden z moich psów-staruszków ma taką koszulkę, bo dostaje leki przeciwobrzękowe na serce i po ich podaniu nie jest w stanie  powstrzymac sikania. Bo tak poza tym to trzyma si.

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście kot Dziecko popuszcza tylko jak mocno śpi i nie zakładam mu pampersów. Wprawdzie pracuję w domu ale bardzo intensywnie przy swoich rzeczach i pamiętanie o zmianie pieluszki byłoby trudniejsze w moim przypadku niż mechaniczna zmiana posłania. Za miesiąc jadę z nim do kontroli. W tej chwili jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

ale śliczne zdjęcia radosnych mordek:) i Sentunie i Yoda i Dusie i Tusie poznaje, i Agatke widze...ale co to za psiatko takie grubiutkie z króciutkim ogonkiem??

Sentunia jak dla mnie NAJpiękniejsza:) :) :)

Grubasek z krótkim ogonkiem to Timon. Na pierwszej stronie jest jego historia. Kiepska jestem w robieniu zdjęć. Bo albo psy przybiegają do mnie albo się rozchodzą i ich nie widać. W domu wchodzą na mnie albo śpią.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, bakusiowa napisał:

Ładne stadko. Jednak ile to czasu potrzeba aby wszytkich obrządzić.

Pewne czynności robię już mechanicznie projektując równocześnie sprawy zawodowe. Bo doby by nie wystarczyło. Brakuje mi bardzo pomocy w spacerach. Wolontariuszy nie mam chętnych bo ci, którzy chcą pomóc jadą do biedaków w schronisku. A za kasę to mnie nie stać.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, tamb napisał:

Grubasek z krótkim ogonkiem to Timon. Na pierwszej stronie jest jego historia. Kiepska jestem w robieniu zdjęć. Bo albo psy przybiegają do mnie albo się rozchodzą i ich nie widać. W domu wchodzą na mnie albo śpią.

Tamb, przeczytałam 1 post w całości...wiesz, że nigdy wcześniej tego nie zrobiłam (nie mam pojęcia czemu!)

i tylko jedno ciśnie się na usta- kobieto tylko kochać Cie można, za to jaka dobra jesteś :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mieszko ma wspaniały charakter. Jest miłym przytulakiem. Szkoda, że przez kalectwo nie znalazł domu bo w stadzie jest wycofany i bardzo brak mu ciągłego tulenia. Przy mnie udaje, że nie może chodzić i muszę go wynosić na siku i wnosić po 5 schodkach. Przy Leszku prawie zawsze sam śmiga. W okresie kiedy nie chodził był noszony i bardzo to lubi. Po urazie kręgosłupa i łap został tylko taneczny chód i nie daje rady na dalekich spacerach. Muszą być w pobliskie rejony albo trzeba brać wózek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, kiyoshi napisał:

Tamb, przeczytałam 1 post w całości...wiesz, że nigdy wcześniej tego nie zrobiłam (nie mam pojęcia czemu!)

i tylko jedno ciśnie się na usta- kobieto tylko kochać Cie można, za to jaka dobra jesteś :)

Ja nie jestem taka dobra. Nie mogę tylko znieść cierpienia zwierząt i tracę rozsądek. Wiele osób dawniej to wykorzystywało i pomagało zwierzętom moimi rękami. Teraz nauczyłam się być asertywna i po wielokrotnych odmowach "pomagaczki" się obraziły. Nie chcę zwiększać stada.  Konsekwencją dawnego działania są kredyty, na które teraz pracuję. Często ponad siły ale widać już koniec. Mam też świadomość, że przy wolnym zawodzie dobra passa może się skończyć. 1 post dzisiaj edytowałam i aktualizowałam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, tamb napisał:

Grubasek z krótkim ogonkiem to Timon. Na pierwszej stronie jest jego historia. Kiepska jestem w robieniu zdjęć. Bo albo psy przybiegają do mnie albo się rozchodzą i ich nie widać. W domu wchodzą na mnie albo śpią.

Timonek wspaniale się trzyma. Tyle już lat minęło, odkąd Ci go przywiozłam ze schronu i w ogóle prawie tych lat po nim nie widać. :)

dalej taki zarłok z niego :) ? 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, AgaG napisał:

Timonek wspaniale się trzyma. Tyle już lat minęło, odkąd Ci go przywiozłam ze schronu i w ogóle prawie tych lat po nim nie widać. :)

dalej taki zarłok z niego :) ? 

Lubi podjeść i pilnuje zabawek. Pyszczek mu posiwiał i ma tłuszczaka na pleckach ale poza tym się nie zmienił.

 

3 godziny temu, AgaG napisał:

tamb mi się Senta myli z Yodą, Senta nadal na chodzie? :) bo to byłby cud

Babka Senta żyje. Rok temu odmówiła jedzenia, dwa miesiące ją karmiłam i nigdy to się już nie powtórzyło. Jest bardzo stara ale cieszy się życiem, ma apetyt, nic ją nie boli. Jest na pierwszym zdjęciu z yorkiem Mikim i na 12 od góry z Timonkiem. Yoda jest na 2 ostatnich.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, tamb napisał:

Lubi podjeść i pilnuje zabawek. Pyszczek mu posiwiał i ma tłuszczaka na pleckach ale poza tym się nie zmienił.

 

Babka Senta żyje. Rok temu odmówiła jedzenia, dwa miesiące ją karmiłam i nigdy to się już nie powtórzyło. Jest bardzo stara ale cieszy się życiem, ma apetyt, nic jej nie boli. Jest na pierwszym zdjęciu z yorkiem Mikim i na 12 od góry z Timonkiem. Yoda jest na 2 ostatnich.

bardzo się cieszę. Staruszki tak mają. Czasem jest duży kryzys, ale bywa, że do opanowania przy dobrej opiece oczywiscie :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Poker napisał:

Popełniłam mały bazarek 

 

Bardzo dziękuję. Od grudnia koszty weterynaryjne wyniosły 13 700zł ale wszystkie zwierzaki żyją i kot Dziecko naprawiony. Teraz jak skończę pewne projekty zarobię pod koniec sierpnia. Najbliższe dwa miesiące będą pełne pracy a wydawać mogę tylko na minimum albo i mniej. Tym bardziej dziękuję za pomoc i bazarki.

Link to comment
Share on other sites

O 11.07.2016 o 12:37, tamb napisał:

Ja nie jestem taka dobra. Nie mogę tylko znieść cierpienia zwierząt i tracę rozsądek. Wiele osób dawniej to wykorzystywało i pomagało zwierzętom moimi rękami. Teraz nauczyłam się być asertywna i po wielokrotnych odmowach "pomagaczki" się obraziły. Nie chcę zwiększać stada.  Konsekwencją dawnego działania są kredyty, na które teraz pracuję. Często ponad siły ale widać już koniec. Mam też świadomość, że przy wolnym zawodzie dobra passa może się skończyć. 1 post dzisiaj edytowałam i aktualizowałam.

całe szczęście, że nauczyłaś się odmawiać, bo pomaganie czyimiś rękami, to żadne pomaganie:( :(  same powinny zakasać rękawy i zobaczyć co to znaczy - pomagać.

Szkoda, że nie mieszkam bliżej- z radością pomogłabym Ci w spacerach. A tak...tylko myślami i ciut finansami moge pomóc:(

Dziś wpadło mi trochę 'lewego' grosza więc wysłałam skromniutki grosik może na karmę dla Dusi i Tusi...

:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, kiyoshi napisał:

całe szczęście, że nauczyłaś się odmawiać, bo pomaganie czyimiś rękami, to żadne pomaganie:( :(  same powinny zakasać rękawy i zobaczyć co to znaczy - pomagać.

Szkoda, że nie mieszkam bliżej- z radością pomogłabym Ci w spacerach. A tak...tylko myślami i ciut finansami moge pomóc:(

Dziś wpadło mi trochę 'lewego' grosza więc wysłałam skromniutki grosik może na karmę dla Dusi i Tusi...

:)

Przyszło 50zł, bardzo dziękuję.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...